За колко дни отшумява болест без антибиотик

  • 5 339
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
До сега всички по-сериозни болести на дъщеря ми са лекувани с АБ  Sad  През последния месец изпи 3 поредни и след това 1 месец чистихме гъбички по гърлото и дупето. Тъкмо се изчистиха, 1 седмица ходи на ясла и хоп отново болна  Cry Този път обаче съм се запънала като магаре на мост за АБ. Като знам с какви мъки махнах кандидата  Sick  Cry Картинката и следната: вс започна със сополи - силна течна и бистра хрема, от която и се израни нослето от всякъде, след това температура. Ходихме при личната червено гърло, за което изписа Ефизол и леко зачервено ушенце за него даде Гаразон по 2 капки и в двете уши. До тук добре обаче още същия ден сополите станаха гъсти с жълтозелен цвят, което е лошо защото говори за някаква бактериална инфекция  #Cussing out Аз купих AD Liqid for kids и Цитросепт и ги редувам - сутрин и вечер по 5 мл. Ликуида, а след обяд цитросепта, отделно пие много чай с лайка и мед. За нослето докато беше течна капвах сок от лук разреден с преварена вода, но сега като станаха гъсти се принудих да слагам капки за да може да спи. Отделно от вчера слагам сутрин и вечер Бактробан маз.  Температурата си се повишава до 39 градуса в обичайните часове - на обяд, късния следобяд и вечер. Давам температуропонижаващо само в краен случай, когато мине над 38.6. Обаче това което ме притеснява е, че вече 3 -ти ден положението няма никакво подобрение, забравих да кажа че мажа и гърлото с Гранофурин 2 пъти дневно, но започна да се напъва да повръща - (явно много й е гадно) Кога да очаквам подобрение или поне да разреди вдигането на Т. Диша доста тежко и постоянно от днес казва че я боли коремчето (почти нищо не яде)  Cry Дали има смисъл да чакам още или да хувам към личната, да дава гадните АБ-ци  Cry

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 09:19 от radda

# 1
  • Мнения: 315
Не чакай не е шега да експериментираме с децата и здравето им ,най добре се консултирай с педиатър.Успех.

# 2
  • Мнения: 43
Рада, според мен трябва да отидете на лекар, но е хубаво да пуснете изследвания. Възможно е да имате някоя бактерия, която не е лекувана правилно, и тя да ви създава проблеми.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
много добре те разбирам, че напоследък и ние доста АБ изгълтахме- мойте деца обаче нито веднъж не са успяли да се "спасят". Дано имуностимулантите помогнат.

# 4
  • Мнения: 3 456
Radda, отивайте на лекар и настоявайте за ПКК и гърлен секрет ( помоли за директна антибиограма ). Не виждам смисъл да чакате повече. И в най-смелите си постъпки не бих чакала повече от три дни и то  само, ако  имам съмнения за вирусна инфекция, каквато ми се струва, че вие нямате...

# 5
  • Мнения: 377
И според мен да се обърнеш към педиатър ,може да стане сериозно(дано не става де).Ако не искаш да взема антибиотици ,защо не я заведеш при хомеопат?Аз съм за , това е лично мнение!Дано бързо се оправите и без проблеми тоя път!

# 6
  • Мнения: 3 116
Задължително е да ви види педиатър.

И аз така се бях запънала веднъж, седем дни с 2 пика на ден от температура 39-40 градуса. Педиатрите и те се запънаха и накрая направихме отит и пихме антибиотик 8 дни, вместо като се пиеше този максимум 4 Sad

# 7
  • Мнения: 1 426
Значи вирусна инфекция изобщо не се повлиява от антибиотик! Но ако е бактериална - антибиотиците помагат наистина. Просто задължително отивай на лекар и искай посявка!

# 8
  • Мнения: 417
Посоката в която си тръгнала е много добра, но организма на детето досега е объркван от лекарства и собствените му съпротивителни сили са слаби.
 Аз направих това преди две години т.е отказах всякакви лекарства и от тогава децата ми не пили никакви. Ходихме няколко месеца при класически хомеопат. Сега многа рядко се налага при заболяване да им се помогне с някое хомеопатично лекаство. Всичко традиционно /хреми, кашлици, температури, конюктивит/ си идват и си отват без да им давам нищо. За мен е по-важно не как кашля детето, а какво е общото му състояние. С времето се научаваш какво да гледаш. Не ползвам и имуностимулатори и витамини. Не е вярно, че бактериалната инфекция минава само с антибиотик. Здрав организим е напълно способен да се справи с бактериална инфекция сам. Аз много внимавам с храната, която ядат по-принцип, но ставам два пъти по-внимателна когато са болни. Мисля, че повечето лекарства /сиропи, капки/ се дават от страх да не стане по-лошо т.е детето да не направи бронхит, пневмония и много майки не са склонни да изчакат и да дадат шанс на организма да се ориентира и справи сам. Пожелавам ти успех в това трудно начинание. Ако успееш да излезеш от клопката на лекарствата много притеснения ще изчезнат.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Не мога да повярвам, че си играеш със здравето на детето си!   Whistling Съжалявам, че го казвам, но за мен това е недопустимо  Naughty . АБ съвсем не е най- голямото зло на света. На фона на това какви усложнения могат да настъпят от нелекувана бактериална инфекция, АБ е наистина нищо... #Crazy

 И ако може да ме светнете  как се оправя организмът сам от бактериална инфекция?! Как ще пребори организмът вирусната пневмония, преминала в бактериална, протичаща с много усложнения?! Просто като пример давам това, което се случи с моето дете  Peace

И моята дъщеря буквално е натровена с АБ. За две години е пила сигурно 10 пъти АБ. Плюс тях има и 3 АБ, слагани венозно... Наистина не искам повече да я тъпча с тях. Но... когато отново се наложи, пак ще дам.

# 10
  • Мнения: 397
Не ни се размина и този път  Cry Гърлото съм успяла да оправя с всички илачи, но ухото е мн червено и явно то е причината за Т. Изписа ни Цефзил и препоръка никаква ясла.  Cry Изпадам в дълбока депресия явно излизане от омагьосания кръг няма  Cry Мисля да я водя на Сандански за10-тина дена и след това хомеопат.

# 11
  • Мнения: 397
Тя е изпила 9 от октомври до сега  Shocked Имам чувството че така са и изчистили имунитета, че по-силен вятър да я духне и не се разминава никога със сополи или кашлица - винаги картинката е пълна  Close

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Изпийте си АБ- то. После започни курсове за подсилване на имунитета. AD Liqid for kids много го хвалят  Thinking Дано се повлияе детето от него  Praynig
След пневмонията ,лекуващата от болницата ни изписа Женоверин + Есберитокс + Осцилококцинум по схема. Да чукам на дърво, вече два месеца не е пила АБ  Praynig Че то си е направо рекорд за моята  Tired Миналата седмица се разсополиви, разкашля, Т вдигна и отново бях примряла. Слава Богу, разминаха се нещата много бързо. Започвам да смятам, че тази схема действа при моето дете. Да не казвам голяма дума, пу- пу...
А Женоверин се дава точно след лечение с АБ, освен за имуностимулатор  Peace

# 13
  • Мнения: 417
Не мога да повярвам, че си играеш със здравето на детето си!   Whistling
Тази "игра" доведе до следното. Двете ми деца не са пили никакви антибиотици, сиропи за кашлица, капки за нос, температуропонижаващи и др. Боледуват не по-често или не по-рядко от другите деца около нас. Не са правили пневмонии, бронхити и отити от моето "безхаберие". Рядко боледуват повече от три -четири дни. Последно прекараха бактериален конюктивит потвърден от очен лекар от който се заразих и аз. Оправихме се с промивки с билката "очанка". Е продължи малко по-дълго и е доста неприятно, но мина без лекарства. Така наречената "игра" исисква да повярваш в природата и факта, че човек е създаден здрав /в повечето случаи/ и някои прости правила му помагат да остане такъв. Трябва също да повярваш в инстинктите си повече отколкото на титли и авторитетни лекарски мнения.  Успех в тази "игра", независимо кой какви правила е възприел.  

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Остави ти таз песен любовна...
Просто те попитах- как според теб ще се пребори детският организъм с пневмонията? Докторите в болницата в чудо се видяха, ти ще ми говориш за силата на природата...
радвам се, че имаш късмета децата ти да не боледуват  Peace Защото през живота си съм гледала болни деца толкова, че да стигнат за три живота  Confused Толкова.

Общи условия

Активация на акаунт