Пари, власт, информация

  • 2 317
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 386
Е, позволи ми да бъда млада и да живея със светогледа си( макар и илюзионен за някои), на който, м/у другото, никога не съм изневерявала.  Wink

Аз наистина смятам, че себепознанието е ключът -  смятах го преди Кастанеда, преди да стана дори на 20 ... Такава съм. А може би ми е по- удобно...Не знам. Отказвам да приема, че парите и властта владеят света. Не и моят свят.

Постоянен глад..Бременна ли си?  Laughing

# 31
  • Мнения: 4 586
Те вървят заедно, трудно е да се разделят. Невъзможно.

# 32
  • Мнения: 3 423
Карлос Кастанеда и Сун Дзь 'Изкуството на войната' .. Там се крият някои от отговорите.

Ти Кастанеда ли си или Дзъ?
Иначе ми харесва мнението ти.

# 33
  • Мнения: 2 386
Да кажем...Дзъстанеда. Laughing
Това е моят отговор накратко. 

Едно и също е, всъщност..

# 34
  • Мнения: 2 792
 В балансът да притежаваш и трите и да ги използваш уравновесено и с финес, предполагам, че е много трудно.

 Иначе ако търсим натрапената сила, т.е. внушената изопаченост на аз коля и беся, тя се постига с нахалство и дебелоочие.

# 35
  • Мнения: 1 941
Властта и информацията в днешни дни са едно цяло. Информацията идва от властта и е за властта. Без информация няма власт, без власт няма информация  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: 391
Властта и информацията в днешни дни са едно цяло. Без информация няма власт, без власт няма информация  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За това всички се съобразяват с папата,

а ССФ живее във форума.

# 37
  • Мнения: 4 392
И трите са свързани с ла...но Embarassed въже. Whistling

# 38
  • Мнения: 677
Съединението прави силата!
Съединявайте се, петък е, все пак!

# 39
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Щастието.  Sunglasses Щастливият човек може да повдигне целия свят на раменете си.

# 40
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Който държи информацията.

# 41
  • Мнения: 1 072
Кой човек е силен?

Който притежава парите?
Който притежава властта?
Който държи информацията?
Друго?

Кураж, Лиске. Ако не ти стиска, горните три са ти излишни. Всички богати хора, които познавам са куражлии. Рискуват, със или без достатъчно информация. Хвърлят се в сделки без да имат достатъчно пари. Бутат се на места, където без власт си просто пионка, но на тях им стиска. Понякога са доста ограничени интелектуално, но пък имат някакъв инстинкт за преследване на успеха. Това, че не се замислят много, много върху възможните отрицателни последици, им помага. Надушат ли сделката, вече нищо не може да ги спре и преследват........

# 42
  • Мнения: 4 806
силен е този, който вдига тежко - някакви съмнения ли имате? Това го намирам за очевидно.

# 43
  • Мнения: 15 619
На когото му стиска да си поиска и знае как да изстиска...всичко.
В него е силата! Mr. Green

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 854
Wag the Dog... в информацията е. Видях го по телевизията, значи е истина.

Общи условия

Активация на акаунт