Как да преодолея непоносимостта към свекървата?

  • 18 171
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 135
Цитат
как да тренирам мисълта си, че да не се ядосвам толкова и аз незнам?


Според мен това е ключа. Ако е слабовероятно един възрастен човек да промени начина си на мислене и действие. Може да се работи за това - как ние да се отнасяме към това.
Мисълта наистина може да се тренира - и на Запад е разпространен този метод - чрез мислени положителни утвърждeния, които често повтаряни, може да действат постепенно и на подсъзнателно ниво и оттам и ситуациите и реакциите да се променят.
В твоя случай може да си казваш "Аз имам вътрешен мир", особено преди да заспиш си го казвай, дори да се заспи с тази мисъл.  Резултата може да е доста скоро забележим.
Колкото повече се повтaря, толкова по-бързо може да има ефект и да помага за много други неща, не само за свекървата.

# 76
  • Мнения: 943
Аз пък ти предлагам да я поставяш на мястото й.Казвай си всичко без да се притесняваш,все едно на майка ти обесняваш.Е,не е същото ,но пробвай!Аз започнах с този метод и да видиш сега как започнаха да се съобразяват с мен

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 641
няма преодоляване.Студенината си остава

Така е. Непоносимостта може да намалее с времето, но никога не бих могла да се привържа към човека и да питая някакви топли чувства към него  Naughty

# 78
  • Мнения: 47
Аз пък ти предлагам да я поставяш на мястото й.Казвай си всичко без да се притесняваш,все едно на майка ти обесняваш.Е,не е същото ,но пробвай!Аз започнах с този метод и да видиш сега как започнаха да се съобразяват с мен
      Просто си попаднала на разумни хора, които могат да се чатнат. Това поведение се третира при нас като заядливата   снаха, която ме мрази. И като ми каже така , направо губя всякакви надежди, че някога ще си говорим разумно .То при нас няма и разговори., а
 са си монолози /нейни/.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 570
Да започна с това, че свекърва нямам. Почина месец след раждането на детето, а дотогава се бяхме виждали три пъти.
Но - известна съм с лютия си македонски нрав и с това, че не цепя басма никому - майка, баща, свекъри - на никой. За моето семейство решаваме аз и мъжът ми. Ако се налага и с него се дърлям - но слава богу Господ е събирач и мъжът ми споделя мнението ми, че никому не сме длъжни и не се съобразяваме с никой.  Naughty
Така че аз съм на принципа "Право куме в очи". Който му харесва харесва, който не... да си върви в своята къща да дава акъли. Не търпя вмешателство и дори на родителите ми не позволявам такова. Това е единственият начин да запазиш семейството си - ТВОЕТО семейство - не това на свекърва ти. Щом иска война - няма проблем. Отдавна съм стигнала до извода, че простакът от нормално човешко поведение не разбира. Трябва да му отвърнеш с неговите приоми.

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 13:15 от nana77

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Tristan77 мисля, че толкова много я мразиш, че не понасяш нито една нейна дума. Просто изпитваш една антипатия явно към нея. Аз не бих се обидила ако казва, че детето прилича на баща си, ако му вика 'мамче". Аз пък бих си помислила , че много го обича затова се отнася така към детенце.
Опитай се да станеш приятелка с нея, може да си кажете тогава много неща( например кое те дразни, кое не ти харесва в отношенията ви).  Ние жените понякога сме способни много да си въобразяваме. Ако си се уверила, че не те понася пък ти се дръж добре с нея макар и да ти коства много усилия, за да и покажеш как трябва и тя да се държи с теб.

# 81
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Колкото се може по -рядко срещи с нея и това е.

# 82
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
колкото по-надалече е толкова по-близка Simple Smile)))

# 83
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Разведи се!
Така хем няма да ти се налага да я търпиш, хем чувствата ви ще са 1000% взаимни.  ooooh!

# 84
  • Мнения: 0
...когато се опитваш да разлюбиш някого следваш поговорката: далеч от очите, далеч от сърцето..., обаче свекурвите са винаги специален случай, както и тъщите де, та за тях важи следното: колкото са по-далеч, толкова повече ги обичаме... стискам палци...и при теб да стане така  Peace

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Според мен човек не трябва да бъде толкова дребнав за тези неща .На кого приличало детето .Искам да попитам авторката -Майка ти не казва ли същото че прилича на теб?Всеки гледа със собствените си очи и никой не може да каже другия какво вижда.
Научи се да пропускаш тези неща през мозъка си и ще видиш че ще ти е по добре така ,и няма да се дразниш за щяло и нещяло.Не гледай постояно нейните реакции и да си набиваш -тя така каза ,тя така направи и тем подобни.
Мойто мнение е че човек докато не се научи да гледа и  обратната страна на нещата ,винаги ще мисли по този  начин както авторката.

# 86
  • Мнения: 4 335
zi4e57,мила кьдето пише за свекьрви и ти си там Hug Явно си слу4ила на свеки,4е така ги защитаваш или... Thinking         bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ами и ти също бе пиле шарено.Или.... А познай от първи път?Без жокер.
Найстина аз имах страхотна свекърва /бог да я прости/тя ме обичаше ,аз също.
И не мога да кажа лошо за жената.

# 88
  • Мнения: 4 335
 EmbarassedМииииии аз защото видях,4е ти си там и еи така от любопитство... Joy  bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 5 074
Бих искала , да ви имам проблемите!!!
Свекървата, свекъра????
А майка Ви или Баща Ви?
Защо никъде в постовете не срещам това ?
Или те не правят "толкова големи проблеми", щото са мама и тати?
Що не питате съпрузите си?
Ама те не са толкова мнителни и заядливи, като снахите!!!
Айде стига с тия тъпи теми.
Явно Вие не търсите решение на проблем, ако има такъв.
Вие просто не понасяте, че някой, също като Вас променя начина си на живот и , сигурна съм търси изход???
Ако искате, можете да си осигурите нормално съжителство със "свеки", но някои от Вас наистина не искат, защото искат света да се върти около тях. Да , ама не.
Света е за всички, запомнете!!!
За сведение, аз съм тъща и бях снаха.

Общи условия

Активация на акаунт