СНБМ - инициативи - VII част

  • 12 598
  • 293
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 352
Ох да права си всъщност същото е, но вече незнам какво да мисля давайте съвети и идей.

# 196
  • Мнения: 4 181
Здравейте, момичета Hug
Честит празник и от мен   bouquet
За предаването аз няма да мога във вторник, имам други задачи, а и честно казано не мисля, че мога да говоря точно по проблемите на детските градини Rolling Eyes

От това което чувам май е по-добре учтиво да им откажем, нямаме кой да отиде и това е  Peace

Ева, права си, че това е проблем, но честно казано и един месец да е все тая, едва ли човек може да си планира отпуската точно когато е в почивка градината пък камо ли и двамата родители.
Това което казва Cruela ми се вижда възможно решение. Може би трябва да видим как е в чужбина. Не мисля, че с подписка ще се постигне нещо.
Имаме идея да правим кръгла маса относно детските градини, но няма да е скоро, защото сега искаме да правим такава за близнаците Peace

Това което можете да направите е да проучите въпроса - еднакво ли почиват всички градини, през кои месеци и т.н. и въз основа на какъв нормативен документ.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 352
Много благодаря ще проучим нормативнити документи и ще разпитам мамите в чужбина за сега.   bouquet

# 198
  • Мнения: 2 070
Честит празник момичета! Бъдете здрави и щастливи, вие и семействата ви!

Мацки, чета ви отзивите за ББТ и се чудя, като ви е такова мнението защо изобщо да участваме в това предаване?
Щом смятате, че са "жълти и несериозни", по-добре да не участваме. 
Не е необходимо да се появяваме по ТВ на всяка цена  Peace
Освен ако имаме какво да кажем по темата....

Аз си мислех същото, но не смех да го кажа, честно казано. И не толкова затова, че са жълти и само търсят сензация, а по-скоро, защото Фандъкова ще е там и ще говори по въпроса, аз на предното предаване и бях оставила един лист с въпросите и проблемите и тя пред мен ги прочете и каза, че много добре сме ги формулирали, после пак се обсъждаше на семинара, просто за момента няма какво да се допълни толкова, освен това за близнаците, но Кали смятам го е споменала в репортажа. Предаването, в което Хриси участва не беше лошо, също и това първото, в което Хриси и Кали бяха с Христова също беше добро, дано това да е сериозно и да не е само празни приказки. Кали, ако искаш ми напиши на лични телефона на журналистката, защото съм в Плевен, а го записах в един тефтер на работа. Мога да и се обадя и да и изброя просто няколко неща, които биха могли да попитат, също и за участието да и откажа учтиво и да речем да ги поканя на евентуалната бъдеща кръгла маса по проблемите на детските градини - тогава ще могат да си направят по-сериозно отразяване на всички проблеми. Между другото тя каза, че цялата седмица ще се говори по този въпрос, Фандъкова е поканена в сряда, ако няма промяна. Ако искате може да звъннем и на нея и да и кажем, че сме решили да не участваме, защото така и така... Просто Фандъкова вече говори много пред медиите за това още през януари, когато основно се подаваха молбите, винаги много подробно и добре обяснява. От друга страна погледнато, е добре да се говори за тези неща, защото все има разбрали-недоразбрали родители, а и ще напомним за себе си, но ако наистина няма кой да отиде - няма какаво толкова да го преживяваме, поне Кали е била на линия.   Peace

# 199
  • Мнения: 3 336
Честит празник момичета! Бъдете здрави и щастливи, вие и семействата ви!

Мацки, чета ви отзивите за ББТ и се чудя, като ви е такова мнението защо изобщо да участваме в това предаване?
Щом смятате, че са "жълти и несериозни", по-добре да не участваме. 
Не е необходимо да се появяваме по ТВ на всяка цена  Peace
Освен ако имаме какво да кажем по темата....

Смяташ ли, че нямаме какво да кажем по темата?  Wink След като се редих на опашка цяла нощ, за да запиша мишките  #Cussing out И въобще по темата има много какво да се каже, щом мислим да организираме кръгла маса по тези въпроси... За това, че са несериозни, личното ми мниние не съвпада с това на Деси, жълти - може би.

Хриси, Деси, струва ми се, че ако сега откажем ще се изложим. Журналистката каза, че Деси й е обещала да осигури човек за вторник. Да не стане като в Нова и да ни обяват и от там за несериозни Rolling Eyes

Деси, телефона на журналистката въобще не съм го записвала, защото вие сте се уговаряли с нея.

Ако ме питате мен Искрено и лично не е нашето предаване.  Ина, тогава ти настояваше да отида на всяка цена... Ето там, според мен няма защо да се участва втори път Peace

# 200
  • Мнения: 4 978
Доколкото разбирам, знаещите и можещи да говорят аргументирано по темата не желаят или не могат да го направят, Хриси няма възможност и не се чувства в "свои води по темата", ти вече си участвала в репортажа. Каква е алтернативата?

Що се отнася до "Искрено и лично" - опитахме, видяхме за какво става въпрос.
Това не е нашето предаване и съответно повече няма да участваме. (Нямаше как да го знаем преди да сме участвали. )
С ББТ не е ли същото?
Деси беше веднъж, водещата търсеше евтина сензация, изсмукана от нечии пръсти.
Направихме си изводите. Да участваме ли отново?

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 10:59 от Cruela D'Evil

# 201
  • Мнения: 3 336
Доколкото разбирам, знаещите и можещи да говорят аргументирано по темата не желаят или не могат да го направят, Хриси няма възможност, ти вече си участвала в репортажа. Каква е алтернативата?

Що се отнася до "Искрено и лично" - опитахме, видяхме за какво става въпрос.
Това не е нашето предаване и съответно повече няма да участваме. (Нямаше как да го знаем преди да сме участвали. )
С ББТ не е ли същото?
Деси беше веднъж, водещата търсеше евтина сензация, изсмукана от нечии пръсти.
Направихме си изводите. Да участваме ли отново?



Въпроса е в това, че Деси им е обещала да пратим събеседник. Както бяхме обещали и на Нова и не успяхме и после ни обявиха за несериозни и ни се сърдят.

# 202
  • Мнения: 4 978
Въпроса е в това, че Деси им е обещала да пратим събеседник. Както бяхме обещали и на Нова и не успяхме и после ни обявиха за несериозни и ни се сърдят.

С това съм съгласна.
Не може и не бива да поемаме ангажимент, ако не сме сигурни, че можем да се организираме.
На мен вече ми е обеца на ухото  Sad

# 203
  • Мнения: 3 336
Въпроса е в това, че Деси им е обещала да пратим събеседник. Както бяхме обещали и на Нова и не успяхме и после ни обявиха за несериозни и ни се сърдят.

С това съм съгласна.
Не може и не бива да поемаме ангажимент, ако не сме сигурни, че можем да се организираме.
На мен вече ми е обеца на ухото  Sad

Хубаво е да помислим сериозно над въпроса кого да изпратим и ако ще им отказваме, то нека поне да не е в последния момент. Влади, ти нямаш ли възможност да отидеш? Жени?

Журналистката ми каза, че събеседник ще е Фандъкова, така че интервюто няма да е трудно, а и тя е чудесен човек, с който работим добре.

# 204
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Честито Възкресение Христово! Бъдете живи, здрави и много щастливи!

За Училище 9 месеца и брошурите - те имат лекции на 10.04 и 12.04. За двете дати им трябват 160 - 200 брошури. На 1 лекция идват между 80 и 100 майки. Вие преценете колко брошури ще има за там. Брошурите за утрешната лекция трябва да се занесат до 9 -9.15ч на място (ул. Коста Лулчев 13 - Мис Каприс до хотел Плиска - карта)
Аз няма да успея да отида - Лина ми е с разстройство и повръщане (не задържа дори и вода, много ме е страх да не се обезводни, защото всичко повръща). Аз на последната консултация разбрах че съм с ниска плацента и трябва повече да почивам, да не вдигам тежко и излизане с Лина ми е невъзможно. Дано скоро се оправи и да мога да изляза.
Момичето от 9 месеца каза че няма проблем да пусне покана по мейл на момичетата, които имат в базата данни, и да раздадат брошури на лекциите. Искат в замяна да сложим техен банер за 1месец на сайта ни.  Възможно ли е?
За среща утре вечер също няма да успея да дойда - мъж ми се прибира 19.30 напоследък, а и Лина не може да се откъсне от мен - все й се спи и иска да я гушкам.
Поздрави от нас!

