към имащите влагоуловител/обезвлажнител

  • 208 687
  • 293
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
  Толкова  плосък и безполезен коментар като този на lord_chuldarkar - москвич драйвър -а, не бях срещал.
Спомням си ,че през миналата година имаше авария пред ШЕРАТОН, спукаха се някакви тръби и бяха го наводнили. Изсушиха го не с радиаторчета, а с изсушители. Човече защо мислиш, че се произвеждат тези уреди, за да се ползват по -често радиатори ли?
Радиаторите могат да затоплят въздуха и да предизвикат изпарение на влагата,но тя ще остане в помещението, докато изсушителите я кондензират и събират в съд.



# 76
  • Мнения: 11
  Толкова  плосък и безполезен коментар като този на lord_chuldarkar - москвич драйвър -а, не бях срещал.
Спомням си ,че през миналата година имаше авария пред ШЕРАТОН, спукаха се някакви тръби и бяха го наводнили. Изсушиха го не с радиаторчета, а с изсушители. Човече защо мислиш, че се произвеждат тези уреди, за да се ползват по -често радиатори ли?
Радиаторите могат да затоплят въздуха и да предизвикат изпарение на влагата,но тя ще остане в помещението, докато изсушителите я кондензират и събират в съд.


Като изключим последното изречение което е фактологичестки правилно, мнението ти е крайно субективно => безполезно, може да почнем от там, че съжеляваш за големия пропуск в твоя шофьорски стаж (ако има такъв) а именно гордостта на руската автомобилна индустрия.
По същество - за битови нужди радиатора е достатъчно полезен, освен ако не живееш в тропическата джунгла, не случайно някой слагат на ел. печка или радиатор канче с вода да се изпарява и да се овлажнява въздуха - защо оставям на теб да кажеш.
Ако искаш проведи следния експеримент заключи се в кенефа и си усили радиатора - след няколко часа може да кажеш как са ти устните.
Съжелявам ако във вас има толкова вода че да се налага исушителя да събира 10литра на ден, ама онова малкото исушаващо нещо на церазит събра 3 капки за 24 часа.

И още нещо влагата не е нещо дето си седи и чака кротко а нещо което се образува под разните му там влиания - така че ако имаш мокро петно на тавана не си купувай гигамощния исушител, а провери комшията дали не се е наводнил.

И като за последно "Човече защо мислиш, че се произвеждат уреди за овлажняване на въздуха?".

П.П.: оказа се че последното не е последно - ей ви малко материал от една стройтелна фирма (не я знам каква е ползвах гугъл) http://www.gradevi.net/ventilacia.aspx обърнете внимание на точка три и специално използваната дума не е "исушител" а "радиатор". Хората акцентират на причините за влагата, а не за евентуално прехаване на последствията.
П.П.2: на примера с Шератон - ако тръбите им не се бяха спукали по каквато и там причина да има - едва ли ще им притрябват исушителите

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 17:25 от lord_chuldarkar

# 77
  • Мнения: 12
    По същество[/b]: Има толкова теми по форумите, които касаят и тук разисквания проблем. Хората  започват с разни препарати, латекси, вълшебни бои и накрая се с справят с влагата, като си купят или наемат изсушител /  влагоуловител , осушител .../ 
     Не ми се спори за достойнствата на руската автомобилна индустрия, тя няма отношение към темата, но като мнение от моя страна- такава има, но продуктите са и боклук.
     От друга страна е добре да се знае, че влагоуловителите са БИТОВИ и ИНДУСТРИАЛНИ и в този ред на мисли е добре,човек да го знае, за да се спре на това от което има нужда, а не на това което му предлагат .
       Изключително спорен е ефекта от радиатора при висока влажност в едно помещение, освен това, че ти изпръхват устните когато се топлиш няколко часа с него в тоалетната,   но и това ще се получи при  НИСКА ВЛАЖНОСТ в упоменатото помещение, защото в противен случай ще се получи парников ефект.
  Що се касае до примера с Шератон  ( тогава се спукаха тръбите пред хотела и водната струя наводни фасадата и помещенията), той беше за това да покаже ,че въпросните уреди се справят и с доста крайни проблеми.
   Само за информация- пожарната в София разполага с такива уреди благодарение на едно дарение от чужбина. Интересно защо са им ги дарили, вместо да им докарат стотина маслени радиатори или вентилаторчета.
   Крайно време е някои хора да прогледнат и да разберат ,че техниката се развива , че има и други коли освен Москвич , че вече има компютри, мобилни телефони, че телевизорите  са с дистанционно.....
 

# 78
  • Мнения: 12
 Що се отнася до статията в сайта на Градеви, там доста добре са обяснени някои от причините за появата на влага и мухъл . Полезно е да се прочете.
         И да се разбере съдържанието и.

# 79
  • Мнения: 11
Що се отнася до статията в сайта на Градеви, там доста добре са обяснени някои от причините за появата на влага и мухъл . Полезно е да се прочете.
         И да се разбере съдържанието и.

Конкретната статия е направена като манифест на вентилацията която те предлагат, но основното което трябва да се разбере от нея е че трябва да се премахнат причините а не последствията от влагата.

Не съм спорил дали влагоуловителя ще улови влага - въпроса ми е нормално ли е да има 10л влага на ден? Ако има толкова вода в помещението няма ли нещо нередно?

Ще те питам нещо персонално теб.
Тази сутрин на стената под климатика(от външната страна е терасата) имаше две мокри петна едното по високо другото по ниско, терасата пък има мокро петно на тавана, според теб кой модел влагоуловител ще оправи работата?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Към ползвалите влагоуловител миналата година в ново строителство - тази година имате ли пак влага  newsm78

Предстои ни нанасяне в апартамент ново строителство и се чудя колко дълго продължава този "влажен" период  Embarassed Само през зимата ли е този проблем и има ли значение какъв е видът на отоплението
Ние ще се отопляваме с климатик  Peace

# 81
  • Край морето
  • Мнения: 139
Здравейте,

Някой да е е ползвал този модел изсушител? Някакви отзиви за него?

http://www.desapoland.pl/klimat-desa/rus/produkty_osuszacze_DH711.php

# 82
  • Мнения: 8
Ползвам обезвлажнители и съм много доволна. Апартаментът ми е ново строителство, с изолация навсякъде и пластмасова дограма. Миналата година беше ужас. Отопляваме се само с климатици, а те не изсушават въздуха. Имах много проблеми и съм писала във форумите за това. Сутрин като стана в спалната от стъклата направо вода тече по ламината. Тази есен септември си купих обезвлажнители. Ако правилно съм пуснала снимката - такива са. Купих за всяка стая. Много съм доволна. Регулира се влажността и самият уред като достигне  зададената влажност се изключва. Има само лек проблем в началото докато свикнеш със звука,който идзава като се включва отново уреда. Мен поне много ме дразнеше, но вече свикнах Дори и бебенце вече не му обръща внимание.
Едва сега като купих уредите видях колко много излишна вода има в един дом! И тя нама къде да отиде. Вече към категорична, че само с проветряване , проблемът с влагата няма да се реши при тези изолации и дограми, с които сме запечатали домовете си! Аз лично ви препоръчвам този уред  и гласувам за него с две ръце!
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
Сега видях, че снимката не излезе - от представените модели е третият - 319.00 лева, но си заслужава парите!

# 83
  • Мнения: 476
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet

# 84
  • Мнения: 902
А всъщност ние имаме проблем с влагата в банята, защото си нямаме прозорче и се чудя дали да не пробвам с някакъв влагоуловител newsm78
иде я си нямам кое ще свърши работа...банята е малка, така че може би нещо по-малко като размери

# 85
  • Мнения: 476
tedi0203  и ние гледахме Аляска в метро ..доволна ли си...от колко време го ползвате..Това с влагоуловителите ми е болен въпрос..

# 86
  • Мнения: 43
tedi0203  и ние гледахме Аляска в метро ..доволна ли си...от колко време го ползвате..Това с влагоуловителите ми е болен въпрос..

Ползваме го само от седмица, но съм много доволна. Нощем работи в стаята, в която не спим, а денем в спалнята. Аз доста се чудих дали ще има смисъл този влагоуловител, още миналия месец мислех да си купя, но се разубедих, защото скоро се нанесохме в новия ни апартамент и се има разни неща, които да се купуват. Но повярвай ми има смисъл. За съжаление не мога да кажа дали Аляска е добра марка. Произвеждат ги в един и същ завод с Budget, но Аляска са за Метро, а другите за Практикер.

# 87
  • София
  • Мнения: 36
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е и няма реки по прозорците. Напълно сухи са. Пускам го го само нощем. В нас беше 80% влажност, имам голяма зимна градина с много растения, предполагам от там се увеличава влагата. Сега сутрин е около 65-70%, но няма течове по прозорците, което за мен е важно. Помещението е около 30-35 кв.м.

# 88
  • Мнения: 1 047
От общо 9 мнения които имаш до сега, във всички рекламираш да си купим от едно и също място една и съща марка. Разбрахме какво, кога и от къде си си купил. Така ли си набирате клиенти вече?

Според мен една читава машина в един апартамет е достатъчна. Не е необходимо да има във всяка стая.
Саво е антибактериален препарат, който убива бактериите и гъбите, но не премахва влагата.
Всякакви абсобриращи вещества са са малко влага. Хората, които търсят съвет тук определено имат много влага.
Какъв уред ще изберат вече е въпрос, който може да се дискутира. Основните показатели са цена, шум, дебит, визия.
След една зима употреба на влагоуловител с компресор, влагата от целия ап. ново строителство и наводнен от съседите отгоре, изчезна и сега го включваме от време на време.
Не е за вярване колко влага улавят.
Да, има значение с какво се отоплявате. Повечето от нас отоплението им е даденост, така, че се налага да се сдобиете с такава машинка.
Има големи, скъпи и професионални, но те са за басейни например. Повечето от посочените тук, вършат работа за домакинство.
Така мисля аз.

П.п. Съфорумците с темата за москвича имат стара вражда ми се чини.

# 89
  • Мнения: 4 209
Наканихме се да купуваме такова нещо, минали зими ми мухляса гардероба, правихме ремонт с обособяване на кухненски бокс без прозорец и още отсега влагата се увеличи, пък като застудее съвсем, сигурно ще настане ад. Въпросът ми е за тези, които имат влагоуловител Солак, Деса и |Аляска - колко е нивото на шум в работен режим? На тайванската марка е 49 дБ и ми се вижда шумно. При почти никаква разлика в другите параметри, бих предпочела по-тихия вариант. Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт