Референтни стойности на Манту

  • 119 401
  • 239
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 753
Липсва контрол при ваксинацията срещу туберкулоза у нас

"Той посочи липсата на контрол при ваксинацията срещу туберкулоза като основен проблем. Оказва се, че 10% от новородените нямат белег след ваксинирането си, което значи, че имунизацията не е била ефективна."


Въх!  Laughing

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 358
Манту ще правя на децата, защото педиатърката ми каза че трябва и е задължително, нали е тка?
Ако резултата е отрицателен тя иска да ни сложи ваксина БЦЖ, но нали има фалшиви резултати, та затова мисля ако резултата от мантуто е отрицателен да направим кръвния тест, а не директно ваксината. Така ли е правилно или греша? Този кръвен тест поема ли се от касата?

# 212
  • Мнения: 46 580
Манту ще правя на децата, защото педиатърката ми каза че трябва и е задължително, нали е тка?

Не. Лъже те. Ние отказахме с обикновена бележка в свободен текст.
Въпреки това като питах, казаха, че по документи детето ми се води с всички поставени ваксини.

# 213
  • Мнения: 4 753
Манту ще правя на децата, защото педиатърката ми каза че трябва и е задължително, нали е тка?
Ако резултата е отрицателен тя иска да ни сложи ваксина БЦЖ, но нали има фалшиви резултати, та затова мисля ако резултата от мантуто е отрицателен да направим кръвния тест, а не директно ваксината. Така ли е правилно или греша? Този кръвен тест поема ли се от касата?

По принцип е задължително, да, но това не означава правилно и точно това се разисква в тази тема... С Манту българският Министър на здравеопазването цели да разбере дали децата са си изградили имунитет срещу туберкулоза, когато са имунизирани с БЦЖ... Дали някой има имунитет срещу туберкулоза няма как да се разбере, също разисквано в тази тема, така че съвсем погрешно се използва тази проба в България... Кръвният тест, за който се писа тук цели не да се разбере кой има имунитет, а кой е заразен или е болен от туберкулоза... Ако не се лъжа, той се спомена в разговора, защото при положително Манту може да набедят детето за болно и съвет към родителите е да правят кръвният тест за да потвърдят наличието или липсата на туберкулоза и нищо друго... Повторното и всяко друго реимунизиране с БЦЖ е погрешно, макар и според нашият имунизационен календар да е задължително... А кръвният тест не се поема от касата и струва около 100 лв... Заслужава си само при съмнения за туберкулоза, според мен...

# 214
  • Мнения: 8 585
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1248128

Продължава се с тиражирането на глупости. Докога в Бг ще се говорят подобни глупости:

Цитат
Оказва се, че 10% от новородените нямат белег след ваксинирането си, което значи, че имунизацията не е била ефективна.

Ако този е Професор, и ги говори такива, какво остава за Педиатъра от Бургас??

Липсата или наличието на белег НЕ Е, и не може да бъде, доказателство за каквото и да е било!
Много от новородените не оставят белег след ваксинация, и това е напълно нормално.

Цитат
При ветеринарната медицина кой контролира, защото кравите пренасят туберкулоза. Кой контролира тяхното ваксиниране. Като статукво 10% от новородените, които се ваксинират в родилните, нямат белези. Говори за лоша техника.

Сравнението с "крави" е особено неудачно, имайки се пред вид че ги говори професор. Явно титлата не прави човека.
Каквато и "техника" да прилага, при процент новородени- белег няма, и това е световно известен факт от десетилетия.

http://www.nhs.uk/Conditions/vaccinations/Pages/bcg-tb-vaccine-q … answers.aspx#scar

There was no scar or blister after my child's BCG jab. Did it work?

A raised blister will appear in most people vaccinated with BCG, but not everyone. If your child did not have this reaction to the vaccine, it does not mean that they have not responded to it. There's no need to vaccinate with BCG a second time.


Свършете веднъж завинаги с тази примитивна Педиатрия в Бг, и с тези "мъдрости" на несведущи!

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 16:01 от Birdie

# 215
  • Мнения: 8 585
Манту ще правя на децата, защото педиатърката ми каза че трябва и е задължително, нали е тка?
Ако резултата е отрицателен тя иска да ни сложи ваксина БЦЖ, но нали има фалшиви резултати, та затова мисля ако резултата от мантуто е отрицателен да направим кръвния тест, а не директно ваксината. Така ли е правилно или греша? Този кръвен тест поема ли се от касата?

Манту НЕ Е, И НИКОГА НЕ Е БИЛО, проба за доказателство резултатността на една БЦЖ ваксинация.
НИКОЙ и никъде не прави повече от една доза БЦЖ. Само една документирано направена доза БЦЖ- е достатъчна.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 16:02 от Birdie

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 358
Birdie, благодаря за информацията, това ми стана ясно, но как да се преборим с педиатрите на децата си, респективно с държавата?

stelt77, да сега ми се изясни кръвния тест на 100%

Не се сърди, човече, наистина ли после ти издаде бележка/ здравна карта на детето, че е с всички имунизации? Такива ще ми трябват и за детсктаа градина и за записване в 1-ви клас и за детските надбавки. Ако ми откаже мога да я сменя като педиатър през юни, но кой знае на кой ще попадна.
А извинявам се има ли някакъв закон за тези имунизации? ако може линк, за да се запозная добре с моите и на децата права.

# 217
  • Мнения: 46 580
Не се сърди, човече, наистина ли после ти издаде бележка/ здравна карта на детето, че е с всички имунизации? Такива ще ми трябват и за детсктаа градина и за записване в 1-ви клас и за детските надбавки...

Да. Дори не повдигна въпроса, затова и ние не питахме  Whistling
Но моята логика е, че това е проба, която предшества реимунизация. А бележката е за задължителните имунизации, явно не обхваща реимунизациите.
За предучилищна група и 1 клас не могат да ти кажат нищо, защото се води, че това обучение е задължително.
Само мед. сестрата в училище ни помоли да й дадем бележка, че отказът е наш, за да си оправи тя документално нещата. Никой нищо не ни е казал след това.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 740
Моето дете няма белег от родилното. За съжаление твърде късно се зачетох по темите и след направено манту се оказала отрицателна пробата и моят мъж днес я е завел и въпреки моят отказ, са и били ваксина. Много моля да ми кажете, какви са последствията от таи процедура и какво може да очакваме.

# 219
  • Мнения: 1 325
И аз да попитам нещо, което не знаех( а и никой не ми каза да не правя), та след проба манту вярно ли е, че до отчитане на резултата( т.е. следващите 48- 72 ч.) детето не трябва да се къпе ( по-точно да не се мокри ръката)?

# 220
  • София
  • Мнения: 1 541
нахълтвам в темата и Моля за извинение , че не съм я прочела , но времето ми е ограничено и за това като типичен българин търся отговора на готово  Embarassed

и двете ми дъщери нямат белег на рамото от родилния дом . когато питах педито той каза ,че ... няма проблем някои деца нямат , но това не означава че не са ваксинирани  Rolling Eyes    миналата седмица на голямата дъщеря правиха проба манту с бодване на дясна ръка подлакътник - на отчитането имаше розово петно ( не червено ) хоризонтално 8мм. вертикално ( по дължина 18 мм . . педито каза че се мерило само вертикалната част и че пробата е положителна и сме ок .  
дааааа ама ние нямаме белег на рамото и нещото което ме притеснява е че когато ни изписаха от родилния дом не бе отбелязана тази ваксина в картона , върнах се след седмица и тогава там дежурната сестра написа нещо но от къде и как го взе не знам .

Т'а в крайна сметка въпроса ми е , ако детето ми е пропуснато в родилния дом с тази ваксина ..., сега педито отчита всичко като Ок на пробата 7 годишна възраст  - има ли проблем за в бъдеще ................... и двете ми деца нямат белези , че как така се случи   smile3556???

Имат ли децата ми БЦЖ или не - кой кой да ми каже ??? НЯМАТ БЕЛЕГ А ПРОБАТА Е ПОЛОЖИТЕЛНА !( това само за голямата , малката като стане на 7 год - тогава ще видим ) .
  КАКВО БИ СТАНАЛО АКО НЯМАТ НИТО ЕДНА ВАКСИНА БЦЖ ?????????

върнах и прочетох това т'а се поуспокоих ... но линка по горе ме притесни и така къде да търся истината ?
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1248128


.........

Липсата или наличието на белег НЕ Е, и не може да бъде, доказателство за каквото и да е било!
Много от новородените не оставят белег след ваксинация, и това е напълно нормално.





Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 16:44 от РИС

# 221
  • София
  • Мнения: 3 051
Случайно попаднах на темата и и направих един прочит.Просто не е за вярване хора които не разбират как "компетентно' се изказват.Според Им.календар имунизацията с БЦЖ е 1 и няма никакви реимунизации и тя се прави в родилното.Всяко друго поставяне на ваксината се прави задължително след отрицателна  проба Манту.Отрицателно е под 0,5 мм.

# 222
  • Мнения: 2 484
Не е под 0,5мм, а от 0 до 5мм.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 541
ммм даа на моите въпроси отговор тук не получих 
явно всичко деца имат белези с изключение на моите  Rolling Eyes
ще се задоволя с това че доки отчете проба манту за положителна ,което на практика е добре , п' нищо че нямаме белег .

# 224
  • София
  • Мнения: 3 051
Не е под 0,5мм, а от 0 до 5мм.
[/quote




да,грешката е моя

Последна редакция: пт, 14 ное 2014, 11:07 от Натуся

Общи условия

Активация на акаунт