Аман вече от простотии......

  • 2 644
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 141
Чухте ли бе хора искат да увеличават допустимите промили на алкохол cheers в кръвта на шофьорите. #CrazyИначе призовават .."Да спрем войната по-пътищата,Спри искам да стигна жив " travelи то кво стана вместо да ги притискат повече те ги насърчават то така излиза май-май или аз нещо не го разбирам тва ,дали има и други възмутени като мен. smile3511

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Нали скоро съдът трябва да оправдае един виновен. Как иначе?
Скоро след това отново ще върнат досегашните граници, а може и по-строг закон да приемат.
Това вече сме го виждали неведнъж.

# 2
  • Мнения: 5 007
Спокойно, не са го гласували Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 11 121

Имаше поправката "Ванко 1",  какво пречи да има и поправка "Ставийски" ...

# 4
  • Мнения: 234
Ако е така и аз съм  smile3511  Направо да ги  fight всички управляващи.Който и да нацелиш,все има за какво. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 496
Ама докато го оправдаят,колко ли хора още ще загинат по пътищата.
То и сега има хора,които карат пияни,ама тогава ще стане законно. Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679

Имаше поправката "Ванко 1",  какво пречи да има и поправка "Ставийски" ...
Точно същото си помислих и аз. Недоумявам как е възможна подобна наглост Shocked

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Може би няма да го приемат все пак защото се вдигна голям вой.
Стависки може и да е много готин на леда но очевидно в живота е доста нагъл и заслужава да си понесе наказанието. Сигурна съм че това не му е за първи път просто преди това са му прощавали защото не е имало последствия. Даже мисля че преди катастрофата са го спирали и са го предупредили да кара по-внимателно. Нека сега да лежи. Аман от божии избранници.
От друга страна пък след като цял закон промениха за да оправдаят Ванко 1 защо Стависки да пада по-долу.

# 8
  • Мнения: 1 898
Бих казала:аман най-вече от простаци  по пътищата.
Каквото и да пише в законите, е ясно че има начини да се заобикалят.
Въпрос най-вече на лична отговорност е поведението на пътя.И на разбирането,че няма нищо по-ценно от живота на невинен човек,който бихме могли да отнемем,заради нехайството и безхаберието си.

П.П. Не визирам конкретния случай със Ставийски.Говоря принципно.

# 9
  • Мнения: 14 133
 Няма да стане. Парламентът отхвърли предложението за поправка за увеличаване на допустимите промили.  Naughty

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Вичко е възможно в нашата държава Grinning

Първо беше поправката Цветелин Кънчев /сега домашният арест се признава за изтърпяно наказание лишаване от свобода Laughing/.
След това - Ванко 1 ...
Сега е ред на Ставийски ...
После на някой друг ...
 Money Money Money

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 16:38 от Ян Бибиян

# 11
  • Мнения: 9 050
Вчера го чух и аз това. И се замислих. За мен изобщо не може да съществува понятие, като допустими промили алкохол. От медицински лица знам, че има състояния на организма или определени лекарства, които могат да доведът до отчитане до 0,4 промила, без да е консумиран алкохол и без тези лекарства да пречат на способностите за шофиране. Но за мен всичко над 0,5 трябва да е престъпно. Ако си пил ( пък било то и една бира ) и си седнал зад волана, си идиот и би следвало да си и престъпник.
Това допустими промили алкохол ми е като допустима стойност на открадната вещ. Ако е до 50 лева - не подлежиш на наказание.

# 12
  • Мнения: 100
Вчера го чух и аз това. И се замислих. За мен изобщо не може да съществува понятие, като допустими промили алкохол. От медицински лица знам, че има състояния на организма или определени лекарства, които могат да доведът до отчитане до 0,4 промила, без да е консумиран алкохол и без тези лекарства да пречат на способностите за шофиране. Но за мен всичко над 0,5 трябва да е престъпно. Ако си пил ( пък било то и една бира ) и си седнал зад волана, си идиот и би следвало да си и престъпник.
Това допустими промили алкохол ми е като допустима стойност на открадната вещ. Ако е до 50 лева - не подлежиш на наказание.
Абсолютно съм съгласна!Като си решил да пиеш вземи си пари и за такси! #Cussing out

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
За мен изобщо не може да съществува понятие, като допустими промили алкохол.
За мен също!
И по-лошото е, че винаги страдат невинни хора и семейства.

# 14
  • Мнения: 7 837
Снощи, докато слушах анонса на Сутрешния блок, си помислих, че няма начин да не се появи поне една набързо скалъпена възмутителна тема... Laughing
Все повече се слушат и четат само заглавията. Защо?

# 15
  • Мнения: 2 161
Никотина дава ли отражение при отчитане на промилите?

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Снощи, докато слушах анонса на Сутрешния блок, си помислих, че няма начин да не се появи поне една набързо скалъпена възмутителна тема... Laughing
Все повече се слушат и четат само заглавията. Защо?
Ами ако знаеш нещо повече, можеш да обясниш на тези, които не сме чули примерно Confused Аз лично имам инфо по темата само оттук, не съм гледала тв, не съм чела вестник тази сутрин. Но изобщо не ми се стори невъзможна една такава поправка, съдейки от досегашния ни опит Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 9 050
Никотина дава ли отражение при отчитане на промилите?

