?Въпроси всякакви? (2026 г.)

  • 194 761
  • 4 595
  •   1
Отговори
# 4 500
  • София/Испания
  • Мнения: 1 630
Благодаря ви за отговорите,проблемът ми е ,че от няколко дни имам аритмия,чувствам как ми бие сърцето.
Не знам дали е опасно.

# 4 501
  • Мнения: 374
Ами жега е. Липса на достатъчен прием на течности и/или повечко кафета + недоспиване и нервно напрежение без проблем могат да ти докарат аритмия и без проблеми със сърцето.
Отделно ако си в менопауза, хормоните играят роля. Може и паник атаки да имаш.
Освен ако не усещаш пристъпна рязка болка в сърцето или изтръпване на крайник, или задух  - не е супер спешно и няма да се гътнеш скоро, спокойно.
За начало започни да си мериш кръвното сутрин и вечер и да си записваш на едно листче поне седмица, гледай да пиеш поне по 2л вода на ден в тия жеги, повече на хладно, спокойствие и тогава вече си взимай направления и записвай часове за кардиолог.
Така или иначе и да отидеш на преглед, те точно това ще направят - ще ти измерят кръвното, ще прегледат сърцето и ще ти кажат да започнеш да мериш и да си водиш дневник и пак да отидеш след седмица.

# 4 502
  • София/Испания
  • Мнения: 1 630
buttercupp,благодаря за отговора,изглежда че ми става така от жегите.

# 4 503
  • Мнения: 65 151
Вода и магнезий пий.
За сърцето са много важни.

# 4 504
  • Мнения: 3 205
Сърцето не боли.
Евентуална рязка или не-рязка болка в тази област е от възпаление на един нерв, който минава в близост и няма нищо общо със сърцето.

# 4 505
  • Мнения: 11 555
Не се умира от аритмия, имам такава от 30 години.

# 4 506
  • София/Испания
  • Мнения: 1 630
Нямам болка,но чувствам от време на време как бие сърцето.Пия вода и от скоро пия магнезий.Благодаря на всички за съветите!
DiaMia ,успокои ме!

# 4 507
  • Мнения: 65 151
Ако имаш равномерен пулс не е страшно, че усещаш как ти бие сърцето. И не е аритмия.
Магнезият трябва да е 400 мг дневно. И достатъчно вода. Особено сега в жегите.

# 4 508
  • Мнения: 2 216
Знаете ли дали се продава хляб с квас в някоя от веригите - Лидл, Била? Става ли за нещо?
Че ми поръчаха да взема, а аз хляб не ям.

# 4 509
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 18 997
продава се.

# 4 510
  • Мнения: 2 216
Благодаря. От отговора ти разбирам, че и в двете вериги има.

# 4 511
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 18 997
и не само там

# 4 512
  • София
  • Мнения: 9 459
Има във веригите, но е далеч от истински хляб с квас. Казвам го като човек, който си прави домашен.

# 4 513
  • Мнения: 78 803
Пише с квас, ама по рецепта какъв е...божа работа. Лидл визирам....

# 4 514
  • Мнения: 19 519
Продава се във всички вериги, където има пресен хляб, но качеството е на късмет. Напоследък ми се струва, че тези пресните не ги опичат добре.

Общи условия

Активация на акаунт