American седянка # 7

  • 12 340
  • 330
  •   1
Отговори
# 240
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Записвам се за мързел. Ще боядисам яйца, но това е. Така ми се прияде козунак, сериозно се замислих за машина за хляб... ако накарам мъжа ми да поеме правенето на хляб, може и да стане...

Ние ще ходим "на вила" във Вермонт за 3 дни, ще бъдем 5 семейства с 5 деца на възраст от 1 до 3 и половина и куче... ядене и пиене, разходки в гората, ако позволява времето и карти, ако не. Та няма да кулинарствам де, там ще се готви "на едро".

Тандури, гледах тортите на снимките ти - СТРАШНИ!

Използвам случая и тук да честитя очакването на МисЗ! Да е леко и приятно и да завърши с прекрасно бебче през ноември!

# 241
  • Мнения: 650
Hear Again даваите  bouquet докато можете да си го позволите-ние сега органик през крив макарон  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 810
Anette, благодаря ти много! Порцията месо и при мен е толкова, избора на месо също, явно това правилно съм го правила. Днес ще отида да си купя една две книги, които препоръча. Това е всъщност нещо, което отдавна исках да направя, защото тази кухня ми харесва.



Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 21:08 от Пумпал

# 243
  • Мнения: 1 393

Мерси, TandooriHug
Много е вероятно да се възползвам, но аз съм го оставила козунака за последния момент (разбирай баш преди Великден  Wink), така че ще видим. Засега все още желанието го имам, само времето ми е малко кът. А и моята машина, въпреки ,че я имам от 6-7 год (подарък ми е), не съм я ползвала нито веднъж- така  си стои в един шкаф на мноогоооо скришно.  Wink

Кейси, ти сигурно си я сготвила вече рибата, но ти пускам рецептата, за която споменах по-рано, тя става за тилапия, става и за салмон:
http://www.redlobster.com/seafood/recipes.asp?recipe=fib

anette1104 , аз така и не мога да светна каква точно ти е специалността, но ако си компетентна по въпроса, би ли споделила за органик храните какво ти е мнението- с две думи, мода или необходимост? Най- вече за децата?

sofkobofko, пак извади страшна снимка, ей! Този път на аватара; това от моминското ти парти ли е?  Simple Smile




# 244
  • Мнения: 7 091
SOfkobofko, радвам се, че установихме къде е проблема, че да не дърпаш от контакта и да не месиш на ръка Simple Smile. А за пресяването и пухкавостта- определено има връзка.  Peace

Кейси, да кажеш как е станал  Peace. АКо искаш пусни и снимки Simple Smile

Hear Again, ние толкова даваме за 4-ма Simple Smile дори се старая да сме под 200 ама не всеки път се получава разбира се. Органик купувам само за децата и то не винаги ( освен за пюретата на малката, ама като стане над годинката, ще сме на нормална храна), не можем да си позволим просто да купуваме за цялото семейство, иначе само за храна трябва да си даваме парите Simple Smile. И у нас се хапва здраво  Laughing.. Въпреки, че в последно време и за нас гледам да купувам органик месо, ама е за сметка на други неща.

Бубка, радвам се, че са ти харесали Simple Smile Hug

MrsG, като ги почнеш, ако изникне нещо звънкай ( аз дадох ли ти GSM-а? newsm78). И аз ще съм заплескана от четвъртък с тях, че в неделя и гости ще имаме, и на църквата ще нося козунаци ooooh!

MissZ, честито, не съм разбрала за новината!  bouquet

# 245
  • Мнения: 1 147
....би ли споделила за органик храните какво ти е мнението- с две думи, мода или необходимост? Най- вече за децата? ....



да, и на мен би ми било интересно да видя какво мислите за органик храната....

# 246
  • Мнения: 810
Anette ще отговори по-добре от мен, но ето ви един линк, който мисля тя беше пуснала: Кога има смисъл да купуваме органик и кога не.

http://online.wsj.com/public/article/SB116891484181777282-DAQvGZ … usU_20080115.html

Аз веднъж пътувах в самолета с един човек, който работи в международна лаборатория за тестване на храните. Той каза, че конвенционалната храна е безопасна и в много случай с по-добри качества от органик такава.

Аз лично гледам месото и млякото да са органик, но за други неща не внимавам много. Мисля да почна да купувам някой от препоръчаните зеленчуци, защото ние много ядем пресни зеленчуци.

# 247
  • Мнения: 1 593
Hear Again даваите  bouquet докато можете да си го позволите-ние сега органик през крив макарон  Heart Eyes

Имам и аз някакво такова подозрение, че като се "обебим", ще се сбогуваме с холланд томейтос от по 2.99 паунда и хлебчетата за по 3.99. Чак не ми се вярва да е толкова драстично, но като ви слушам какви суми за храна давате (даже не органик) ми прилошава  #Crazy

Аз на този етап нямам никаква идея колко давам за ядене, но това за пазаруването на пълен корем е 100% изпитано. Само че моя проблем в този случай е, че тогава нищо не ми се купува, и все си тръгвам с полупразна кошница.  Crazy

За органик храната: аз си имам собствени разбирания кое здравословно и кое не е:
първо: гледам колкото се по малко продукти да са ми made in  usa (кажете че съм предубедена, ама тука нищо не е като хората що се отнася до папането)
второ: гледам nurtition section-a ако има повече от 2 реда с ingredients, подминавам. Съставки като захар, high fructose corn syrup и прочие производни не виреят в моя шошинг баскет.
трето: не купувам нищо дето да е fat-free (малко хора знаят, че подобни продукти са блъскани с corn syrup, което не е нищо друго освен захар, действаща като фат заместител.

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 07:00 от silverarrow

# 248
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Моля ви дайте съвети за задачка от 4ти клас - 1, 2, 4, 7 , 12, 19, ..., ..., ...  continue the pattern
Аз го измислих само, ако заменя 19 с 20 и добивам нов патърн, но с 19 не мога да го докарам.

# 249
  • Мнения: 558
MrsG, от сватбата ми е снимката, ако поровя ще ти покажа и садо-мазо фигурката на върха на тортата...
Тandoory, имам напредък- тоя път всичко точно направих, на вкус е парфе, ама вътрешността пак не ми изглежда жълта, а бежова..., за да не се излагам ще покажа само външния вид- http://snimka.bg/photo.php?photo_id=2557153 ... еех всъщност олиото не се пое добре и тестото се шляпаше из контейнера а мазнината си седеше на дънцето, та пак довърших ръчно- докато поеме мазнината... абе козунаците не ме обичат мене май... нищо, важното е, че аз ги обичам!!!!
Органик храните- хубаво нещо, даже органик оризова каша на Гербер взех, за да започвам захранването, и като прочетох отзад какво има освен ориза, ми спадна органичния ентусиазъм, но за детето все пак смятам да купувам органик... много пъти я употребих тая дума- знам...

# 250
  • Мнения: 7 837
Кейси, да кажеш как е станал  Peace. АКо искаш пусни и снимки Simple Smile

Няма снимки, защото не остана  Laughing Направих варианта с ябълки и  без яйца, защото тази седмица си почиваме малко от тях. Страхотен стана  Simple Smile Нямах течен шоколад и го намазах с мед отгоре. Но, тази седмица, като имам гости, ще ги направя с течен шоколад  Simple Smile

MrsG, много сложна ми се вижда рецептата, а аз съм леко мързелива. По-добре да минем през ресторанта тия дни  Laughing

# 251
  • Мнения: 3 367

anette1104 , аз така и не мога да светна каква точно ти е специалността, но ако си компетентна по въпроса, би ли споделила за органик храните какво ти е мнението- с две думи, мода или необходимост? Най- вече за децата?
не си единствената,и аз не знам ве1е какво правя..

линка даден от Пумпал в най-новото публикувано официално

Мляко е ок да се дава органик,ние така правихме до 2год на Ния,сега стана много скъпо и Стефан пие нормално
За зелен1уци и плодове няма то1ни норми,т.е няма еднозна1но определение на 'органи1ен",затова диетолози съветват да не се престараваме ако ни надхвърля бюджета
ако можете да си го позволите-лошо няма,вредно не е със сигурност,но за мен,за момента бенефита е по-малък от нужния за да инвестирам поне 30% пове1е в храна
ужасно ми е смешно като 1уя 1е днес ще ядем с мкДоналдс,ма дове1ера имаме органи1на салата-идеята е здравосл.хранене всеки ден,на всяко ядене,малко джънк,малко поп-1е едно ядене е органик не спасява положението

# 252
  • Мнения: 7 837
И аз все още купувам на Самуил органик мляко. Но пък то е ултра пастьоризирано и пак не е ясно, от какви крави е  Tired
Около мен имам познати, които са вманиачени на тази тема. Уморих се да слушам, как се правели ориз, картофи, брашна и пр. неща; какви съставки имало в лосиона за слънце, с който мажа малкия и т.н. и т.н. Все едно и също, което мен ме затормозява.
Много малко неща пазарувам органик, главно прясно мляко, ябълки, сокове за детето...

# 253
  • Мнения: 7 091
Моля ви дайте съвети за задачка от 4ти клас - 1, 2, 4, 7 , 12, 19, ..., ..., ...  continue the pattern
Аз го измислих само, ако заменя 19 с 20 и добивам нов патърн, но с 19 не мога да го докарам.

Ясно е, че у нас няма аз да помагам на малкия по математика  Joy

# 254
  • Мнения: 192
Моля ви дайте съвети за задачка от 4ти клас - 1, 2, 4, 7 , 12, 19, ..., ..., ...  continue the pattern
Аз го измислих само, ако заменя 19 с 20 и добивам нов патърн, но с 19 не мога да го докарам.

Hot momma, разликата м/у числата в редицата е 1, 2, 3, 5, 7 .... всичките са прости числа логично е следващите числа да са предходното + следващото просто число т.e. 19+9, 28+11, ...  

Makes sense?
Явно въвеждат концепцията за прости и сложни числа в клас.  Не помня кога се учеше това в БГ...

Общи условия

Активация на акаунт