РусИИИееееее

  • 11 380
  • 279
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 155
WILD cat, на 26.04.2007г. ще има представление на Театър Възраждане. Дори мисля, че ще бъдат две представления. Постановката се казва "Измамници" с участието на Христо Гърбов, някаква мацка (sorry, ама не запомних името  Blush) и един артист Робърт ..........(от рекламата на Пощенска банка - "Данчо да се жени!?  ДА! ДА!..."). Дано да си придобила представа долу-горе. Joy Peace

# 196
  • Мнения: 3 216
Ейййй, много рожденници тези дни (и моят син е рожденник утре  Grinning). Пожелавам на всички малки и големи много здраве, щастие и любов!  Hug

# 197
  • Мнения: 1 942
Честито и от мен на всички рожденици  newsm51 newsm51 newsm51

# 198
  • Мнения: 1 942
Момичета, имам да пиша един проект за университета, и ми е любопитно какво бихте искали да се направи в нашия град за вашите деца (под 7 години). Става въпрос за нещата, които бихте искали някой да направи за децата на Русе - площадки, здравеопазване и т.н. Неща, които липсват или не функционират правилно и добре. Ще съм благодарна ако отделите по 2-3 мин да драснете някой ред    bouquet

Ами какво искам ли  newsm78 Искам детските площадки да се поосъвременят, като се помисли и разгледа по чужбините какво и как да се направи, за да е безопасно и да не е скъпо, та да носи и на мераците на трошене на тинейджърите. Искам да се огледат квартали като чародейките и дружбите и да се напраявт хубави площадки. Искам заведения и магазини с детски кътове, дето да има персонал, който да наглежда децата, играчките да се мият всеки ден та да им се различава цвета под мръсотията. Искам специално спупсидиране и преференции за детските отделения в болниците. Искам аз ама май ще си остана с многото искане  Crazy

# 199
  • Мнения: 4 406
Деб, още нещо, което искам- персоналът в яслите е медицински, да се мотивира за работа!

# 200
  • Русе
  • Мнения: 271
Доста съм изпуснала, та затова да честитя на всички празнували и празнуващи newsm51


Вчера ни изписаха от болницата/II ДО с Ани. Постъпихме на 23.03/петък/ вечерта и това беше най-голямата грешка Close. Не съм предполагала, че детско отделение може да е толкова ужасно. Чак не знам откъде да започна. От хлебарките, които се разхождат най-спокойно и през деня и през нощта, до отвратителното отношение на някои от сестрите и санитарките.

Приеха Ани с диагноза пневмония. Още първата вечер една от сестрите така жестоко и заби иглата в крачето, че то посиня. Да не забравя да спомена, че иглите са по около 5 см дълги и ги забиват докрай в детското краче #2gunfire. Направо имах чувството, че стигна до кокала тая игла Cry. Като попитах защо са толкова големи иглите, ми 'обясниха', че от 30 г само с такива игли се поставяли инжекциите и никой не си бил позволявал да използва нито по-малка, нито по-голяма.

В стаята бяхме с едно момченце с бронхопневмония. В събота вечерта към 10 часа приемаха едно момченце с висока Т. Не знам какво го правиха това дете, но 3 часа то не спря да реве. Настаниха майката при нас понеже нямало свободни стаи /стаите са с по 2 легла за майките и 2 за децата/. Забравих да спомена, че всички други стаи бяха пълни с циганки. И ние 3-те българки в цялото отделение. Жената беше направо съсипана, а детето толкова наплашено, че дори от майка си плачеше. Него сложиха в едно от детските креватчета, а майката цяла нощ стоя на един стол. На следващия ден дойде една сестра да му сложи бурканче за урина. Толкова груба жена и го лепна с един лейкопласт от преди 30 години. То милото пищи Sad После като се върна да махне бурканчето взе най-спокойно да обяснява, че ръцете и били студени, ма то нищо толкова не било и тя лепенката как лепнела сега, как да я махне по-внимателно. Одърпа горкото дете, а то продължава да пищи. Дадохме кремче на майката да го намаже, че не носела. Толкова беше благодарна милата. И след 2 часа тая същата сестра пристига с ново бурканче. Били ЗАБРАВИЛИ #2gunfire, че още някакво изследване искали лекарите. Наново тормозиха горкото дете. В понеделник след визитация се оказа, че второ изследване не е имало, някъде се загубило ooooh! На мен ми идеше да я  #2gunfire оная сестра, пък не знам за майката.
Слава богу изписаха ги скоро и поне те се отърваха от тоя ужас. Още ми е жал за детенцето като се сетя какво го правиха.

