За заплатите на учителите и стачката

  • 35 536
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 90
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Затова и казах, че 3 000 лв. заплата ще промени мнооого нещата Simple Smile
Клонке, нищо няма да промени. Неслучайно дадох примера с частните училища.

# 91
  • някъде
  • Мнения: 979
После ще стана учителка бе! Mr. GreenЧувам,че и с курсове се ставало!Пък и им вдигнаха заплатите!

# 92
  • София
  • Мнения: 2 840

А колко пари взимат учителите в чужбина?
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?


Взимат пари адекватни на това, което предлагат като ниво и качество. Ти що не подкрепиш родния млекопроизводител, да дигне заплатите на краварките? - купувай си плесенясало вмирисано сирене за - примерно - 20 лв килото. При това години наред. А?

Ако стачкуват, ще бъдат подкрепени.
И самите крави ще подкрепим, спокойно.

# 93
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ако стачкуват, ще бъдат подкрепени.
И самите крави ще подкрепим, спокойно.
Стачкуваха. Неведнъж. Вероятно просто още не са се решили на гениалната идея да оставят страната без млечни продукти - и народа ще клекне...

# 94
  • Мнения: 730
Подкрепям стачката на учителите ! В тази държава нищо не става, ако не ревнеш и не стачкуваш. Може да има много некадърни, но има и много добри и заслужаващи учители. Срамно е просто учител с образование,стаж,изграден авторитет,ценз  и уважение да взема заплата от 300-350лв. За където и да е това са мизерни заплати. Става въпрос за образование все пак ,не за неквалифициран труд.

# 95
  • Мнения: 343
Как да няма връзка между заплащането и качеството на учителския труд? По-високото заплащане означава по-голям интерес към работното място, което пък води до повече кандидати и оттам възможност да бъде избран най-добрият. Ако някой не си върши добре работата - предупреждение, ако не подейства -  директно аут и идва нов. А какво е положението в момента? Учителите са два вида - такива, които за друго не стават /само дето често и за учители не стават/ и луди ентусиасти с призвание /но тази категория вече е в червената книга на застрашените видове и скоро съвсем ще изчезне като разновидност/.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 840
Затова и казах, че 3 000 лв. заплата ще промени мнооого нещата Simple Smile
Клонке, нищо няма да промени. Неслучайно дадох примера с частните училища.

Абе, всички ритат срещу частните училища, но там проблемите са други - къткат си учениците, че с това се издържат.

Обаче, въпреки всеобщото мнение, че нивото на обучение там е ниско, заради "глезенето" на питомците, моите наблюдения вече ме карат да ревизирам едно такова схващане.

# 97
  • Мнения: 189
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?
Където пак опираме не само до домашното възпитание, но и до умението на учителя да предизвиква респект. И преди 10-15 години взимаха малко. Не мисля, че в цялото ми училище имаше ученик, който да посмее да каже такова нещо на учител.

Това е отношението на учениците, защото това е и на родителите.
А на родителите отношението е такова заради мизерното заплащане на учителите и ниския им обществен статус.

Затова и казах, че 3 000 лв. заплата ще промени мнооого нещата Simple Smile

На мен ми е странно, че мнението на родителя за учителя се формира от заплатата, която последният получава??

# 98
  • DE
  • Мнения: 967

А колко пари взимат учителите в чужбина?
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?


Взимат пари адекватни на това, което предлагат като ниво и качество. Ти що не подкрепиш родния млекопроизводител, да дигне заплатите на краварките? - купувай си плесенясало вмирисано сирене за - примерно - 20 лв килото. При това години наред. А?
Подкрепям го напълно млекопроизводителя, въпреки, че сирене повече няма да си купя! Peace
Подкрепям всеки в тая държава, на който не му стигат парите да си плати сметките и да му останат за ядене!!!!!

# 99
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако стачкуват, ще бъдат подкрепени.
И самите крави ще подкрепим, спокойно.
Стачкуваха. Неведнъж. Вероятно просто още не са се решили на гениалната идея да оставят страната без млечни продукти - и народа ще клекне...

Е, че кога учителите са стачкували ефективно?!
Кога е имало провалена учебна година?

# 100
  • Мнения: 3 456
Как да няма връзка между заплащането и качеството на учителския труд? По-високото заплащане означава по-голям интерес към работното място, което пък води до повече кандидати и оттам възможност да бъде избран най-добрият. Ако някой не си върши добре работата - предупреждение, ако не подейства -  директно аут и идва нов. А какво е положението в момента? Учителите са два вида - такива, които за друго не стават /само дето често и за учители не стават/ и луди ентусиасти с призвание /но тази категория вече е в червената книга на застрашените видове и скоро съвсем ще изчезне като разновидност/.
Peace

# 101
  • Мнения: 196

А колко пари взимат учителите в чужбина?
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?


Взимат пари адекватни на това, което предлагат като ниво и качество. Ти що не подкрепиш родния млекопроизводител, да дигне заплатите на краварките? - купувай си плесенясало вмирисано сирене за - примерно - 20 лв килото. При това години наред. А?
Подкрепям го напълно млекопроизводителя, въпреки, че сирене повече няма да си купя! Peace
Подкрепям всеки в тая държава, на който не му стигат парите да си плати сметките и да му останат за ядене!!!!!

Ако тръгнеш да подкрепяш финансово, а не на думи - ми е любопитно колко ще издържиш.

# 102
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Е, че кога учителите са стачкували ефективно?!
Кога е имало провалена учебна година?
Ефективни стачки имаше няколко - за кратко. Сега точно с тази заплаха ни извиват ръцете.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 840
На мен ми е странно, че мнението на родителя за учителя се формира от заплатата, която последният получава??



Имаш други наблюдения ли?

# 104
  • София
  • Мнения: 938

Ако тръгнеш да подкрепяш финансово, а не на думи - ми е любопитно колко ще издържиш.

Ние всички подкрепяме финансово, съгласни или не. Откъде, мислиш, идват парите за заплатите им? И за увеличението на същите.

Общи условия

Активация на акаунт