Може да даде, да. Но не голямо и то само при отчитане с дрегер. При кръвен тест-не.

# 18
  • Мнения: 7 837
Белинда, много отдавна слушах по радиото, че я има и чака евентуално ред за гласуване.
Идеята е даже май още, преди на влезем в ЕС. Нали не очаквате, че сега ще я гласуват, при положение че навсякъде по света свалят праговете. Чак такива прецеденти в Европа, едва ли президента може да си позволи. А и предвид, какво се случва в страната в последно време и броя на жертвите...

# 19
  • Мнения: 9 050
Белинда, много отдавна слушах по радиото, че я има и чака евентуално ред за гласуване.
Идеята е даже май още, преди на влезем в ЕС. Нали не очаквате, че сега ще я гласуват, при положение че навсякъде по света свалят праговете. Чак такива прецеденти в Европа, едва ли президента може да си позволи. А и предвид, какво се случва в страната в последно време и броя на жертвите...


Така е. Това предложение е от преди случая с Максим.

# 20
  • Мнения: 3 423
Жертвите по пътищата на България не
са само заради злоупотреба с алкохол,
а и заради самонадеяно и рисково каране.
Хубавите коли увличат, мъжете си мерят
пацоранците не само на маса, но и на път.
Трябва да забранят на мъжете да шофират!

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря! В България обаче всичко е възможно Flutter И поправката Ванко 1, и назначаването на психично болен човек за главен прокурор, и начертаването на пътна маркировка директно през трупа на умряло куче, и Могилино. Вече нищо не може да ме учуди, може само да ме възмути Tired

# 22
  • Мнения: 1 671
Жертвите по пътищата на България не
са само заради злоупотреба с алкохол,
а и заради самонадеяно и рисково каране.
Хубавите коли увличат, мъжете си мерят
пацоранците не само на маса, но и на път.
Трябва да забранят на мъжете да шофират!

Ох,  трябва да забранят и на две трети от жените да шофират.

# 23
  • Мнения: 9 050
Ох,  трябва да забранят и на две трети от жените да шофират.

Най-вече  Peace  Joy
Мъжете са по-хашлаци зад волана, обаче поне имат адекватни и бързи реакции. Обаче какви патки шофират.....Най-любимо ми е някоя като направи задръстване, пусне волана и каже " Ми не мога, пък! " и така си седи. Веднъж с една такава се засичаме на двупосочна, но тясна уличка. Зад мен 4 коли. Зад нея никой. Тя може да върне малко назад и да отбие, за да се разминем. Ние, също можем, но доста по-трудно и трябва да върнем доста по-назад. Познайте. 4 коли се върнахме назад и отбихме по преките, защото девойката каза " Ми няма пък!"

# 24
  • Мнения: 4 435
Да ама Ванко1 поне се върна да си долежи периода който му оставаше.

# 25
  • Мнения: 9 050
Браво! Герой! Ванко 1 за кмет! За президент даже!

# 26
  • София
  • Мнения: 11 121
Жертвите по пътищата на България не
са само заради злоупотреба с алкохол,
а и заради самонадеяно и рисково каране.
Хубавите коли увличат, мъжете си мерят
пацоранците не само на маса, но и на път.
Трябва да забранят на мъжете да шофират!

Ох,  трябва да забранят и на две трети от жените да шофират.

Не знам има ли такава статистика, но мисля че повечето катастрофи са причинени от мъже. Жените може да не са перфектни, но определено са по внимателни ...
По темата, може предложението да е било от преди катастрофата на Максим, но е малоумно !
Също толкова безумно е да се дават книжки на неграмотни, ама какво да правим ... електорат.

# 27
  • Мнения: 27 524
Да, чух. Това явно е от безсилие вече ... или... о, свещена простота  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 139

Имаше поправката "Ванко 1",  какво пречи да има и поправка "Ставийски" ...
smile3521
Абсолютно нагли са!

# 29
  • Мнения: 3 521
Също толкова безумно е да се дават книжки на неграмотни, ама какво да правим ... електорат.

Правилно - само професорките и доцентките трябва да имат право да шофират! В краен случай и някоя много слънчева докторантка... И на опреснителни курсове всяка 5та година в двора на Кеймбридж Mr. Green

По темата - депутатите ни още веднъж доказват, че за да получиш такъв пост трябва да си рядък малоумник ooooh!.

# 30
  • Мнения: 188

Имаше поправката "Ванко 1",  какво пречи да има и поправка "Ставийски" ...

 Peace

# 31
  • Мнения: 5 370

Трябва да забранят на мъжете да шофират!
А на жените-да паркират. Днес една горда собственичка на Голф 3 щеше за една бройка да се изпонапаркира върху мене.....действието се развива на паркинга на "ХИТ" - Младост. ooooh! ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 958
МИсля, че във Финландия има закон, при който, ако те хванат пил лежиш 5 години в затвор и загуба на книжката до живот. Е това е решението. Дори за 2 години да се приложи в Бг пак ще има огромна промяна.

# 33
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

Трябва да забранят на мъжете да шофират!
А на жените-да паркират. Днес една горда собственичка на Голф 3 щеше за една бройка да се изпонапаркира върху мене.....действието се развива на паркинга на "ХИТ" - Младост. ooooh! ooooh!

Aaa, те "голфистите" са рядка порода ... Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Виждам, че никой не споменава за
свещената простотия, която чух
сутринта оправяйки се за работа.
Цитирам:
Вдигането на допустимата граница
за шофиране след употреба на алкохол
била наложителна, защото съда бил
задръстен с дела на хванати с 1,2 промила
и като се вдигне границата, делата щели да
намалеят
  Shocked #Crazy Shocked #Crazy Shocked

Как ще коментирате това ???

# 35
  • Мнения: 517
Може би няма да го приемат все пак защото се вдигна голям вой.
Стависки може и да е много готин на леда но очевидно в живота е доста нагъл и заслужава да си понесе наказанието. Сигурна съм че това не му е за първи път просто преди това са му прощавали защото не е имало последствия. Даже мисля че преди катастрофата са го спирали и са го предупредили да кара по-внимателно. Нека сега да лежи. Аман от божии избранници.
От друга страна пък след като цял закон промениха за да оправдаят Ванко 1 защо Стависки да пада по-долу.

Не съм съгласна с вас, че Ставииски е "нагъл" човек. Тои допусна огромна грешка и е готов да си понесе накаzанието, доста страда от случилото се и се опитва да помогне на оцелелите. Колко хора причинили подобна катастрофа имат доблестта да направят несто подобно?

# 36
  • Мнения: 3 835
Трябва да забранят на мъжете да шофират!

Хи, Хо, Ха, това ми хареса.
Абсолютно гениална идея. Mr. Green

Иначе по темата, да се променя закон, заради отделна личност, която и да била тя е върха на наглоста, беззаконието и каквото щете. Тази вечер гледах в някакво предаване Янчо Таков, и си спомнихме, че той лежа в затвора, по комунистическо време заради най-обикновена делавера. За подобно нещо сега дори няма и да го глобят.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Вичко е възможно в нашата държава Grinning

Първо беше поправката Цветелин Кънчев /сега домашният арест се признава за изтърпяно наказание лишаване от свобода Laughing/.
След това - Ванко 1 ...
Сега е ред на Ставийски ...
После на някой друг ...
 Money Money Money
Я да добавя и аз една тъпня. Помните ли как преди време, промениха закона заради Лучано, според който закон, за да заемаш пост на министър, вече не трябва да имаш висше образование, може и със средно, а защо не и с основно, в краен случай може и с палец да сложиш един параф, така де  ... Просто човекът не смогнал да си купи и диплома, а пък нали трябваше да е министър ...  Mr. Green
Парички, майка, парички ...  Money Money Money

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Вичко е възможно в нашата държава Grinning

Първо беше поправката Цветелин Кънчев /сега домашният арест се признава за изтърпяно наказание лишаване от свобода Laughing/.
След това - Ванко 1 ...
Сега е ред на Ставийски ...
После на някой друг ...
 Money Money Money
Я да добавя и аз една тъпня. Помните ли как преди време, промениха закона заради Лучано, според който закон, за да заемаш пост на министър, вече не трябва да имаш висше образование, може и със средно, а защо не и с основно, в краен случай може и с палец да сложиш един параф, така де  ... Просто човекът не смогнал да си купи и диплома, а пък нали трябваше да е министър ...  Mr. Green
Парички, майка, парички ...  Money Money Money

 Joy Joy Joy Това беше велика тъпня  -- мдааа  hahaha

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо го правят ? Пари ли получават за това ? За случая Ставински кой плаща?

# 40
  • Мнения: 457
Ами може тези, които са му подарили хамъра. А и е рекламно лице на друга голяма компания. Какво ще каже света, ако рекламните им лица са убийци. Да не забравяме, че и е рекламно лице на държавата ни за пред света. И там на разните му кампании против шофирането след употреба на алкохол. Може и спонсори да си е намерил с/у някаква голяма услуга. Току виж с Албена са продължили какриерата си. Не знам, разсъждавам си.

# 41
  • Мнения: 3 423
Аре, стига сте се коркали, ясно е. Когато
аз бях абитуриентка, изведнъж промениха
закона за влизане в казарма. Преди това
всички момчета набиваха крак 2 години,
пък после учеха в университет, но от 1989
изведнъж приетите за студенти можеха да
се изучат, пък после да влизат в казармата.
Някои помнят, че Малкият Тошко завърши
Английската гимназия точно през 1989 г.

Та нищо чудно и тук случаят да е напасване.

Общи условия

Активация на акаунт