ренде Вьорнер от TV shop

  • 7 755
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 204
Отдавна вървят рекламите за него, чувала съм много добри отзиви, наистина ли е добро? Много ми харесва как реже зеле, мразя я тази процедура. Бяха ми подарили едно турско менте, но се порязах жестоко с него, това по- добро ли е според вас? За какво друго го ползвате?Или робот или рендето?

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 631
И аз имам такъв въпрос Grinning

# 2
  • Мнения: 1 152
Аз имам такова от няколко години, страхотна работа ми върши - зеле, моркови и лук стават за секунди нарязани. Майка ми го препоръча и не съжалявам. Peace

# 3
  • Мнения: 1 107
Спомням си, че майка ми си беше купила  такъв от най-първите, които се продаваха. Ползва го 2 пъти и от тогава сигурно стои на дъното на някой шкаф. Въпрос на избор- аз лично не обичам излишни инструменти, които само да заемат място. На мен не ми харесва-по-лесно режа зеле с ножа.

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
ООО да,
хубаво е рендето, едно от малкото неща, които наистина отговарят на рекламата.

# 5
  • Мнения: 794
А къде го продават и каква му е цената??

# 6
  • Мнения: 569
Имаме го в къщи, но дори не знам къде е в момента,майка ми го ползва в на4алото основно за зеле, но ве4е не.,Не си струва само заради едното зеле цял комплект рендета да си вземеш и то за доста пари.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мене е пълен боклук. Майка ми си го купи, пробвахме се 2-3 пъти - зор си е Confused Не може да се сравнява с комбайна, натиснеш копчето и след 2 минути зелката ти е на лентички Wink

# 8
  • Мнения: X
Рендето е  хубаво, но наистина по-добре е да си купиш кухненски робот.

# 9
  • Мнения: 1 313
Използвам много повече рендето, отколкото робота!   Peace По-бързо се почиства и наистина реже като бръснач, за ежедневно ползване е много по-удобно, отколкото да сглобяваш и разглобяваш робот за една краставица! Нашите си купиха едно от първите такива рендета, още преди десетина години и все още реже перфектно!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 478
Мисля че цената му е около 50 лвно знам от познати че си заслужава парите.

# 11
  • Мнения: 14 502
Използвам много повече рендето, отколкото робота!   Peace По-бързо се почиства и наистина реже като бръснач, за ежедневно ползване е много по-удобно, отколкото да сглобяваш и разглобяваш робот за една краставица! Нашите си купиха едно от първите такива рендета, още преди десетина години и все още реже перфектно!

Peace
разбира се! дума не може да става за сравнение с робот. после ще има да разглобявам и да мия....
аз го ползвам и за червено цвекло, тиквички, картофи за пържене, стържа ябълки и дюли за щрудели, ползвам го много.

# 12
  • Мнения: 204
Благодаря ви за отговорите, пробвах робот, но нещо не съм очарована, наистина голямо миене, много място заема. Ще взема да го пробвам това ренде

# 13
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз отдавна съм се замислила да си купя това ренде и сега инфото от вас ми дойде добре.И аз имам кухненски робот но си стои в шкафа,защото като си помисля след това колко имам да мия ими става лоооошо. Цената му  мисля ,че е 49 лв. Май за Коледа ще имам подарък  newsm78

# 14
  • Мнения: 513
И аз отдавна съм се замислила да си купя това ренде и сега инфото от вас ми дойде добре.И аз имам кухненски робот но си стои в шкафа,защото като си помисля след това колко имам да мия ими става лоооошо. Цената му  мисля ,че е 49 лв. Май за Коледа ще имам подарък  newsm78

     Naughty Не мисля ,че има много за миене в един робот, особено ако се измие веднага /без да се оставя да престои  даже 5 минути/ след като се ползва. Naughty  Аз имам  Мулинекс и веднага след ползването го измивам със студена вода и за 2-3 минути е  готов даже без търкане, само със сливане. Стои си на плота и си го ползвам почти всеки ден за какво ли не.
  Thinking Без него просто незнам какво бих правила-така съм свикнала вече с него. 
Peace А салатата от зеле и моркови става супер и за броени минути, така че аз ти препоръчвам само  робот-той си има и доста приставки и се ползва и за доста други неща.

