Мами вегетарианки, да се преброим и споделим.

  • 40 799
  • 788
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 422
Ти казваш, че егоизмът е отрицателна черта. Аз не. Може би дефинираме "егоизъм" по различен начин. За мен това е способността да се грижиш за себе си, да разбереш, че никой никому не е длъжен, че за да си щастлив, си отговорен единствено лично ти с твоя собствен подход. А ако всичко около тебе не ти харесва, погледни в самия себе си. Може пък грешката да е там.

За мен светът, в който живея, е прекрасен. Току що бях навън - грее слънце, хората гледаха смяната на стражата пред Президенството, в телефонната палата бяха изключително любезни със сестра ми и мен и ни свършиха работата лесно и бързо, колегите ми са се погрижили да ми поръчат обяд, като са знаели, че съм излязла по работа и дойдоха да ми кажат къде е, момчето от фирмата за дограма ми помогна да избера точно кога да дойде на направи нещо, което не е обичайно, но го прави за мен, така че на мен да ми е удобно, довечера се готви разкошно тържество за 60-годишнината на наша близка роднина, масажистката ми ми премести часа, за да стигна навреме за тържеството, съпругът на приятелката ми е наел братовчедка ми на уникална позиция почти случайно и двамата са страхотно доволни...... Всичко зависи от тебе и твоето отношение към живота. Ако си оптимистичен и положителен, всички ще са такива с тебе.

# 736
  • Мнения: 117
По въпроса за нагласата съм съгласна, но по4ти 2 години в софия обикаляхме със сина ми заимовия парк и това бе6е единствена природа, която той вижда6е, в един момент цикълът и мръсотията на града станаха непоносими, това се усеща особено, когато се върне6 от някое 4исто място.
Бе6е ми трудно да се държа да не изпадна в депресия, да не говорим за изнервените хора около мен близки и приятели, по мои наблюдения живота в столицата влияе нагативно на хората, кара ги да се затварят в себе си и да натрупват напрежение, което се отразява на здравето и отно6енията им. Само за 4 дни в планината и се върнах 4исто нова, все едно изхвърлих вси4ко, което ми теже6е. Казват 4е ако прекара6 пове4е от 10 дни в Рила цялата ти кръв се сменя и се пълни6 с нови идеи, дори само като гледа6 запе4атва6 несъзнателно ужасно много информация, която оства да работи в теб и те променя.

# 737
  • Мнения: 1 422
Аз харесвам урбанистичната среда. Но също така не схващам защо 2 години ще стоиш само в парка Заимов. В този град има неограничени възможности.... Едно на ръка че Витоша е на 20 минути.

# 738
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте! Обръщам се към майките, които гледат деца вегетарианчета, какъв е хемоглобинът на децата ви. Емануил е на година и половина, не е ял месо до сега и хемоглобинът му е 96.

# 739
  • Мнения: 117
синът ми пращи от здраве вси4ки показатели са наред

# 740
  • София
  • Мнения: 856
Питам конкретно за цифровата стойност на показателя, за да се ориентирам как е при други вегетарианчета

# 741
  • Мнения: 117
на последните изследвания  е 111 , но тогава беше пипнал коремен вирус
Яде много плодове по принцип

# 742
  • Мнения: 158
На моите две близначки, които в момента са на 2,8 години, хемоглобина беше 134 и 135, но съм правила изследванията преди няколко месеца.Но държа да отбележа че вечер си пием още адаптирано мляко, незнам дали има значение.Нкъде тук във форумите бях срещала таблица за стойностите за деца и възрастнЕдно обаче знам със сигурност, яденето на месо не оказва съществено влияние върху хемоглобина.

# 743
  • Мнения: 3 988
яденето на месо не оказва съществено влияние върху хемоглобина.

Бих казала даже никакво.  Peace И при децата и при възрастните.

# 744
  • София
  • Мнения: 856
И аз така мисля. Емануил обаче още го кърмя и не обича много да яде разнообразна храна Sad

# 745
  • Мнения: 762
Ами ние имахме проблем с хемоглобина.Но се оказа че е 107,а мисля че причината не беше във вегетарианството,а в това че по време на сесия не се храних добре-ядях много захар и пиех много кофеин.Тогава (малко преди годинката) беше предимно на кърма и въпреки това не изглеждаше никак анемична.

# 746
  • Мнения: 4 392
Това тук не е ли тенденциозно написана статия? Rolling Eyes

Цитат
„Мазните риби, като сьомгата, е източник на омега-3 мастни киселини, които както всички знаят са силен анти-оксидант. Тоест борец срещу остаряването на клетките, респективно на кожата“, обясни за Tialoto.bg диетоложката Мариан Амсен.

Омега-3 мастни киселини има не само в рибата. Но това са пропуснали да го напишат.

Цитат
Консумирането на риба трябва да става по възможност всеки ден. Забравете за три пъти в седмицата. Филе от сьомга, консерва риба тона, аншоа с маслини – тези риби ги има в българските супермаркети и то доста качествени. Дори скумрия в доматен сос ви върши работа.



Че и всеки ден!! Shocked

Ако ще и 100 пъти на ден да ядеш : 
Цитат
Консумацията на алкохол или оскъдното хранене могат да влошат или блокират ефективността на есенциалните мастни киселини.


оттук

Така че : Не, мерси! Stop

# 747
  • Мнения: 1 178
Аз ям риба, но твърде рядко.  Mr. Green
Малкият ми син ( 1 г. 6 м.) много обича като я правя на скара, за разлика от големия  ooooh!

Понеже идва есен, се чудя, дали мога да давам на малкия кестени? newsm78 Аз ги обожавам  Heart Eyes

# 748
  • Мнения: 2 818
Мисля, че може, но в малки количества, че е тежка храна.

# 749
  • София
  • Мнения: 23 126
Мами не искам да ви питам правилно или не е това детето да не яде месо, вие като родители преценявате сами.
Чудя се  обаче как ще решите проблема, като станат по-големи и тръгнат на детска градина дали някой ще се съобразява с това и ще им готви отделно за тях - аз не мисля че е възможно.

Във връзка с това искам да попитам - вегетарианството не е ли личен избор и защо лишавате децата от това право? Аз съм много месоядна, но ако детето ме САМО пожелае да стане вегетарианец ще уважа избора му  Peace

Общи условия

Активация на акаунт