Бременни чужбински мами - 10

  • 11 705
  • 245
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 750
Здравейте мам4ета Hug
Благодаря на вси4ки за хубавите пожелания,много сте мили вси4ки Heart Eyes
Аз умирам от болки в кръста и се надявам вси4ко да свърши скоро защото не мога пове4е Shocked
Ще ви държа в те4ение за новини Peace

# 106
  • Мнения: 1 854
Jenna, много е сладко това костюм4е.Ето и аз пращам един мой комплект с дракони Mr. Green.Може би ще бьде едно от избраните.То е размер 56 и ми се струва достать4но, рькавите винаги могат да се подгьнат,кра4олите сьщо..ако има нужда да е по малко.Сравнявах ги с номер 50 и не видях сьществена разлика.
Кьсмет с консултацията днес Praynig

Днес си купих бабешки гащи за след раждането, ама няма да ви пускам снимки Embarassed.


# 107
  • Мнения: 3 388
Как сте мами?
Гледам няма нови бебета, чакаме Ники да се разпише скоро  Crazy

Аз тези дни гледам да си полежавам уж повечко, макар никак да не ме свърта, но след контракциите онзи ден и ходенето до бърза помощ трябва да Фнимаваме  Crazy Ние нали вървим уж с 2 седмици напред и все едно сме в 34/35 седмица, но не знам дали това има значение, ако бебо вземе, че тръгне да излиза по-рано, както се очертава нетърпелив .......


Много хубави нещица сте купили! И тези мейд ин итали са вери спешъл  Flutter Защо Джена, бе мацка?  Crazy

# 108
  • Мнения: 1 854
Sonita, аз май сьм пропуснала нещо Embarassed. с ходенето ти до БП.Какво ти казаха?Проверяваха за разкритие предполагам?
По4ивай си
Целувки Hug

# 109
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да се оплача - до скоро режима ми беше да се събуждам в 6ч. сутринта, а сега имам нов - в 4ч. до към 6 будувам Tired - и чета книга по това време, мъчейки се да се приспя, но не мога и това е. С това безсъние вече не знам...че и после няма да има спане...но какво да се прави.

Много хубави дрешки сте купили. Аз след една седмица някъде ще се впусна в активно пазаруване - синът ми сега е във ваканция, сега съм ангажирана по цял ден с него.Ще използвам после докато е на градина да накупя почти всичко необходимо. Но има доста неща които съм ги запланувала за през и-нет и за това съм спокойна.

А чувалчета купувате ли за началото? Моя син някъде от към 6м спи с чувалче до тази зима - той много си обича да си спи с чувалче зимата, макар че е голям вече. Peace

Ник, стискам ти палци!! Всичко ще мине идеално сигурна съм Hug Hug

  bouquet

# 110
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сонитка, и аз съм пропуснала за Бързата помощ Confused Какво е станало, дано вече си добре Praynig Praynig Дръж се, че нали сме заедно с теб, имаме още малко ще трябва да устискаме Hug

  bouquet

# 111
  • Мнения: 1 072
Шаная, честито, много щастие ви желая и здраве и бързо възстановяване на теб.
Прати и някой линк към снимки като можеш.

Аз пък и двата пъти раждах с една тениска, дето ми е много широка. Първият път, като беше предизвикано, пишеше да си взема в болницата нещо, което ми е удобно. Еми, това ми беше удобно. Също и чорапи, защото пишеше, че краката на родилките измръзвали обикновено.
Със същата тениска раждах и втория път у дома. Като усетих, че ще се ражда я навлекох.
Сега като си я сложа (защото то нищо си и няма иначе), мъжо пита "Какво, ще раждаш ли вече?"

А дрехи за бебето бяхме взели в болницата, ама то нали беше по-малко те му бяха големи и му навлякоха някакви техни. "Изписване" по българските обичаи не е и имало, мъжо дойде сутринта, натовари ни на колата и се прибрахме вкъщи. Та нищо специално не сме купували. Имахме по-специални дрешки, ама си им ги обличахме след това, вкъщи.

Да ви се оплача, че вечер съм много зле, толкова съм уморена, че не е истина. А утре имам да карам към 300 км, с двете деца при това. Не ми се мисли!

Лека нощ на всички!
Поздрави, Сара

# 112
  • Мнения: 1 072
А бебетата при вас мият ли ги като се родят? Тука не. Само ги забърсват. Било по-добре за кожата. Чак на другия ден, като го къпеш му е първото миене.

# 113
  • Мнения: 4 717
тука пък една мама ми каза да си взема само памперси един пакет и мокри кърпи, и ако реша- биберон newsm78
всичко останало давали в болницата, включително и превръзките, нощниците, козметика за мама и за бебо #Crazy
ама мисля скоро да ида и да питам лично в болницата, която съм избрала - даже ако трябва ще си запиша

не е лошо и вие директно в болницата да питате, то за всяка е различно сигурно

Момичета, много готини дрешки сте избрали за изписването, и аз трябва скоро да прегледам моите и да реша все пак кое да е

Тук има доста грозни комплекти точно за изписване, с едни къдри и бродерии, абсурд да облека детето си с това Sick Naughty
Изписване като традиционна почерпка на персонала и тук не е приета, ма то май по-добре така Twisted Evil

Аз пък май започнах да получавам контракции нощем, или поне усещам болка нощем като че ли ще ми идва, даже понякога сънувам,че не съм бременна и ми е дошло... простотии ще кажете. Но това няколко пъти вече и то след като съм се наяла. Май не бива изобщо да ям, кой знае как си притискам бебето

# 114
  • Мнения: 1 593
Сонитка, каква бърза помощ, нищо не си казвала тука  Shocked - надявам се всичко е шест сега  Praynig
Иначе ник-а го смених, защото много дълъг за изписване, пък и в общи линии нищо не значи, и си помислих, ако искам да се казвам някак си, какво име бих си избрала и си избрах Jenna  Rolling Eyes

Оранжевко, много ме кефи комплектчето ти, особено факта, че е на дракончета  Heart Eyes

Аз да се похваля, върнах се от прегледче, тежим вече 1.3кг и пак сме с 4 дни напред  Whistling , явно бебчо добре се храни  newsm47 - на нас ни мерят бедрената кост, обиколката на коремчето, на главичката и на лакътната кост мисля, и по обиколка на главата (27 сантима) отговаряме на 31ва седмица  #Crazy.
Имам обаче друго притеснение, като бяхме в Италия и ядохме много сирена, такива меки, дето нали не се препоръчват за бременни, и като казах на доктора и той се сепна, и веднага ми назначи тестове за листероза, оххх, такава хубава бременност и бебчо добре се развива, дано не орезиля нещата с това сирене  Praynig

# 115
  • Мнения: 2 617
Jenna, извинявай, какъв ти беше предишния ник  Embarassed
Спокойно за сирената, тук ги ядем и никой не ни прави проблеми за това, ще видиш, че става дума само за рутинна проверка  Peace Така и за теб е по-добре да си спокойна.
Радвам се за бебчо, че се храни добре  Blush

# 116
  • Мнения: 3 638
Jenna и аз се присъединявам към успокоението за сирената. Почти всичко, което се продава по магазините е направено от пастьоризирано мляко, като изключим някои специални типични продукти или домашно приготвени сирена. Те и тук пишат по техните брошури, че най-сигурно било холандското сирене, а всички останали са едва ли не опасни. Даже фета не трябвало да се яде, а аз като се замисля нашите майки и баби, а и всички жени от балканите какво са яли и ядат? Холандско сирене Гуда и Лердамер ли ? Mr. Green
Иначе за тая нощница съвсем ми се объркаха идеите, ама то пуста суетност Crazy Май и аз като Сара ще взема една тениска и ще реша проблема веднъж завинаги. И бездруго няма да съм много красива точно в онзи момент, пък и едва ли ще ми върнат пръстена  Simple Smile

Сонита дръж фронта и слушай мъжа си! Ако и твоят италианец е като моя, той по цял ден ме дебне като цербер дали ям достатъчно и не се преуморявам и не щъкам натам-насам! За това са татковците  Simple Smile Даже по магазините не иска вече да ме води, че ми тежало Sad

# 117
  • Мнения: 3 388
Явно съм забравила да се обясня и тук  Crazy
Имах контракции цял следобяд и вечерта, обаждах се на моя док и след като нищо не помогна, отидохме вечерта в бъзра помощ. Там ме сложиха на монитораджо, имах контракции на около 6 минути, доста регулярни- не твърде чести и не болезнени, но за 32 седмица все пак обезпокоителни. После ме преглеждаха- 1 лекар, после втори, дори с вагинален ехограф, води и бебо ок, матката е започнала да се отпуска, затворена съм, но като че ли шийката е започнала да се подготвя и скъсява. Другата седмица съм при моя док, да я видим тази шийка какви ги върши  Whistling
Препоръчаната ми терапия- много почивка и хипехидратация!
Сега пак си имам контракции, но не толкова чести, а и полежавам уж доста. Но и малко контракции в тези седмици, не е съвсем извън нещата, нали? ... Моят гинеколог каза да му звъня всеки ден да докладвам как е положението  Crazy, ако има нещо да ходя в болницата, а при него съм другата седмица в четвъртък. Тогава ще видим дали бебо върви с все така голяма глава, като твоя Джена  Wink и дали ще трябва да се мени термина и да се прави друга ехография, за да се решава начина на раждане.

fata morgana, ти нали си в Холандия? Какъв италаинец? Нещо съм изпуснала и аз  Laughing Да, италианец е моят мъж, много загрижени бееее  Whistling Сега съм пуснала една пералня, въпреки че според Роберто и това не би трябвало да правя, че е много трудоемко  Laughing
Аз ям фета в промишлени количества всеки ден с доматките  Mr. Green На мен тон риба, моцарела, фета не са ми забранявали. Не ям само сурови меса, всякакви салами и инсакати, наденички и подобни, а плодове и зеленчуци измити много добре със сода.

# 118
  • Мнения: 3 638
Сонита, малко ми е сложна международната ситуация  Grinning Живеем в Холандия, но мъжът ми е италианец, допреди няколко години можехме да сме почти съседки, той е от Торино  Simple Smile Иначе сме големи скитници, не ни свърта на едно място, ще видим сега с бебетата  Mr. Green

Днес следобед съм на преглед и трябва вече да се приготвям лека-полека, че нали съм мнооого трудна. Ще си депилирам краката и не знам как ще стане тази работа, дано не се наложи съпругът да помага  Embarassed
Засега поздрави от МРАЧНА, ДЪЖДОВНА, ВЕТРОВИТА И СТУДЕНА ХОЛАНДИЯ!!! ТО ВЕЧЕ НЕ СЕ ТРАЕ!!!!  #Cussing out

# 119
  • Мнения: 1 854
Много противно време днес, наистина.Дано поне да спре дьжда за уикенда.
fata morgana, кьсмет с прегледа.Аз трябваше да отида на 26 юни,но пьтувахме и не стана,променихме за миналия вторник и тогава не успяхме, та идния вторник най-после ще отида да видя какво става с бебето.Доста време мина Embarassed,ама те техните консултации не са кой знае какво особено.Пьк и аз нямам сериозни оплаквания,така 4е не сьм се притеснила много.
Sonita, в другия живот ще си взема италиянец, щом са така внимателни.Не 4е моя не е,ама все ми предлага да помага,но няма време и ако 4акам на него прането ще ни зарине Mr. Green Heart Eyes
Jenna, познавам майки яли сурови риби и сирена по време на бремеността,а нищо им няма на бебетата.Аз няколко пьти си взимах разни френски сирена, като 4етях дали са пастьоризирани.Дано само да не си преяла с някое мухлясало сиренце.Това което не се престраших да ям е пате и пастет.4етох 4е може по малко на ден,ама тц Stop

Питанка - как ще се справяте с нашествието на комарите и предпазването на бебетата от тях, за тези който ще раждат по летните сезони?4етох снощи за алергиите и пишеше за ухапвания от насекоми.

Общи условия

Активация на акаунт