Любители на класическа музика, опера, балет....

  • 75 849
  • 359
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 156
четох из форума и така и не рабрах защо се говори само за опера и балет
....някой да харесва барокова музика? или нещо друго?

# 241
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 918
Говорим за това, което ни харесва. А защо не и за бароковата музика. Тя предполагам също е част от класическата.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
И аз да се присъединя. Скоро не съм ходила на представление, защото няма кой да гледа малката, но редовно си слушам в къщи. Всъщност слушам най-вече класическа музика.

# 243
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 381
ЗлаВещица, на оперно представление в Пловдив няма как да отидеш, защото няма зала, в която да се играе  Confused Но пък новият директор на Оперно - филхармоничното дружество прави концертни изпълнения на добри оперни заглавия. Един "Любовен елексир" например, си струва на 100% да се види и чуе.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Само да намеря на кого да оставя малкия звяр за толкова време Wink

Всъщност излъгах, ходя редовно на хорови концерти, големият ми син пее в един от академичните хорове на Академията и редовно ходим на концертите му. Simple Smile

# 245
  • София
  • Мнения: 210
Я да се похваля, пък и да изтупам прахта от темата.  Wink
Утре ще ходя на "Лебедово езеро". Впрочем едвам намерих билети.  Crazy

# 246
  • MJF
  • Мнения: 9 975
"Лебедово езеро"  на софийския балет мога да го гледам всеки ден и "зорба гърка". много ми харесва. все на пълни зали го гледам. приятно изживяване wesi.i.gogo.

 Embarassed няма с какво да се похваля по темата но да помогна в изтупването  Wink

# 247
  • Мнения: 3 215
И аз като 6o6ul40  Tired
Веси, да разкажеш после  Peace Приятно наслаждаване  Grinning

# 248
  • София
  • Мнения: 210
Благодаря, момичета! Непременно ще разкажа,само не ме карайте да го изтанцувам  hahaha
Old Sport, едно голямо  Hug за линийката в подписа ти.

# 249
  • Мнения: 3 215
Wesi, мерси! Може Гого да го поискам за зет някой ден  Mr. Green

Сори за офф-а  Blush

# 250
  • София
  • Мнения: 210
Eх, колко беше хубаво представлението снощи! И Диляна Никифорова и кордебалета бяха върха. Такъв синхрон имаха, че да не повярваш. Четворката лебеди бяха като един. Забележка имам само към мъжката масовка, ама нищо  Simple Smile .
Много, много съм доволна!
 newsm19
Old sport, ако се обичат младите ще го дадем, пък ние старите тамън заедно ще обикаляме по представления.  Mr. Green

# 251
  • Мнения: 216
Чудя де дали да се радвам , че избутахте темата.
От както приключи сезона миналата година не съм отишла на нито едно представление.
Толкова ми е мъчно. Sad
Работя като роб.

И за такива като мен , може пък да си споделим опит как да компенсираме от вкъщи.  Никога на може да се получи и подобие на истинското преживяване , но е по-добре от нищо.

И в тази връзка -Някой може ли да ми каже откъде да си сваля видео на опери.
Имам само една на Риголето /с  Павароти/ , която е страхотна, но ми я записаха преди време не знам откъде.

# 252
  • София
  • Мнения: 210
s+chris, горе главата! Всички имаме такива периоди в живота, но както се казва-няма да е все така!
Опера не съм търсила, но си свалих "Лебедово езеро" на Мариинския балет от тук:
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=133181&hit=1
Много е хубаво!  Heart Eyes
Току-що потърсих и Трубадур (с Райна Кабаиванска и Доминго е):
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=28084&comments=1#startcomments

# 253
  • София
  • Мнения: 372
wesi.i.gogo ,

Благодаря за линка!!!!! Толкова мило ми стана кото видях изпълнителите  Heart Eyes  През 2006 г гастролираха с нас в постановката " Прокофиев, Рахманинов ,Стравински" Уникални изпълнители !

# 254
  • MJF
  • Мнения: 9 975
Точно днес под емоциите от музиките на Олимпиадата се сетих за тази тема , то направо сме в криза тук  ooooh! Crossing Arms
Аз  Embarassed няма с какво да се похваля-коментирам да съм гледала на живо. Покрай коментари за лебедово езеро във фиг. пързаляне се сетих за темата и затова , че последно посещение споделено имаше точно на този балет  и реших Laughing че посетителите на темата ги няма защото от много гпедане на балета са се трансформирали  newsm57. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт