Живота е скапан

  • 6 753
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 674

....Живота не е скапан, живота е прекрасен!...Живота е такъв, какъвто човек сам си го направи...
Жалко за човека и Бог да го прости!  Tired


Да така е за живота !  Peace  И лека му пръст на човека.. Praynig

# 31
  • Мнения: 1 910


....Живота не е скапан, живота е прекрасен!...Живота е такъв, какъвто човек сам си го направи...



Това от някой ученически лексикон ли е?

# 32
  • Мнения: 2 035


....Живота не е скапан, живота е прекрасен!...Живота е такъв, какъвто човек сам си го направи...



Това от някой ученически лексикон ли е?


Не миличка, достатъчно е да гледаш "Живота е прекрасен" на Роберто Бенини и ще видиш че тогава няма и да си помислиш да ме питаш подобно нещо!   Hug

# 33
  • Мнения: 276
Когато сам живота ти спре  е едно ,а когато ти сам го спреш е друго.Мъката според мен е различна.Сега семейството му страда от негавата липса и от гадния начин по който е решил да спре да живее.Сигурно търсят отговора на това самоубийство-обвиняват себе си и грешките ,който са допускали.Искам толкова много неща да напиша,но ненамирам ред в мислите си.Дано ме  разбирате и не позволявате да стават такива неща с нашите близки.Човек трябва всичко да прощава и да помага на другите.Не трябва да се комплексираме и подценяваме.Всеки дава това,което има-добро или лошо трябва да го приемаме.

# 34
  • Мнения: 2 220
Не миличка, достатъчно е да гледаш "Живота е прекрасен" на Роберто Бенини и ще видиш че тогава няма и да си помислиш да ме питаш подобно нещо!   Hug

Всеки човек има различна представа за живота и действителността.
На мен ми препоръчаха да гледам "Животът е прекрасен" като много смешна комедия! За първи път в живота си съм плакала на "комедия"....

Никой не знае какво е в душата на човек. Някои хора не могат да понесат трудностите, други стискат зъби и с всички сили се борят с тях...

# 35
  • София
  • Мнения: 3 471


....Живота не е скапан, живота е прекрасен!...Живота е такъв, какъвто човек сам си го направи...



Това от някой ученически лексикон ли е?
Освен Бенини, аз също смятам, че животът е прекрасен.
По темата, аз имах приятелка с четири деца, която се самоуби /или мъжа и и помогна/, не знам отговора на този въпрос.

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Понякога хората стигат до момент на отчаяние, когато не могат да мислят трезво. Ако нямаш опора и вяра в нещо/ някого, крачката е много малка.

# 37
  • Мнения: 3 674
Понякога хората стигат до момент на отчаяние, когато не могат да мислят трезво. Ако нямаш опора и вяра в нещо/ някого, крачката е много малка.

Много вярно... Peace Наистина е важно в такъв момент да имаш опора....човек който те обича истински и може да ти  помогне и да те разбере...
.

# 38
  • Мнения: 127
Преди год моя приятелка ми звъни и плачейки ме вика да взема кучето(и двете имаме мини пинчери) .Нищо друго не ми казва по тел но аз си помислих че е починал свекъра и.Веднага отидох и заварвам  картина дето не съм и помисляла че ще видя някога на живо.
24 год младеж лапнал автомата и се самоубил  в кухнята(син е на мъжа и от първи брак).
Толкова приказки се изприказваха-толкова много обяснения се търсеха-толкова много версии се провериха и т.н.
Когато се наложи да чистя след трупа(просто нямаше кой)да му събирам зъбите и мозъка толкова бях му ядосана---Защо е причинил това на близките--как ще продължат да живеят -какво толкова е преживял ?
За да си посегне човек на живота трябва да е много силен психически----или съвсем откачил.
Вижте като се набоцка човек на роза напримр как веднага дърпа ръката да се пази--инстинкта за самосъхранение е много силен.
Какво им става в главите на тия хора --никой не знае newsm78

# 39
  • Мнения: 738
За да си посегне човек на живота трябва да е много силен психически----или съвсем откачил.


Точно Peace Аз например не мисля, че ще имам смелост да направя такова нещо...

# 40
  • Мнения: 276
Преди год моя приятелка ми звъни и плачейки ме вика да взема кучето(и двете имаме мини пинчери) .Нищо друго не ми казва по тел но аз си помислих че е починал свекъра и.Веднага отидох и заварвам  картина дето не съм и помисляла че ще видя някога на живо.
24 год младеж лапнал автомата и се самоубил  в кухнята(син е на мъжа и от първи брак).
Толкова приказки се изприказваха-толкова много обяснения се търсеха-толкова много версии се провериха и т.н.
Когато се наложи да чистя след трупа(просто нямаше кой)да му събирам зъбите и мозъка толкова бях му ядосана---Защо е причинил това на близките--как ще продължат да живеят -какво толкова е преживял ?
За да си посегне човек на живота трябва да е много силен психически----или съвсем откачил.
Вижте като се набоцка човек на роза напримр как веднага дърпа ръката да се пази--инстинкта за самосъхранение е много силен.
Какво им става в главите на тия хора --никой не знае newsm78
Ако бях аз на твое място често ти казвам щех на момента да превъртя.А камоли да чистя човешки остатъци Cry Cry
Това е толкова жестоко,че ми иде да ревна.

# 41
  • Мнения: 127
Нямаше време да ревна----приятелката ми блокира.Баща му не знаеше какво да прави-брат му гледаше в една точка......... а бе като по филмите.
Не знех че мога и с това да се справя---но да знаете че човек така е устроен че каквото му дойде до глава минава.Верна е приказката --Че за хубаво и за лошо трябват хора--В такива моменти трябват чужди хора за да свършат работа(полиция-съдебна медицина-погребението-посрещането на хора и много други работи)Всичко отнесох на мойте ръце .
Живота продължава---яд ме е че го няма момчето да му се радва.

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А може и да е разбрал, че е безнадеждно болен... Жалко за децата му Sad

# 43
  • Мнения: 141
да,скапан е в България.Безумно труден или безумен и труден-както ти харесва.Трябва да бъдеш много силен и мотивиран,за да го живееш.Друг е въпросът,4е има хора,на които всяко нещо им се поднася на тепсия,докато други блъскат като луди,а само спънки,неприятности и проблеми.Прагът на поносимост и издръжливост при хората е разли4ен-едни се самоубиват,а другите се разболяват от нерви.Изходът е един.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
да,скапан е в България.Безумно труден или безумен и труден-както ти харесва.Трябва да бъдеш много силен и мотивиран,за да го живееш.Друг е въпросът,4е има хора,на които всяко нещо им се поднася на тепсия,докато други блъскат като луди,а само спънки,неприятности и проблеми.Прагът на поносимост и издръжливост при хората е разли4ен-едни се самоубиват,а другите се разболяват от нерви.Изходът е един.
Не е виновна държавата. Способните хора успяват и тук. И в най-развитите държави има неудачници и некадърници. Иначе- да, изходът за всички е един Confused

Общи условия

Активация на акаунт