За Тодор Живков с умиление

  • 10 012
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 4 992
Не разбирам защо да не ми е било много безгрижието - много ми беше, прекрасно.
Какво да пиша, да лъжа ли и аз не знам?
Да, майка ми си взимаше заплатата за 1 седмица работа ( заплата отделно) и не само на море тръгвахме, но и в Германия и в Чехословакия и в Унгария...
Защо не разбирам има проблем ли някакъв - аз питам ли някой сега, в тези години колко пъти ходи на море и с какви пари - може, изкарва, има и прави.
Аз съм го правила по Татово време, други го правят сега, какъв е проблема?

ок, сега буболина, за да не кажеш че се заяждам ще уточня че взимам примера ти за да поясня  нещо, а не е лично адресиран(че нещо засегната ми се струваш) към теб.
Ми това дето го казваш чудесно илюстрира, това което искам да кажа.В наши дни има много хора които могат и други които немогат да си позжоляват това което на времето майка ти(да речем) е можела. извиняваи но тя (човекът на нейна позиция) ще да е работила нещо много по-значително от масата на целия бг народ.А да ти напомня това че единици са били добре по него време, не характеризира прелестно положение на народа.
И м/у другото, ако се абстрахираш че даваш личен пример, и погледнеш отстрани самам ще се убедиш че някак не си обективна.Аз не само че си спомням думата "чужбина " като мръсна приказака, ми и страх брахме веднъж че си урдихме в една сладкарница повече от 5 бутилки кока кола.......
Извинявай не ми се изпада в подробности че ще прелеем в друга , никого ненужна тема.Иначе ми харесвата репликите които някои споменаха, ако си говорим за хумора около бай ти Тошо, ок, съгласна, добре че няма народна милиция, Боже, Crazy Боже

# 91
  • софия
  • Мнения: 4 992
Като гледаме напред - гледаме към комунизма, а не към робовладелския строй, към който почти граничим сега. Едни се давят в шампанско, а повевечето няма какво да ядат и едвам връзват двата края. Бай Тошо е най - великия държавник в историята на България след хан Аспарух и Цар Симеон I . Той крадеше от другите за всички ни, а не като сегашните ни управници - от нас само за себе си

ти сериозно ли  Crazy

Покажи ми някой друг при който БГ от бедна аграрна страна е дръпнала толкова напред, че да има 2 - рата АЕЦ в света и да продава ток на Европа и Азия.
И май по важното е как живеехме, а не какво ни беше забранено. Сега същото това забраненото повечето хора не могат да си го позволят.
извинявай, ама беше забранена коледата, на кой сега му е забранено да отиде на църква на коледа......мила, те бъркаха в душите на хората, промиваха им мозъците,

хубаво е че си спомняте с умиление.Колкото по- малко ранени души токова по-добре......но има много други дето сигурно ще сънуват кошмари, защо не потърсите техните очи техния поглед..........

# 92
  • Мнения: 3 622
Кошмарите ги сънуваха тогава сегашните ни управници, а ги виждаме колко струват и за какво се борят. А сега болшинството от хората сънуват кошмари - как ще си платят тока и как ще изкарат зимата, пък да не говорим за пенсионерите.......

# 93
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бай Тошо е най - великия държавник в историята на България след хан Аспарух и Цар Симеон I . Той крадеше от другите за всички ни, а не като сегашните ни управници - от нас само за себе си
Рядко давам такива оценки, но това е наистина глупаво изказване. Или си била в съвсем невръстна възраст по време на режима, или си живяла в пещера.
Или под "всички ни" имаш пред вид онези синове и дъщери на Партията, на ръководни (и не толкова) места?

# 94
  • София
  • Мнения: 4 423
Амели , нали се сещаш, че няма значение дали ще го приема лично или не, какво е работила е друг въпрос, факт е, че всички, които познавах имаха апартамент ( собствен), вила ( собствена), ходеха по два пъти на море, всяко семейство пазаруваше в Кореком, имаше телевизор и сметката за парното не го притесняваше.
Да продължавам ли, няма смисъл според мен.
И въобще не е било толкова зле, колкото се опитват да го изкарат в момента.
Ходех на църква с баба ми от 3 годишна, на 7 вече имам спомени - сгушена в баба на един стол в църквата слушам и заспивам по цяла нощ литургията на Великден, мъкнеше ме по гробища с нея, не пропускаше да извика поп на гроба на вуйчо ми да му пее ( както се изразяваше тя).
Коледа и Бъдни вечер имаше в нашия дом, такива прекрасни и тихи нощи, които няма да забравя.
Сега съм на 38, ти сметни от кога са ми спомените.
Някой ми бръкна в душата, но не тогава, а от 17 години се опитват да човъркат там, така е - Колелото се върти, днес си горе, но утре си долу и то никога няма да стои на едно място, винаги отново и отново ще се завърта...

# 95
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Кошмарите ги сънуваха тогава сегашните ни управници, а ги виждаме колко струват и за какво се борят. А сега болшинството от хората сънуват кошмари - как ще си платят тока и как ще изкарат зимата, пък да не говорим за пенсионерите.......

Точно сегашните ни управници тогава не са били зле (справка: премиерът, чийто баща е член на Политбюро).

Не разбирате ли или наистина за толкова ви стигат мозъчните клетки?

# 96
  • софия
  • Мнения: 4 992
Буболина , около нас пък имаше едно единствено семйство (съученик от съседния клас) дето пазаруваха в коереком.
И разбира се че е важно акво е работила майка ти.не нужно ние да знаем, но е от огроооооооомно значение....
Василиса, много точна както винаги.Евала.

# 97
  • Мнения: X
Е, най-великият държавник може да не е бил, но поне беше държавник.

# 98
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Буболина, нали се сещаш на фона на пазаруващите ти познати от Кореком, колко млади специалисти са взимали по 120 лева заплата, чакали са ред за Москвич и за панелка, и са мирисали чужбина през крив макарон?

Да не говорим за предното поколение, наши баби и дядовци, на които плодовете на труда са им били ограбени, от домовете си изгонени. Някои не са оживяли в прекрасния този рай, да.

Убеждавам се в максимата, че народът си заслужава управниците. Явно има още колко да се е.е и да се краде - паметта я няма.

Нали знаете, че който народ забрави историята си, е осъден да я преживее наново?

# 99
  • София
  • Мнения: 4 423
Факт е, че сега хората страдат много повече, че пенсионерите не могат да до изживеят спокойно дните си, ако нямат деца да ги подпомагат, че няма детски градини, че държавата е окрадена, че властта е в тъпи мутри, че подигравката е толкова голяма, че веднага ще избягам ако имам възможност.
Спокойствието го няма, спокойствието - за утре, за днес, за децата, за старините!
Бубка, със сто и двайсет лева мила, роднини живееха пак добре, чакаха москвич, но ходеха на море, изплащаха апартамент и не трепереха от студ, защото не могат да си позволят парно.
Дори без собствено жилище ( комшиите ми на етажа) плащаха 5.50 наем на общината и не им пукаше, че не са в собствен апартамент, защото в Бургас имаха тристаен.

# 100
  • Мнения: 3 622
Бай Тошо е най - великия държавник в историята на България след хан Аспарух и Цар Симеон I . Той крадеше от другите за всички ни, а не като сегашните ни управници - от нас само за себе си
Рядко давам такива оценки, но това е наистина глупаво изказване. Или си била в съвсем невръстна възраст по време на режима, или си живяла в пещера.
Или под "всички ни" имаш пред вид онези синове и дъщери на Партията, на ръководни (и не толкова) места?
(
Не пишеше до момента Таша, а съпруга й - стана ми интересна темата. Да ти кажа, че съм четири години по голям от тебе, времето го помня много добре. Майка ми и баща ми бяха обикновени учители, ако може да ми покажеш друг като бай Тошо който е направил толкова много за тази държава - посочи ми го. В миналото баба ми и дядо ми подпомагаха семейството ни с пари, а в настоящата демокрация едвам връзваха двата края благодарение на децата си, така че не ми казвай кое е по добре сега или преди  - сам го усещам по гърба си, защото мога да съпоставям как живееха моите родители и как живеем сега ние и колко ни коства това.

