Стъклена маса в детски магазин

  • 4 256
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 875
нямам време да прочета останалите мнения, но моето е, че си сбъркала като не си казала на клиентите си чужденци каква е ситуацията. да видим как щяха да им искат пари на тях. не само, че нямаше да платят, но и ще ги накарат да се извинят! иначе, аз в норвегия съм виждала детенце да рисува по една огромна бяла стена в магазин. и нали съм си отгледана като българчетата, които не чупят маси в магазините, си викам, това само като го видят какво ще става... а то - майката идва по едно време, усмихва му се, идва и продавачката, смее се, едва ли не се равдат на детето и после жената си тръгна без никой да я пита кога ще идва с парцала да мие. та такива ми ти работи. а после защо гледаме така... еми защото така са ни научили, защо.

гласувах с последна опция, въпреки че вече си ги подвела, че ще платиш и сега се отмяташ.

# 61
  • Мнения: 14 654
В заведение, ако не искат да им чупят чашите, предлагат пластмасови и то става долнопробно. В противен случай си имат едно на ум, че се случват такива неща.

В заведенията се циганят по същия начин. Наскоро детето ми, заедно с едно негово другарче, счупиха стъклен пепелник. После в сметката фигурираше "счупена чаша- 2лв." Та така.
Не бих платила масата след известно колебание, защото бих се смутила.
Отношението към децата е отвратилно в редица магазини. Нищо чудно този да стане поредният с табела "забранено влизането с деца и детски колички".

# 62
  • София
  • Мнения: 1 078
Някъде 1989-1990 година аз с нашите,сестра ми и детето й отидохме на екскурзия във Виена.В увеселителния парк Пратер решихме да си купим нещо за ядене и спраяхме на някакво павильонче.Племенникът ми беше на около 3 годинки и,разбира се,виждаше от височината си неща,които за нашия поглед бяха недостъпни.И явно му хареса една дълга луминисцентна лампа,която светеше под барплота,та реши да увисне върху нея.Лампата разбира се не издържа на такова посегателство и се счупи в ръцете му.И тук работниците на павильончето ни забиха страхотен шамар.Докато ние се карахме на детето,че счупи лампата,те наизскочиха навън и с искренно притеснение почнаха да го опипват и разпитват добре ли е.Ние,които сме свикнали да пазим "народное добро" (от бившия Съюз съм аз) и никога не ни беше демонстрирана някаква загриженност за децата, изведнъж осъзнахме какво можеше да стане с детето, което хвана с голи ръце една лампа,крушка по-точно,и тя се счупи в ръчичките му.Шамарът беше болезнен ,но отрезвяващ.Не само,че ни откааха парите,но и ни почерпиха със сандвичите,само и само да се разкараме и случайно да не повдигнем въпрос за някакво обезщетение,за което ние и в кошмарен сън не бихме и помислили Laughing Та така е по цивилизовани места.
Не плащай.Да мислят,преди да правят нещо.


П.П.И мисля,че детски клубове са точно за това,че да си играят децата там.И всичко трябва да е обезопасено та да не се "счупи" (детето ли,играчката ли -кой за какво милее).Това е по повод изказването на Каспър.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 623
П.П.И мисля,че детски клубове са точно за това,че да си играят децата там.И всичко трябва да е обезопасено та да не се "счупи" (детето ли,играчката ли -кой за какво милее).Това е по повод изказването на Каспър.

Каспър е абсолютно права. Мен такива майки каквато тя е описала ме вбесяват неистово  Naughty
А и не съм чувала за нечупливи играчки, освен ако не са железни  newsm78

# 64
  • Мнения: 667
Отношението към децата е отвратилно в редица магазини. Нищо чудно този да стане поредният с табела "забранено влизането с деца и детски колички".

В Бургас съм виждала надпис " Влизането забранено за детски колички".

momo, хареса ми това за Норвегия.

Смятам, че наистина сме странна нация. Нормално  е децата да правят бели, да цапат дрехите си и т.н.  А ние и в къщи се караме при подобни случки, а навън им крещим "Не си цапай дрехите".  И забравяме много важни неща във възпитението им.

Гласувах да не се плаща масата, но ти си знаеш най-добре.

# 65
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Съдейки от прочетеното до тук, голяма част от вас биха оставили децата си да вършят из магазините. И както винаги, другите са виновни!

Не, разбрала си грешно. Когато детето целенасочено върши бели, троши, хвърля, къса трябва да му се направи забележка, да му се вземе вещта и да се предложи обезщетение на собственика, но.... когато е станало случайно - ми на всеки може да се случи, дори на голям, пак би следвало да се предложи плащане /точно това е направила жената в описаната ситуация/, но последвалата реакция е абсолютно неадеакватна.

Каспър, не разбрах точно как е била счупена закачалката - докато майката е държала детето в ръцете си е трябвало да се пресегне и да я хване ли или да пусне детето, за да спаси закачалката? Нали се сещаш, че инстинктивно в  такава ситуация всяка майка ще си пази детето, а не закачалка? Не че искам да те критикувам, но в един детски клуб такава скъпа и чуплива вещ няма място или поне не при децата. Просто това е място, където те играят, забавляват се и дори дивеят - поне там би трябвало обзавеждането да е съобразено с тях и повишеният риск от бели, тоест т.нар. "контролирана среда".

# 66
  • Мнения: 17 416
Работата е там, че никой не е видял как е станало.. И какво правят децата зад щанда... Всяка страна си е права за себе си.
 НА всички съоръжения в детските кътове си пише да не се оставят децата без надзор, нищо, че са специално за тях направени. Peace

# 67
  • Мнения: 6 206
Много обичам така като си говорим... Simple Smile
1. Закачалката е в кът за родителите. Няма как да се нарани детето, после самата закачалка е здраво стабилна - холандска, с много здрава основа, детска все пак. Как са успяли да я обърнат идея си нямам. При всички положения станалото станало.
2. Няма нечупливи играчки. Никой не оспорва, че играчките се чупят, разбира се, че ще се счупят. Имам едно детско пианце - още от отварянето на първия център, много хубавко, здраво, скъпо, ами що свирене и пеене е видяло това пиано, обаче пластмасите в основата са се протъркали, батериите не правят връзка, одеве го хвърлих, нищо не е вечно. Но когато същото това пиано се вземе и се хвърли с всичка сила в земята и се скача върху него, а майката гледа отстрани умилително ох, на мама, палавничето, тогава е най-интересно. И когато се направи забележка, майката гледа лошо, дошли да си играят, пък мирно ли да стоят. Весели истории.  Laughing
Знам точно какво и как е положението при такива деца, но няма да коментирам. Само ще кажа, че за това са виновни милите им майки. И те ще си носят последствията за това.
Както и да е, никога не съм карала никой да плати нищо. Но не се чудете защо в много кътове няма никакви занимателни играчки и няма и да има. Аз няма да се откажа да купувам. Хвърлям, купувам и това е. Няма нищо лошо да се счупи нещо по невнимание, не трябва да се вменява вина у децата, но когато целенасочено се хвърля, скача и троши е различно. Съвсем различно.

veshti4ka, ако поне малко ме познаваше и за секунда нямаше да ти мине през главата гениалното изказване:
детето ли,играчката ли -кой за какво милее

# 68
  • Мнения: 197
Бих завела дело, ако имах финансовата възможност. Здравето на децата е по-важно от стъклени маси и всякакви подобни вещи, поставени в детски кътове, детски паркове и т.н.  До колкото знам в МЕТРО не допускат деца от съображения за сигурност. А ако децата бяха пострадали, тогава какво?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 078
Каспър,съжалявам,ако съм те засегнала. Peace
Целенасоченото чупене на чуждите неща и умилително гледане на родителите отстрани не влиза в обсъждане въобще.Едва ли някой се радва на тази гледка,макар че съм виждала непукистско отношение от страната на родителите.И все пак,ти трябва да си готова да приемаш всякакви деца,съответно с всякакви родители,и да намираш общ език с всички тях,колкото и изнервящо,досадно или обидно е понякога.Детски клуб е.

И да не оставя погрешно впечатление,лично аз не възприемам разглезени деца и  и родители,правещи се,че не виждат,когато детето им явно не се държи добре.Не  допускам такова поведение про моето дете,кога успешно,кога не много,но не гледам безучастно.
Също съм ставала свидетел на невероятно разглезено поведение на децата на чужденци,чиято реакция,като родители,понякога ме вбесява,понякога изумява.Въпрос на манталитет.

Що се отнася до случката с масата,абсолютно и категорично не трябва да се плаща.Нашия манталитет е такъв,че се чувстваме виновни за всичко и обществено мнение те задължава да помислиш за благополучие на другия,а не за себе си.
Един друг пример,който не е точно по темата,но показва ясно отношение към децата в западните страни.Случките са разсказани от моята приятелка,която доста пътува с мъжа си и дъщеря си на 6 години.И й се случиха на 2 пъти в Щатите и Канада - влизат да изпият по едно кафе и на детето му взимат един път фреш,друг път горещо какао,които по вината и невнимание на малката се разливат вече,когато са седнали на масата.Тук дали някой би си помислил да донесе на детето друг сок съвсем безплатно,или ,както в другия случай с какаото,да попитат със загриженост всичко ли е наред със детето,не се ли е опарило и да донесат друга чаша?
Дълбоко ме съмнява.

# 70
  • Мнения: 6 206
Всичко е ок, не си ме засегнала, защото си говорим принципно... Съвсем хипотетично, макар че тук има конкретен случай. Така е в бг-бизнеса - нито мисленето имат, нито манталитета.
 И на мен клиенти ми се чудят, че като си разлеят кафето, а не са деца, и им се носи друго и не се таксуват. Чак не могат да повярват... Да няма да фалирам от едно кафе. Нито пък човекът ще обеденее - важен е жеста, така се печелят хората.
Всичко опира до това, че псевдобизнесмените нямат мисленето. Пак си зависи от конкретната случка. Това е детски магазин, което предполага много деца...
Примерно преди като съм била управител на бар, заведение на две нива - за второто имаше табела - не се допускат лица под 18 год - по всяко време на денонощието, беше тежък бар с нергилета, аксероари, лампиони, които струваха майка си и баща си, необезопасени за деца парапети... И въпреки всичко седнали хора с дете, като други които многократно сме връщали и са се цупили, детето счупило нергилето. То се плати - макар и на половин цена, защото купихме само една част. Смятам, че за тогава бяхме прави, при положение че имаше табела... Има места, където децата нямат място. Обаче случаят не е бил такъв.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 626
Бих накарала магазина да ми плати за това, че застрашава здравето на децата!

вярно е, че чуждоземските деца са невъзпитани и лигави, но от кога някакъв предмет е по-важен от нас!?

# 72
  • Мнения: 532
...си сбъркала като не си казала на клиентите си чужденци каква е ситуацията. да видим как щяха да им искат пари на тях. не само, че нямаше да платят, но и ще ги накарат да се извинят!
гласувах с последна опция, въпреки че вече си ги подвела, че ще платиш и сега се отмяташ.
Честно казано срамувах се да им кажа, че трябва да платят. Поставяйки се на мястото и на двете страни, опитах се всички да останат доволни, но без резултат.  Sad
Обикновено държа на думата си, но отношението им според мен беше безобразно, което пък провокира отрицателна реакция у мен.

# 73
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Аз също уважавам частната собственост и бих платила, но мен ме подразни отношението на собствениците, затова заех противоположната позиция. Стискам палци, дано избереш това решение, от което ти самата да се почувстваш спокойна. Много съжалявам, че си изпаднала в подобна ситуация. Успех. Peace

# 74
  • Мнения: 532
Благодаря на всички гласували. Засега спазвам обещанието си, че ще постъпя според мнението на мнозинството, но кой знае..утре  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт