Пак е болен

  • 8 528
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Не знам какво става, от днес пак е болен, пак температура, сливици. Дали 5 дни му бяха малко преди с Оспамокса, дали се заразява някъде в парка, не мога да разбера. Пак започнах Оспамокс, ако някой може да ми препоръча добро педи в района около Орлов мост, ще бъда много благодарна, не знам къде да ида и какво става  Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 8 585
Не може 5 дена... затова е проблема.
Нищо под 7-10 дена за ангини не работи.
Ползвайте Аугментин или Цефзил.

# 2
  • Мнения: 270
Ох, ако знаеш как те разбирам Cry. Тази година бяхме за два месеца в България, един от които Алекс беше болен Sad. Не беше контактувал с болни деца или възрастни, но изведнъж вдигна много висока температура, стигна 40 С и нищо не я сваляше. Дори и Хексалгина #Crazy . Нямаше никакви други симптоми. Лекарят констатира силно зачервено гърло и ни изписа антибиотик Augmentin ES 600 по 5,5 мл. на 12 часа за шест дни. Прегледът се състоеше в преслушване на гърдите и проверка на гърлото. Детето свали гемпературата, но след спирането на антибиотика започна да кашля и отново вдигна температура. Този път не можаха да кажат на какво се дължи и хайде нов антибиотик Сумамед форт за 5 дни по 2,5 мл на 12 часа +сироп за кашлица Хустагил. Пет дни и ефект никакъв, единствено нямаше вече температура. След антибиотика нов сироп - Флудитек по 2,5 мл., три пъти на ден.С една дума детето ми изпи за по-малко от месец два силни антибиотика и два сиропа+огромно количество ефералган, хексангин, панадол и т.н, без никой от тримата лекари, които го прегледаха да можа да установи ангина ли е, вирус ли е, въобще какво му има на това дете. Важното беше, че ми даваха километрични рецепти и си тровех детето без да знам защо newsm78. Сравнявайки описаното от теб и това, което ние преживяхме, стигам до извода, че децата трудно се климатизират и адаптират към среда с други вируси и бактерии. Една седмица, след като се върнахме в Канада, той пак вдигна много висока температура, без никакъв друг синптом. Лекарят го прегледа много обстойно(преслушване на гърди, на сърце, измерване на пулс, на температура, килограми, преглед на очи, на уши, гърло, опипване на коремчето и др.) и заключи, че е вирус, който преминава за три дни. Посъветвани да даваме лекарства за сваляне на температура и детето се оправи без антибиотик.
За съжаление педиатрите в България не преглеждат много обстойно и много лесно изписват антибиотик.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Blond  Hug

1-во, наистина 5 дни са малко за прием на АБ. И не е добре, в рамките на 10-15 дни да се приема един и същ АБ. Няма да има никакъв ефект от него. Само ще си тровиш детето.

Съветвам те да отидеш на консултация при този лекар: www.lolov.com
Той ще ти каже всичко за сливиците и дали и какъв АБ е нужен.

Скорошно оздравяване на Крис  Praynig , а на теб здрави нерви и без шаш и паника  Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета, за отговорите,
добре е сега. Нашите смятат, че е от сокчетата, които пие от хладилника. Но досега винаги така е пил, не е имал проблеми, но явно на сливиците нещо не му е добре така, а може да има и подобен момент, както казва Деси.
Бърди, благодаря ти  Heart Eyes но съм дала вече два пъти от Оспамокса, сега да го сменя може ли  Thinking

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може да го смениш...
Само обаче, ако е изписан от д-р новия АБ.
Колко време, след като спря предния АБ, Крис пак се разболя?

# 6
  • Мнения: 27 524
Да, на своя глава няма. Точно една седмица. Този е лек, не ми се иска да му давам силни, сега е добре, няма вече т, яде, играе. Може би ще продължа с този, но този път 7 дни. Ама че работа  Sad

# 7
  • Мнения: 8 585
Мерси, момичета, за отговорите,
добре е сега. Нашите смятат, че е от сокчетата, които пие от хладилника. Но досега винаги така е пил, не е имал проблеми, но явно на сливиците нещо не му е добре така, а може да има и подобен момент, както казва Деси.
Бърди, благодаря ти  Heart Eyes но съм дала вече два пъти от Оспамокса, сега да го сменя може ли  Thinking
Студените течности, сладолед са добри за гърлото и не са проблем. Стига да е умерена консумацията.
Ако има нужда от антибиотик изобщо, Аугментин, Цефзил или Кларицид в конкретния случай са добър избор.
Ако давате в момента АБ и имате добър резултат, дайте го минимум 9 дена с оглед миналите събития.
Може да направите стреп-тест-в БГ има масово Стрептокок (освен ако навън не сте направили "Превенар")
Потърсете свястен педиатър. УНГ не е нужен.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Оспамокс-а или е бил неподходящ или е било малко 5 дни прием само... Поради таз причина, той е подтиснал или недоизлекувал ангината на Криско и сега, явно след студените течности болестта му се е върнала. Т.е той сега си е пак със същата болест от началото на месеца.
Блонди, предприеми мерски своевременно  Hug

# 9
  • Мнения: 27 524
Взех Цефзил, на 24 часа по 4 и 1/2мл давам, дано е добре. Бърди, мерси за съветите  Hug
шани   bouquet

# 10
  • Мнения: 547
blondi, мога да ти препоръчам добър педиатър в района ти.
Това е д-р Субев. Кабинетът му е на цар Иван Асен II 52.
Бързо оздравяване  Hug

# 11
  • Мнения: 1 877
И Дарин е отново на АБ.До сряда беше на Аугментин,от днес е на Зинат - отит пък сега е диагнозата с висока Т,леко зачервено гърло.Капем Фуроталгин в ушите и Виброцил в носа + витамини Апровит.Ухххх,ако не е Боян болен,то малкия.... и така.Дано Криско се оправи бързо!

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
С една дума детето ми изпи за по-малко от месец два силни антибиотика и два сиропа+огромно количество ефералган, хексангин, панадол и т.н, без никой от тримата лекари, които го прегледаха да можа да установи ангина ли е, вирус ли е, въобще какво му има на това дете. Важното беше, че ми даваха километрични рецепти и си тровех детето без да знам защо newsm78.

И направи ли си някакви изводи от това?...

# 13
  • Мнения: 2 070
Цефзила е добър. Пили сме го при цистит и за ангина.При ангината стана като при васАБ само 5 дни-аугментин и след седмица цефзил 10 дни защото не бях довършила предишното ле4ение до край.Бе то на упътването си пише дори да сте добре довърпете ле4ението до край ама и ние уж за добро да не тровим децата объркваме нещата

# 14
  • Мнения: 8 585
Няма 5 дневни "лечения"-освен недостатъчното време се селектират и резистентни щамове, които после и с 10 дена цефзил не можете да контролирате. Тези "навици" за 5 дневни "лечения" са една от най-грубите професионални грешки в педиатрията.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тези "навици" за 5 дневни "лечения" са една от най-грубите професионални грешки в педиатрията.

Позволи ми да не се съглася... Аз съм контактувала с около 5-6 педиатъра и с още поне толкоз д-ри с други специалности. НИТО един не е казал, че лечението с АБ трябва да трае 5 дни. Напротив. Повечето дори казват, че и 7 дни са малко. Най-добре е 10 дневно лечение с АБ.

# 16
  • Мнения: 8 585
Може би, но аз все за 5 дневни лечения чета... навсякъде тук.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
blondi, мога да ти препоръчам добър педиатър в района ти.
Това е д-р Субев. Кабинетът му е на цар Иван Асен II 52.
Бързо оздравяване  Hug
И аз щях да препоръчам същият... Един от най-добрите педиатри не само в района, но и в цяла София.

# 18
  • Мнения: 1 230
Уфф, Блонди и ние като вас завтаряме след 10 дневна пауза. След вируса сега пък сме с гнойна ангина...Айде антибиотик (Аугментин) и довиждане детски ясли... Аз тъкмо чаках скарлатина (от яслите), пък то - изненада... Mr. Green

# 19
  • Мнения: 27 524
Криси, мерси, супер удобно е. Обаче той не я сваля, пак я вдига, а дадох Цефзил, направо не знам, нямам педи, тази вечер, а и в утре е неделя няма да мога да намеря доктора, май ще трябва да ида в частна клиника. Освен за Торакс за друга не се сещам  Cry

# 20
  • Мнения: 27 524
В Торакс нямали педи, отиваш там, те се обаждат на някой у дома и го чакаме да дойде  ooooh! Вариантите са или два дни чакаш, или в Пирогов, ама че система  Close Close Close
Намерих телефона на д-р Субев, обадих се, една жена каза от понеделник нататък да го търся, т била нормална, да се обадя в понеделник и това беше. Направо сме за умиране тук ако има нещо  Cry

# 21
  • Мнения: 8 585
Криси, мерси, супер удобно е. Обаче той не я сваля, пак я вдига, а дадох Цефзил, направо не знам, нямам педи, тази вечер, а и в утре е неделя няма да мога да намеря доктора, май ще трябва да ида в частна клиника. Освен за Торакс за друга не се сещам  Cry
До известна степен е нормално след първите дози да има температура.
Ако детето е без други добавъчни оплаквания не са тревожни нещата...
Пишете, кое тревожи, освен температурата...

# 22
  • Мнения: 27 524
Уф, Бърди, много ти благодаря  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Няма друго, добре е, като е свалена е жизнен, яде, играе, бъбри. Като я вдигне оклюмва и седи в скута на някого. Не кашля, няма хрема, само лека диария, два пъти на ден, но доста редичко. Понеже досега никога не е боледувал и аз съм направо шашната и много притеснена  Cry

# 23
  • Мнения: 8 585
Ако сте започнали Цефзил, не го спирайте.
Ще видим утре...

# 24
  • Мнения: 27 524
Да, започнах по твоите препоръки, които много ценя. В Аугментина казаха в аптеката, че основната съставка пак е както при Оспамокса, затова дадоха второто ти предложение, аз отидох с трите да питам, третото го нямаха за момента. Той е 11кг, смятах, взех 250мг на 5мл и за него излиза по 4 и 1/2мл на 24 часа. В 14 часа го давам. Спадна сега т, спи, аз се терзая  Confused Утре пак ще пиша и пак ти благодаря  Hug

# 25
  • Мнения: 8 585
Цефзил се дозира 15-30 мг/кг/24 часа, в три дози (през 8 часа).
11кг х 30= 330мг за 24 часа.
330 мг се съдържат в 6,6мл, ако Цефзил е 250 мг/в 5 мл.
Това прави 2мл на всеки 8 часа.

# 26
  • Мнения: 27 524
Бърди, не знам, цитирам ти листовката, пред мен е:

за деца от 6 месеца до 12 години:
отити - 15-20мг на кг на 12 часа
фарингити и тонзилити - 20мг на кг на 24 часа
синузити - 7,5-15 мг на кг на 12 часа
инфекции на кожата - 20мг на кг на 24 часа.

Взимам за него второто, което прави /той е 11кг и малко/ 230мг на 24 часа, което е по-малко от 5мл. Грешно ли го давам  Thinking Sad

# 27
  • Мнения: 8 585
Зависи от дозата на кг за 24 часа, по която смятате.
Ако вземете 30 мг/кг/24 часа дозата е 2мл на всеки 8 часа.
Ако изберете 15 мг/кг/24 часа, дозата е 1мл на всеки 8 часа.
Ако изберете 20 мг/кг/24 часа, дозата е 1,5мл на всеки 8 часа.
С оглед лошото приложение на първият АБ, аз бих избрал 2мл на 8 часа.

Която и доза да изберете в спектъра 15-30 мг/кг/24 часа е добре да я разделите на три приема (през 8 часа).
При деца дозирането на 12 часа или 1 път дневно не е удачно (освен при много редки и специални случаи).

# 28
  • Мнения: 27 524
Разбрах. Но как да процедирам отсега нататък, при положение, че в 14 часа съм дала 4,5мл?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Блонди, отиди в Токуда - педиатрите са невероятни, има денонощно дежурни, две нощи ходя вече там и съм много доволна, ако всички болници бяха като тази..... Peace

# 30
  • Мнения: 8 585
Дайте в 08 утре сутринта доза, и после в 16 и в 00.
И аз съм чувал за тази болница добри отзиви.

# 31
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

Буболина, мерси, ако има причина, надявам се да няма, ще отидем.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
Добри е малко да се каже - невероятни са, толкова години ходя по лекари, такова чудо не съм виждала, как не се измориха да обясняват, подробно, такъв преглед никой не е правил на Джули никога - от главата до петите, с всички възможни изследвания, обясняват, слушат, пак говорят, антибиотик така не изписват ( все още не е назначен от тях), страшно чисто, много мили, любезни и възпитани - от портиера до лекаря Peace

# 33
  • Мнения: 2 237
Блонди,не се притеснявай,ще се оправи детенцето.
Сега има какви ли не вируси и дечицата се заразяват.А и в това време лесно се настива.
За добър лекар около Орлов мост са ти казали и по-нагоре - д-р Субев. Това е човека който спаси Калина от страшна бактериална инфекция,която други педиатри така и не можаха да открият.И я натровиха с какви ли не антибиотици.Препоръчвам ти го,много е готин.
Бързо оздравяване !    bouquet

# 34
  • Мнения: 27 524
Благодаря, момичета. Нощес и сутринта пак имаше т, но започнах на 8 часа Цефзила, както каза Бърди, дадох и Нурофен сега, спадна, сега се оживи, играе, хапва малко. Продължава да има разстройство, но пие много течности, което е добре. Ако продължи да вдига температура, утре ще отидем при д-р Субев. Дано не се наложи  Sad

# 35
  • Мнения: 8 585
Какво разстройство?
Колко пъти дневно?
Давайте АБ с храна или по средата на малко хранене.
Не давайте кисело мляко...

Внимавайте да не се подсече...

# 36
  • Мнения: 27 524
Два, максимум три пъти дневно и нощес един път също. Благодаря ти пак за съветите  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 8 585
Ок сме... Ще мине.
Цефзил не дава разстройство.

# 38
  • Мнения: 27 524

Много съм ти задължена и благодарна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 8 585
Пишете и не се стресирайте там сама...

# 40
  • Мнения: 27 524
Ние сме си два месеца сега в София при родителите ми  Simple Smile
Още едно последно /засега  Grinning/ питане - колко дни да давам АБ?

# 41
  • Мнения: 8 585
Зависи колко бързо ще е без температура-ще видим-между 7-10 дена, по принцип.

# 42
  • Мнения: 2 757
Студените течности, сладолед са добри за гърлото и не са проблем. Стига да е умерена консумацията.


И тук съм чувала подобни теории, но моят личен опит като че ли ги опровергава. Нямам проблеми с гърло, сливици и т.н. по принцип. Но ако пуша примерно няколко цигари, или ям сладолед или напитки от хладилника, и после поне 3 дни ме боли гърло - само боли - без температура и други симптоми. И майка ми е така.  ooooh!

# 43
  • Мнения: 8 585
Студените течности, сладолед са добри за гърлото и не са проблем. Стига да е умерена консумацията.


И тук съм чувала подобни теории, но моят личен опит като че ли ги опровергава. Нямам проблеми с гърло, сливици и т.н. по принцип. Но ако пуша примерно няколко цигари, или ям сладолед или напитки от хладилника, и после поне 3 дни ме боли гърло - само боли - без температура и други симптоми. И майка ми е така.  ooooh!
Не пушим... Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 757
Студените течности, сладолед са добри за гърлото и не са проблем. Стига да е умерена консумацията.


И тук съм чувала подобни теории, но моят личен опит като че ли ги опровергава. Нямам проблеми с гърло, сливици и т.н. по принцип. Но ако пуша примерно няколко цигари, или ям сладолед или напитки от хладилника, и после поне 3 дни ме боли гърло - само боли - без температура и други симптоми. И майка ми е така.  ooooh!
Не пушим... Simple Smile


Не пуша. Всъщност гърлото ми е една от причините защо не го правя  Blush

# 45
  • Мнения: 27 524
Може би става от рязката разлика в прекалено горещото време и студеното. Иначе досега не е имал никакъв проблем от това. Засега преустанових.
Спа следобяд и пак станал огнен и пламнал, дадох панадол, един час се тресох с него, сега е добре. Дали трябва да давам на всеки 4 часа Панадол и Нурофен, без значение дали е вдигнал т или не  Thinking

# 46
  • Мнения: 8 585
"...Спа следобяд и пак станал огнен и пламнал."
Колко температура имаше?

# 47
  • Мнения: 27 524
Нямам хубав термомеър, имаме от тези старите и бавните и не знам доколко е верен. Движи се между 38,5 и 39, не мисля, че е повече, но и твърдо не е под 38.  Confused Бузите му огнени, челото горещо, врата и ушите също. А ръцете и краката - ледени. Всеки път така  Tired Нормално ли е  Thinking

# 48
  • Мнения: 8 585
Утре водим за преглед...
За един, два дена Цефзил нищо не може да се каже още.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 423
Уф, милия Confused, ние трети ден сме по болниците, не могат да разберат от какво вдига температура Джули, вече се побърках.... Cry

# 50
  • Мнения: 27 524
Утре водим за преглед...
За един, два дена Цефзил нищо не може да се каже още.

Да, ако някой доктор вземе да смени АБ и какво - трети ли да започна за три дни  Confused
Ако още веднъж вдигне, отиваме веднага. Ако е добре отсега нататък, може би не. щ се разбере скоро  Tired

Буболина, стискам палци скоро да се оправите.  Hug Какво й дават на Джули?

# 51
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти Hug, нищо не й дават, това е проблема, просто няма никакво назначено лечение Confused

# 52
  • Мнения: 27 524
нищо не й дават, това е проблема, просто няма никакво назначено лечение Confused

Е, как така, понеже не виждат явна причина или не са сигурни? Предположение нямат ли? Нещо общо поне?

# 53
  • София
  • Мнения: 4 423
Предполагат уриноинфекция Rolling Eyes, не знам вече какво............, нефролозите я гледаха на ефограф и изключват такова нещо, но урината е пълна с бактерии...

# 54
  • Мнения: 7 837
Блонди, сега някой може да ми скочи, но 39 не е висока темп. и повод за силно безпокойство. Аз не бих почнала антибиотик ей така, без преглед, но ти си знаеш...
Ушите погледнаха ли му предния път? 

# 55
  • Мнения: 8 585
Блонди, сега някой може да ми скочи, но 39 не е висока темп. и повод за силно безпокойство. Аз не бих почнала антибиотик ей така, без преглед, но ти си знаеш...
Ушите погледнаха ли му предния път? 
39 е висока температура със значение.
Не забравяйте и какво е боледувал преди седмица, как е лекуван.
В тази светлина се гледат нещата...

# 56
  • Мнения: 7 837
Бърди,не смятам да спорим, нека Блонди и малкия изкарат спокойно нощта и утре на специалист, за да види детето. Ама на живо...
Може би съм претръпнала, може би донякъде и тукашната система ме научи...

# 57
  • Мнения: 27 524
Уф, не мога да мигна от притеснение. Утре отивам на лекар, гаранция за вярна диагноза и адекватно лечение знам, че няма никъде, но направо се побърках вече  Cry
Сега в 3 ще му давам АБ, струва ми се, че пак качва т, дано всичко е наред  Confused
Кейс, ушите не са му преглеждали. Само преслушване и гърло. Утре сутрин отивам.

# 58
  • Мнения: 8 585
Колко пъти днес имаше температура? По-малко от вчера и по-ниска? по-големи интервали без температура в сравнение с вчера?
Хапна ли добре? разстройство?

# 59
  • Мнения: 27 524
Колко пъти днес имаше температура? По-малко от вчера и по-ниска? по-големи интервали без температура в сравнение с вчера?
Хапна ли добре? разстройство?

Температура - със ставането в 11 сутринта и със ставането в 18 късния следобяд.
Разстройство - почти не, два пъти изхождане, меко, но не течно и рядко.
Хранене - сутринта - банан, сок, солети, след сън - голям буркан варени зеленчуци с месо и масло, около 300гр.
Доста течности за деня като цяло.

# 60
  • Мнения: 8 585
Помежду 11 и 18 без температура и в добро настроение?
В сравнение с вчера->>по-дълго разстояние без температура?

# 61
  • Мнения: 27 524
Когато е без Т е цветущ - кипи от енергия, игаре, вика, хапва си. Като е с Т седи с часове в скута ми, пъшка, диша тежко и се жали със скимтене  Cry
Да, вчера беше по-тежко, днес беше по-добре. Но с първото разболяване и с първата доза Оспамокс все едно го оправи магическа пръчица. Сега два дни вече и не става така  Cry

# 62
  • Мнения: 8 585
5 дневни курсове, резистентни щамове...
Затова и Аугментин е по-добър избор за първи Антибиотик...
Но и сега е добро развитието, щом няма 39 и къси интервали без т-ра...

# 63
  • Мнения: 27 524
Дано е така. Благодаря ти.  Heart Eyes Утре ще идем за всеки случй на преглед и после обезателно ще ти пиша какво са казали  Hug

# 64
  • Мнения: 8 585
Ок и стискам палци...

# 65
  • Мнения: 4 392
Бързо да оздравява Криско. Peace

# 66
  • Мнения: 239
Ох, дано всичко мине леко и бързо. Стискам палци. Peace

# 67
  • Мнения: 27 524
Ходихме при д-р Субев, аз го познавам, но не знаех, че е той. Гнойна ангина, с по 5-6 налепа на сливица. Утре ще правим кръвни изследвания, да не би да има и мононуклеоза. Дано не, че ще откача вече. Засега продължавам с Цефзила, но по 2мл на 12 часа каза. Първото лечение е било слабо и неадекватно и сега затова се е получило така. Да видим утре какво ново ще има, дано нищо  Cry
Благодаря ви за подкрепата  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 8 585
Температура?
Моето скромно мнение е ДА НЕ давате АБ на 12 часа-шанса детето да се "измъкне" от действието му е голям, особено имайки пред вид анамнезата. Която и дневна доза да изберете, и да е по-малката, но в 3 дневни дози разпределена ще е най-доброто решение.
Децата имат бърз метаболизъм и дадената доза сутрин само до около обяд е ефективна. Оттам до вечерта детето е "непокрито".

Мононуклоеоза в този стадии може да се установи само с много специален сет изследвания. Ако ги има в Бг-добре.
Класическите тестове се позитивират седмица-10 дена след началото...

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 12:10 от Birdie

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Първото лечение е било слабо и неадекватно

Здрасти, Пенке, т.е Блонди...  Wink
И само да те питам, ти до днешния преглед на Криско от този д-р Субев, си лекуваше разкошното дете по препоръка на Бърди от тук, във форума ли?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
По негова идея ли даде Цевзил-а? И после гледам и мерките и теглилките сте "оправили"....  Crazy

Блонди, кажи ми моля те, че греша... ама ми го кажи, че да се успокоя...

# 70
  • Мнения: 1 089
Желаем бързо оздравяване на Криско. Heart Eyes
А на теб, Блонди, имай сили, всичко скоро ще остане зад гърба ви!

# 71
  • Мнения: 27 524
Ходихме първия път на лекар. Той предписа първото лечение. В петък вечерта не успях да намеря доктор никъде. Да, взех Цевзил по препоръка на Бърди. Субев одобри и продължавам с него. Но ще остане на 12 часа, както каза. Не знам кое е правилно, но ще изпълнявам последното. Пусна кръвни изследвания, не знам какво и как показват, не съм запозната.
Тан, балгодаря ти  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 27 524
Има в кръвта утайка 53, което било много. Заради това назначи стерилна урина, но след 10 дни прием на АБ и после след 3 дни, за да се изчисти организма от АБ. Тогава ще взима и гърлен секрет. Диференциалното броене показва 8 или 9 налични вируса  Cry
Може ли някой да ми каже къде има лаборатория, където могат да проверят гърлен секрет и стерилна урина и понеже се пада петък дали има такава, която работи и в събота?  Confused

# 73
  • Мнения: 8 585
Само от диференциалното броене за вирусна инфекция не може да се съди.
СУЕ 53мм едва ли се дължи на вирусна инфекция.

Останалите неща са логични, макар че посявка на урина (уроинфекция при момче и то над годинка) след мощно АБ лечение, и то само след 3 дена, едва  ли е разумно. Обикновено контролните посявки на урина се правят около 6-7 дена след края на лечението.

Нещата повече се скланят към фарингит/ангина/бронхит с инфекциозна етиология и вероятно Стрептокок.
Ако детето е без температура и в добро състояние, нещата са добре.

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 12:55 от Birdie

# 74
  • Мнения: 2 673
Блонди, ако мога да ти препоръчам да НЕ ходиш в ЦИБАЛАБ, по-добре потърси лаборатория КАНДИЛАРОВ.

# 75
  • Мнения: 27 524
Май ще потърся друг педиатър, за още едно мнение, да видя дали ще се припокрият нещата. Карил, да, за ЦИБАЛАБ знам, няма да ходя там, въпреки, че свекър ми е влюбен в тях и само там си прави изследванията след ракова операция и все са перфектни резултатите, дано да е така наистина.

Бърди, от вчера сутринта не е вдигла, т, добре е. Кога ще ми препоръчаш да отида на още един преглед при друг доктор, сега или след приключване на АБ?

# 76
  • Мнения: 8 585
Чудесено развитие...
Моето скромно мнение е следното:

*завършвате 10 дневно лечение без да правите никакви изследвания.
*5-7 дена след края на лечението аз бих назначил посявка на фарингеален и носен секрет, обща кръвна картина +СУЕ и CRP (C-reactive protein), общо изследване на урина + посявка (след щателно измиване).
*може да дадете на детето мулти- Витаминен препарат с оглед двата антибиотика за срока на сегашното лечение с АБ + още 15 дена. Изберете такъв с максимално съдържание на желязо.

# 77
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти, но сам се сещаш, че по нета не мога нищо да направя, без доктор, който да е на същото мнение и да назначи тези неща. Довечера ще отида на друг педиатър, да видим какво ще каже той и пак ще пиша.
Витамини давам откакто се е родил, сега също. Давам Алвитил, взела съм като свърши и Саностол.

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз съм ЗА Кандиларов. Дават ти код на изследванието и след определено време можеш по И-нета да си провериш разултатите.

# 79
  • Мнения: 27 524
Мисля да отида при един доктор, който ми препоръчаха, в болница Вита, там предполагам си имат и лаборатория, така ще ми е най-лесно.

# 80
  • Мнения: 6 315
Блонди, със съвет не мога да помогна, но ви стискам палци! Дано по-бързо се оправи! Hug

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля да отида при един доктор, който ми препоръчаха, в болница Вита,

чакай да позная  Thinking
Да не е Масларски?  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 3 116
Мисля да отида при един доктор, който ми препоръчаха, в болница Вита, там предполагам си имат и лаборатория, така ще ми е най-лесно.

И аз предполагам че е Масларски. Блонди във Вита имат лаборатория, правят всякакви изследвания и са много внимателни към децата  Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 5 183
Блонди, друг път като си ходите в родината боледува ли?
Или като се завърнете после?
На нас ни предстои такава голяма смяна на климат (4е и сезони), та да знам какво ни 4ака...

Дано ве4е е добре Криско!

# 84
  • Мнения: 27 524
Масларски, да, утре сутринта ще ни чака. шани, защо въртиш очите, не е ли добър?  Sad
Майче, той изобщо за първи път боледува, досега никога не е. А често сме тук, поне 3 пъти годишно. 

# 85
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
другите го хвалят. Аз не съм очарована...  Confused
Но важен е Криско и здравето му. Дано тоз човек му помогне  Praynig

# 86
  • Мнения: 27 524
Абе, те другите и Субев много хвалят, ама и аз не съм очарована от него. Знам ли вече и аз, ще ида, пък ще видим.  Tired

# 87
  • Мнения: 3 116
Блонди, за първи път чувам за някой недоволен от Масларски, но всеки има право на мнение. За мен той е най-добрия педиатър, при когото сме попадали, не изписва антибиотици когато няма нужда и чете много. Когато не знае нещо си казва и иска консултация с други специалисти. Затова му имам такова доверие.

Успех утре на прегледа  Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 27 524
Ритка, не отивам с предубеждение, и аз чух добри отзиви, Пипинка ми го препоръча, а аз й имам 100% доверие.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 079
Блонди,
Ползвала съм услугите на Масларски - страхотен лекар е и със сигурност ще помогне на мъника ти.
Но защо не качиш Криско на Алеко за някой и друг час. Качете се с лифта, постойте там 4-5 часа, (добре ще ви дойде в тези жеги Sunglasses ), разходи го, гледайте мравките, бръмбарите и всевъзможните гадинки, с цел да подиша малко по-разреден въздух.
Лично на мен е помагало много.
В детството ми са ме лекували само по този начин, само че с по-продължителен престой в Рила и Пирин, на палатка.
(А аз страдам и до сега от такова гърлоболие и непрекъснато правя ангини. Да не ти казвам как се лекувам ....  ooooh! АБ, сиропи, налаганици с какво ли не на гърлото ... Не ми се мисли! Една аптека хапчета съм изпила със сигурност!  Sick
Но това винаги ми помага! Peace Като видя зор и се качвам на Витоша за няколко часа.)

# 90
  • Мнения: 27 524
Бяхме при доктора, много сме доволни, не мога да преценя от един път дали е добър лекар наситина, но като човек и към децата е просто страхотен. Много мил, много подробно и всичко обяснява, което не е сигурен си го казва. Каза, че д-р Субев е добър лекар и два пъти предложи да си се върнем при него, ако искаме, но ми е по-удбно откъм лаборатория, така че ще останем във Вита. А и не е по-скъпо. Продължаваме до вторник с Цефзила и в сряда сутрин при него за нови кръвни, а след още няколко дни - за гърлен секрет. Даде ми доста съвети, да не ви занимавам, дано всичко да е наред.  Hug

# 91
  • Мнения: 3 116
Бяхме при доктора, много сме доволни, не мога да преценя от един път дали е добър лекар наситина, но като човек и към децата е просто страхотен. Много мил, много подробно и всичко обяснява, което не е сигурен си го казва. Каза, че д-р Субев е добър лекар и два пъти предложи да си се върнем при него, ако искаме, но ми е по-удбно откъм лаборатория, така че ще останем във Вита. А и не е по-скъпо. Продължаваме до вторник с Цефзила и в сряда сутрин при него за нови кръвни, а след още няколко дни - за гърлен секрет. Даде ми доста съвети, да не ви занимавам, дано всичко да е наред.  Hug

Блонди, радвам се че сте доволни  Hug

Чакаме само хубави резултати от изследванията и ни дръж в течение  Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 5 183
Блонди, пооправи ли се Криско?  Hug

# 93
  • Мнения: 5 790
Ох, Блонди, съжалявам, че чак сега виждам тази тема.
Как е Криско? Оправи ли се?
Аз също съм много доволна от Масларски, страхотен е.

Общи условия

Активация на акаунт