# 101
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мога много да разказвам за тогавашния партиен елит. За огромните апартаменти, за охраната пред тях в кабинка, за това, че няколко пъти на ден им носеха сготвена храна с бусче.  Wink За вилите в Бояна, за командировките по целия свят. Но това бяха малцина избрани люде. И да ви кажа, че никой с акъла си не им завиждаше. Защото никой не знаеше докога тези хора ще се радват на благоволение и няма да излезе някой донос, слух или интрига (сигурно е имало десетки) срещу тях.
Тоест, дори тези хора не живееха свободно и щастливо.
П.П. За мъжа на Таша - "кражбата за всички ни" е това, което соча като малоумно изказване. Първо, не желая никой да краде за мен.
Второ, Партията окраде (няма по-точна дума) и моето семейство. Кражбите често са ставали чрез убийства -  не само физически.
Та за какво умиление говорим?

# 102
  • София
  • Мнения: 4 423
И все си мисля, че шепата хора, на които им носеха храната и имаха охрана, нямаше как да дразнят народа, защото не го правеха явно, не парадираха и много малко бяха просветените кои точно са те.
Не бяха дори 5 % от тези маймуни в момента, които с кражби, лъжи и измами се возят в коли за 200000 евро и умират някой просто да ги зърне, колко са велики и богати, край няма сегашната павенющина и комплексарщина....

# 103
  • софия
  • Мнения: 4 992
моля ви се кажете че не говорите сериозно ooooh!

# 104
  • Мнения: 10
Бай Тошо е най - великия държавник в историята на България след хан Аспарух и Цар Симеон I . Той крадеше от другите за всички ни, а не като сегашните ни управници - от нас само за себе си
Рядко давам такива оценки, но това е наистина глупаво изказване. Или си била в съвсем невръстна възраст по време на режима, или си живяла в пещера.
Или под "всички ни" имаш пред вид онези синове и дъщери на Партията, на ръководни (и не толкова) места?
(
Не пишеше до момента Таша, а съпруга й - стана ми интересна темата. Да ти кажа, че съм четири години по голям от тебе, времето го помня много добре. Майка ми и баща ми бяха обикновени учители, ако може да ми покажеш друг като бай Тошо който е направил толкова много за тази държава - посочи ми го. В миналото баба ми и дядо ми подпомагаха семейството ни с пари, а в настоящата демокрация едвам връзваха двата края благодарение на децата си, така че не ми казвай кое е по добре сега или преди  - сам го усещам по гърба си, защото мога да съпоставям как живееха моите родители и как живеем сега ние и колко ни коства това.


А за хората които са вървяли в Белене защото не са били съгласни с власта,а хората на които са им отчуждавали имищуеството,а хората които са ги вкарвали в милицията защо са казали,че не са доволни от властта и някой доносник ги издал.А в милицията те бият като помияр и излизаш от там полумъртъв.На тея хора сигурно много са доволни от бай тошо.Какво от това,че са имали пари хората,като е нямало магазини в които да ги изхарджиш.А за привелигированите е имало корекоми,не говоря за тея които веднъж в годината са си копували близалки.Може би ти липсва лошото здравеопазване и  стъклените спринцовки.Сигурно ти е допадало да нямаш право на мнение и ако се изкажеш против властта да ядеш бой а може би и смърт.Хората са строя ли къщи но със триста зора са намирали материали за тях,много работи са били дефицит.А това,че не са казали веднага,че е гръмнал чернобил и хората са яли заразени храни и после е имало страшни последствия сигурно е чарът им.Заради тях сме били изолирани от западният свят,били са прекъснати транспортни връзки и ред други неща които щяха да ни помогнат в развитието.Докато останалите държави са се развивали ния сме тъптяли на едно място.
Сега ти предлагам да идеш на терапевт и му кажи,че бай тошо е велик управник,ако не успее да ти помогне може да му построиш паметник у вас и да го благославяш всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт