Сред усмивки и цветя да посрещнем есента -14

  • 32 271
  • 506
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 392
asyalein - къде да видя как си си оформила дървото на живота?

# 451
  • Мнения: 2 591
някъде беше показвала снимка, ама и аз вече не помня къде Rolling Eyes

това за калиевия перманганат не го знаех...

а бамбук и аз съм гледала само във вода! екопочва освен на топчета, има и на кристали, на мен повече ми харесва тази на кристалите, но вкъщи имам на прозрачна на топчета, много ехубава Rolling Eyes само малко трудно се поддържа - в смиссъл, че като изсъхне отгоре, топчетата се смаляват, а като сипеш вода, тя се задържа отдолу и горните топчета!? така че чакам добре да се смалят и заливам с вода - от нея увеличават многократно обема си Rolling Eyes (мислила съм си да разбъркам, но нали има вътре цвете newsm78)

Теди, много ти е хубава саксийката и много евтина! в Практикер са твърде скъпи според мен Rolling Eyes

# 452
  • Мнения: 2 591
Маргарита, много са ти красиви цветята  Peace и сайтът ти е супер Peace виждам, че  и ти гледаш хризантема вътре newsm78 имаш ли опит, или скоро си я взела newsm78

днес пак гледах в един цветарски магазин точно като онези две, които не издържаха при мен и питах изрично жената, а тя каза, че разбира се, че вирее вътре, щом е в саксия  #Crazy еми да, ама не #Cussing out

а новата ми хризантема е направо слънце  Heart Eyes вече почнаха да се разцъфват някои пъпки Blush като се отрупа с цвят (дано не изсъхне  Praynig Praynig Praynig), ще я снимам и ще покажа  Blush

# 453
  • Мнения: 6 315
Благодаря, schneee!

Хризантемата я имам от скоро. Казаха ми, че докато не започна да отоплявам може да се гледа вътре. Увехналите цветове се отрязват малко над колянцето (ако случайно заболее там да не се разболее цялото клонче и да увехнат останалите пъпки). Искала редовно поливане и пулверизиране и светлина. Всичко, което изсъхва трябва да се отстранява навреме... Надявам се този път да й се радвам повече, че всички хризантеми които съм имала са ми умирали.

# 454
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein - къде да видя как си си оформила дървото на живота?

ами оформих го като дърво!

сега го сложих в същата на форма саксия, но по-голяма.
обаче долните, големи листа пожълтяват и падат  #Cussing out

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 15:50 от asyalein

# 455
  • Мнения: 2 591
еми на последната ми хризантема й увяхнаха ВСИЧКИ цветове и пъпки newsm78 това на какво се дължи newsm78 знае ли някой  newsm78

а като започна да отоплявам, какво да я правя newsm78

това за пулверизирането и за влажността и аз го знам и го прилагам

# 456
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
asyalein, страхотно е   Shocked ...за колко време пораства толкова много ... моите са три с тънки стъбълца ... как точно се оформя, би ли обяснила, искам и аз да се пробвам ... възхитена съм  Hug

# 457
  • Мнения: 9 095
i на мен ми останаха очите  bouquet

# 458
  • Мнения: 6 315
asyalein разкошно е! Не зная защо така му падат листата обаче. Дано престанат!

schneee и аз не зная. Жената в оранжерията ми обясни, че обикновено хризантемите са много третирани от производителите за да станат такива хубави и кичести...

# 459
  • Мнения: 2 591
о, това за третирането мога да си го представя  #2gunfire и после вкъщи - умират #2gunfire #2gunfire #2gunfire

ася, и аз съм на опашката с чакащи да кажеш как оформи стъблото, че скоро си посях дърво на живота и ми се ще да е красиво оформено (между другото баба ми имаше такова - красиво оформено и на много години, но след смъртта й и то умря Cry)

# 460
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мацки, мерси за милите думи!!! това ми е първото растение в Германия. откраднах си го от най-добрия приятел на половинката.
всички ме гледаха странно Shocked. взех го с 4 листенца.

та значи и преди съм писала: Красулата иска плитък и малък съд, корените трябва да опират до стените,
 до сега винаги е била в керамична, негледжосана саксия.

първо беше по-дълбока,после взех тази...

дървото е на 3.5 години.

та значи на снимката не се вижда, но короната е почти триъгълна, макар да има 4 основни клона.

в началото ако се появеше долу разклонение го режех. така докато достигна височина.
короната стана голяма и взе да се накланя насам - натам. подпирах го с някакви клечки, ама не стана нищо.
после съвсем долу, до почвата избиха от 2те страни издънки. оставих ги до 6 листа и ги кръцнах. тях посях.
та те стабилизираха стъблото. спря да се кандилка насам натам.

короната си расте сама. аз само гледам да не растат израстъци по стъблото. чопля с нокът още в зародиш.
даже по едно време толкова избиваха, че бях увила стъблото с алуминиево фолио. след 2 месеца се появиха корени  на стъблото!!! #Cussing out
махнах фолиото и пак с нокът чоплих ooooh!

короната се оформи като триъгълник, защото на всеки 5-6 дена въртя цветето. то стои на прозореца и съответно светлината е само от 1 страна. като го въртя и короната се развива равномерно.

ми това е.

сега някой да помага, защото не искам да го загубя!!!!! Praynig

# 461
  • Мнения: 2 591
ася, ще се опитам да спазя процедурата и да приложа твоя опит Peace

за съжаление не мога да те посъветвам обаче нищо за твоя проблем newsm78

# 462
  • Мнения: 6 060
schneee  Wink Не е ли време за нова темичка?

# 463
  • Мнения: 531
Момичета, много се извинявам, че нахълтвам така!Мога да се нарека цветавка-любителка, но откакто домът ми се пренасели, май започнах да пренебрегвам цветята.
Имам сериозен проблем с гадната щитоноса въшка, която е погнала сега шафлерата ми, която пък и без това се мъчи.Сигурно сте писали тук, но, ако може, повторете, с какво да я утрепя тая гад
И още,ася, завидях ти бяло за дървото.Аз нещо не мога да го гледам това дърво.Имах едно, стана на 7г. и ей така изведнъж му окапаха листата, стъблото омекна и изгни.След това чмай още три пъти опитвах да го завъдя...Сега пак отглеждам един екземпляр, който успях да си открадна лятото.

# 464
  • Мнения: 2 085
asyalein, БРАВО!!!

Общи условия

Активация на акаунт