Вируссссссссссссс

  • 4 883
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 100
От Вчера семе с температура. Нищо друго ни няма засега само гадната т-ра.
Нощес я оставих без да я сваляме . Беше около38, но спеше детето спокойно. Сутринта нямаше. Оставих я при баба и и сега чакам включване/ на работа съм/ Cry. Водихме я на лекар, било вирус гаден само с температура. Има ли и други като нас. За колко време отшумява това чудо Close Close Close Close Close

# 1
  • Мнения: 1 666
ами ние сме така от неделя.температура с неясен произход.много се притеснявам.няма зачервено гърло - нищо.дано да ни мине

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, има сега такъв вирус. Минава за два-три дни.
Мъжът ми беше с температура, нищо друго - оплави се за два-три дни.
На колежката детето - по същият начин.

Бързо оздравяване!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
В неделя вечер й се наду лимфен възел, който е болезнен при допир и вдигна 37,8, не й дадох нищо. В понеделник сутринта - 37,8. Заведох я на лекар, предписаха й Оспамокс. В понеделник вечер - 38,5, дадох Нурофен и я свали. Днес сутринта нямаше, сега има 39. Преди малко разбрах, че в нейната група има варицела. Сега не знам вирус ли е, варицела ли ще излезе, що ли, да спирам ли антибиотика и да чакам пъпки... Ще ми изскочи сърцето докато стане 14 ч. да говоря с лекарката.

# 4
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
От неделя вечерта - температура (между 38 и 39) и леко гъгнещ глас  Sad Днес беше и леко разхлабена... Аман от вируси...Бързо оздравяване на всички болни  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 324
Говорих с лекарката и тя каза да не спирам антибиотика. На път за вкъщи, обаче, всички майки, които срещнах /6-7/ ми разказаха една и съща история, все едно са се наговорили: три дена висока температура, спряхме антибиотика и на другия ден изби варицела. Не знам какво да правя. Сещате ли се за нещо, по което мога да разпозная варицелата преди да са избили пъпки, нещо като езика и триъгълника около устата при скарлатината?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 611
Варицелата се познава само по пъпките,но на мен не ми стана ясно за какво ви е изписал АБ  #Crazy при Т 37,8 newsm78

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Друг симптом на варицелата са силните болки в областта на кръста и схванат врат. Нещо такова, гледам детенце е по-големичко, можеш да го питаш и да ти отговори-

# 8
  • София
  • Мнения: 1 324
Варицелата се познава само по пъпките,но на мен не ми стана ясно за какво ви е изписал АБ  #Crazy при Т 37,8 newsm78

Има уголемен и болезнен лимфен възел на шията. Днес е третия ден, в който взема Оспамокс, възела си стои, температурата не пада. Няма болки в кръста и врата. До колкото разбирам, докато не спра антибиотика, пъпки няма да избият, в случай, че е варицела, нали?

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Варицелата се познава само по пъпките,но на мен не ми стана ясно за какво ви е изписал АБ  #Crazy при Т 37,8 newsm78

Има уголемен и болезнен лимфен възел на шията. Днес е третия ден, в който взема Оспамокс, възела си стои, температурата не пада. Няма болки в кръста и врата. До колкото разбирам, докато не спра антибиотика, пъпки няма да избият, в случай, че е варицела, нали?

няма да избият, докато не спреш антибиотика.

# 10
  • Мнения: 1 163
Ох и ние сме така от днеска. Няма хрема, няма кашлица само с температура. Чакам доктора да дойде да го вида какво ще каже. Дано ни се размине без антибиотик

# 11
  • Мнения: 511
ние сме без температура но с разтроиство.ужас на ден сумати изхождания примесени с кръв.сега спря и се възтановяваме от ужаса.дано всички оздравяват по скоро.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 324
Ехеее,  Ybag&Mell,  pipelota,  mimi_msm, какво става, добре ли сте? Аз й пуснах една пълна кръвна картина и левкоцитите са на долната граница, което подсказва, че е вирусна инфекция. Днес е пети ден и температурата още е повишена. Бързо оздравяване на всички!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
да чукна на дърво свалихме т-ратаб и днес сме добре.
Дано сме преболедували. Моля се само малката да не се разболее!

# 14
  • Мнения: 1 163
Ами цяла вечер ми подържаше 38-38,5 и към обяд същата работа. Колкото и да не ми се искаше почнах ме антибиотика. Надявам се скоро да се подобри. Егати и болестите тая година нищо не ни подминава......................... Писна ми от вируси и тем подобни

# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
ами ето ме пак тук. От снощи Мелина е в отбора с температурата   Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

# 16
  • Мнения: 1 883
Присъединяваме се в отбора на температурноболните ooooh!

# 17
  • Мнения: 568
чувала съм го от немските роднини-казва се 3-дневна висока температура, накрая се появявало нешо като обрив или по-скоро кожата изглеждала леко зачервена и това значело, че минава.

# 18
  • до канала
  • Мнения: 518
да се запишем и ние втори ден Т стига до 38.6 без никакви др. симптоми много е кофти да го гледаш как се мъчи с тази температура детето Cry

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 926
Нати от понеделник следобед е с температура Sad. От снощи не е вдигала , но гърлото и е ужасно червено с налепи, боли я и пла4е много от сутринта Ще почваме антибиотик Cry

# 20
  • Мнения: 17
ETO ME I MEN
 VIVIAN E OT TRI DNI S VISOKA TEMPERATURA
STIGNAHME DO 40 GRADUSA  PIE SUMETROLIN OT V4ERA AMA MAI POLZA NQMA DA IMA
I VE4E NE ZNAM KAKVO DA PRAVQ  Sad

# 21
  • Мнения: 1 858
ние сме без температура но с разтроиство.ужас на ден сумати изхождания примесени с кръв.сега спря и се възтановяваме от ужаса.дано всички оздравяват по скоро.

Това се казва ентеровирус. Как се лекувахте с тази кръв в изпражненията?



# 22
  • Мнения: 511
ние сме без температура но с разтроиство.ужас на ден сумати изхождания примесени с кръв.сега спря и се възтановяваме от ужаса.дано всички оздравяват по скоро.

Това се казва ентеровирус. Как се лекувахте с тази кръв в изпражненията?




какво ще рече това ентеровирус Embarassed.лекуваме се с ентерол и диета.даже вече сме добре.

# 23
  • Мнения: 1 858
Ентеровирусите са летните вируси те минават със диария, повръщане, температура. Като може и само диария или само повръщане. Най-гадно е когато са трите на веднъж. Чудесно е че сте го изкарали вече. Моят син почти винаги лежи в болницата на системи, че бързо се обезводнява.

# 24
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
От днес сутринта моят син повърна три пъти,имаше разтройство и следобяд вдигна температура.Цял ден нищо не е ял освен кърма и тази вечер 3-4 солетки.Когато температурата стана 38.7 реших да му сложа свещичка,но в бързината вместо еферелган съм взела бизакодил/това е срещу запек/.Мера след 30 мин .температурата ,а тя същата и в един момент такова акане настана,че не можехме да излезем от банята.Ужас,още не мога да си простя какво причиних на детето си.От тогава не е акал,повръщал,ял и заспа в 21.00ч,като за него това е рано.Дали е този ентеровирус и как се познава,че детето се е обезводнило?Сигурно глупав въпрос,но като не е боледувал много неща незнам.И още нещо като се буди да суче,ако нямам всеки път кърма да му давам ли вода.Къде да прочета за обезводняването?

# 25
  • Мнения: 1 858
От днес сутринта моят син повърна три пъти,имаше разтройство и следобяд вдигна температура.Цял ден нищо не е ял освен кърма и тази вечер 3-4 солетки.Когато температурата стана 38.7 реших да му сложа свещичка,но в бързината вместо еферелган съм взела бизакодил/това е срещу запек/.Мера след 30 мин .температурата ,а тя същата и в един момент такова акане настана,че не можехме да излезем от банята.Ужас,още не мога да си простя какво причиних на детето си.От тогава не е акал,повръщал,ял и заспа в 21.00ч,като за него това е рано.Дали е този ентеровирус и как се познава,че детето се е обезводнило?Сигурно глупав въпрос,но като не е боледувал много неща незнам.И още нещо като се буди да суче,ако нямам всеки път кърма да му давам ли вода.Къде да прочета за обезводняването?

Първо, щом имаш кърма няма нужда от друга диета освен кърма. Обаче ти не яж кисело или прясно мляко няколко дни докато детето е така. Да давай много вода но не чешмяна а минерална, изворна или преварена. На колко е детето. Задължително го заведи на лекар защото ти може и да не усетиш кога ще се обезводни. От тук нататък как ще се лекувате зависи от лекаря. Имате няколко възможности. Ентеровирусите са много коварни и гадни.

# 26
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
През ноща температурата два пъти стигна до 39.1 градуса.Със свещички еферелган я намалях до 37.5-38.00.Тази сутрин го водих на частен лекар,който го прегледа и каза,че сигурно е вирус,защото иначе нищо му нямало.Изписа ни витамин С,имуностимулатор,смекта и ентерол.Успях да дам само витамин С.Постоянно мрънка и спи,температурата е 38.00 и е като залепен за гърдите ми.А иначе възрастта му е 1.8год

# 27
  • Мнения: 729
Вече четвърти ден Моника е с Т но няма повръщане и разстройство.Постоянно спи а когато е будна-мрънка и е в ръцете ми.Днес Т е по-ниска и се надявам вече този вирус да отшуми.Много се мъчи мъничето и сърцето ми се свива.Пуснах дори и тема.Дано да оздравяват бързо болните бебоци.

# 28
  • Мнения: 225
Това са гадните вирусиии #Cussing out и нас много ни обичат!Поне един път няма ли да ни прескочат.и ние се включваме.Поддържа температура 5 дена ,и на всичкото отгоре пихме АБ,впоследствие се оказа че са избили афти,а сега кашля като магаренце,понякога до повръщане.Абе просто УЖАС
  Пожелавам на всички ви бързо оправяне

# 29
  • София
  • Мнения: 11 734
В събота и ендлея и ние няхме с висока Т.Имах предположение,че е прегряла,защото въпреки високата Т. беше жизнена като цяла.Три дни я задържах в къщи и от утре мисля да я пускам на ясла.

# 30
  • Мнения: 1 883
На малката й отмина , а сега какката е с ТП. Качва до 39 и сама я сваля/без лекарства/.  newsm78

# 31
  • Мнения: 32
Zdraveyte na vsichki mami iskam da se vklyucha i az kam vahsata grupa dashterya mi e na 10 mes i e s visoka temperatura dva dena  byahme s 39.7,lichnia lekar ni izpisa Sumetrolim,Hexalgin,Hidrosec(vapreki che nyamame povrashtane i razstroystvo)i v.C.Antibiotika yavno i se otrazi zle zashtoto sled vtoria priem korema i se podu i vtvardi i chas i polovina reva i go spryah.Kupih i sveshtichki Eferalgan vcera i slojih pak byahme s38.7t.Nyama zacherveno garlo drobovete i sa chisty-samo visoka temperatura-zvanyah na lichnia lekar pak i tya za koy poreden pat mi kaza che e normalno i shte i mine.Ako nyakoy ot vas e imal takiva problemi da me posavetva s neshto zashtoto veche ne sam na sebe si......zashtoto ot nyakoi lekari AMAN #Cussing out

# 32
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Tedi mel,на нас за висока температура 39С,повръщане и разтройство ни изписала смекта,ентерол,витамин С и имуностимулатор.Аз като попитах за Хидросек,лекарят при когото ходя на частно каза,че на толкова малко дете не се дава,а моят юнак е на 1.8 год.Според мен антибиотика е бил излишен,а температурата и ние с еферелган свещички сваляхме до 38С и след като дадох нурофен,не само я свалихме,но и не я вдигна повече.Бих те посъветвала винаги да водиш детето и при втори лекар и след това да вземеш решение какво ще му даваш.Нас този вирус ни държа 1 седмица и от 14кг.детето стана 12кг.

Общи условия

Активация на акаунт