Как реагира таткото на "новината"?

  • 3 580
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
При нас бебчо не беше плануван, а доста голяма изненада.  Heart Eyes
Един ден нещо се бях депресирала, а и в същото време ме боляха доста гърдите и не знам откъде реших, че съм бременна. Просто от нищото ми хрумна - изобщо тогава и не знаех, че болезнените гърди може да са признак на бременност.
Отидохме двамата до магазина, купихме теста и веднага го направихме. И естествено беше  EFP. Аз тогава като му ударих един рев - ами сега какво ще правим, не сме си устроили живота, още сме в училище и целия този репертоар, а пък той младежа си стои ухилен до ушите на седмото небе от щастие.  newsm44
Е, след час-два и двамата бяхме вече на седмото небе де!
По-интересна е историята, когато баща ми е казал на майка ми - тя качена на стълбата да боядисва тавана, и замалко щяла да прегърне земята. newsm09

# 16
  • София
  • Мнения: 3 479
При нас, таткото беше наясно, че съм бременна, доста преди мен.
По скоро се забавляваше с момента, когато аз науча новината.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 576
Бяхме решили да пробваме за бебе докато сме на екскурзия в Виена и Прага. Едната вечер в Прага доста си говорихме. Той сподели, че е сънувал наша приятелка, която вече не е между нас, и по време на съня съм била бременна. Три седмици по-късно теста показа две чертички. Когато му казах той спеше, събуди се набързо и ме прегърна и си помълчахме ей така.

# 18
  • Мнения: 471
Мъжът ми не реагира. Трябваше аз да реагирам.........бях забравила,както винаги кога трябва да ми идва и мислех че е на 20-ти, а  то било на 12-ти. Той ми повтаряше, че съм бременна, аз на него, че не е сигурно и накрая пак той се оказа прав

# 19
  • Мнения: 3 069
При нас всичко беше планирано но накрая се оказа, че аз бях много неподготвена а татито щастлив до небесата Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 443
И при нас беше планирано и се очакваше с нетърпение двучертичков резултат. Купихме два теста/за всеки случай/ и аз влазох да си направя единия, а той слезе да види майка си /комшии сме/. След 2 минути лъснаха двете чертички и аз обезумях от радост. Започнах да плача, а гърлото ми се сви, та едвам си поемах въздух. Излязох и го повиках, но не ми отговори. Ще му пиша смс,...да ама телефона си бях забравила при мойто мамче предния ден. Та влязох в м-тел и му написах смс с подател "Бременна" и текст "Честито". Точно след 20 секунди беше при мен и ме гушкаше, а аз плачех ли плачех Simple Smile))) Бяхме и сме много щастливи  Heart Eyes

# 21
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Казах му по icq, той каза "Супер  Heart Eyes, брб отивам до магазина"  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 195
Бях на гости на приятелка, споделих й че ми закъснява. Хич не съм си и мислила, че съм бременна. Тя ми даде да си направя тест за всеки случай.
Направих го на шега и като цъфнаха 2 черти -  #Crazy #Crazy #Crazy
Веднага скочих в колата и отидох до първата аптека, купих още един тест и айде обратно. Пак 2 черти  #Crazy newsm78 #Crazy Айде пак в колата и към мъжото. Не издържах по пътя и му звъннах. Умря от щастие човека, а аз ревах докато стигна до него. Айде трети тест, пак 2 черти - мъжото реве и ме прегръща, а аз -  Shocked

# 23
  • Мнения: 498
Направих си 4 теста.Даже не ми беше закъсняло,но аз бях убедена!На първия тест казах на таткото не се ли чувства по странно-нещо по-така?От там той почна да мига горкия.Чак когато видя първата снимка на бебо в 7г.с. тогава се осъзна.Общо взето таткото си реагира добре човека..ама аз...рев..Как ще се оправим?Пари откъде?Къде ще живеем!Е сега всичко си е ОК.Когато вече сина ни се роди той се промени изцяло.Сега вече мога да кажа че си е мъж на място! Laughing

# 24
  • Мнения: 483
Първият път (бяхме гаджета) един месец не се пазихме в пяно състояние, което беше всяка вечер.  Joy
Направих си тест в къщи, не че очаквах такъв резултат де...Имахме среща да ходим при приятели, но аз му казах че ще ходим да седнем в едно барче защото трябва да му казвам нещо. Седнахме и поръчахме 2 големи водки Embarassed аз бях в тотално прединфарктно състояние цял ден а и ми трябваше смелост да му кажа. Та седнахме аз изпих моята на екс и му казах че съм бременна...той целия се разтърси и първите му думи бяха "никакъв аборт" Joy
Следващите 2 седмици са ми като сън...
Вторият път беше още по-шокиращо, защото беше абсолютно непланирано а и след големи проблеми с първата бременност не мислехме за второ дете...Миналата есен бяхме планирали ваканция в Калифорния (ние сме в Сиатъл). Мъжът ми си взе отпуската като се съобрази с моя цикъл, трябваше по план да ми свърши и да тръгнем. Аз по това време взимах лекарства които ми бяха объркали малко режима и не се знаеше дали няма малко да закъснее или да дойде по-рано. Наближи отпуската а на мен все не ми идва newsm78 останаха 2 - 3 дни и аз му казвам абе да си направя един тест за всеки случай, не съм имала дори бегло съмнение че съм бременна просто навик. Отидохме и взехме тест. Вечерта се чудих дали да не изчакам до сутринта но реших все пак да го направя. Оставих теста и отидох за една цигара. Връщайки се се сетих че не съм погледнала (дори не бях казала на мъжът ми че го правя Mr. Green) та отидох б банята и гледам EFP  #Crazy #Crazy #Crazy
Едва не получих удар!!! Мъжът ми седеше в хола и аз влетях с теста в ръка и казвам нещо от сорта"теста е положителен, най съм бременна" ШОК! Joy
Направих веднага вторият същото...Не знам как преживях нощта...Е не ходихме на почивка..Сега съкровището спи до мен на дивана Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Никога няма да забравя и двата случая!

# 25
  • Мнения: 984
Аз мнооого исках бебе и официално вече бяхме почнали с опитите. След 2 неуспешни и много тръшкане от моя страна вече не ми беше такава фикс идея, а и точно имахме командировка в Швейцария и мноооого работа в офиса.. кой ти мисли за бебе
Да ама в Швейцария ми закъсня, но си мислих че е от смяната на климата. После като се върнахме тихо и кротко си направих тест /предишните  пъти и съседите разбираха  Embarassed/ и той излезе положителен  Mr. Green Аз малко се ошашавих и отидох в съседната стая да кажа на таткото. Той гледаше ТВ и като чу само се зави през глава  hahaha После го хванах да рови в боклука за упътването да не съм объркала нещо с теста  Joy После още няколко дни само повтаряше че нещо се е объркало, а след прегледа при докторицата каза "ама ти май наистина си бременна"  hahaha Малко ме беше притеснило това му отношение, но сега е най-страхотния и грижовен баща  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 932
Ние очаквахме великата новина всеки месец,а тя не идваше.Така че,когато абсолютно сигурна,че този месец/на местене в нова къща и ремонт/няма как да е станало,си направих тест,бях Shocked.Разтреперах се,отидох до аптеката за още един.И се обадих на бъдещия татко уж да му кажа по-така-романтично.А само изломотих:познай какво?Тестът ми е положителен'.Отговорът беше:да бе да,не се радвай-объркала си се.Направих 5!И той само повтаряше:нещо са фалшиви.Беше го страх дори да повярва!А мен ме яд,че не измислих нещо по-умно,за да го изненадам.

# 27
  • Мнения: 668
При първата ми бременност въобще не бяхме планирали да е скоро, бях спряла хапчетата от около 1/2 година, но се пазехме (е с изключение на 1-2 пъти!) и когато ми закъсня около 1 седмица, реших да си направя тест. С мъжа ми бяхме говорили, че и дума не може да се издума за аборт, когато стане - стане, и като видях 2-те чертички си поревах малко, защото се чудех как сега ще се оправим и тн. Бях студентка 4-ти курс, щях да завършвам (е, завърших с отличен успех, и голям тумбак 7ми месец  Grinning), но рева тогава няма да си го забравя. Отидох веднага на лекар, за преглед, и като се потвърди резултата му се обадих още докато вървях през центъра, за да му съобщя новината.  Simple Smile
Сега втория път просто вече копнеех да си имам бебенце, и бяхме почнали с опитите. Първия месец ми закъсня с 10 дена , направих си 3 теста - отрицателни, и накрая за мое голямо съжаление ми дойде. Поревах си че не е станало. Втория месец го направихме точно 2пъти, поради много натоварения му работен график (караше 2ни и тройни смени и почти не се виждахме). Обаче пак почна да ми закъснява, след 3тия ден бях сигурна че трябва да си направя тест, обаче устисках почти до 1 седмица закъснение и го направих. Мъжа на отиване за работа ме откара до аптеката да си купя тест, и да се прибера вкъщи. И като видях бледорозовата втора чертичка направо не ме свърташе на едно място, не се сдържах и му се обадих, и му казах "Честито, ще ставаш татко втори път!". При което той беше зарадван (не е от най-емоционалните, по-кротко изразява всичко) и само каза, "Ама кога успя да стане? Ние почти не сме правили секс!!!".
Не съжалявам нито за първия, нито за втория път.

# 28
  • Мнения: 3 456
Бяхме сгодени само от няколко дни. Закъсняваше ми с три дни, което при мен може да означава само едно, но хич не вярвах да е това, затова пас. След още няколко дни обаче правя един тест. Излизам от баянта:
Аз:"Тестът е положителен. Какво ще правим?
Той:"Ще имаме бебе Laughing Laughing Laughing Бях сигурен, че си бременна. Laughing Laughing Laughing
Аз: Shocked Shocked Shocked

После аз се затръшках, че не искам сега да имаме бебе, което всъщност не беше вярно- просто ме беше яд , че не съм го планирала, че влиза  в живота ми ей така, без да ме е питало.
А той само повтаряше:"Ще видиш, колко ще  е хубаво да си имаме бебе"
Аз обаче:"Ти откъде знаеш- имаш ли вече?"

Въобще таткото реагира много по-добре от мен.
 

# 29
  • Мнения: 1 919
При нас всичко беше планирано но накрая се оказа, че аз бях много неподготвена а татито щастлив до небесата Grinning
   и аз така

Общи условия

Активация на акаунт