от чисто любопитство

  • 5 283
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 23 271
Аз също захраних рано, на втория месец със сок и т.н. ,защото така реших и не че не съм изчела разните му схеми за късно захранване.Просто не им вярвам на тези американци - много ги разбират нещата, а са най-затлъстялата нация.Приятелката ми, която е женена за американец и живее там си захрани детето по всичките им  схеми, кърми го до близо две години и пак детето има купища алергии, е?!
Испанците също захранват късно-от 4-ти месец,а не са затлъстяла нация. Peace

# 76
  • Мнения: 23 271
Е,може и да бъркам, ама това което казах е от собствен опит.
Последният месец на кърмене, се налагаше да се изцеждам.
Едно че кърмата беше малко и трябваше да дохранвам,ама беше като водичка.
Знам че в този случай тя пак съдържа много важни за бебето съставки, но аз не мога да я считам за пълноценна, при условия че детето ми след 30мин пак е гладно.

Кърмата излиза на две фази,едната е като водичка,това е нормално.И на мен ми се е налагало цедене няколко пъти през периода на 12м.кърмене-това са естествени етапи на разтежа на бебето и узряването на кърмата.Хранене през 30 мин,също е в реда на нещата и моето бебе е имало такива чести хранения,през периода на разтеж.Но и аз като теб мислех,че нямам кърма,добре че бяха педиатрите,гинеколожката ми и нета.Сега знам много повече неща за кърменето и смятам,че информацията ,относно кърменето преди да родим е много важна,за да успеем да кърмим толкова,колкото искаме. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 4 621
Захраних я на 3 месеца по препоръка на педиатъра. Няма алергии и не мисля, че това и е навредило с нещо. Peace

# 78
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дъщеря си захраних рано от невежество.
Вярвах на педиатърката и изпълнявах точно каквото ми каже.
Преди 4г.нямах Интернет и информация за отглеждането на бебето получавах от педиатърката и едно бебешко списание.
Сега захраних на 5м.Сок изобщо не съм давала.
Все още не сме опитвали много неща и изобщо не бързам.

  М даааа,все едно аз съм го писала. Peace

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Сокове не съм давала и не давам. Ве4е е на 4,5 години. А соковете са много оплювани тук.

без да се заяждам  Peace, искам да питам: защо точно срещу соковете са толкова против?  newsm78  #Crazy  Embarassed Предварително благодаря за отговора!  Hug Детето ти като е толкова голямо не си ли иска само сокове вече?

по темата - захраних рано, защото послушах педиатърката на детето си, защото не бях попаднала на информация за ползите от късното захранване и защото имах книги и списания, които описваха също ранната схема на захранване на бебето... един ден, ако, дано, имам второ дете - ще избера по-късно захранване. Слава Богу, детето ми не е развило алергия, нито непоносимост, към нито една храна!  Praynig От новороден е пил водичка със захар, както и чай против колики, на 30 дена за първи път сок от прясно изцедена ябълка, на 2 месеца - пюре от морков, на 3 месеца - пюре от картоф, на 4 месеца - четвърт жълтък, на 5 месеца - месно пюре, на 6 месеца - кисело мляко с бисквити и най-различни каши /като си ядеше на обяд единия ден зеленчуково пюре, на другия ден месно/, на 7 месеца - попара с чай, сирене и масло, на 10 месеца - на детска кухня, на 1 годинка - попара с прясно мляко...  Sick хубавото е, че поне го кърмих пълни 4 месеца, а АМ е пил докато стане на година и половина...  Heart Eyes също така хубаво е, че той винаги си е имал добър апетит, хапвал си е с видимо удоволствие от нещата, които съм му давала, пу-пу, проблем с храненето просто не сме имали досега  Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 12:32 от desykv

# 80
  • Мнения: 27 524
А, не сме, ама ако може да не са на 40-тия ден  Grinning

# 81
  • Мнения: 46 587
Защото педиатрите не дават право на информиран избор.



без да се заяждам  Peace, искам да питам: защо са толкова против точно соковете?  newsm78  #Crazy  Embarassed Предварително благодаря за отговора!  Hug

Цитат на: Firebird
Сокчетата са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Плодови киселини, лишени от своята целулозна обвивка, дразнят и предизвикват още колики, газове и тн. При смачкването на плода се задействат естествените процеси на саморазграждане на клетката, освен това витамините много бързо се окисляват. С други думи - до детето достигат - голям процент вода, плодови киселини и захари. Нищо кой знае колко полезно. Поради тази причина се препоръчва да се ядат цели плодове, когато детето е на възраст да ги дъвче, за да си приеме витамините неокислени, и по най-естествения начин.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
това никога не съм го знаела за соковете, мерси, Никол  Hug
и все пак става дума за бебешките стомахчета
на по-големи деца също ли не е добре да се дава сок?!?  newsm78

# 83
  • Мнения: 46 587
Ти си решаваш, аз предпочитам да давам плодовете да си ги гризка, фрешове давам много рядко, задължително разредени 50:50 с вода.

# 84
  • Мнения: 24 467
"Защото педиатрите не дават право на информиран избор."- това намирам за най- доброто, не само във връзка с храненето. Дори и аз самата, най- много уважавам автори на книги, които засягат повече от една теории по определен въпрос.

Някои педиатри, Слава Богу, са по- обективни и вече го правят /предоставянето на по- широка информация/. Има и тема тук- "Педиатри за изключителното кърмене..." с имена на такива.
Ние, напп., ползваме услугите на две  Laughing, като едната не работи с РЗОК. Така по- пълно и точно си "сверявам часовника". Познаваме я от Неонатологичното отделение на болницата. С нея сме си контактували на тема захранване. Не съм се притеснявала и го споменах и на личната лекарка на децата- е, не ме уби, нито ми се "скара". Децата са си мои, все пак.

# 85
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
това никога не съм го знаела за соковете, мерси, Никол  Hug
и все пак става дума за бебешките стомахчета
на по-големи деца също ли не е добре да се дава сок?!?  newsm78
Просто трябва да има мярка. Битува едно такова мнение, че щом е сок, значи е полезна храна и може да се консумира в неограничени количества. Не е така - 300-400мл сок на ден (а има деца, които консумират значително повече!) са за сметка на останалите храни, от които детето има нужда! Сокът е сладък и убива апетита (макар че малко количество сок би го стимулирал), като доставя основно празни калории, а да се пийва по малко сок постоянно през деня е много кофти навик и за храненето, и за зъбките. Според изследванията порцията сок за едногодишно дете трябва да е около 120мл, останалото да се набавя директно от плодове, за да може детето да получава и другите ценни съставки на плода.
Съвсем друг е и въпроса, че за храненето на децата битуват купища заблуди - особено манията по ограничаване на мазнините и използването на нискомаслени продукти, която битува сред съвременните хора, е съвършено неподходяща за малки деца...

# 86
  • Мнения: 9 908
хедра - много майки не дават краве масло, за да ограничават мазнините, а тъпчат с еклери и пържени картофи прохождащите си деца. И за това се говори много по-малко, отколкото за соковете, за съжаление.

# 87
  • Мнения: 2 652
Моето педи пък ми изтъкна аргументи в полза на късното захранване (6ти месец). Стабилно седящото без опора дете било най -сигурната индикация на готовност за въвеждане на каквито и да били храни. Логично ми се струва, никой от нас не се храни легнал.
Но по тази логика след някоя друга година същите тези педиатри могат да стигнат до заключение, че прохождането е най- сигурната индикация за готовност. Тогава ние майките захранили след 6ти месец ще попаднем в другата графа, на рано захранилите и ще има много дето ще ни се чудят къде ни е бил ума да захранваме толкова малко бебе ... та в този ред на мисли се чудя дали да не го изчакам да проговори та да си казва как му се отразява въвеждането на всяка една храна.   hahaha

хахаха
по-добре изчакй да се изучи, та да си има собствено мнение по въпроса Simple Smile)

# 88
  • Мнения: 344
Захраних дъщеря си рано защото има хабитуално повръщане и от течностите повръща повече.Твърдите храни се понасят по-добре и от тях повръща по-малко. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 509
Захраних дъщеря си рано след като се убедих,че взимам най-правилното решение за моето дете.Имах предостатъчно информация както за единия,така и за другия вид захраване,педиатър,който никога не ми е налагал мнението си,в което аз,обаче така или иначе се вслушах и изобщо не съжалявам.Даже напротив- без колебание живот и здраве,ако имам друго детенце ще постъпя по точно същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт