Забрана за пушене на обществени места

  • 5 376
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 641
geminarius, не ства дума за пушене в пред деца, а за такова в кръчма, все пак посетителите там ИМАТ избор дали да отидат или не Peace

# 61
  • Мнения: 1 909
geminarius, не ства дума за пушене в пред деца, а за такова в кръчма, все пак посетителите там ИМАТ избор дали да отидат или не Peace
Много добре схващам за какво става въпрос, благодаря  Mr. Green
Аз говоря за вредата от пасивното пушене, на което непушачите биват излагани.
И мисля, че човек трябва да има право да диша въздух, не дим. Като за това не му се дава "избор", това трябва да се разбира по дифолт.
В Америка в ресторанти с отворени тераси е забранено пушенето.
Ти разбра ли аз за какво говоря?

# 62
  • Мнения: 46 641
Не. Не мога да разбера. Когато бях бременна и не исках да пуша (пасивно или активно), не посещавах заведения и места, на които се пуши. Лесно, просто и здравословно  Peace

Нека забранят пушенето по улиците, в детските заведения, в сладкарниците, в училища и университети и т.н. Да се оформят пушилни и да се знаят кои са, непушачите няма да пристъпват на еди колко си метра от тях и няма да пушат пасивно  Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
Пушенет в детските заведения, училищата и университетите е забранено  Peace

# 64
  • Мнения: 46 641
Пушенет в детските заведения, училищата и университетите е забранено  Peace

Знам. Дано и преподавателите скоро научат  Confused

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
Пушенет в детските заведения, училищата и университетите е забранено  Peace

Знам. Дано и преподавателите скоро научат  Confused

В моето училище пушат извън оградата, което много ме радва  Party

# 66
  • Мнения: 799
Истината е някъде по средата - от една страна непушачите са прави, че не са длъжни да ни дишат цигарения дим, но от друга страна пушачите сме мнозинство и както се казва ние би трябвало да определяме правилата  15
В нас се пуши на балкона и под абсорбатора.
В колата пуша, само ако детето го няма.
В кръчмата си пуша дори и детето да е там. В парка и градинката - също.
На гости питам за Правилника за реда и  ползването на съответния дом  Mr. Green
Не мисля, че такава забрана ще има ефект в БГ (разделянето на масите в заведанията на пушачи и непушачи се оказа пълен смях).
И в заключение ще кажа, че няма нищо по-досадно и мрънкащо от бивш пушач  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 6 940
Не. Не мога да разбера. Когато бях бременна и не исках да пуша (пасивно или активно), не посещавах заведения и места, на които се пуши. Лесно, просто и здравословно  Peace
А смяташ ли, че това е правилно? При положени, че в случая не ти имаш вреден навик, не ти тровиш някого, а трябва да се съобразяваш с всички други, които го правят. Не е ли редно ти да можеш да отидеш където си искаш, а пушачите да се съобразяват с теб?

# 68
  • Мнения: 6 164
Аз съм пушач и при все това одобрявам и се надявам да стане, колкото се може по-бързо. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 656
Дори да звучи грозно, но мен не ме вълнува дали мацката на съседната маса се трови легално или не. Пречи ми, че не може да спре разпространението на дима около себе си, и на практика ме кара да пуша (пасивно) и аз. Аз не желая да пуша и затова имам против същата мацка да задимява помещението (особено ако е обществено).
Абсолютно никакви забележки не мога да имам ако някой пушач си ходи с никотинова лепенка - не ме принуждава да я споделям с него, както пафкащата в заведението особа.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
Без да ми се обижат пушачите ще заявя от собствен опит, че от пушача по-несъобразителен човек няма! Пуши ли му се изобщо не се съобразява, вади и пуши. Говоря за болшинството, знаем че всички присъстващи сте изключение. Имах една приятелка, която до толкова беше върла пушачка, че ми идваше на гости, когато малкия ми син беше на 2-3-4 месеца , вадеше си спокойно цигарите и си палеше без ни най-малко да се смущава от присъствието му и от това, че в къщата сме само непушачи и никой не пали в стаите. Това е само един пример - най-фрапантния, но имам мого такива - влизат, вадят и палят  без изобщо да се съобразяват.

# 71
  • Мнения: 1 909
Не. Не мога да разбера. Когато бях бременна и не исках да пуша (пасивно или активно), не посещавах заведения и места, на които се пуши. Лесно, просто и здравословно  Peace
Това означава, че и на кино не би трябвало да си ходила.
Разбирам, че искаш да си толерантна, но мисленето ти е сбъркано.
Това не е нормалното - непушач да се отказва от удоволствията, защото някой друг е решил да се трови, че и околните.
Човекът не е роден пушач, че всички да се съобразяват с него. А и цигарите лесно се отказват, но не това е темата.

Не мисля, че такава забрана ще има ефект в БГ (разделянето на масите в заведанията на пушачи и непушачи се оказа пълен смях).
И в заключение ще кажа, че няма нищо по-досадно и мрънкащо от бивш пушач  Mr. Green
Именно заради нагласата на хора като теб, няма да проработи скоро системата. Защото пушачите са тези, които "определят правилата".
Във връзка с последното ти изречение ще кажа, че сега съм много по-толерантна към пушачите, отколкото когато пушех.  Joy
Мъжът ми е пушач и той се дразни в пъти повече, когато някой на спирката примерно пуши и димът идва към детето или мен.

Дори да звучи грозно, но мен не ме вълнува дали мацката на съседната маса се трови легално или не. Пречи ми, че не може да спре разпространението на дима около себе си, и на практика ме кара да пуша (пасивно) и аз. Аз не желая да пуша и затова имам против същата мацка да задимява помещението (особено ако е обществено).
Абсолютно никакви забележки не мога да имам ако някой пушач си ходи с никотинова лепенка - не ме принуждава да я споделям с него, както пафкащата в заведението особа.

Изцяло подкрепям това мнение!  Peace

# 72
  • Мнения: 2 022
Истината е някъде по средата - от една страна непушачите са прави, че не са длъжни да ни дишат цигарения дим, но от друга страна пушачите сме мнозинство и както се казва ние би трябвало да определяме правилата  15
В нас се пуши на балкона и под абсорбатора.
В колата пуша, само ако детето го няма.
В кръчмата си пуша дори и детето да е там. В парка и градинката - също.
На гости питам за Правилника за реда и  ползването на съответния дом  Mr. Green
Не мисля, че такава забрана ще има ефект в БГ (разделянето на масите в заведанията на пушачи и непушачи се оказа пълен смях).
И в заключение ще кажа, че няма нищо по-досадно и мрънкащо от бивш пушач  Mr. Green
  202uu
Сега да не ми скочат собствениците на домашни любимци, но преди забараната на пушенето на улиците държа да се приеме да не се допускат кучета навсякъде особено по детските площадки и да пълнят пясъчника и тревичките с "бисквитки" или да плашат децата, и да вървя по тротоара да не настъпя някоя ароматна купчинка. На улицата дима от автомобилите е много повече от цигарения дим идващ от някоя спирка, но всички си ползват автомобилите нали? Нека си има места за пушачи и непушачи, пък всеки да си избира къде. В дом с малко бебе или дете, разбира се, че не трябва да се пуши, нито пък в заведения и места, които се посещават от деца. (Била съм и пушач и непушач, но винаги съм солидарна и с пушачите и с непушачите)

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 11:34 от Cygnus

# 73
  • Мнения: 668
Искам да попитам за мнението на пушачите: Редно ли е, при положение че работя с 2 колежки и 1 колега (временно през лятото) заедно в една стая, която е с размери 2.5 - 3.5м, и тримата да пушат, без да се съобразяват нито за миг с мен (аз съм непушач, никога не съм пушила), и още повече, при положение че вече ще излизам от 2рия месец, и съм ги предупредила че съм бременна?!?!?! Да не би пушачите да ми кажат - ами не стой в стаята, при тях, е да де, ама как да работя? Като работата ми е свързана с 8 часа пред компютъра? И когато понякога направо ме принуждават да изляза от задимената обстановка, се притеснявам, че някой може да ме наклевети на шефа че не искам да работя и мързелувам?!?!.... И като за капак, понякога, много често при това, палят цигари наведнъж! Е това не е човешко, и не е редно. В крайна сметка, ще се видя принудена да прибегна до мерки, свързани с ХЕИ-то, и закона за непушене на работните места, колкото и да не ми се иска да вредя на шефа, но нека се изкажат и пушачите. Нищо лично, просто стандарт на живот - а аз искам моя да е здравословен.

# 74
  • Мнения: 2 022
При нас пушенето в стаите е забранено. Има си обособено място в единия край на коридора. Някои колеги пушат в стаята им, но е рядкост. В нашата стая всички сме пушачи, но в нея не се пуши - с кафето се излиза навън. Можеш спокойно да ги помолиш, че ти пречи дима, че си бременна. Нормалното е да се съобразят с теб, дори е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт