към мамите на деца с небългарски имена

  • 15 398
  • 228
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 740
Като си помисля - в Бг хората карат на прякори, Димитър е Митко, Георги е Жоро, Джесика ще стане просто Джеси и т.н. Да не говорим за разни дето нямат нищо общо с името....Аз имам приятели, на които срам не срам - ще си призная, не има знам целите имена... та не се тормозете и вие...кой знае какъв прякор ще лепнат на детето ви  Peace

Митко и Жоро не а прякори, а умалителни имена. Прякори са Компира и Крика.

Колкото до умалителните, американците нямат равни. Дори Клинтън е Бил, а не Уилям.

# 136
  • Мнения: 4 555
Аз имам небългарско име (Ноеми)
Наистина ли това е името ти?
Да ти кажа, страшно ми харесва и всеки път като ти срещна ника из форума си казвам "Колко красиво име, да взема така да кръстя щерката...", но дори не предполагах, че това е истинско име, мислех, че е просто ник.
Ще ми кажеш ли от къде идва?

# 137
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Въобще не ми пречи кой как си кръщава детето.Дори и да са му сложили смешно или нетипично име,това не е мой проблем.
Аз писах моето Алекс(като се замислих предварително дали ще звучи добре с фамилията),защото не исках да го наричат "Сашо".
Иначе исках Александър.
Не е кръстен на никого.
Второто ако е момче ще бъде Георги(по желание на мъжа ми) ,ако е момиче - Габриела.
Свекито каза че ако е Георги няма да го погледне.Ако ще. smile3534
А сега някои да дойде да ми каже как ще си кръстя детето  Crossing Arms

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
ХЕЙ,мами,не забравяте ,нали,че и ХРИСТОС е бил "евреин"!В тази връзка дали Христо е българско име? А Христина и всички други производни имена????

Иисус е еврейското име. Христос е на старогръцки, така че Христо е с гръцки корен.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 105
Питат ме, да. Бабите ме питат Тим от Еф(в?)тим ли идва Joy, или пък недочуват и повтарям по няколко пъти. Една ме попита дали не съм го кръстила на някакъв артист от латино сериал.

# 140
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ноеми, много нежно и хубаво име имаш.
Аз като бях малка не харесвах моето име - Лора
Всички кученца в квартала бяха кръстени на мен и децата много ми се подиграваха  Sad
Пък сега стана доста модерно име.

# 141
  • Мнения: 1 299
АЗ познавам една Ноеми - но тя не е с чисто българкси произход, но името наистина е нежно

# 142
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Аз имам небългарско име (Ноеми)
Наистина ли това е името ти?
Да ти кажа, страшно ми харесва и всеки път като ти срещна ника из форума си казвам "Колко красиво име, да взема така да кръстя щерката...", но дори не предполагах, че това е истинско име, мислех, че е просто ник.
Ще ми кажеш ли от къде идва?
Да, наистина това ми е името. Родена съм и съм израствала в Будапеща, нашите са работели в посолството там. Майка ми е мислила да ме кръсти Лора или Виктория, но един ден случайно чула някаква жена да се обръща към друга с това име. И решила да съм Ноеми. На унгарски ударението е на О, но майка ми го преправила да бъде на Е.
Иначе по принцип името е библейско, от Стария завет (Рут).
Среща се във Франция (ударението е на И), в Италия, Унгария, Полша. До колкото знам го има и в Армения.
Значението му е "приятна",  "любезна", "мила".

# 143
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
АЗ познавам една Ноеми - но тя не е с чисто българкси произход, но името наистина е нежно
Ланфеар, да не познаваш мен?  Joy
Виж ми на снимката - аз съм си (не съм фен на анонимността)

# 144
  • Мнения: 1 299
Не, не си ти, моята Ноеми е по-малка от теб. Иначе поздравления - изглеждаш чудесно Peace И името много ти приляга   bouquet

# 145
  • Мнения: 1 877
По принцип аз съм ЗА българските имена и специално търсих такива,които да са с български корен (Боян е българско,а Дарин е славянско).Но не разпитвам защо някои хора предпочитат да си кръщават децата с небългарски имена - това си е избор на родителите!
Е ,наистина ми беше малко смешно като разбрах за едно детенце - Памела-Елън,кръстена на баба си Пенка от с.Герман и баба си Елена,или пък Стейси,кръстена на баба си Станка...

# 146
  • Мнения: 4 555
Иначе поздравления - изглеждаш чудесно Peace И името много ти приляга   bouquet
И аз това щях да кажа, че аватарът много хубаво се връзва с името, а това наистина била тя Embarassed
Снимката изглежда като професионална от списание Simple Smile

# 147
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Благодаря, момичета!  Embarassed Simple Smile
Снимката наистина е правена от професионален фотограф.
  bouquet

# 148
  • Мнения: 22 543
Това с българските и небългарските имена е доста спорен въпрос.
Има много имена, които се срещат в коренно различни държави, с различни нрави, обичаи и т.н.
Примерно моето име (Мира) го има в арабските страни (Mirah) и означава щастлив, весел. Също така се казва, че името има латински корен и тяхното тълкувание е че името означава - възхитителен, изключителен.
Същото име се среща и сред славянските имена. А в нашият църковен календар 5ти май е официален празник за носещите това име и се свързва със Св. Мъченица Мира.

Така че ето едно име, което се среща в арабските държави, славянските и също така се твърди че има и латински корен. )))
И с много други имена е по същият начин.
Така че не може да се твърди, че едно име е чисто българско почти никога.

# 149
  • Мнения: 6 167
а защо трябва децата да са с български имена? И кое име е българско, Мария ли?
една Мария е всичко друго , но не и хубаво българско име.
на мен ми е много по-интересно дете, което се казва Афродита , отколкото да е поредната Марийка или Десислава.
Не целя уникални имена за децата си, но много повече харесвам българското име Еньо, от Георги, например.
Обожавам Анна, но и то не е бг име.
От това залитане към български имена се родиха хиляди Нии, Яни и тн. От мода, не от търсене на българското.
да не се заблуждаваме.

Общи условия

Активация на акаунт