Колко давате за благотворителност?

  • 4 746
  • 143
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 195
Кейси, кой ти натъртва какъв е и що е. Пускаш тема, какво е за вас благотворителността, пък ако някой отговори какво прави в тази насока е хвалба.
Аз не мисля, че да даваш и да помагаш е нещо, което се прави за да се хвалиш и да се чувстваш добре в собствените си очи и в тези на другите. Общо взето баш ме брига дали ме мислят за добра или лоша, още по - малко свързвам думата благотворителност със себе си - нито имам много пари, нито нищо. Но и аз съм един от хората, които смятат, че ако се показва, как много хора дават, и други ще се включат, нали така. Има хиляди хора, които не искат да се знае  какво даряват, техен си избор, нали.
Приех лично тази  тема, не знам защо newsm78

# 46
  • Мнения: 3 674
Аз у4аствам  и съм 4лен в една организация за деца болни от астма "ASTAMA- OG ALERGIFORBUNDET"...там влагам 10% от месе4ния си доход.... Отделно от работата събираме  на всеки 3 месеца пари за подаръци на деца които са останали без родители... Sad  Съ6то с мъжът ми преведохме пари4ки  /колкото можахме да помогнем/ ...за две болни де4ица  тук от форума...и се молим за тяхното оздравяне и успе6ни операции в 4ужбина Praynig Едното детенце заминава за Израел на 19.04...а операцията и  6те се състои на 04.05 Бог де е с тях  bouquet

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 23:32 от roza66

# 47
  • Мнения: 3 674
ivonska Благодаря ти за линка  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 1 192
Из Закона за данъците върху доходите на физическите лица /ЗДДФЛ/
Данъчно облекчение за дарения
 Чл. 22. (1) Сумата от годишните данъчни основи се намалява с направени през годината дарения:
1. до 5 на сто, когато дарението е в полза на:
а) здравни и лечебни заведения;
б) специализирани институции за предоставяне на социални услуги съгласно Закона за социално подпомагане, както и на Агенцията за социално подпомагане и на Фонд "Социално подпомагане" към министъра на труда и социалната политика;
в) специализирани институции за деца съгласно Закона за закрила на детето, както и на домове за отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителска грижа, съгласно Закона за народната просвета;
г) детски ясли, детски градини, училища, висши училища или академии;
д) бюджетни предприятия по смисъла на Закона за счетоводството;
е) регистрирани в страната вероизповедания;
ж) специализирани предприятия или кооперации на хората с увреждания, вписани в регистъра по чл. 29 от Закона за интеграция на хората с увреждания, както и в полза на Агенцията за хората с увреждания;
з) хора с увреждания, както и за технически помощни средства за тях;
и) лица, пострадали при кризи по смисъла на Закона за управление при кризи, или на семействата им;
к) Българския Червен кръст;
л) социално слаби лица;
м) деца с увреждания или без родители;
н) културни институти или за целите на културния, образователния или научния обмен по международен договор, по който Република България е страна;
о) юридически лица с нестопанска цел, регистрирани в Централния регистър на юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност, с изключение на организации, подпомагащи културата по смисъла на Закона за меценатството;
п) ученици и студенти в български училища за учредените и предоставените им стипендии за обучение;
р) фонд "Енергийна ефективност";
с) комуни за лечение на наркозависими, както и на наркозависими лица за тяхното лечение;
2. до 15 на сто за дарение за културата;
3. до 50 на сто, когато дарението е в полза на Център "Фонд за лечение на деца".
(2) Общият размер на данъчното облекчение за дарения не може да превишава 65 на сто от сумата от годишните данъчни основи по ал. 1.
(3) Когато дарението е в непарична форма, неговият размер е цената на придобиване, отразена в документите за придобиване на предмета на дарението от дарителя, ако придобиването е станало до три месеца преди датата на дарението. В останалите случаи размерът на дарението е пазарната цена към датата на предоставяне на предмета на дарението.
(4) За дата на извършване на дарението се смята датата на придобиване на дарението от дареното лице по смисъла на чл. 11.
(5) В сумата от годишните данъчни основи по ал. 1 не се включва годишната данъчна основа за доходите от стопанска дейност като едноличен търговец.


# 49
  • София
  • Мнения: 6 375
"богатий с парата, бедний с умът" - беше писал дядо Вазов.

почти не се споменава доброволният труд за добри каузи, що така?

# 50
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Давам колкото мога да отделя.

# 51
  • Мнения: 4 371
Защо я приемаш лично?

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
почти не се споменава доброволният труд за добри каузи, що така?

Защото няма как да се изрази с цифри  Sick

# 53
  • Мнения: 4 195
Защото личното ми мнение е, че в България думата е криворазбрана, много хора я мислят за начин на доказване, много хора мислят, че няма смисъл от нея, защото някой друг се облагодетелства и защото съм на мнение, че не е благотворителност да отделиш внимание, време и финанси, на някой, който има нужда от помощ и подкрепа, а човещина и въпрос на възприятия.
Отделно от това, сериозните теми с призив за помощ не намират нужната подкрепа тук, а глупости, заяжданици и себедоказване можеш да видиш в теми от по 20 - 30 страници. И довода - не е нужно да пиша в темата, за да съм помогнал, не вървят много много, защото освен публикувани отговори има и брой посещения на темата, а те не са много, което значи, че просто много малко хора влизат да погледнат тези тема. Да, никой не ги кара, не са длъжни и си е тяхно право, мен лично малко ме интересува кой колко дава, къде ги дава и тн, ако някой има желание, намира и начин, но себедоказването не е осоенно приятно Confused Peace.
И знаеш ли, мислех, че само от темите за благотворителност малко хора се интересуват, но се оказа, говоря конкретно за форума, че на майките тук не им пука особенно за тяхното собствено положение като такива. пример: инициативата на СБНМ бе посетена от шепа майки от форума, просто защото всички чакат на готово, някой да им търси правата и да се опита, да промени малко прекрасните условия по отглеждане на деца. Ей такива разни мисли ме мъчат, и се извинявам на авторката, че се мръднах в страни от темата.

# 54
  • Мнения: 1 629
Не съм съгласна, Moon Walk, поне в този форум не е така. Призивите за помощ не са оставали без внимание. Има значение, разбира се, как точно е поднесен призива.
Доста хора се отдръпнаха от благотворителността чрез форума заради скандалите, обаче.
Има и нещо друго, тук е шаренко, пълно е с информация от всякакъв характер и за да ти забележат призива/поканата/инициативата се иска рекламен подход. Ако помниш, темата на летящата крава за благотворителния базар, беше точно така измислена и имаше успех/участие.

# 55
  • Мнения: 1 134
Според тълковния речник:
благотворител - човек, който се занимава с благотворителна дейност.

Така, че въпросът е зададен некоректно. По - правилно би било:  "Занимавате ли се с благотворителност?" или "Колко давате за милостиня?"

Защото благотворителността количествено не може да се измери. Така, както и родителството...

# 56
  • Мнения: 4 195
мюриель, скандал newsm78 newsm78
инициативата се иска рекламен подход - съжалявам, но на циркаджийки ли трябва да се правим, нелепо е, сериозно Naughty
а и тук темата е за благотворителност въобще, не за фондациите във форума. както и да е Peace

# 57
  • Мнения: 750
Кому е нужно вси4ко това?Намирисва ми на състезание! newsm78
Защо трябва тези които са дали нещо с благотворителна цел,да го афишират?
Сигурно,за да може такива като теб да ги потупат по рамото!
Няма да кажа колко и кога давам,още пове4е какви са ми доходите!
Глупаво е някак си ...всеки да се бие в гърдите,,Вижте ме...аз давам толкова!''
Казано е-,,Нека това което прави лявата ти ръка и дясната да не знае за него!''
Който дал-дал!
Който не-здраве!
Но да се състезаваме сега кой пове4е дал и кой по-високи доходи има....4е виж съм се харесала на някой тук ако кажа,4е заплатата ми е 300 лева а давам 50 лв. всеки месец в някой дом за сираци!По-добра ли ще съм?А ако кажа 4е давам 50 лв. всеки месец а месе4ните ми доходи са 5 000....то тогава какво,лоша ли ще съм?
Много излишни думи ще се изпишат в тази тема!
Както току що направих и аз....

# 58
  • Мнения: 7 130
Еми,   bouquet и  Hug

# 59
  • Мнения: 1 629
Явно не четете.
Муун уолк, какъв е проблемът? Виж как се поднасят благотворителните инициативи по телевизията. С реклама, да? Защо тук да е по-различно?
Благотворителността не е ничие задължение. По желание е. Човек понякога има нужда да му се помогне да осъзнае желанието си Grinning Циркаджийки? Летящата крава - циркаджийка? Не вярвам да има нещо против да я нарекат така, щом доброто дело е било извършено.

Джейн, на кого пишеш/отговаряш?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт