Ходили ли сте на военно обучение в 9 клас?

  • 1 869
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
Щото аз- да, и беше супер готино. Жалко, че сега това го няма, и нашите деца няма да имат спомени  от училищните си години. А и полковника дето ни преподаваше  беше пълен шемет. Grinning

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, не можах да закача. Само една последна бригада и това беше  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 764
Ходила съм,имаше емоции!И на ученическа,и на студентска бригада съм ходила!От там са мио най-добрите приятелства! Grinning

# 3
  • Мнения: 583
Купона беше велик. Не знам какво днес младите разбират от купон? Party

# 4
  • Мнения: 3 447
Не... хванахме последната година от военното и се разминахме само с теорията плюс маршировки в училищния двор.

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 14 133
Да, но в 10клас. И на ученически бригади съм ходила. Имаше и готини емоции, но не мисля, че днешното поколение губи от липсата им!!!

# 8
  • Мнения: 8 999
Да, ходила съм. Бях отвратена от малоумието на военните. И в университета съм учила - единствената ни лекция в събота, при това от 7.30 часа! Тия войнишки истории ми загубиха сума ти ценно време.

# 9
  • Мнения: 3 042
Аз не съм. Когато бях в 9-ти кл. нямаше вече военно обучение.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
О, да! На военния лагер  край Равда. Беше МНОГО яко! Стреляхме с автомат, ходихме на походи (подобни на преход от екскурзионно летуване), а когато нямахме занятия се къпехме в морето, беше м.май. Взводни ни бяха едни много симпатични батковци от спортната академия, нашият беше най-готин  Wink   И най-важното, отървахме и от училището  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 338
Не,но сестра ми е ходила.Има много хубави спомени от там.

# 12
  • Мнения: 3 268
Не,защото бях мажоретка и когато класът ми беше на военно,аз си развявах дупето в Будапеща,на международен фестивал.Кой както се уреди Wink Flutter

# 13
  • Мнения: 4 546
не  Shocked съвсем скоро научих, че имало такова обучение

# 14
  • Мнения: 677
В 10-ти се ходеше на военно,не в 9-ти..
Аз пропусках всички бригади и военни мероприятия..
Изкарах си малка и приятна ваканция..

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 16:16 от Тони Сопрано

# 15
  • Мнения: 3 880
Не. И при нас се ходеше в 10 клас.
Ние го изтървахме за малко, доколкото си спомням 1-2 години преди да ни дойде реда го спряха.
Не знам дали да съжалявам, че съм пропуснала, но си спомням, че тези, които ходеха много се надуваха след това, все едно от война се връщаха и то като победители hahaha И едни истории разказваха- купони, свалки, издънки... предполагам е било весело Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 268
Това обучение мислят сега да го връщат в училище,ама как ще стане като няма бази за това newsm78

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 640
В 10-ти клас. Не беше лошо, само дето спяхме по 30 мацки в стая. И взводният беше студент - третокурсник, луда калинка ставаше, завалията. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 480
И аз не съм ходила. По наше време най-големият "купон" беше зелено училище или лагер - това някъде до 4-ти клас, после дойде демокрацията. Оттам насетне - нищо. Даже съботни уборки и садене на дръвчета нямаше. Заспала работа.

# 19
  • Мнения: 7 001
Въобще не знаех, че има такова нещо. Виж, за бригади съм чувала...

# 20
  • Мнения: 583
Набор 67 и 68 ходехме в 9 клас, и след това го направиха в 10. И след няколко години го премахнаха. Спомените ми от там са много. Бяхме със спортното училище в съседен лагер, и всичко това беше на Рибарица през месец май.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, в 10-ти клас на Медет, беше страхотно преживяване Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 981
Ходила съм в 10ти клас.Бяхме на Маджаре.Взводните ни бяха някакви спортисти и  ги мързеше повече и от нас.Спомням си,че по цял ден се излежавахме на полянките,палехме огън и пекохме наденички.После когато се връщахме към лагера,ни инструктираха какво да говорим ако ни пита някой от ръководителите,какво сме учили.Беше си веселба.

# 23
  • Мнения: 306
да и беше много забавно

# 24
  • Мнения: 7 128
Бяхме последният випуск, но ни го претупаха в София.

# 25
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Само дето бях в 10-ти клас. И на бригади съм ходила - и есенни, и летни. И, вЕрно, беше купон.  Laughing

# 26
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ходила съм и беше хубаво

# 27
  • Мнения: 184
Да и беше голям купон. Мен постоянно ме разнасяха с носилката, като най - дребна. Влачеха ме с нея по баирите /момчетата, де/ и като им писнеше от мен и обръщаха носилката и аз падах. Голям смях падаше.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
разбира се.
На Черни Вид. НЕВЕРОЯТНО изживяване... Свири ТРЕВОГА, махат се ролки, обуват се различни обувки, стреля се с калашников и т.н. Поход в 03.00ч. Минаване на 5-10км. Абе какво да ви говоря... Whistling Само да ви текат лигите...

# 29
  • София
  • Мнения: 331
Да, в 10-ти клас на Медет, беше страхотно преживяване Heart Eyes

И аз така - в 10 клас на Медет през далечната 1989

Голям купон беше!!!

# 30
  • Мнения: 5 140
Ходила съм, но беше тук в София и по специално в у-ще.
Аз съм от последния набор, който успя да има военно и да ходи на бригада преди промените.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 868
Тц - ни военно, ни бригада. Млада съм аз, та затова.

# 32
  • Мнения: 11 327
Най-великото ми преживяване след бригадата за рози в подготвителен клас.  Party
Тръбачът ни се казваше Руслан и ухажваше една Жулиета. Какви вицове падаха покрай тях, преписахме наново Шекспир и Пушкин заради тях.
Кефът да държиш в ръцете си истински автомат, да гърмиш с бойни патрони, да се дупиш по трасето на "Газ, чорапи, наметало!", щото имало атомна заплаха... Joy
А дискотеките вечер....
Еха, хубави години бяха!

# 33
  • Мнения: X
Точно за моя набор ги бяха премахнали.За което много съжалявах Tired

# 34
  • Мнения: 2 022
В 10 клас. Беше много хубаво ...  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 550
Нито бирагди, нито военни обучения  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 1 418
В 10 клас ходих.Бяхме на Паничище.
Началото на юни.Жега.Всички са
тръгнали на поход.Освен нашият
курс.Опънахме се да се печем на
една полянка и си бяхме взели шише
мастика.Така се насветкахме докато
се върнат другите,че нямам думи...

# 37
  • Мнения: 3 423
Ходила съм в 10 клас.
От 15 до 30 юни. Върнах
се с тен и можех да сглобявам
Калашников. Големо важно!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 702
В 10-ти се ходеше на военно,не в 9-ти..
..


Езиковите гимназии ходеха в 9ти, а останалите - в 10ти.

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И езиковите гимназии ходеха в десети (поне по мое време). Издремец, край Своге.
Голям купон беше. За мен особено. Скъсах нервите на военните.  Mr. Green
 hahahaНе съм виждала по-щастлива физиономия от тази на ротния, когато се качих в автобуса и му махах за сбогом.

# 40
  • Мнения: 393
Да, в 10-ти клас на Медет, беше страхотно преживяване Heart Eyes

Пристигнах за последните..... 2 дни. Бях на спортен лагер в чужбина и веднага след пристигането ми в София, на автостоп се отправих към лагера. Пристигнах точно за стрелбите. Събрах им погледа на всички.  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 3 423
Заради подгответо им се губят
на езиковите гимназии спомените.

# 42
  • Мнения: 9 907
оооо, ходила съм, на Равда. Криехме се в окопите да пушим. хормони имаше големи. изпуснах една лимонка, та тя халоса взводния. Добре, че беше празна.

# 43
  • Мнения: 845
Ех, какви времена бяха. Купони, песни, дискотеки до зори.... военно, бригади, жалко,че децата ми няма да изпитат това...

# 44
  • Мнения: 3 880
Ех, какви времена бяха. Купони, песни, дискотеки до зори.... военно, бригади, жалко,че децата ми няма да изпитат това...

Те пък ще изпитат други неща, които ти не си, и пак ще си спомнят с умиление, не се притеснявай Wink Всяка младост си има своето очарование Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 700
Да. Това е един от незабравимите ми спомени. Grinning
Имахме съученичка, която пиеше преспивателни, а от нашия клас се бяхме набутали да работим в стола. Покрай нея ни хрумна да слагаме в храната на полковника преспивателни. Стривахме ги и ги разбърквахме в десерта. Поне седмица горкият заспиваше преди да е станало 8 часа, докато един ден случайно не дочу истината. Придружаваха ни две учителки (едната разведена, а другата вдовица), които си намериха перфектна компания сред запасняците. Такъв купон май на никоя бригада не е ставал Laughing

# 46
  • Мнения: 3 461
О, да, и на мен ще ми остане незабравим спомен, как бях наказана да мета двора под една черница, което на практика беше работа без край Mr. Green и всичко, защото от смях обърквах хода на маршировката. А вечер, понеже бяхме много шумни в нашата стая, разяреният полковник идваше и изреваваше: Газ! Което беше сигнал за 3 минути да си сложиш противогаза  Joy, ако някой се издъни, следваше:" Остави!" и после пак: " Газ!" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт