хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 821
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Всъщност-за няколко дни в болницата няма никакво значение кой го хранят и кой не.Да свикваш да търпи на глад новородено е смешно.Което новородено няма нужда-то не се и буди и не плаче.Елементарно.Кое когато е готово.Същото е и с гърнето, и с пюрето, и с проговарянето и с всичко в този живот.

# 61
# 62
  • Мнения: 911
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
да позамисли се над думите на Керина  Peace сама ще се увериш че е права като ти дойде на главата







Понякога моето бебе цока по два пъти на нощ. Не виждам как ще го отучвам като го слушам как пищи от глад... направо сърцето ми се къса. Изобщо и не мога да си помисля за подобно отучване.
А има бебета, които са по-слабички и за тях е недопустимо да се пропуска нощното кърмене.

# 63
  • Мнения: 2 677
Хранят се, да. Синът ми от новороден е на АМ и когато беше при мен, в 01:00 часа взимах добавката от детското отделение.
Не е човешко да отучваш новородено бебе да не яде през нощта.

# 64
  • Мнения: 888
Не ги хранеха през нощта в Родилното и миличките се деряха от глад, а ние тъжни чакахме да стане 5,30- 6 сутринта да ни ги дадат да си ги нахраним Crossing Arms;  ние с бебка Лора и сега си се кърмим през нощта... Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 878
Хранят ги и няма лошо  Peace

# 66
  • Мнения: 247
Не мога да повярвам как някои обричат децата си още преди да са се родили!
Възмутена съм от постинга на авторката на темата - конкретно намерението й да държи детето си гладно заради личното си удобство. (а това няма да доведе единствено до глад и плач у бебето...)
Смятам, че при толкова много предлагана свободно информация е недопустимо да съществува подобно невежество!

/Съзнавам, че не е редно да критикувам така, но просто ми дожалява, защото надали това ще е единственото нещо, с което малкото същество ще се сблъска при подобна нагласа на майка си/
Да е живо и здраво дано!!!!!

# 67
  • Мнения: 1 878
Е има време ще размисли авторката, пък и като и заскимти мъника ще се чуди откъде са и хрумвали подобни еретични мисли за отучване от нощното ядене преди раждане  Crazy

# 68
  • Мнения: 745
Хранят ги последно в 12часа , а през останалот авреме не , после пак в 6 сутринта

# 69
  • Мнения: 363
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

# 70
  • Мнения: 46 572
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Говорим за физиологични нужди на детето, които майката е дъжна да задоволява, а не за задоволяване на капризи!

Махане на нощното хранене и твърд режим не съм чула да се препоръчва в друга държава, освен България и понеже виждам, че се интересуваш как се гледат бебетата по цял свят, ще допълня поста ти:

... по цял свят бебетата си имат своя стая и спят там ...

... и се хранят на поискване.  Peace

# 71
  • Мнения: 4 451
Храниха ги точно през 3 часа. В това число и през нощта. Но нали вторият път, вече бях "гърмян заек", слагах малката на гърда, когато си поиска. Въпреки уверенията на акушерките, че нямам кърма.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Явно във всяка болница практикуват по различен начин. В едни хранят в други не. Лично аз съм гледана по този начин. Майка ми никога не ме е хранила нощем. Просто се замества нощното хранене с вода. После не се е чудила как да ме отучва. Това е най-правилното хранене според мен и не само. В крайна сметка всеки има право да гледа детето си по свой собствен начин и не е длъжен да робува на чуждите мнения, че това било хубаво ама другото не. И най вече както бебо те води. Ако номера с водата не мине естествено, че ще си го нахраниш човечето. То само ще те научи кое е най правилно за него и кое не.  Hug . Лека и безпроблемна  preggo

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
При различните болници е различно. Мога да кажа как беше при мен.
Първото бебе беше при мен в стаята още след като се роди. При това положение малко по-лесно се разбира какво иска.
За мен децата опредялат кога да се хранят. Нечовешко е да го чувам да плаче, да му давам вода и то пак да плаче - следователно е гладно.
Това е инстинкт и на бебето, и на майката.
За второто - беше в отделен бокс с другите бебета, но мисля, че ги хранеха през нощта.

Ако не му се дава да яде само заради удобството на родителите... Опитвам се да измисля подобно сравнение за възрастен да бъде подложен на също толкова лошо отношение, но не се сещам нещо достатъчно гадно.  После има чудене защо бебето не наддава и много плачело.
Хайде сега, глупости на търкалета!

Та, щом реве и иска да яде - значи ще яде. А ако майката иска удобство, да си гледа работата. Щом бебето се роди, край с удобствата.

# 74
  • Мнения: 4 555
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче
Мамино синче, защото ще огладнява на три часа, понеже стомахът му не може да поеме повече храна, с която да издържи по-дълго  Rolling Eyes Отдавна не бях чувала по-странен довод срещу прословутото "разглезване" на новородени.

Изкушавам се да те питам за какво ти е дете въобще, щом като дори да го храниш ти се струва жертва, която не си готова да направиш  Rolling Eyes Ама хайде, няма да питам. Ти си знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт