Литературен клуб - V

  • 45 012
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 577
Да ви призная, зарязах "Адриана" на средата. Нещо ми дотежа този задъхан стил.
Сега се отдадох на "Тортила Флет"

# 76
  • Мнения: 2 070
Последно прочтох Танатонавтите на Бернар Вербер. Не е толкова виртуозно написана като изказ, но сюжетите на тоя автор и  въображението му нямат граници. За справка - писал е Мравките и Денят на мравките, ако някой ги е чел и знае.

# 77
  • Мнения: 605
Момичета, дори и само заради това си струваше да прочета книгата   Grinning

Бъди лоша, бъди смела, напивай се, бъди безразсъдна,
бъди разпусната, бъди деспотична, бъди анархистка,
бъди религиозна фанатичка, бъди суфражетка,
бъди каквато си поискаш, но моля те,
бъди всичко това
до насита - живей - живей докрай,
живей страстно, живей пагубно.


Вайълет Трейфус До Вита Саквил - Уест,
Октомври 1918


извадка от "Диви котки в кухнята" на Барбара Самюъл

# 78
  • София, България
  • Мнения: 5 918
Последно прочтох Танатонавтите на Бернар Вербер. Не е толкова виртуозно написана като изказ, но сюжетите на тоя автор и  въображението му нямат граници. За справка - писал е Мравките и Денят на мравките, ако някой ги е чел и знае.
Явно преводите на Вербер на български са ужасни.
Четох Танатонавтите на фр преди години и беше страхотна книга, с много добър изказ.
Наскоро четох Върховнота тайна от същия автор, само че на български - да не ви казвам! Нищо общо с истинския език на Вебер.
Направо бяха развалили книгата!

# 79
  • Мнения: 2 694
Момичета, дори и само заради това си струваше да прочета книгата   Grinning

Бъди лоша, бъди смела, напивай се, бъди безразсъдна,
бъди разпусната, бъди деспотична, бъди анархистка,
бъди религиозна фанатичка, бъди суфражетка,
бъди каквато си поискаш, но моля те,
бъди всичко това
до насита - живей - живей докрай,
живей страстно, живей пагубно.


Вайълет Трейфус До Вита Саквил - Уест,
Октомври 1918


извадка от "Диви котки в кухнята" на Барбара Самюъл

Уникално е Peace

Остави ме без дъх Flutter

 Hug Hug Hug

Ще се чете - то се е видяло.

# 80
  • Мнения: 605
Шехина, за да не те подведа - това е извадка от началото на една глава от книгата, има такива цитати на най-различни сентенции, на библията, въобще разни работи преди началото на всяка глава която някак си се отнася до фабулата, там има и интересни извадки за женски божества Simple Smile, иначе романа си е съвсем различен, в обикновена проза - но за мен си заслужава, даде ми доста теми за размисъл  Peace

# 81
  • Мнения: 2 617
дулче, разкажи за книгата малко повече  Peace
Поздрави  Hug

# 82
  • Мнения: 605
дулче, разкажи за книгата малко повече  Peace
Поздрави  Hug

Амиии.... книгата разказва паралелно за живота на няколко жени, всяка в различна житейска ситуация свързана с брака, всъщност раздяла с партньора поради една или друга причина, всяка със своите възприятия, гняв, тъга, надежди и различни начини да продължиш напред. Болката да загубиш някого, но да намериш себе си и последиците от това. През книгата интересно преминава образа на една магична жена   Sunglasses.
Вечните размисли за това какво губим и какво печелим когато живота ни се променя, какво взима и какво ни дава семейния живот... ей такива чисто женски ситуации размисли гледни точки и терзания  Peace

На Tsugumi  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 8 830
 Много ми хареса книгата " Празникът на козела " на Марио Варгас Льоса. Прочетох я на един дъх.

Момичета, благодаря ви, че я препоръчахте.  Hug 

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 22:25 от Иля

# 84
  • Мнения: 728
 Не съм чела новата тема, Браво на автора!
Толкова много заглавия пак сте препоръчали, най-лошото е, че доста от тях искам да прочета  Cry КОГА ще стане това  Confused

# 85
  • Мнения: 2 694
Шехина, за да не те подведа - това е извадка от началото на една глава от книгата, има такива цитати на най-различни сентенции, на библията, въобще разни работи преди началото на всяка глава която някак си се отнася до фабулата, там има и интересни извадки за женски божества Simple Smile, иначе романа си е съвсем различен, в обикновена проза - но за мен си заслужава, даде ми доста теми за размисъл  Peace

Мисля, че и на мен ще ми е интересно да я прочета все пак. Благодаря ти за разяснението, dulcemulce Wink

# 86
  • София
  • Мнения: 295
Иля, ако харесваш Льоса, препоръчвам ти "Разговор в катедралата" и разбира се, "Леля Хулия и писачът" - първата не зная дали има ново издание, моето е от 1985 г. Втората със сигурностя има на пазара в момента, може би вече си я чела.  Аз започнах "История за любов и мрак" на Амос Оз, чете се леко и приятно и за моя изненада разказът не натежава, въпреки темата за еврейските неволи. Но чувството за самоирония у евреите всъщност никак не е изненадващо.

# 87
  • София
  • Мнения: 8 830
prokibar , благодаря за препоръчаните книги. Разбира се, ще прочета и другите неща от Лъоса.  Peace

Аз прочетох още и " Кройцерова соната " на Мархрит де Моор, но не успя да ме грабне, твърде забързан и хаотичен ми дойде стила на авторката.

В момента чета " Аутопсия на една любов " на Виктор Пасков, за сега ми харесва много.

# 88
  • Мнения: 1 415
prokibar , благодаря за препоръчаните книги. Разбира се, ще прочета и
В момента чета " Аутопсия на една любов " на Виктор Пасков, за сега ми харесва много.
И аз я чета... "Харесва ми" е слаба дума. Невероятна книга!

# 89
  • София, България
  • Мнения: 5 918
Здравейте,
един процедурен въпрос!
Откъде главно пазарувате книги по интернет? От кой сайт сте най-доволни?

Общи условия

Активация на акаунт