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 18:08 от Томасе

# 205
  • София
  • Мнения: 6 245
Дано все пак се намери някой неработещ и с възможност да отиде в ББТ. 

Не знам какво е предаването, но след като е поет ангажимент да се отиде и никой през тези дни не е писал нищо за отказ няма да бъде редно да им се каже, че никой няма да присъъства два часа преди самото предаване. Това може да сложи край на всякакви контакти с цялата телевизия.
Както разбирам от написанота няма да има и пряк разговор с г-жа Фандъкова, защото наш представител трябва да има утре, а интервюто с нея ще бъде в сряда.

Кали, ако никой друг не изяви желание, не можеш ли да отидеш ти?
Знам че си участвала в интервю за предаването, но е по добре да не използват този запис отколкото никой да не отиде.

# 206
# 207
  • Мнения: 2 070
Кали, не знам какво си измисля тази жена, но не съм и обещавала такова нещо. Как така ще и обещавам като не знам дали изобщо ще се навие някой. Това, което и казах е, че съм направила всичко възможно да открия човек за снимките на репортажа и че съм направила запитване дали някой иска да участва във вторник, категорично и отказах за себе си, защото знам, че не мога да изляза, от мен зависи работата на 17 човека и не мога да отсъствам просто, освен при сериозна болест. Освен това и направих забележка дипломатично, че така се обаждат в последния момент, казах и че не съм сигурна дали ще прояви някой желание, поради празниците, дори и казах, че според мен Кали е добър събеседник по темата, защото е от такъв невралгичен район и е чакала цяла нощ да си подаде молбата и че в много от районите няма такъв проблем. И в тази връзка и предложих да попита Кали има ли възможност и желание   да участва в предаването, а тя да си направи репортажа с майки в градинките. Освен това как ще и обещавам като тя ми каза до края на деня да се опитам да намеря човек за събеседник и и казах, че ако някой ми отговори ще и се обадя. Това за обещаването явно си го е измислила, за да ни постави в положение едва ли не да сме длъжни да изпратим някой. А това за несериозните го казах по повод това, че се прави предаване без изобщо да си се информирал преди това за проблемите по темата, по която го правиш това предаване, за това, че аз я питам какво очаквате от нас и тя ми казва - ми не знам, за проблемите на детските градини и записването в тях и ако има още неща. Иначе на мен ми каза, че предаването ще е от 10:15 до 10:50 и майката ще е събеседник във вторник, а Фандъкова в сряда.

Мими, пазете се!  Hug

# 208
  • Мнения: 2 070
Тъй като нямам телефона и в себе си - да звънна ли в ББТ да искам номера на Анна от предаването "Градът" и да и кажа, че не сме намерили човек? Жени явно не е чела в темата, защото все нещо щеше да каже, така че най-добре, който и има телефона да и звънне и да я попита, за да може да се чуем с журналиската възможно най-рано, за какъвто и да е отговор. Те не са особено коректни явно, но поне ние да бъдем.  Peace
 Евче, такъв ангажимент не е поеман.  Peace Несериозното е и не само че се обаждаш в последния момент, ами и разчиташ изцяло на събеседник, за който не си сигурен, че ще го има - дано не е така и си имат алтернатива.

# 209
  • Мнения: 2 070
Момичета, нещо малко встрани от темата за инициативите. Сега се сетих за пореден път, че все забравям да ви питам - мацките в темата с казусите около майчинството постоянно са на линия и вършат много работа, отговарят постоянно на много въпроси. Ние канили ли ли сме ги за членове? Те дали имат желание всъщност някой знае ли? Ако искате някой път да си направим среща само за черпня и клюки и да ги поканим и тях, аз лично ги чувствам като част от сдружението, нищо, че не пишат в тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт