Какво НЕ давате за ядене при Атопичен дерматит ???

  • 7 955
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Понеже се чудя какво да давам за хапване , реших да попитам какво не давате за ядене на децата си който с АД .

# 1
  • Мнения: 8 470
Аз давам много неща,да не кажа всичко,защото няма да е точно.За мой късмет детето не обича шоколад и сладко.Давам мляко Нестле джуниър,рядко давам прясно.Кисело бих искала да яде,но тя също не харесва.Иначе си похапва месце и плодове.Не давам вафли и други боклуци,които имат консерванти.Както и боядисани сокове.При нас обаче атопичният не се влияе от храната и почти е изчезнал.Има само 1-2 мънички червени петънца на колянната сгъвка.А положението наистина беше ужасно-цялото и лице беше в червени петна преди година и нещо.Нямам обяснение от какво се влияе,но намалихме къпането със шампоан и сапун и къпехме само с вода и един път седмично с препарат.
Допълвам-яде овесени ядки и попара с пълнозърнест сухар,просо със сирене.Много зеленчуци и месо/не толкова много,но обича/

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 22:06 от Емия

# 2
  • Мнения: 8 585
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Само в някои редки случаи ако забелязвате връзка с определена храна<->обостряне, изключвате нея.
Цитрусовите обикновено не са измежду тези групи храни.

Изключването на цели групи храни при АД и поставянето на децата "на диета" е груба грешка, без работещ ефект.

# 3
  • Мнения: 48 033
дали има ефект от диетата не знам, защото ние приложихме всичко...но аз все още не давам-цитруси(изкл понякога банан, но той не го обича), горски плодове, ядки, мед(мисля че в яслата вече е опитвал обаче), сухо мляко дори и адаптирано, както и сухи каши-винаги се изприщва, а от кисело мляко и сирене не се изприщва  newsm78
всичко друго давам, каквото ядем ние или в яслата, не прекалявам с варивата(боб, леща и грах) и рибата, но му давам всичко, дори и шоколад, яйца и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 612
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.

# 5
  • Мнения: 8 585
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.
Е, как един път ще му влияе, а друг път-не.
Същите неща.

Нещо тук не е наред с наблюденията...

# 6
  • Мнения: 1 793
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Само в някои редки случаи ако забелязвате връзка с определена храна<->обостряне, изключвате нея.
Цитрусовите обикновено не са измежду тези групи храни.

Изключването на цели групи храни при АД и поставянето на децата "на диета" е груба грешка, без работещ ефект.

Цитирам това мнение, защото същото каза и нашия лекар тук. Послушах го и не сбърках. Мнението му е, че категорично АД не е алергия и няма нужда от изключване на храни. Синът ми е с АД от 3 месечен, а сега е на 3 години. До 1 годинка съм го пазила от определени видове храни, а именно: цитруси, мед, ягоди, прясно мляко, шоколадови изделия. За това се сещам в момента. Но дори и да не беше с АД пак щях да изключа тези храни до навършване на 1 година,защото мисля, че на някакви месеци детето няма нужа да яде цитруси, още повече пък шоколад. Честно казано до този период /до 1 г./ от време на време се случваше да му почервенеят много бузите и да станат грапави при все, че не съм му давала алергизиращи храни. Кърмен е 13 месеца. След годинката вече започна да яде всичко и  от тогава до сега не съм забелязала никакви такива неща, като грапави бузи или крачета и т.н. Кожата му е по-суха, но той просто е с такъв тип кожа. В никакъв случай не е грапава и детето е добре. Сега го ограничавам от шоколада. Яде много рядко, но не заради АД, а защото смятам, че няма нищо полезно в него. Лекарят ни беше казал, че ще го израсте един ден и явно така стана. Не знам занапред как ще е положението, но засега е добре.

# 7
  • Мнения: 1 080
Малкото ми дете е с алергия към белтъка и атопичен дерматит .И би трябвало двете да са свързани .Но в нашия случай се оказва ,че дразнителя е бил в козметиката ,праха за пране и мръсния въздух в София .След две поредни съботи и недели в планината .Бузките му се изчистиха  горе -долу ,без никаква смяна в хранителния режим .Пробвах да му дам малко козе сирене - веднага получи разстройството с кръв и слуз а атопичния дерматит изобщо не се е обострил . newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 3 612
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.
Е, как един път ще му влияе, а друг път-не.
Същите неща.

Нещо тук не е наред с наблюденията...

Наистина когато е обострен и дам портокал или банан се засилва още повече.Също така винаги първопричината е някаква храна,било зрънчо или определен вид шоколад(освен когато не е студ).Може и да е в следствие на някакъв период на организма,но факт е че реагира на храна.

# 9
  • Мнения: 747
Тази диагноза АД дерматолог ли я поставя, или е достатъчно ясна и личния лекар може ли да я постави?
На дъщеря ми се появи едно петно на мишницата- кожата е като грапава... нещо като екзема...
Ако АД не се лекува с диети, тогава... какво се прави? Иначе в моя случай засега не установявам връзка с определени храни.

# 10
  • Мнения: 201
 Малката ми дещеря е с АД от 8-9месечна възраст. Личната й лекарка я беше подложила на диета/без мляко, сирене, цитр.плодове, масло,какао, малини и др./, няколко месеца пи едно отвратително мляко НАН Хипоалергично, чудех се какво да й давам за ядене!  Close Толкова мъничка без любимото й мляко! Заведох я в София правиха й тест за алергия към храни, нямаше такава, започна да яде всичко. Алерголожката там ми каза, че е много важно детето да се храни пълноценно и да не се лишава от храни /само, ако има установена алергия към някоя, тогава/, защото всички органи се изграждат до 3 год. възраст. Ето защо е важно навреме да се установи има ли изобщо алергия към храна и да не се подлагат безразборно децата на диета!
  Избягвам  консервантите, доколкото мога, макар че почти навсякъде ги има. Много рядко й давам шок.яйце или шок.вафла, но мляко с какао обожава и непрекъснато пие. Снаксове и чипсове също не й давам, много рядко й купувам "Слънчо", има много вредни оцветители, консерванти в тях. Преди да купя нещо внимателно прочитам етикета, ако го направите, сами ще се откажете да купувате много неща. Една справка в интернет ще ви даде представа колко вредни са повечето оцветители и консерванти, в някои страни са забранени дори. Тези ограничения налагам не само за малката, но за всички в къщи.
 
П.П. Лекуваме се с ХОМЕОПАТИЯ от шест месеца. В момента продължава лечението на малката. Много съм доволна и съжелявам, че по-рано не съм се обърнала към хомеопат. АД не е някакво безобидно заболяване. В 80% от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис. Хомеопатът ни я лекува вътрешно, предупреди ме, че ще стане бавно, но аз имам търпение!

# 11
  • Мнения: 5 362
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Абсолютно вярно  Peace

# 12
  • Мнения: 2 237
Храните нямат общо с дерматита.На моята си и давам всичко.

# 13
  • Мнения: 2 673
моля на пишещите в темата да кажат..според техните наблюдения на какво се дължат кожните промени??

случало ли се е на някой да смени праха за пране да речем..и да изчезне проблема..
 
И ако може да ми кажете правили ли сте кръвен тест  newsm78И какъв показател е ?

# 14
  • Мнения: 48 033
при нас връзка с външни дразнители-като студ, омекотители и прах-има доколкото кожата като цяло реагира на тях, а участъка с дерматит-повече, всъщност най-вече реагира на материи, не толкова на препаратите, на козметика също...аз не ползвам сапуни, само вода, и д-р тайс и козметиката на бюбхен
с храните- от някои се изприщва веднага около устата, след ден-два и около ануса и дерматита се влошава леко- значи реакция някаква-такива храни  са АМ и каши с АМ, цитруси, някои снаксове и сладкиши(от кисело мляко не му става така, значи сигурно не е алергия към мляко  newsm78)
тестове не сме правили, най-вече защото сега е мнооого по-добре, има само 1-2 петна и е почти без лечение

# 15
  • Мнения: 3 205
Досега Иво не е проявявал обостряне на АД при нови храни, така че си му давам да яде всичко, съобразено с възрастта му. Личното ми мнение е, че АД няма връзка с храните. Просто някои деца имат по-суха и чувствителна кожа.
Не съм давала още само мед, ягоди, киви, шоколад.

При Иво АД се появява най-вече от претопляне. Друг установен дразнител няма. Не съм правила тестове, не искам да подлагам детето ми на това. Аз самата съм с алергия и за себе си също съм решила, че няма да се тествам.

Ползвам Нахткерцен балсам на д-р Тайс за петната и крем на А-дерма за суха кожа - за мазане вечер. Мажа винаги, даже и да не съм къпала. Гледам дрехите и оделата му да са памучни. Къпя го основно не повече от 2 пъти седмично, със сапунче на А-дерма. Други мерки не предприемам, защото - поне  при нас - няма смисъл.

Държа да уточня, че Иво има съвсем лека форма на АД - в момента само две бледи петънца - и това, което действа при нас, може да не действа при други деца.

# 16
  • Мнения: 524
моля на пишещите в темата да кажат..според техните наблюдения на какво се дължат кожните промени??

случало ли се е на някой да смени праха за пране да речем..и да изчезне проблема..
 

Смених праха за пране на цялата къща с бебешкия на Сано, чистих основно матраци, дюшеме, книги, ламперия...Като казвам основно, значи прахосмукачки с воден филтър 4-5 дена домакински занимания : това прах, акари и пр. алергени... Naughty
Резултат никакъв. Забраних  и достъпа до любимото куче на двора, разселих малките й по познати - няма промяна. Единствено промяна настъпва с хомеопатията и кортизона...

# 17
  • Мнения: 1 793
Още, когато беше бебе престанах за ползвам омекотител за неговите дрешки, защото тогава ми се стори, че това раздразва кожата на детето. И до сега не ползвам такъв за детските дрешки. Също така ползвам прах за пране, който е задължително нон-био. Носи само памучни дрехи. За козметиката - използвам медицинска. Добре се отрази на детето ми крема Atoderm P.O. zinc .Като беше бебе лекарят препоръча да слагам специално олио във ваничката, когато го къпя. От много отдавна вече не ползвам такова. Не че нямаше ефект, но сега не виждам нужда от него, тъй като положението доста се подобри. Тестове не сме правили.

# 18
  • Мнения: 1 014
Кaril На моя син му направихме кръвния тест за алергии, резултата - чувствителен е на много неща, но в ниска степен. Беше кошмар, докато му вземат кръв от веничката - не искам да си спомням. Старая се да санирам домашната среда, доколкото мога от прах, влага, но как да го огранича от храните, като например ябълки не трябва да яде, а той ги обича и е достатъчно голям не само да си поиска, но и да си вземе сам. (на 2 год е). Аз обаче, не съм забелязала да има обостряне от приема на някаква храна, не знам какво да мисля вече.

# 19
  • Мнения: 241
Моето бебе е още малко /8мес/ и сме в период на захранване, за това не яде кой знае колко много храни.От 4 месец е с АД и с алергичен ринит.Правихме кръвен тест,  който показа много ниска степен на алергия към микрокърлежи в дом.прах, косми от куче и котка, бреза, ябълка, морков, пшеница.На този етап е ясно, че избягвам ябълката и моркова.Основните мерки са насочени към ежедневното почистване на дома от прах, излагане матраците на слънце заради акарите, двойно изплакване на дрешките, избягване на плюшените играчки, носене само на памучни дрешки и най-вече използване на медицинска козметика за атопична кожа/ крем A-derma Exomega/.Къпя бебо 1 път в седмицата, а ако е много суха и раздразнена кожата, правя баня с трици/Aveeno  Baby Colloidal /.Най-внимателна съм със захранването, като въвеждам нова храна за 7- 10 дни и следя за алергични реакции.Така ще разбирам ако прояви чувствителност към някоя храна и ще я избягвам за напред.Надявам се  след време да успея да го ограничавам от вредните детски храни - зрънчовци, шоколади, кроасани, хамбургери, вафли и т.н.Ще наблягаме на пресни плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни, леки меса.Дано беб4о да няма други планове като порасне Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Чудно.Днес бях при алерголог и ми каза АД.Направи ми проби за храни и утре ще ми каже от какво и дали имам алегии.Но определено направи връзката между АД и алергии от храни

# 21
  • Мнения: 1 080
При нас смяната на праха за пране и двойното изплакване повлия положително .Ползвам Персил сензитив .За мазане Стелатопия на Мустела за баня миещо блокче на Себа Мед .

# 22
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Ох, не знам вече какво да кажа . От както сме на диета и мажа с кремчетата който ми изписаха , сме по-добре . Не смея и да се похваля , че не се знае . В яслата ги предупредих и уж ни пазят(кво уж сигурна съм , че е така ) . Дано повече не ни се появява , че ще откача . В края на месеца имаме среща с алерголожката и ще настоявам за тест каквото и да ми струва това .

Общи условия

Активация на акаунт