Искате ли да си поговорим в цифри?

  • 4 533
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 331
 аз бих изчакала да завърша....или поне по-добре почнете с опитите така че поне ти да си завършила докато се роди....така хем вече този разход няма да го имате(и ще може тези пари да давате нопример за бебето)...хем последното , за което ще ти се мисли е да учиш като родиш....
300лв наем е доста нисък...но ако апартамента не е подходящ и се заместитте трудно ще намерите нещо под 200Е...е то зависи къде търсите де...но така или иначе се дигат наемите леека полека за съжаление Sad
като казваш с по 1800 това на човек ли е???Или за двамата...в първия случай изобщо не бих разбрала какво има да се притеснявате във втория пак си е добра сума...но всъщност е важно колко ще ви останат ако само той ви издържа...защото поне за начало ще е така + да си прибавиш ако ще имаш майчинство...абе най-вероятно ще си се оправите....хора и с по 800лв гледат дете и живеят, така че....

# 61
  • Мнения: 676
Аааа не на човек! Thinking
Общо.
 Simple SmileЗа завършването - това ще стане най-късно през юни, така че не е проблем.
Ние не сме решили да започваме веднага, аз и не искам да насилвам нещата. Просто да имам по-ясна визия по въпроса. Да знам, че не говорим някъде за далечното бъдеще..., а моментът наближава.
Апартаментът ни е на много хубаво място, много е просторен и има място за всичко. Единственото неподходящо в него е /а той и за това е на тази цена/, че собствениците живеят в чужбина и лятото съжителстваме един месец.
Само с неговата заплата няма да се издържаме, защото до колкото знам майчинството е в размер 80% от заплатата /дано не греша/. Мен не ме осигуряват сега на реалната ми заплата, но в момента, в който реша, че това ми е необходимо и това ще стане. А и не мисля да си стоя много вкъщи. Все пак много семейства си дават децата в ясла и майките продължават да работят. Абе щом има желание - има и начин. Така мисля.
В малките градове гледат деца с много по-малко средства и пак се справят, така че защо няма да се справим и ние.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 331
то в малките градове е малко по-иначе и от към цени...дори само наемите са им на 2 пъти по-ниски цени...Wink Но и София се гледат и с по-малко Wink аз като родих бяхме с по 1000-1200 лв на месец, сега с повечко, ама аз още не работя...
за майчинствито - аз не можах да ползвам по разни причини, но доколкото се сещам от теми от форума трябва поне 6(по мое време бяха 12) месеца да се осигуряваш на реална заплата + да не излизаш в това време в болнични...което е тъпичко...
Това със собствениците на апартамента е тъпичко наистина Simple Smile но като дойде времето тези неща някак винаги се нареждат по един или друг начин.......та пожелавам в близко бъдеще да те видим тук с лентичка в подписа....

# 63
  • Мнения: 676
Бубу, права си.
В малките градове наемите са много ниски. Една позната казва, че били "смешно ниски", но аз се чудя дали тук не са "смешно високи"! Crossing Arms
И аз съм чувала, че е добре минимум 6 месеца да се осигуряваш на такава заплата, за това мисля скоро да се задействам по въпроса.

И аз искрено се надявам скоро да съм сред вас с лентичка в подписа Praynig  bouquet

# 64
  • Мнения: 82
За наемите в малките градове -може и да е вярно,но и заплатите са смешно малки

# 65
  • Мнения: 4 668
Либи , при това положение може да се каже , че са доста добре нещата при вас  Wink Мисля , че е по - добре да преглътнеш едномесечното съжителство , за сметка на ниският наем .
по нататък нещата сами ще се подредят !
Успех и да се похвалиш   bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 44 331
абе то въпроса е дали собствениците ще преглътнат едномесечното съжителство с бебе, според мен Wink

# 67
  • Мнения: 483
Когато се роди дъщеря ми положението беше следното:
имахме апартамент (на родителите на мъжът ми, наем не сме плащали). Пералня нямаше, бяхме на едно малко бойлерче. Един подвижен радиатор. Нямахме нищо ново за бебето освен дрешките. Първите 2 месеца спа в един скъсан кош (за бебе) на два стола #Crazy количката беше на старо и вързана с едно въженце че можеше да падне колелото. Ходихме да правим пазар за седмицата. Първо взимахме всичко необходимо на бебето за седмицата и след това се оправяхме както можем. Заминахме за Америка с $175 в джоба +бебето. Сега за малкият принц от както се е родил сме дали не по-малко от $5000 по-скоро повече. Първоначалната му инвестиция беше около $3500.
Каката имаше 2-3 шишенца и с това е карала докато прояде твърда храна. За този пикльо съм купила 30 шишета до тук, защото все нещо не ми харесват Mr. Green
Та така седят нещата изводите си ги прави сама!  Hug
Успех!
 

# 68
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Дете наистина се гледа с две и двеста. Особено първите месеци иска само кърма и мама, някоя дрешка и памперс (а и второто не е задължително, както знаем от темата за ЕБХ).  Laughing

Ние чакахме - да завърша, да започна (добра) работа, да купим по-голямо жилище, да се оженим  Rolling Eyes. И в моя случай мъжът ми поставяше изискванията, и може би по някакъв начин отлагаше детето. Сега като погледна назад, виждам, че той е бил по-предвидлив, определено изпълването на тези условия направи гледането много по-лесно.

За мен обаче е безотговорно да даваш пари за лиготии по детето, а да нямаш план Б в случаите на тръгване на бизнеса надолу (някой по-горе беше описал такъв случай).

# 69
  • Мнения: 2 673
Когато става за дете въпрос не ми се говори в цифри, незнам защо..Някак си ..Не съм мислила как ще го гледаме..Защото наистина се гледа с 2 и 200...
С вашите доходи ще отгледате и близнаци!!

СМЕЛО БРЕМЕНЕЙ!! Peace

# 70
  • Мнения: 372
  Аз гледах моите дечица с 2 ,а не с 200 и не смятам ,че съм ги лишила от нещо.

# 71
  • Мнения: 459
Пак ли се превърна в поредната тема "вижте ме аз колко имам"  Confused

Мисля, че на всички им стана ясно, че става дума за минимални средства, а не колко мога да похарча.

Нямам нищо против възможностите на всеки от вас и ви се радвам искрено, но не им е тук мястото.

На авторката пожелавам успех, лесно забременяване и всичко най- най  Wink

# 72
  • Мнения: 676
Byrne,
надявам се, че не моето изказване е станало причина за поста ти. Казах конкретно с какво разполагаме и какви са обстоятелствата, защото имаше такъв въпрос и исках по-реални мнения на моето питане. Съвсем далеч съм от мисълта да коментирам финансовите възможности на който и да било - нито моите, нито на останалите. Не мисля и че някой тук се е изказал в стил "вижте ме колко имам". Но аз самата поставих такава въпроса и наистина исках някакви цифри. Не толкова за мен самата, колкото за да покажа на мъжа ми, че хората се справят и с много и с малко. Например мнението на Mama E за мен беше много полезно, тъй като тя най-точно ми показа, че бебе се гледа с малко и с много. Нейният пример е много показателен.
Благодаря ти за хубавите пожелания!:)

# 73
  • София
  • Мнения: 123
Когато решихме да имаме дете с мъжа ми първият въпрос беше,ще се справим ли,а общят отговор "И още как",като нямахме по4ти нищо,живеехме при майка ми с брат ми,снаха ми и племенника ми,който беше бебе.Преместихме се при мъжа ми в къща с още пове4е хора-свекърва,свекър,зълва,зет,баба и дядо,разполагахме само с една спалня и бях в процес на търсене на работа,когато разбрах,4е съм бременна.Така и не запо4нах.По време на бременноста си направихме и кухня,за да се отделим и малка скромна сватба с най-близките ни хора.Малкото ни слънце ве4е стана на 3 години,ние сме си все така-имаме си две стаи и това ни беше достатъ4но.До момента.Ве4е плануваме второ дете,но ще трябва детска стая да отделим баткото.Затова хората дават кредити и сме решили да теглим и да му направим.Мал4о го отгледахме с доход около 600лв,сега общият ни е около 800лв,на днешните цени е нищо.И въпреки това ние сме оптимисти и знаем,4е ще се справим.Колкото до това-първо да си уредя живота и после ще мисля за дете,аз съм против.На този принцип в момента е зълва ми,но виждам,4е нещата са на никъде-парите се хар4ат за скъпи дрехи и обувки и разни глезотийки,а уреждането на живота...до момента със зетко са заедно от 9 години и зад гърба си нямат нищо направено и изградено.Ли4но аз съм на мнение,4е нещата се нагаждат според ситуацията и както по назад бяхте писали,дупе знае и две и двеста,и когато мислиш позитивно и си оптимист,нещата се нареждат.

# 74
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да вметна, че адаптираното мляко не е 10 лв., а 6 лв. кутията.
Можеш да не ползваш Pampers, а обикновени пелени по 15 ст. бройката.
Можеш да храниш с Пюрета Ганчев от по 90 ст. , а не с Hipp по 3 лв.
Можеш да даваш каша "Слънчо" по 2 лв. кутията,
въобще можеш много работи.
И от друго ще се учудиш - колко много неща за бебето могат да ти бъдат подарени.
Моя позната роди на скоро, и от моето вече поотраснало дете се обзаведе с абсолютно всичко.

Общи условия

Активация на акаунт