Доволни ли сте от Yettel за мобилен интернет?

  • 170
  • 4
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 4 753
Здравейте,
оглеждам се за подходящ план за мобилен телефон /старият договор с А1 при преференциални условия изтече/.
Става въпрос за пенсионер с ТЕЛК, който основно си ползва нета на телефона, защото повечето време си стои вкъщи. Т.е. необходим е неограничен нет на прилична скорост и някакви разумни разговори в страната.
От А1, естествено, дават по-висока оферта за досегашната услуга, нищо че човекът им е клиент от десетилетия.
Йетел предложиха нещо малко по-атрактивно, но за 50 или 100 mb скорост, което не знам дали е достатъчно.
Нямам преки наблюдения върху качеството на услугите им.
Доволни ли сте от Йетел и техния мобилен интернет? Ще се ползва в София или друг  областен град, така че не следва да има проблеми, свързани с отдалеченост на антена или релеф.

# 1
# 2
  • Мнения: 3
Ако става дума за клиент пенсионер, който повечето време е вкъщи, то дори и скорост от 50 Mbps вероятно ще е достатъчна.   По-висока скорост е необходима ако ще се ползва за стрийминг видео с относително висока резолюция (напр. над 1080 пиксела), за игри, или друго по-специално изискване.

За клиенти с ТЕЛК, от Йеттел предлагат отстъпка от 20% спрямо редовните си цени. Има обаче и такса: "Месечната такса за интернет устройството е 1,49 евро"
  https://www.yettel.bg/bg/tv-internet/internet-za-doma/planove

Интернет за Дома 5G абонаменти планове за срок от 24 месеца при сключване на
нов договор

  https://www.yettel.bg/sites/default/files/2026-05/5G%20FW … 012%2024m_new.pdf

# 3
  • Мнения: 25 879
Аз съм на Виваком, пакета с най-ниска скорост, 10 Mbs ли беше, и е напълно достатъчен, като работя, да пускам и чрез преносим хотспот интернет на детето на друг телефон да гледа клипчета, за да не ми пречи, докато работя. Та съветът ми е да не се хвърляте на скъпи планове с висока скорост, ако ще се ползва от пенсионер интернетът.

# 4
  • Мнения: 43
От както се помня семейството ми е на Йеттел. Бившия Глобул.
От 6  г. сама си плащам месечната такса имам неограничени минути и интернет, роуминг ако ходя в чужбина, имат пакет с опция за дигитални услуги да гледаш сериали и филми, да слушаш аудио книги ит.н.- VOYO, HBO MAX, Storytel и т.н.
Сумата, която плащам си заслужава напълно за услугите.
А1 ги осъдиха заради измами и плащаха големи неустойки. Имам приятели на A1, и те не са доволни, но техните им плащат сметките.
Приятелят ми е на vivacom и винаги, когато пътуваме и сме на почивка той няма интернет и обхват, а аз имам обхват. На няколко пъти се беше случило да има аварии и му бяха спрели интернета за целия ден и мобилния и домашния на Wi-fi, опитваше се да се свърже с кол центъра да ги пита какво се случва какъв е проблема, защото никой не беше обявил нищо на сайта. Никой не му вдигаше, защото телефонът им даже не работеше. Нито заето, нито свободно, само едно изключване. Всеки път проблеми има с тях...За ограничен интернет и минути плаща повече от мен! Което е ненормално.. отгоре на всичко, когато пътуваше в чужбина са му начислили минути и интернет за над 50 - 60 евро. Без смс, без никакво предупреждение, чак в офиса трябваше 1 час да им обяснява какво не е наред, уверяваха го, че той сам си е бил купил такива пакети, а в плана си има роуминг.
Много крадат и лъжат такива оператори, аз съм доволна от Yettel и не бих го сменила, освен ако нещо грандиозно не излъжат. Предлагат добри оферти са телефони и на изплащане също излиза по-евтино от други оператори, защото ти правят отстъпка от първоначалната цена.

Общи условия

Активация на акаунт