Ани се подобряваше и ни обещаха, че в сряда ще ни изпишат. Да ама не. Вторник през нощта я хвана разтройство, по-късно започна и да повръща. Повиках лекаря,той дори не я прегледа, нула внимание. В сряда сестрите се чудеха от къде Ани се е заразила като няма друго дете с такива оплаквания.
Същия ден изписаха другото детенце от нашата стая и ми сложиха една ромка #Cussing out Ани беше малко по-добре и се помолих на лекарката да ни пусне у дома. Тя разреши, аз обещах да се върна в четвъртък да оформим документите за изписване. Обаче на сутринта Ани пак повърна и айде пак обратно. Сложиха я на системи. Сърцето ми се късаше докато и слагаха абоката. Тя реве вътре, аз навън Cry И представете си олепиха я с пак такъв 30-годишен лейкопласт. Детенцето, с което сега бяхме в стая, разви алергия към лепенката и цялото започна да се зачервява, а те викат не е от това и го държаха олепено 3-4 дена. Като махнаха лепенката, кожичката отдолу беше огнено червена #Cussing out Това детенце било с разтройство още от събота, а сестрите ми се правеха на много учудени от къде се е заразила Ани.

Да не забравя да спомена, че в цялото отделение правят инхалациите само с един инхалатор и минават всички деца без да го дезинфекцират, само леко забърсват с едно памуче и това е достатъчно. После няма да се разнасят болестите ли? А чашките, в които раздават сиропите само леко се премиват с вода и толкова.  #2gunfire #2gunfire #Cussing outЕдин сироп не съм дала на Ани от техните. Минават през ромчетата и после на нашите деца Close

А цялото отделение пълно с хлебарки. Вече не помня колко пъти ги гоних по креватчето на Ани, че и по моето легло. И една сестра най-нагло ми заяви, че ние сме ги били донесли #2gunfire
На всичко отгоре забраняват да се носят шарени чаршафи от вкъщи. ХЕИ не разрешавали. Идеше ми да я питам сестрата ХЕИ разрешава ли хлебарките, ама реших да си замълча, защото вече се бях изпокарала с половината от сестрите.

Пък санитарките с едно самочувствие, като докторки, ходят и нареждат: това приберете, онова приберете, много разхвърляна тая стая, тез неща са ви излишни и какво ли още не. Едната дори ми беше замъкнала храната в тоалетните да я хвърля #Crazy Що не се сбих с нея Close
Това не ми било 5-звезден хотел, че да искам сауна и басейн. Ма басейна тя го сътворяваше всяка сутрин като минаваше уж да почиства стаята. Такава локва оставяше след себе си, че после 1 час не може да изсъхне. Тя и хигиената им една хигиена. Нито метат като хората, нито мият. Аз се хванах веднъж основно да измета и какъв боклук събрах  Shocked

Направо съм безкрайно възмутена. Това не може да е болнично заведение, пък камоли за деца.
Единствено съм доволна от д-р Новакова и д-р Цонкова. На човечните сестри не научих имената, понеже не си носят картите. Имаше и една добра санитарка, която ми носеше чаршафи Ани като беше оповръщала всичко, другите само ти се зъбят.

Това беше най-ужасното преживяване за мен, пък за детето съвсем. Още преди да вляза бях сигурна, че след пневмонията ще лепнем и нещо друго. И то така стана. Друг път ще се лекуваме вкъщи и само в най-краен случай влизам там. Мисля да пиша оплаквателно писмо до телевизията, просто не мога да стоя така безучастна. Сигурно съм забравила нещо да спомена, ама то толкова много неща се случиха Rolling Eyes

Извинявайте, че така дълго се оплаквам. Надявам се да не ви се налага да преживеете такова нещо.






# 201
  • Мнения: 1 400
WILD cat, на 26.04.2007г. ще има представление на Театър Възраждане. Дори мисля, че ще бъдат две представления. Постановката се казва "Измамници" с участието на Христо Гърбов, някаква мацка (sorry, ама не запомних името  Blush) и един артист Робърт ..........(от рекламата на Пощенска банка - "Данчо да се жени!?  ДА! ДА!..."). Дано да си придобила представа долу-горе. Joy Peace
Ееее, супер си! Не си забравила значи Blush. Благодаря - ще се включа.  Hug

# 202
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Миме, съжалявам за неприятните преживявания    bouquet  Дано не ви се налага повече да ходите там!  Hug

Честито на всички рожденици!!! Да са ни живи и здрави!!!    bouquet 

Благодаря за отговорите.  Heart Eyes  Искам да ви питам и за кухнята нещо. За мен лично това заверяване за през ден е много неудобно. За вас как е? Исках да пиша нещо и за кухните, но се опасявам, че разсъждавам повече само от мойта си черга и дефакто май не съм права... Реално не мога да видя друг начин да има храна за всички деца и да не остава да се изхвърля... Защото сме вързани да ходим в точно определен час (половин час) на точно определено място, а пък ако е повече времето, ще се разваля по-бързо храната...  ooooh! Нямам угодия  Blush

За момента мисля да включа тротоарите, алеите в парка, детските площадки, здравното обслужване, детските ясли, градини и кухни... Друго не се сещам. Ако изпускам нещо, моля подскажете ми   Heart Eyes Благодаря!    bouquet 

# 203
  • Мнения: 952
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПРЕСИЛ!

Бъди едно здраво, весело и щастливо детенце!
newsm67 newsm51
и ние се присъединяаваме към поздравите за Пресил  bouquet ...и да слуша мама и тати Laughing

mimet0,докато четох написаното от тебе и настръхнах. не се учудвам на нищо написано,нито от хлебарките нито за циганките те си живеят там просто #Cussing outнаправо съм потресена от отношението на персонала към вас и дечицата. Дано никога не ви се наложи да ходите там.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 20:06 от malka s4etka

# 204
  • Мнения: 1 942
mimet0, много съжалявам за неприятностите ви  Cry дано скоро и бързо се възстановите.
Моля те не оставяй така нещата Praynig Ако си мълчим ще  е така и след 20 години. Напиши до Здравната каса, до управата на болницата, до кмета и телевизията. Няма да стане чудо изведнъж, но трябва да има начало  Peace

# 205
  • Мнения: 5 299
Еййй, много овни и овненца имало  Grinning Mr. Green
Честит рожден ден на Пресил! Да е жив и здрав и много да радва мама и тати  bouquet  bouquet

Мими - съжалявам... Rolling Eyes

# 206
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!Честити рожденни дни на всички малки и големи,които празнуват тези дни!
Мимето Shocked направо ужас съжалявам за това,което сте преживели,надявам се никога да не попадате пак там,както и на всички нас,не оставяй така нещата мисля че едно обаждане до Бтв ще свърши работа да направят един репортаж поне.

# 207
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Някой може ли спешно да ми каже каквъв е броят на персонала в яслите и градините? Колко мед сестри и т.н.. Главно ме интересува по колко деца се падат на човек.
Мерси    bouquet 

# 208
  • Мнения: 4 406
Деб, мога да ти кажа как стоят нещата в Ясла № 15.
във всяка група има по 2 сестри и 2 лелки. по принцип доколкото знам, трябва да са по 3 сестри, така беше и през 2005, когато пуснах Коцето на ясла... после почнаха едни луди рокади, някой се пенсионира... аз обвинявам директорката за това, мисля, че е некомпетентна! да не ти казвам какъв е ужас, когато някой излезе в отпуск или болничен, как се гледат 15-20 деца с една сестра и една леля за целия ден  Sick
Децата са , като гледам списъците, записани по 25- 28 в група, но никога не се събират всичките- все има болни. Започна да ме гони параноята и си мисля, че като им дойдат повече деца, персоналът се " грижи" да намалеят с разтворени прозорци и прочее скромни методи.

# 209
  • Русе
  • Мнения: 99
Миме,съчуствам ти!И ние преминахме от там,когато Васко беше на 11м.И се зарекох повече там да не стъпя!Само в краен,ама наистина много,ама много краен случай!!!


Деб,в яслата,където е Васко са 2 сестри и 1 лелка на 24 деца Peace

Общи условия

Активация на акаунт