Имате ли такива деца?

  • 6 760
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 735
infinity не му давам храна и в двете ръце , защото моето дете е с рядко срещан огоромен апетит, повярвайте ми още не съм срещнала някоя майка , която да казва че детето  и яде всичко. Е, моето е от тези , един път исках да проверя до каква степен може да стигне , защото като види че се отваря хладилника и изпада в истерия ако не му натъпчеш ръцете, та аз извадих всичко възможно за да му огодя и той беше най доволния на света. Яде всевъзможни комбинации , които и не можете да си помислите.Проблема е че е доста лаком , дори в яслата ми казват че като си изяде неговата порция и започва да бърка в чиниите на другите деца и да им взима яденето, лелките съответно му дават и допълнително, но аз ги помолих да не му дават много , защото не искам да се превръща в балон от малък.

МОже би трябва да имаш повече доверие в природата по принцип и в природата на дечицата. Щом е лаком за храна, значи има нужда от нея. А балон няма как да стане, защото разходът му на гориво  Wink е много по-голям от този на възрастните. Тоест, той дивее и се движи страшно много, изгражда си мускулатура, нервна система и всичко останало, за което му трябва много храна, а колко трябва да е тя може да определи само самото дете. Чувството на глад не е случаен признак, а най-вярната индикация. Не го подлагай на диети, това е последното от което има нужда подрастващ организъм и ... радвай се, че има такъв апетит!!!
Моята щерка също е с апетит на мече, аз я оставям да се тъпче колкото си ще, но тя пак си е слабоватичка. Дори бабите се чудят гладна ли я държа, а тя просто не спира да муха нещо!  Laughing
Но тя просто се движи страшно много + ходи и на плуване 3 пъти седмично.
А това за храната в двете ръце е по-скоро упражнение за мозъка, не че ще изяде повече или по-малко, ако се храни с две или с една ръка.
Е, разбира се ако моята започне да хвърля храна по земята или да си я маже по косата, веднага (без да й крещя) я свалям от масата, измивам й ръчичките и я оставям да играе, докато аз доизяждам нейното ядене.  Grinning Това е нетравмиращо за всички ни и има и възпитателен ефект, лека полека се учи да уважава храната. ДОкато я консумира няма проблем, но почне ли да я пилее, значи просто не е гладна. И няма нужда от наказания, а просто от мигновенно сваляне от масата - безкомпромисно, но същевременно нежно, а не грубо.

# 61
  • Мнения: 1 735
но детето ви е във възраст, когато едва ли може да осъзнае защо го наказвате, камо ли да си направи изводи. По този начин просто постилате пътя за следващи проблеми, когато дори наказанията няма да имат ефект, защото детето вече ще е свикнало и няма да се впечетлява.

И с това съм съгласна!  Peace
Наистина, ако детето не осъзнава и не разбира защо го бият или  наказват, се получава като при твърдите наркотици. Просто свиква да се отнасят с него лошо и си създава друга реалност, далеч от всичко и всички. А това е доказано много опасно.
Най-лесно човек може да се справи с такова състояние на детето с много любов, прегръдки и целувки. Много песнички, приказки, игри, гоненици и ... въобще внимание.   bouquet

# 62
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.
След като ходи на ясла детето има изграден някакъв режим!Не може да се иска от него през почивните дни да спи до 10ч-защото на мама и се спи при условие , че то е свикнало да става в 6-7 часа през седмицата!В 8 часа закусва -да ама не -мама иска почивка!В 12ч е обяда -не защото мама  пие кафе !
Не е вината в детето -то се е събудило иска внимание , храна, игра ,целувки , ласки -никой не му ги дава -рев  и писъци-никой не го забелязва !!!!!Няма да е криво цял ден ли , няма да прави номера ли??
От всичко най ме притесни това , че се иска успокоително за детето !Да се упои едно дете  просто за да има спокойствие у дома за да си починат родителите ....... е не го разбирам!
Ама защо така нагло си измисляш в момента,мислиш че не можем да четем ли?Момичето е написало,че са го взели при тях,дали са му бисквита и т.н.От всичко прочетено дотук виждам,че повечето майки са идеални и безгрешни или поне се изживяват като такива.Няма лошо,но не се нахвърляйте така върху другите обикновените майки.Уж всички сте най-добрите и най-търпеливите,а тук сте зли и не проявявате търпимост към различните.
Знаеш ли тона ти трябва да се смени !
Първо аз съм цитирала това , което коментирам (уж можеш да четеш)!Второ авторката каза , че го е взела в леглото  след три страници упреци , че го е оставила да плаче 5 часа(върви тогава търси къде е истината)!Това , че четеш не се отнася , че го осмисляш да ти поясня смисъла на думите ми -това, че детето е искало нещо и то не се е случило на момента го е изнервило(така просто обяснено ,разбрали го??????)!
Но НАЙ-ВАЖНОТО за мен е това , че иска успокоителни за детето -това осъждам и не мога да приема за нормално!Ако има здравословен проблем( "изключително нервно дете")-лекарите са за това , не форума и майките тук!
Не твърдя, че съм идеална майка , но никога не бих си упоила детето за да си осигуря спокойствие!
Така , че тази дума -нагло -я използвай на друго място !

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Бих взела успокоително за себе си, ако толкова много нагоре ми идва.За детето - НЕ. Предлагам да се спре със споровете по темата, който иска да вземе отношение, да дава реален съвет за решение проблема на авторката, защото явно има. Никой пък не вдига въпроса за идеалните майки. Такива няма.


Но НАЙ-ВАЖНОТО за мен е това , че иска успокоителни за детето -това осъждам и не мога да приема за нормално!Ако има здравословен проблем( "изключително нервно дете")-лекарите са за това , не форума и майките тук!
Не твърдя, че съм идеална майка , но никога не бих си упоила детето за да си осигуря спокойствие!

 Peace

# 64
  • Мнения: 406
Я, чакай сега.
Спри, почини, помисли и пак почни от начало.

Имаш нужда от почивка ми се струва..и от помощ най- вече.

Щом си го родила това дете ще го търпиш, ще го гушкаш и ще се съобразяваш с него.
Ще попрочетеш тук, има доста теми, за "такива" деца, за да видиш, че има и по- лоши случаи, но по- толерантни и спокойни майки.

И аз съм била бясна от преумора, но такова нещо да я оставя 5часа да реве, само защото иска да се гушне....Е, извинявай! Stop newsm10

# 65
  • Мнения: 6 648
Аз съм от късметлийките със спокойни деца / не се знае до кога/ но не мисля ,че бих имала подобно отношение към детето си дори и да беше буйно.
Понякога желанието да възпиташ и да създадеш респект има обратния ефект.

# 66
  • Мнения: 421
Аз... малко не съм за тая тема тъй,като нямам деца. Сматам,обаче,че авторката е писала това наистина в пристъп на нерви,защото не ми се вярва да има родител,които би давал успокоителни на децата си  Shocked 

Брат ми е бил такова дете (за разлика от мен  Blush ) Сматам,че боят е възможно най-лошата мярка с/у малки диванета    Crazy  Сигурно има по-фин подход  newsm78  но .... него всяка майка трябва да намери.

# 67
  • София
  • Мнения: 622
Ако детето и наистина има нужда и е с болезнена форма на хиперактивност, медикаментите са наложителни. Само че не е тук мястото майката да пита кои са те. Мисля, че ако тя наистина смята, че успокоителни са нужни, трябва да потърси лекарска помощ. В предишен пост съм дала линк към тема на майки с подобни деца. Нека се обърне към тях, те ще я насочат към добър специалист. Някои деца не са просто палави и буйни. Надявам се при тях да не е такъв проблема.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ако детето и наистина има нужда и е с болезнена форма на хиперактивност, медикаментите са наложителни. Само че не е тук мястото майката да пита кои са те. Мисля, че ако тя наистина смята, че успокоителни са нужни, трябва да потърси лекарска помощ. В предишен пост съм дала линк към тема на майки с подобни деца. Нека се обърне към тях, те ще я насочат към добър специалист. Някои деца не са просто палави и буйни. Надявам се при тях да не е такъв проблема.

Peace
Имам съседка, чието дете пи някакви лекарства като малко. То направо изпадаше в истерични кризи. Но ,ако просто е по-инатливо и буйно ще трябва много търпение!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 749
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.
След като ходи на ясла детето има изграден някакъв режим!Не може да се иска от него през почивните дни да спи до 10ч-защото на мама и се спи при условие , че то е свикнало да става в 6-7 часа през седмицата!В 8 часа закусва -да ама не -мама иска почивка!В 12ч е обяда -не защото мама  пие кафе !
Не е вината в детето -то се е събудило иска внимание , храна, игра ,целувки , ласки -никой не му ги дава -рев  и писъци-никой не го забелязва !!!!!Няма да е криво цял ден ли , няма да прави номера ли??
От всичко най ме притесни това , че се иска успокоително за детето !Да се упои едно дете  просто за да има спокойствие у дома за да си починат родителите ....... е не го разбирам!
Ама защо така нагло си измисляш в момента,мислиш че не можем да четем ли?Момичето е написало,че са го взели при тях,дали са му бисквита и т.н.От всичко прочетено дотук виждам,че повечето майки са идеални и безгрешни или поне се изживяват като такива.Няма лошо,но не се нахвърляйте така върху другите обикновените майки.Уж всички сте най-добрите и най-търпеливите,а тук сте зли и не проявявате търпимост към различните.
Знаеш ли тона ти трябва да се смени !
Първо аз съм цитирала това , което коментирам (уж можеш да четеш)!Второ авторката каза , че го е взела в леглото  след три страници упреци , че го е оставила да плаче 5 часа(върви тогава търси къде е истината)!Това , че четеш не се отнася , че го осмисляш да ти поясня смисъла на думите ми -това, че детето е искало нещо и то не се е случило на момента го е изнервило(така просто обяснено ,разбрали го??????)!
Но НАЙ-ВАЖНОТО за мен е това , че иска успокоителни за детето -това осъждам и не мога да приема за нормално!Ако има здравословен проблем( "изключително нервно дете")-лекарите са за това , не форума и майките тук!
Не твърдя, че съм идеална майка , но никога не бих си упоила детето за да си осигуря спокойствие!
Така , че тази дума -нагло -я използвай на друго място !
Злобния ти тон само потвърждава мнението ми,но не ми се изпада в полемика с хора като теб,така че няма да коментирам повече в тази тема,а ти си злобей на воля.

# 70
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ау, отвратителна жена! Sunglasses Как може да поиска да спи, при условие, че нейното Злато се е събудило в 5ч готово за игра, а тя е ставала поне няколко пъти през нощта. Срааам! Всяка уважаваща себе си майка скача веднага от леглото, забърква скромна закуска - да разточи баничка( нищо работа) и се отдава на игри с отрока. Ако той се разплаче, майка му си вписва сама една огромна черна точка и си посипва главата с пепел.
  Много ме озадачават злобарските постове на някои майки. Сякаш никога не ви е идвало до гуша от капризи и памперси?! Почти ви повярвах! Вярно е, че детето е най-важното в нашия живот, но да не забравяме, че все пак сме отделни личности, а идеалната, усмихната и миришеща на току що опечени курабийки мама я има само в приказките и в изкривените представи на някои съфорумки за самите себе си.

# 71
  • Мнения: 1 224
Ау, отвратителна жена! Sunglasses Как може да поиска да спи, при условие, че нейното Злато се е събудило в 5ч готово за игра, а тя е ставала поне няколко пъти през нощта. Срааам! Всяка уважаваща себе си майка скача веднага от леглото, забърква скромна закуска - да разточи баничка( нищо работа) и се отдава на игри с отрока. Ако той се разплаче, майка му си вписва сама една огромна черна точка и си посипва главата с пепел.
  Много ме озадачават злобарските постове на някои майки. Сякаш никога не ви е идвало до гуша от капризи и памперси?! Почти ви повярвах! Вярно е, че детето е най-важното в нашия живот, но да не забравяме, че все пак сме отделни личности, а идеалната, усмихната и миришеща на току що опечени курабийки мама я има само в приказките и в изкривените представи на някои съфорумки за самите себе си.
Ами ако обърнем иронията???
Ау отвратително дете, да вземе и да се наспи преди майка си, че и да огладнее не го е срам и вместо да седне да си чете приказка и да си играе с мечето взело внимание да иска да му се обръща, че и реве "като животно" гадинката! Ми да го натъпчем с луминал, да го пратим в ъгъла, нека си знае мястото!Има ли изобщо такива деца по света?!?....ами има, някъде 90-95% са такива. Аз въобще не разбирам за какво е тая тема? Едно дете, което се държи като всички деца на неговата възраст е изнервило майка си както всички майки в такъв период и тя е постъпила както всички майки (гушкала, успокоявала и т.н.). Е къде е проблема? И аз мисля че дойде от въпроса за успокоителните и "има ли и други такива деца". Щом в яслата детео си е добричко и не проявява такова поведение значи не се нуждае от медикаменти, не е патологичен случай. Просто си има режим да става рано и да играе, нещо което не пасва на уикенд програмата на мама и тате. Ако наистина толкова много ви изнервя дайте го на баба и дядо докато отмине периода. Но не си мислете че ще си спите необезпокоявани в скоро време - минава се от един към друг период, винаги има нещо. Ние сега се учим да спим без памперс - търча да давам вода и гърне по 100 пъти на нощт, това и като кърмех не беше такова чудо!Да взема едно луминалче да му дам ли.... newsm78

# 72
  • Мнения: 1 150
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.

Замисляла ли си се, че детето може да има нужда от повече внимание? И мен да ме държат 5 часа в има няма 2 кв.м. и да не ме разбират, какво искам не само ще крещя, а направо ще си издивея.
Яд ме хваща на родители, за които личното им спокойстиве и сън е по-важно.
И моя син крещи, пищи и ме дърпа непрекснато да правим нещо заедно, децата изискват внимание. Не са кучета да ги изведеш да се разходят и изходят, като ги прибереш да се свият в краката ти и да ти ближат стъпалата от благодарност.
Отдели от ценното си време за сън и се позанимавай малко повече с детето си, според мен то определено има нужда от това  Peace

# 73
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Ние сега се учим да спим без памперс - търча да давам вода и гърне по 100 пъти на нощт, това и като кърмех не беше такова чудо!Да взема едно луминалче да му дам ли.... newsm78
[/quote]

  Най-добре ти си пийни едно и не съди другите. Не всички са като теб и не всички деца са като твоето. Детето на авторката е на почти 2 годинки и прекрасно би трябвало да разбира като му се каже нещо. То вече не е бебе, а малко дете. И аз вече съвсем не разбирам какъв ви е проблемът! Жената е изморена и изнервена, а вие се опитвате да и насадите комплекс, че е отвратителна майка, на която не и пука за детето. Хайде по-спокойно да го карате,а!

# 74
  • Мнения: 341
Този спор е безмислен,всеки си гледа детето както знае.И ние сме в период на безсъние и честно казано ми влияе изнервящо,няма спор за мен дъщерями е най- важна,давам всичко от себе си тя да е спокойна,както съм сигурна че прави и въпросната майка. Давам я отвреме на време на бабин дом.Всеки има нужда от почивка и немисля ,че майката каза кой знае какво че да я нападате,то тук гъмжи от идеални майки.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 16:16 от ipppi

Общи условия

Активация на акаунт