Правилно ли е?

  • 3 772
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Aз също знам,а пък и съм го пробвала,че детето когато има температура,ако времето позволява,да се изведе навън.Педиатърката на сина ми го е казвала.Температурата спада с 1 градус най-малко.За тези които не вярват,съветвам да пробват.Наистина действа. Peace
Но винаги съм избягвала,места на които има струпани деца.Знам,че няма да им е приятно на майките.Съобразявам се

# 46
  • Мнения: 17 412
Арее, почна се... В ситуацията, описана от Мирела- не е редно. КАто иска, да си го разхожда там, където няма деца. И тука гледам,че едни и същи хора се изказват неподготвени....
И не всеки организъм(без да е кекав) се справя без антибиотик след грип. ДА не говорим, че грипът теая година не минава без усложнения дори при възрастни.
Тези, дето много знаете, едва ли си врете насила децата в такива, дето са болни от грип. Иначе другите били кекави...

# 47
  • Мнения: 17 412
Инкубационният период на варицелата е 21 ден, в които може изобщо да нямаш признаци и симптоми.

Болните са заразни 21 дена преди да се изринат, веднъж изринати, вече няма опасност да заразят някого, така че не ми се вярва твоето дете да зарази другите.  Сори за офф-а.

Не е вярно! ЗАразни са в края на инкубационния период, по време на обривния и 4-5 дни след последната круста. Контагиозният индекс на варицелата е 90%. Как ви се струва- лесно или трудно става заразяването?

# 48
  • Мнения: 46 594
Съгласна съм с Венера!
КТВ, се е объркала, не е до появата на пъпките, а на коричките.

"Вирусът се отделя в носоглътъчния секрет и течността, изпълваща мехурчетата на обрива, което прави болния заразен и опасен за околните в периода от 5 дни (най-често ден-два) преди появата на първите обривни единици, до 5-9 дни след появата на същите. Обикновено когато обривът се покрие от характерните корички, болният престава да бъде заразен."

Копирано от Какъв е инкубационният период на инфекциозното заболяване варицела?

# 49
  • Мнения: 994
Информацията е от нашата педиатърка. Миналата година бяхме в контакт цял ден почти с болно от варицела дете, аз даже бях и бременна.  Тя каза, че най-опасно е 2 дена преди да избият пъпките, независимо че за презастраховка се слага по-дълъг период. Нито един от нас не се зарази - оказа се права.

# 50
  • Мнения: 46 594
Е, на всеки се случва да забрави част от нещата, които е учил, дано си пази учебниците  Wink че ако така се отнася и към останалите проблеми ...


Не, не е права, друг е въпроса, че не е било задължително да ви хване Peace

# 51
  • Мнения: 994
Не вярвам да е забравила, защото е доста млада и скоро е завършила. При нея ходим вече 5 години и й имам доверие. Тя е в крак с всички новости, много чете и се информира за  излизащи нови резултати и изследвания. Това, че вероятността от заразяване след 2рия ден преди изриването пада от 80-90% до 1 %, никак не е малко. А тя точно такава графика ни показа. Не искам да спорим излишно и да изместваме темата - всеки има право да си избира от какво да се ръководи. Аз нямам медицинско образование, педиатърката ми за толкова години е показала адекватно поведение  - вярвам й.

Сигурно не е било задължително да се разболеем, но нито един от присъстващите не въпросното парти не се разболя - а бяхме 40+ човека деца и възрастни. Това не означава, че съзнателно бих се навряла при болно от шарка дете. Просто не изпадам в истерия и не се шашкам от болни деца. Няма нужда да изграждаме стерилна обстановка около децата си. А  ако имаш повече от 1, микроби и зарази се носят и обменят  вкъщи ежедневно, но това ги прави по-силни.

# 52
  • Мнения: 17 412
КТВ, първо си писала, че болните са заразни 21 дни преди обрива.Точно за това се хванах, защото то не е вярно.  Нямам никакво намрение да споря, ама стига сте повтаряли едно и също- стерилна среда, та стерилна среда! Никой не си държи детето в такава, но всеки тълкува нещата както му изнася.
Извинявам се на авторката за отклонението!

# 53
  • Мнения: 2 292
хора грипа не е ли вирусна инфекция????? какъв антибиотик? Какво чудо? При грип никога няма да ми дадат в Германия антибиотик да си тровя детето, а и да го раzболявам повече. И тук са иzписвали антибиотик zа щяло и нещяло, докато са се окаzали с цяло поколение реzистентно към всякави антибиотици (иzписвани zа zачервено гърло  newsm78 newsm78 newsm78) луда работа. Имало някакъв вид туберколоzа, която преди лекували с антибиотик, сега я водят нелечима ... абе иzобщо антибиотици иzписват само при бактериални инфекции и то когато отганиzма не може да се оправи сам, zащото  те и беz това при вирусни инфекции нямат действие, а само обратен ефект. Антибиотиците НЕ действат на вирусите и ако се даде антибиотик zа вирусна инфекция и кашлица, това няма да предотврати усложнения (ако има да се случват), само ще направи бактериите реzистентни към антибиотика. А zамисляли ли сте се тогава с КАКВО ще ги трепете теzи бактерии, ако вече сте дали антибиотик????? А по силен???? А като гледам в отчетните как zа 2 кихавици иzписват най силния антибиотик??? Тогава последваща пневмония как ще лекувате ?????  newsm78 newsm78 newsm78

# 54
  • Мнения: 920
Вместо да се възмущавате от тези лоши майки, по-добре поработете върху закаляване и повишаване защитата на децата си.

# 55
  • Мнения: 46 594
Вместо да се възмущавате от тези лоши майки, по-добре поработете върху закаляване и повишаване защитата на децата си.

Моето дете и това на Ню са гледани по един начин, като изключим начина на хранене.

Обаче Гери тръгна на ясла, за кратък период изкара няколко бронхита, лежа в болница със спазъм и т.н.

Ню я спря, пак продължихме да ги гледаме по еднакъв начин, но след болестите от яслата и погълнатите антибоитици, Гери вече не може да се стабилизира. Затова напълно разбирам майките, които са си изпатили и сега внимават.

София ходи гола и боса по плочките, пие студено, яде сладолед, контактува с болни и не боледува, но ако беше тръгнала на ясла, сега нямаше да е така.

Затова не ми говорете за закаляване и повишаване на защита ...

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
София ходи гола и боса по плочките, пие студено, яде сладолед, контактува с болни и не боледува, но ако беше тръгнала на ясла, сега нямаше да е така.

Хайде сега, не може да си сигурна как щеше да е ако беше... Иначе ще излезе, че всички деца, който ходят на ясли стигат до усложнения. Дори учителките не могат да дадат разумно обяснение защо едни деца боледуват непрекъснато, а други - не. Питала съм ги.

За мен е много лоша практика/да речем/ това, че вземат нови деца есента. Точно когато започват да се вихрят вируси и вирусчета. За това и дадох Дариа на градина /но нямаше още 2 год. - та все едно ясла/ пролетта. Така изкара няколко вируса в началото, но с по-малко деца /лятото винаги намаляват/, а и поради времето после й беше по-лесно есента и зимата... Аз си мисля, че стратегията ми е била правилна.  Peace

# 57
  • Мнения: 2 292
Никол, Иса, обяснението, което съм чела е, че има наследствен фактор. Имам поzнати, боледували и двамата като малки , детето е непрестанно болно в яслата и хваща всички вируси и прави отити (баща му е бил така). В същото време останалите деца в яслата иzкарват леко теzи инфекции с по малко сополивене.

# 58
  • Мнения: 17 412
Вместо да се възмущавате от тези лоши майки, по-добре поработете върху закаляване и повишаване защитата на децата си.


Ей такива изказвания много ги обичам... Що, тези, дето влачат сополи и кашлица със седмици(без усложненията) здрави ли са според теб?
И как тъй решавате, че щом много боледува в яслата- задължително е изнежено. Имам много деца, гледани като София на Никол, но тръгнат ли на ясла- боледуват...

# 59
  • Мнения: 5 468
Никол, Иса, обяснението, което съм чела е, че има наследствен фактор. Имам поzнати, боледували и двамата като малки
Но ние и двамата с баща й сме здрави като бичета Peace.

хора грипа не е ли вирусна инфекция????? какъв антибиотик? Какво чудо? При грип никога няма да ми дадат в Германия антибиотик да си тровя детето, а и да го раzболявам повече. И тук са иzписвали антибиотик zа щяло и нещяло, докато са се окаzали с цяло поколение реzистентно към всякави антибиотици (иzписвани zа zачервено гърло  newsm78 newsm78 newsm78) луда работа.
Оф, Вивита... аз хич не съм почитател на антибиотиците, но всеки път като легне болно детето ми, това му изписват. Чудя се вече, от толкова много лекарства в една аптека, така ли няма нещо, което да не е антибиотик и да стопира тази хрема, която кара детето ми Close.
Как да различавам вирусна ли е болеста или бактериална?? И как да разбирам, кога е за антибиотик и кога няма да помогне, дори и да го давам. (Май случая ни сега е точно такъв...)

Веднъж не бяхме в София, като й се разтече носа и взе да казва, че я боли гърлото, отидох в аптеката и казвам на аптекарката да ми даде някакъв сироп за гърло. Тя като се развика... "То така ако минава червено гърло #Cussing out, аз не съм педиатър, сиропи, прахчета - глупости..., без антибиотик няма да мине при малко дете". Бях сигурна, че ми говори глупости, омръзнало ми е да вися пред вратата на педиатъра ни... купих й Оксилококциум..., но подобрение нямаше... и на другия ден я заведох на частен преглед при друг педиатър. Той я прегледа и веднага - Антибиотик!... това е.

Имало е случай, когато за зачервеното й гърло, един заместващ в момента нашата педиатърка, й предписа сиропа на д-р Тайс за гърло. Пи го 2 дена и стана по-зле. Пак - антибиотик.
Писнало ми е от тях, но не знам, какво друго да давам. Особено като виждаш, че детето ти не е добре нещо...

Никол, този път сме на едно мнение абсолютно. Ако не бях дала Гери на ясла толкова малка и не беше изкарала един куп болести през седмица+съпътстващите ги един куп антибиотици, детето ми сега нямаше да е на това положение.

Общи условия

Активация на акаунт