# 15
  • Мнения: 399
Аз имам и робот, и ренде. Робота го ползам, когато имам да режа по-големи количества. Но за салати рендето е незаменимо. Реже всякакви зеленчуци и плодове - лук, краставици, тиквички, сини домати, зеле и каквото се сетиш. Само се изплаква и толкоз. А качеството наистина е много високо - моето съм го донесла от Германия през 1987 г. и още си реже перфектно. А го ползвам почти всеки ден.
За порязването - трябва да се внимава и да се работи с "калпака", който върви с рендето.
Купувай и не се колебай.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 063
Преди няколко дни си купих ренде. Пробвах го веднъж да стържа тиквички и моркови. Еми, по-лесно е с робота! Моят си стои на плота и го ползвам редовно. Рендето основно мисля ,че ще е за нарязване на тънки лентички-както са зеленчуците по китайски. Така не стават с робота. А за салати от домати,краставици,марули си ползвам съпруга   hahaha  chef. Той много обича да реже салати,купува хубави ножове и постоянно ги поддържа изключително остри. А аз какво,няма да му развалям кефа на човека!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 366
А за салати от домати,краставици,марули си ползвам съпруга   hahaha  chef. Той много обича да реже салати,купува хубави ножове и постоянно ги поддържа изключително остри. А аз какво,няма да му развалям кефа на човека!

Блазе ти ,имаш си 3 в 1  Laughing. aunt Ogg за колко си го купи?
Аз харесвам рендето именно ,че може да реже на лентички моркови и червено цвекло за една моя любима салата.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Основно за зеле, пържени картофи и нещо на тъки шайби като ми потрябва. Заслужава си.
Робот нямам, но имам една приставка на пасатора и нея я ползвам за ситно кълцани работи

# 19
  • София
  • Мнения: 1 078
И аз имам и робот,и ренде (също от старите).Помня,че когато баща ми ми подари рендето,веднага се нахвърлих да го пробвам и ми се видя доста трудно.Така си отлежа може би 3-4 години,докато един ден не реших да го пробвам пак,то взе че стана Laughing Е,сега вече не го сменям за нищо.Страшно лесно и бързо се нарязва всичко.За лука направо равни няма LaughingИзползвам и трите приставки (толкова има в старото,за новото не знам) - за шайби (домати,лук и др.), на сламка картофи за пържене, зеле малко ми е пипкаво,когато трябва да го навра в този държач и обикновено остава някаква част,която донарязвам после с нож,моркови,тиквички...абе страхотна джаджа е.Направо съм учудена,като знам какви боклуци се опитват да пробутват тези по ТВ shop.

# 20
  • Мнения: 8 999
Аз нямам, но мои приятелки имат такова ренде и го ползват непрекъснато.
От ТиВи Шоп съм си купувала едни "вечни" тигани, но бяха пълен боклук, въпреки че цената не беше хич ниска. Та оттогава съм малко настроена да подхождам със съмнение към продуктите им.

# 21
  • Мнения: 2 441
Рендето е много хубаво, можеш да си направиш салата, да си нарежеш зеленчуци за готвене /мъжът ми прави чипс и слама от картофи/, да си направиш украси.

# 22
  • Мнения: 1 434
Много  съм доволна от  рендето   ...  доста  салати   съм  правила на него  Laughing С две думи заслужава си  Naughty

# 23
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 нямам Вьорнер, имам друго ренде,Liebher, от което също съм много доволна. Купувано е от Метро - около 18лв., така че и там може да се разгледате. Аз си го купих специално за зеле, но и за чипс е страхотно.

# 24
  • Мнения: 204
Ти ме заинтригува с тези 18 лв. Какво режеш на него, какво представлява, благодаря ти предварително. Мисля, че Libcher са качествени немски изделия за дома, а и няма доставка

# 25
  • Мнения: 19 523
Ползвам Бьорнер вече 10-12 години - не е мръднало. Режа главно лук и картофи, много е удобно. Само не зная дали няма да му се изтъпят ножовете - и тогава трябва да го хвърля.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 447
И аз ползвам такова ренде,но задължително трябва и ваничка към него иначе е по трудно и може да се порежеш.Идеално е за рязане на пушени мезета също.Не работи без шапката за рязане
особено при рязане на домати и картофи Grinning
 newsm10

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Рендето е голямо улеснение, много съм доволна Peace
Имам и комбайн, но по-често ползвам рендето. Особенно ценно е рязането на кубчета. Таратор или снежанка, пък и зарзавата за супи стават просто за секунди. Вземай и не се чуди.

# 28
  • Мнения: 2 125
Рендето на мен ми върши страхотна работа. Купих си го от Халите. Там има щанд на WS Teleshop. Не го ползвам всеки ден, но когато се наложи е идеално.

# 29
  • Мнения: 1 288
откакто сестра ми се поряза жестоко с него, е захвърлено в някой шкаф. за мен лично роботите са много по-удобни от ръчното ренде.

# 30
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
рендето е с 4 или 5 приставки+ шапка за захващане на продуктите - металните приставки са класическите за всяко ренде - ситно, едро и т.н.: това, което ползвам най много е последната приставка, която е пластмасова с монтиран един резец и я ползвам за зеле или за рязане на картофи за чипс, лук  и чушки на филийки ... Всичко, което се сетиш можеш да режеш на филийки.
  Между другото в Метро има и други подобни рендета/ немски са/ с различни приставки и са на по-нормални цени/ според мен/, в сравнение с Вьорнер-а.

# 31
  • Мнения: 204
Вчера се сдобих с това ренде, даде ми го една моя дружка, чисто ново, неотваряно, то е без купата , а с някакво нажче за декорации и цитруспреса. Отворих го с голям патос, но след опитите ми ентусиазмът ми охладня. Опитах с една глава лук, добре стана, много ситничко. Обаче като опитах с един картоф за супа- мъка, картофа пада от шапката, аз го гоних, едни парчета малки, други големи. Изнервих се, дорязах на ръка и го прибрах. Дайте повече указания моля ви, особено за зелето, много ми харесва как го реже.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 447
Зелето аз го режа на обикновената приставка на 1-за салата,
а за готвене на 2 и става по едро.
 А морковите ги режа на приставката с малките зъби на 2 Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз с такъв ентусиазъм си купих рендето,но се разочаровах.Явно не мога да разбера как да ги режа продуктите и как да ги слагам в шапката.Опитах да нарежа картофи за мусака,ама ми станаха дълги пръчици и се отказах.Трудно ли се работи с него или иска тренинг?

# 34
  • Мнения: 1 313
И аз с такъв ентусиазъм си купих рендето,но се разочаровах.Явно не мога да разбера как да ги режа продуктите и как да ги слагам в шапката.Опитах да нарежа картофи за мусака,ама ми станаха дълги пръчици и се отказах.Трудно ли се работи с него или иска тренинг?

По принцип при картофите зависи колко са твърди. Понякога се режат много лесно, като масло, друг път не. А за малки кубчета се прави така. Движиш шапката не по посоката, която е указана - право надолу, а я завърташ по диагонал спрямо рендето. И на всеки разрез въртиш - ведъж в едната посока, след това завърташ на 90 градуса, пак по диагонал. Със сигурна става за малките зъбчета, не знам за големите, не съм пробвала.  newsm78  Ако не става можеш след като сложиш картофа в шапката, да му направиш 2-3 напречни разреза, перпендикулярно на ножа на рендето. Така няма да стават на пръчици.  Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз така го четох в книжката, ама не можах да го направя.Но пак ще се опитвам де.  Simple Smile

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Никак не е трудно. Разгледай тук: http://www.borner.ru/chapters/page76.htm
С две думи за кубчета режеш така: надолу, завърташ и режеш, завърташ на другата страна и режеш. И така редуваш завъртането наляво, надясно. Картофа или каквото е там го забиваш стабилно на зъбите в шапката и го набутваш вътре в шапката. Ще свикнеш, успех!

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 08:45 от anomalia

Общи условия

Активация на акаунт