кисело мляко ,от каква възраст?

  • 3 071
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
това ми е въпроса от кога мога да давам кисело мляко?

# 1
  • Мнения: 441
Aз дадох след годинката  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
След като навърши една година.Аз дадох към 1г и 2м.

# 3
  • Мнения: 46 551
... КИСЕЛО МЛЯКО
 ...

От кога може кисело мляко?

Кисело мляко?
Кисело мляко кога???
HELP - тъщата иска да храни бебето ни с кисело мляко
Може ли да се дава на бебето квасено мляко и от кой месец?
Какво мислите за захранвaнето с кисело мляко на 3 месеца?
Моля за съвет
Въпросче за хранене с кисело мляко!
Кисело мляко
Обикновенно кисело мляко или йогурт?
За и против киселото мляко
Lactobacillus bulgaricus - Интересно!
Биволско мляко?!
Kисело мляко-от кога?
Пак за това кисело мляко!
До кога се дава 2%-тно кисело мляко?
Bъпрос към майките, които са хранили с кисело мляко децата си
Плодово кисело мляко?
Плодови млека на Нестле
Давате ли от плодовите млекца на Данон?
Киселото мляко с бисквити запича ли?
Вярно ли е,че децата ,които хапват АМ боледуват по-рядко?
Какво кисело мляко да давам? 
Кисело мляко - от кога и каква марка
6 % масленост на кисело мляко-да давам ли на юнака?
Може ли дете на 1г. и 8 м. да яде "Активия"?
Кисело мляко?Дали може вече?
Домашно квасено или купено?
Може ли кисело и адаптирано мляко едновременно?
За %-та масленост на киселото мляко
Има ли в България адаптирани кисели млекца? ...

# 4
  • Мнения: 2 577
Мдаа и аз това се чудя...
Първото ми раждане беше януари 97г., по магазините нямаше нищо, да не говорим за АМ и трудно беше. Crossing Arms Баткото на по-малко от 40 дни от нямане започнах да храня с подсладен айрян. Да чукам на дърво всичко е ок /нали и нас на времето така са ни хранили  newsm78
Ама сега.....не съм дала още кисело мляко и си мислех скоро от кога?

# 5
  • Мнения: 6 461
Най-добре киселото мляко да се предлага след годинката.

# 6
  • Мнения: 157
Moqta lekarka mi kaza do 6 mesec da karam na adaptirano mlqko i posle da po4vam s kiseloto

# 7
  • Мнения: 27 524
След навършена 1 годинка!

Йоначето, лош съвет от лекарката. Не я слушай в този случай!

# 8
  • Мнения: 2 677
След годинката! Peace

# 9
  • Мнения: 3 042
След навършена 1 годинка!

Йоначето, лош съвет от лекарката. Не я слушай в този случай!
Peace

# 10
  • Мнения: 4 362
Съжалявам момичета,но знаете ли че в една клиника в София където лежахме с малката,когато беше на 6 месеца я хранеха съ с кисело мляко? Thinking Нали не било хубаво,нали педиатрите не знам си какво препоръчват.....А детето си беше на адаптирано,но уви кисело му се даваше там,като нямах право да внасям храна аз.  Thinking

Та така от тази възраст ми и отказа адаптираното и пиеше кисело.

# 11
  • Мнения: 478
Алекс опита кисело мляко на 10м Laughing
А след 1г започнах да и давам постоянно LaughingЗа закуска или като десерт след хранене Laughing

# 12
  • Мнения: 4 621
Започнах да давам от 10 месец Peace

# 13
  • Мнения: 2 936
Съжалявам момичета,но знаете ли че в една клиника в София където лежахме с малката,когато беше на 6 месеца я хранеха съ с кисело мляко? Thinking Нали не било хубаво,нали педиатрите не знам си какво препоръчват.....А детето си беше на адаптирано,но уви кисело му се даваше там,като нямах право да внасям храна аз.  Thinking

Та така от тази възраст ми и отказа адаптираното и пиеше кисело.

  Shocked защо не са ти дали да внесеш АМ?

# 14
  • Мнения: 59
Aз дадох на Криси преди няколко дена и много и хареса така,че мисля да започна да и давам по малко за следобедна закуска.

# 15
  • Мнения: 4 362
Съжалявам момичета,но знаете ли че в една клиника в София където лежахме с малката,когато беше на 6 месеца я хранеха съ с кисело мляко? Thinking Нали не било хубаво,нали педиатрите не знам си какво препоръчват.....А детето си беше на адаптирано,но уви кисело му се даваше там,като нямах право да внасям храна аз.  Thinking

Та така от тази възраст ми и отказа адаптираното и пиеше кисело.

  Shocked защо не са ти дали да внесеш АМ?

Правилата бяха такива  Rolling Eyes,даже накрая си внесох тайно,защото започна растройство и искаха да ме гонят  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 46 551
Мис КаприЗ, има и за лекари, които препоръчват вода от овесени ядки на новородено, това не означава, че е безопасно и правилно.

Коя е клиниката?

# 17
  • Мнения: 3 334
Започнах да давам от 10 месец Peace
и аз Peace

# 18
  • Мнения: 1 347
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 362
Мис КаприЗ, има и за лекари, които препоръчват вода от овесени ядки на новородено, това не означава, че е безопасно и правилно.

Коя е клиниката?

Както винаги си права  Grinning
Уф много съм зле с вашите клиники в София,ама мисля че беше бившата 3-та,до кино Арена беше  Rolling Eyes ,Илиева беше завеждаш  отделение.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Около годинка дадох кисело и още си пием  Peace

# 21
  • Мнения: 55
Марти и до ден днешен не иска да помирише кисело мляко. Това според мен е , защото откакто е роден почти е на адаптирано. Чуала съм , че и други деца са така newsm78

# 22
  • Мнения: 55
пробвала съм да слагам захар, конфиртюр и какво ли още не, но не се получава. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 551
Марти и до ден днешен не иска да помирише кисело мляко. Това според мен е , защото откакто е роден почти е на адаптирано. Чуала съм , че и други деца са така newsm78

Дъщеря ми също е на АМ от раждането, кисело дадох след 1 г., но го обожава  Simple Smile въпрос на вкус, не може всички да обичат кисело мляко, аз също не обичам  Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Кисело мляко се дава след годинка.Натоварва много бъбреците.За сравнение-натоварва бъбреците 3 пъти повече от кърмата.
Ще цитирам д-р Анелия Буева:
"Не се препоръчва до 12-месечна възраст бебето да се храни с краве мляко,тъй като то е бедно на желязо;храненето с краве мляко няма предимства пред това,с женско или АМ.
През първите 6 месеца от живота нуждите на кърмачето от желязо се задоволяват от запасите в организма му и от женското мляко.След този период необходимото желязо постъпва в организма с приеманата храна.Нуждите от желязо в детския организъм са особено големи от 6 до 12-месечна възраст,както и на малките деца до 3-годишна възраст.Тези повишени нужди от желязо са свързани с интензивния растеж и образуването на нови тъкани.
Известно е,че кравето мляко има по-бедно съдържание на желязо от женското мляко и освен това желязото от кравето мляко не се усвоява добре.Храненето с краве мляко през кърмаческа възраст може да бъде причина за загуба на малки количества кръв от лигавицата на червата и развитие на желязодефицитна анемия.Поради това ранното въвеждане на кравето мляко в хранителния режима на кърмачето е най-значителния рисков хранителен фактор за железен дефицит през кърмаческия период."

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 12:52 от Ники.

# 25
  • Мнения: 2 152
Аз ще дам,след като навърши годинка Peace

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз ще дам,след като навърши годинка Peace

Така съм го планирала и аз  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 344
Аз на мойта пробвах една вечер да й дам беше преди няколко дни.Много й хареса но го спрях защото имаме други проблеми и трябва да пиеме мляко Фризовом.

# 28
  • Мнения: 247
Кисело мляко се дава след годинка.Натоварва много бъбреците.За сравнение-натоварва бъбреците 3 пъти повече от кърмата.
Ще цитирам д-р Анелия Буева:
"Не се препоръчва до 12-месечна възраст бебето да се храни с краве мляко,тъй като то е бедно на желязо;храненето с краве мляко няма предимства пред това,с женско или АМ.
През първите 6 месеца от живота нуждите на кърмачето от желязо се задоволяват от запасите в организма му и от женското мляко.След този период необходимото желязо постъпва в организма с приеманата храна.Нуждите от желязо в детския организъм са особено големи от 6 до 12-месечна възраст,както и на малките деца до 3-годишна възраст.Тези повишени нужди от желязо са свързани с интензивния растеж и образуването на нови тъкани.
Известно е,че кравето мляко има по-бедно съдържание на желязо от женското мляко и освен това желязото от кравето мляко не се усвоява добре.Храненето с краве мляко през кърмаческа възраст може да бъде причина за загуба на малки количества кръв от лигавицата на червата и развитие на желязодефицитна анемия.Поради това ранното въвеждане на кравето мляко в хранителния режима на кърмачето е най-значителния рисков хранителен фактор за железен дефицит през кърмаческия период."

 newsm78 newsm78, чудя се къде беше тази информация преди 11 години......,не че детето ми/както и мноооого други/ не е здраво като съм го захранвала с кисело мляко.Сега може да има 20 вида АМ,но тогава.... Crossing Arms....ако някой ден се установи,че АМ е пълно с гадости и химии-какво ли ще им даваме на децата????  #Crazy
Аз съм доволна че ядат момчетата,че иначе.....е много лошо! Peace

# 29
  • Мнения: 5 103
Давам кисело мляко само в таратор Peace след като стана на 1 годинка Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
ако някой ден се установи,че АМ е пълно с гадости и химии-какво ли ще им даваме на децата????  #Crazy
Имам една книга от свеки,гледала е мъжа ми с нея /1979г./ там захранването е дадено от 3-ия месец .Напоследък се замислям,че "тенденциите" в захранването се сменят по-бързо от тенденциите в модата и точно като модата представляват просто един кръговрат.
Иначе всички реално сме захранени рано и сме яли кисело мляко преди годинка и нищо ни няма.Събирам се с майки на по-големи деца/примерно 15-17 годишни/,които са спазвали съветите на педиатрите,давали са рано сокове и рохки жълтъци и всичко си е ОК.
Иначе за АМ-сигурна съм,че след 10 години тотално ще го отричат и тогава ние пак ще се питаме "Къде беше тази информация?"

# 31
  • Мнения: 100
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

 Peace

Не мисля, че понеже след 10 години ще има нещо ново, сега е оправдано да не спазваме актуалните за това ниво на медицината съвети.
Иначе АМ си е химия - това е факт, но вече всичко на масата ни е химия като се замислите.

# 32
  • Мнения: 247
Умби,
актуални значи ли "най-добри за децата ни"?
актуални за кое ниво на коя медицина?В Бг или в чужбина?
Аз съм родила и отгледала едно дете в България и едно в Холандия...ще ме прощаваш,но разликата е от тук до небето......на зиг-заг!
Сега всичко на масата ни може да е химия,но когато аз давах кисело мляко на сина си знаех с почти 100% сигурност от къде идва,защото си го правех сама!
Не е въпроса в това дали след 10 години ще има нещо ново-а дали не е просто някакъв вид тенденция храненето на децата-почти като мода newsm78преди беше на мода киселото мляко,а сега АМ...това се чудя
 Peace Peace Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е въпроса в това дали след 10 години ще има нещо ново-а дали не е просто някакъв вид тенденция храненето на децата-почти като мода newsm78преди беше на мода киселото мляко,а сега АМ...това се чудя
 
Peace

# 34
  • Мнения: 4 451
Педиатрите препоръчват след годинката. Аз храня малката с АМ, но и приготвям вече разни закуски с кисело мляко (примерно овесени ядки, малко плодово пюре и кисело мляко). Добре и понася.

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След навършване на 1 годинка, аз дадох на 1г. и 2 месеца.   Peace

# 36
  • Мнения: 669
след годинката на детето

# 37
  • Мнения: 927
И аз не съм захранила все още с кисело мляко. Въздържа ме това,че е пълно с консерванти - изпробвала съм 2 месеца да държа кофичка к. мляко в хладилника -  не се беше развалило... Елементарна логика е, че преди 15-20г. не е било такова. Всички помним как то се разваляше на 3-4 ден, а сега.... Rolling Eyes.
Познавам майки, които вместо да давам АМ или да кърмят, хранят от новородени децата си ск. мляко - ами много често им боледуват децата...

# 38
  • Мнения: 447
Аз мисля, че има два аспекта на въпроса - първият е, откога може да се добави кисело мляко към храната на бебето. Личното ми мнение, след толкова изчетена информация, е, че може доста отрано, не вреди. Няма нужда да се чака до годинка. Лично аз дадох около 7-8 мес., но не помня кога точно. Другият е обаче дали може АМ да се замени с кисело мляко - тук отговорът вече е "по-късно", понеже нито киселото, нито обикновеното прясно мляко са толкова богати на хранителни вещества и витамини, колкото АМ. Това е моето мнение. Поздрави на всички!  bouquet

 Peace Напълно подкрепям.

# 39
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Детето ми е захранено с кисело мляко на 1 мес. по простата причина, че повръщаше всички АМ съответно не можеше и да надава. До 6 мес. е хранех с купено, а след това започнах и да си го квася. Така е и до днес тя ако не изяде мин. 1 буркан  мляко на ден няма заспиване.

# 40
  • Мнения: 6 315
След годинка кисело мляко Simple Smile

Както винаги си права  Grinning
Уф много съм зле с вашите клиники в София,ама мисля че беше бившата 3-та,до кино Арена беше  Rolling Eyes ,Илиева беше завеждаш  отделение.

Много странно - ние лежахме там зимата и ми дадоха да внеса Nestle Juniour + Сокове на Хип против обезводняване  newsm78. Лоша работа, че не са дали на теб  Confused.

# 41
  • Мнения: 5 362
На 10 мес. прояде кисело мляко.Отказваше да пие АМ и от тогава сме на кисело.

# 42
  • Мнения: 391
След 10-я месец съм давала кисели млека на Нестле  за деца на тази възраст.
След 1 година започнах да давам от нашите кисели млека.

# 43
  • Мнения: 1 207
Мися си да давам по малко.Не смятам че ще има проблем.Ние да не сме били по-различни деца от сегашните.ще започна за да му разнообразя малко менюто.  chef Педито каза да давам от 2%.

# 44
  • Мнения: 1 467
Извинявам се, че се намесвам в темата чак сега, но ми стана интересна, защото ме касае.
Тук в Италия се препоръчва кисело мляко от първите месеци на захранването, тоест от петия.
Това може да бъде един от продуктите, който да се предложи на бебето веднага след майчиното мляко /АМ-а/. Интересно ми е от къде идва тази разлика? Уж в България се прави най-хубавото кисело мляко:)
Да си призная, склонна съм да вярвам на това, което ми казват тук. Четох каква ли не литература и навсякъде пише едно и също нещо, съветвах се и с педиатърката, тя също потвърди.

# 45
  • Мнения: 490
Извинявам се, че се намесвам в темата чак сега, но ми стана интересна, защото ме касае.
Тук в Италия се препоръчва кисело мляко от първите месеци на захранването, тоест от петия.
Това може да бъде един от продуктите, който да се предложи на бебето веднага след майчиното мляко /АМ-а/. Интересно ми е от къде идва тази разлика? Уж в България се прави най-хубавото кисело мляко:)
Да си призная, склонна съм да вярвам на това, което ми казват тук. Четох каква ли не литература и навсякъде пише едно и също нещо, съветвах се и с педиатърката, тя също потвърди.
и аз четах какво ли  не ,едни са за ранното даване на к.мляко други не.В крайна сметка аз си мисля, че не е толкова вредно стига да е натурално,да не е наблъскано с химикали и консерванти.Да, навремето са ни гледали с кисело мляко,но си мисля че е било по-чисто и домашно.Лично аз бих пробвала, защото малката отказва да пие АМ и се чудя с какво да го заместя

# 46
  • Мнения: 1 467
Извинявам се, че се намесвам в темата чак сега, но ми стана интересна, защото ме касае.
Тук в Италия се препоръчва кисело мляко от първите месеци на захранването, тоест от петия.
Това може да бъде един от продуктите, който да се предложи на бебето веднага след майчиното мляко /АМ-а/. Интересно ми е от къде идва тази разлика? Уж в България се прави най-хубавото кисело мляко:)
Да си призная, склонна съм да вярвам на това, което ми казват тук. Четох каква ли не литература и навсякъде пише едно и също нещо, съветвах се и с педиатърката, тя също потвърди.
и аз четах какво ли  не ,едни са за ранното даване на к.мляко други не.В крайна сметка аз си мисля, че не е толкова вредно стига да е натурално,да не е наблъскано с химикали и консерванти.Да, навремето са ни гледали с кисело мляко,но си мисля че е било по-чисто и домашно.Лично аз бих пробвала, защото малката отказва да пие АМ и се чудя с какво да го заместя

Все си мисля, че в България ще се намери много по-хубаво кисело мляко, макар че тук се произвежда такова, направено с нашата бактерия. Препоръчват се именно тези кисели млека, а то на опаковката си пише. Аз мисля, че е абсолютно нормално даването на кисело мляко, защо да се лишава детето от това полезно нещо в продължение на месеци?

# 47
  • Мнения: 1 483
Ами аз давам вече понеже Алекс отказва АМ.И да ви кажа честно,не виждам никакъв проблем.

# 48
  • Мнения: 474
Някъде към 9-тия месец му дадох к.мляко. В момента яде вечер бисквити с 2 лъжици к.мляко и някакво плодово пюре или каша до необходимия грамаж. Не забелязвам проблеми и много си харесва вечерите.  Laughing  feeding

# 49
  • Мнения: 581
Момичета, изчетох мненията и ми бе много полезно. У мен се затвърди мнението, че всичко е индивидуално и си зависи от детето. Моето бебе е на 6 месеца. Когато отказа да яде НАН два дни изцяло бе на кисело мляко. Харесва го. Давам и сега по мъничко, но виждам с какъв кеф го яде и това само ме радва. Дори днес хапна три бисквити с няколко лъжички кисело млекце и преварена топла водичка. Многооо и хареса! Мойта приятелка си отгледа децата и двете изцяло на кисело мляко живи и здрави са и и нямат никакви проблеми. Лекарката ми каза, че след 8 месец може да давам кисело мляко, е аз малко от по - рано започвам, но детето ми е ящничко. Най - доброто БГ кисело мляко е Елби и Елена. / за бебчовци по нисък процент е желателно/. Това е истинското мляко. Другите марки са тъпкани с млека на прах и какво ли още не...Това го знам от специалист от производството на кисели млека. А най добре е който дава да си кваси.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 500
Дадох след 10 м.

# 51
  • Мнения: 2 897
Малко след годинката.

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Все си мисля, че в България ще се намери много по-хубаво кисело мляко, макар че тук се произвежда такова, направено с нашата бактерия. Препоръчват се именно тези кисели млека, а то на опаковката си пише. Аз мисля, че е абсолютно нормално даването на кисело мляко, защо да се лишава детето от това полезно нещо в продължение на месеци?
Реално погледнато, и рибата е изключително полезна храна, но не се включва през първата година. Чаша червено вино също може да е много полезна за сърдечно-съдовата система и съдържа други много ценни вещества, но най-добре да не се предлага до зряла възраст - и т.н., и т.н.
В България няма почти никакъв контрол над това какво се слага в млеката и имаше едно скорошно проучване относно в кои от тях въобще се съдържа лактобацилус булгарикус - в Данон например не се съдържа, а в повечето млека е в много символично количество (те и затова не се различават на вкус от пластмасовите западноевропейски йогурти, в които има единствено стрептококус термофилус Rolling Eyes). Да не говорим за изключително полезните съставки като мас (в добрия случай) или неустановено какви и с какъв произход растителни мазнини, с които заместват млечните мазнини (които се използват за направата на маслото, а млеката се произвеждат от остатъчните продукти с `възстановена` мазнина).
Дори да изключим рисковете от алергии, за които повечето майки по някаква странна логика считат за ирелеватни по отношение на собственото им дете, киселото мляко не може да осигури пълноценно хранене на детето - това е факт и не престават да ме изумяват лекарски мнения относно това какво можело да се дава и колко било полезно, предвид че всички изследвания твърдят обратното. Между другото има изследвания и за хранене със заместители, когато АМ не може да бъде набавено и бебето не се кърми. Според тях е нужен допълнителен внос на мазнини (толкова по повод препоръките за 2% мляко!!! дори пълномасленото краве мляко НЕ отговаря на потребността от мазнини на едно бебе и далеч не съдържа тези, които са му необходими) и е наложително в периода на хранене със заместители бебето да приема ежедневно комбиниран поливитаминен препарат - все неща, които съм сигурна, че никой не обяснява, когато се препоръчва или одобрява с лека ръка хранене с кисело мляко Rolling Eyes Да не говорим и че рецептите за приготвяне на млечните смеси са от преди 50 години Rolling Eyes
На който му се чете в подробности какво и защо:
http://www.who.int/child-adolescent-health/New_Publications/NUTR … N/Animal_Milk.pdf
А кисело мляко и сирене наистина могат да се предложат по-рано от прясното краве мляко, тъй като процесите на млечно-кисела ферментация частично разграждат белтъците и правят млякото по-лесно усвоимо и по-добре поносимо. Но все пак препоръките са да се изчака докъм 9-10-месечна възраст на детето.

# 53
  • Мнения: 344
Кисело мляко дадох за първи път в началото на този месец за следобедна закуска с бисквити.Няколко пъти съм й давала и преди сън вместо АМ.Аз ъ давам Елена розовото.

# 54
  • Мнения: 3 537
на 11 месеца Peace

# 55
  • Мнения: 2 577
аз и преди бях писала:

Мдаа и аз това се чудя...
Първото ми раждане беше януари 97г., по магазините нямаше нищо, да не говорим за АМ и трудно беше. Crossing Arms Баткото на по-малко от 40 дни от нямане започнах да храня с подсладен айрян. Да чукам на дърво всичко е ок /нали и нас на времето така са ни хранили  newsm78
Ама сега.....не съм дала още кисело мляко и си мислех скоро от кога?

Е, и малката прояде вече

Как да не й давам, като тя е неудържима? Изяжда си нейното си там ядене, веднага след това започваме и ние да се храним, а тя е първа на масата и зяпа. Чак ми става вече неудобно да и на мен да си похапвам.
А, като се залепи за батко си е ужас - каквото яде и тя дърпа
И кисело мляко прояде преди около две седмици, и таратор  Mr. Green, а днес изяде на батко си плодовото Данонино  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт