ПЛЕВЕНСКА юлска, все така гореща

  • 15 771
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 026
Хубавото също е, че винаги ми дава дата и час за посещението - не знам как е при повечето,
Това е много хубаво  Peace Ако знаеш ние как висим  Whistling Че даже има и възрастни, които той преглежда. Жена му, тя е наш личен лекар ми беше казала, че майки и не само, са се отписвали от нея и записвали при него, щото е млад  Flutter  Откачалко коооолкото искаш  Crazy

# 211
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
.......... записвали при него, щото е млад  Flutter  Откачалко коооолкото искаш  Crazy
Сериозно ли? Shocked

# 212
  • Мнения: 1 956
Хубавото също е, че винаги ми дава дата и час за посещението - не знам как е при повечето,
Това е много хубаво  Peace Ако знаеш ние как висим  Whistling Че даже има и възрастни, които той преглежда. Жена му, тя е наш личен лекар ми беше казала, че майки и не само, са се отписвали от нея и записвали при него, щото е млад  Flutter  Откачалко коооолкото искаш  Crazy

А, да - и в двата дни от седмицата, в които е детската консултация няма възрастни. Те са или следобяд или друг ден.

# 213
  • Мнения: 2 556
Моята педиатърка е много готина и свястна. Д-р Данчева от поликлиниката в Сторгозия. Но изобщо не ми се е месила на моите решения относно децата. Кари е захранена много късно - след шестия месец - и цялата първа година почти не е яла друго освен кърма. Съвсем не по официалната българска схема. Но Данчева ми каза, че е наясно, че гледаме детето добре, то се развива супер и кога точно ще почнем с месото и т.н. не е от такова значение. В момента Кари е всеядна, само млечни продукти не приема.

# 214
  • Мнения: 4 390
Прекрасни пожелания!
Благодаря ви от сърце, трогнахте ме много! Heart Eyes Hug
Малка виртуална почерпка Wink




ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЛЮСИ! Hug
Да расте здрав, весел, умен и щастлив, за радост
на мама и тати!
Пламси, честит празник!
  bouquet

# 215
  • Мнения: 5 316
dida76,аз също се интересувах от педиатър,които поне малко да е запознат с новостите по отношение на хранене,както и всичко останало и досега съм срещнала само един- д-р Йонков (надявам се да не бъркам името),но той не работи със здравната каса,иначе ходи в родилното да преглежда бебенцата. Аз още там бях очарована от него-каквото го питаш веднага ще ти даде съвет,много е нежен с децата и е твърдо "за" късното захранване. На мен там веднага ми бяха изписали дохранване,защото съм с близнаци,а те не го искаха и аз не им давах и само той ме подкрепи и ми каза - никакво дохранване,само кърма до 6 месец,няма нужда от вода,даде ми и други добри и полезни съвети,но за съжаление после разбрах,че не води детска консултация Sad
Ако имам възможност бих отишла само при него. Говорила съм и с други мами,които си плащат и ходят при него на преглед и от тях знам също,че твърдо подкрепя късното захранване.
Иначе нашата педиатърка е д-р Митева от 2 ДКЦ, тя поне не ме е карала да захранвам от 1-я месец,а чак от 4-я,но аз запоянах като навършиха 5,а можеше и още да изчакам. НО ми изписа дохранване без да имат нужда и качиха 2 кг. за един месец. Оттогава си ги храня както аз реша,чета повечко във форумите и не се съобразявам много с техните отживелици. Друго ,което не ми хареса е , че исках да не бие на децата живата полиомиелитна ваксина,но тя не била чувала за това,че ще се премахва,добра си била,изпитана и 1 месец след като ни я сложи от здравната каса я замениха с убитата. Абе не се ли интересуваш сама чакай някой да ти помогне компетентно. Не,че им има нещо на децата,но поне малко да се поитересуват от новостите в медицината.

# 216
  • Мнения: 1 956
д-р Йонков (надявам се да не бъркам името

д-р Максим Йонов. Неонатолог е.

Е, аз наготвих, прострях, пуснах единствения работещ климатик с тайната надежда, че ще охлади цялата къща и детето още спи...чувствам се почти човек  Mr. Green

Нямаме ли никой морски вече, от компанията? След 3 месеца жега като отидем на 28.08.  ще дойде една седмица дъжд  Crazy Това са моите песимистични прогнози  Sunglasses

# 217
  • Мнения: 5 026
  Аз пък тъпея ту пред Тв, ту пред компа, пих кафе със свеки   Mr. Green , говорихме си за....болести  Shocked Не готвя-тя го прави цяла седмица. Божидар спи.
  Тази сутрин, в 6ч се събудихме от зверско трошене на стъкла. Зад "Замъка" има склад за бира и безалкохолно, та един от шофьорите, не могъл да вземе завоя и се блъснал хем в предния камион, хем в стената и познайте.. всичко в ремаркето му на земята. Този човечец май няма да вземе заплата  Naughty Метоха стъкла до към 9ч. , а сега чувам , че пак нещо потрошиха-дано не събудят Божидар.

# 218
  • Мнения: 1 956
  пих кафе със свеки   Mr. Green , говорихме си за....болести  Shocked
Joy Joy Joy

# 219
  • Мнения: 710
Първо да честитя на всички рожденници,които съм пропуснала.

Нашата педиатърка е д-р Румяна Ницова в ДКЦ 3 на Сторгозия.Идваше при нас всяка седмица до навършване на един месец на детето.И също ни дава часове за посещение.

# 220
  • Мнения: 15
Здравейте! Отдавна не съм влизала и не съм се записвала в тази темичка.
Аз също съм много доволна от д-р Йонов. Неонатолог, както е посочила Дикси. Наистина е за късното захранване. Моето дете много повръщаше и сме го викали и вкъщи, когато се притеснявахме. Почти отказваше да хапва каши и пюрета и до 10 месеца приемаше почти само кърма. От кашите отворих 3 различни кутии, от които правих по веднъж и край. Много икономично ми беше детенцето   Grinning . Почти никакви каши и пюрета не съм супувала - на всичко се мръщеше, но за сметка на това постоянно ми вдигаше блузата и в движение се оптиваше да суче.
Д-р Йонов ни съвестваше да не го насилваме и колкото може да караме на кърма. Доволна съм.Детето ми не е боледувало сериозно - да чукна на дърво. Препоръчвам го като страхотен специалист. Аз лично съм много доволна от съветите му.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН със закъснение на рождениците, които съм пропуснала през последните дни. Желая им да са здрави и щастливи. На днешните - и весело изкарване на празника им.

# 221
  • Плевен
  • Мнения: 239
Аз два часа се разправях с Люсчо,че не щеше да спи. Чак към 15.30 заспа.Превъзбуден е. А да ви се оплача,че нашата Гърция нещо се изплъзва. В 5 хотела сме проверили до сега и места няма. Добре,че поне в петък заминаваме в Обзор, че поне едно моренце ще направим.
Пък за Гърция като съм се сетила 20 дни преди датата,на която искам да отидем,на ми сега.
Глася се за праненство довечера. Добре,че майка е тука. Много обичам така да се приготвям,тя като е тука Mr. Green. Айде стойте си по къщятата,че навън е ад.

# 222
  • Мнения: 262
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЛЮСИ! ДА Е ЗДРАВ И ВЕСЕЛ ЗА РАДОСТ НА ВСИЧКИ, КОИТО ГО ОБИЧАТ!

 newsm59  ura  bigdance2 newsm67 Tada

Дикси, как да няма морски?! Ние ходихме и се върнахме даже. Че се и разболяхме с Димана.

# 223
  • Мнения: 1 956
Дикси, как да няма морски?! Ние ходихме и се върнахме даже. Че се и разболяхме с Димана.



Аз знам, но вие вече сте градски  Mr. Green Аз се чудех някой дали не е на морето? Да имам конкретен обект за завист  Laughing

# 224
  • Мнения: 22 547
Не знам в Плевен има ли педиатър, който да препоръчва на майките да захранват с в по-късните месеци?
Мноого се съмнявам , не съм чувала до сега за такъв  Naughty  Даже и Гатев, който е доста в час, ми каза : 2 месец- сок. И аз, като още не бях почнала да чета във форума, дадох. След половин месец прочетох и спрях, но....
 Преди време срещнах едни познати, бебето им беше цялото обринато, тя ми казва-от жълтъка е, а то на 4 месеца  #Crazy Казвам й аз, защо толкова малък го тъпчеш с жълтък, а те и двамата родители ми казаха :" Педиатърката е с 30 години стаж, вярваме й!" Е, какво повече да обясняваш...въпрос на избор  Crossing Arms

Моята лична лекарка (педиатър) от сега ме е предупредила да не съм посмяла да захранвам бебето преди 6месеца. Даже може да започна чак от 7-8мият месец. Всичко си е въпрос на заинтересованост.
То хубаво лекари с 30г стаж, ама като не са прочели нищо, откакто са излезли от университета - жалка работа.
А и едно време едва ли са ги захранвали децата. Докогато може суче, после вече са мислели какво да им дават за ядене. Пък никой не е умрял и са живи и здрави бабите и дядовците ни.

Общи условия

Активация на акаунт