Как да направим старите дрехи модерни?

  • 318 409
  • 702
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 440
Темата е супер,записвам се да я следя.Нямам никакво време,но пък имам машина.Мога да шия ,но главата ми не ражда никакви идеи.Лошото е че скоро направих една огромна чистка и всико,което не съм обличала или ми е вече малко го раздадох.Но вече ще знам за темата и няма да хвърлям.

# 166
  • Мнения: 1 559
Темата е супер,записвам се да я следя.Нямам никакво време,но пък имам машина.Мога да шия ,но главата ми не ражда никакви идеи.Лошото е че скоро направих една огромна чистка и всико,което не съм обличала или ми е вече малко го раздадох.Но вече ще знам за темата и няма да хвърлям.

Аз пък идеи имам,ама не съм добра в шиенето Joy Joy.Затова искам да се запиша скоро на такъв курс..То и незнам покрай двата малки звяра кога ще мога да седна на шевна машина..ама айде... Whistling

# 167
  • Мнения: 205
Искам и аз да ви помоля за съвет -имам една дънкена пола до коляното с цепка отпед.Ами не я искам тази цепка и нищо не ми идва на ум ,не мога да я зашия понеже сега ми е тясна.Ако някой има някаква идея  bouquet

# 168
  • Мнения: 1 559
Искам и аз да ви помоля за съвет -имам една дънкена пола до коляното с цепка отпед.Ами не я искам тази цепка и нищо не ми идва на ум ,не мога да я зашия понеже сега ми е тясна.Ако някой има някаква идея  bouquet

Ами ако направиш цепката с по широк разрез,пришиеш някакъв плат (нещо по лятно),добавиш и пандела с мн танко коланче от същия плат...и хоп става весела лятна поличка,която може да се съчетае с топ в същата гама. Peace

# 169
  • Мнения: 1 559
Ако си слаба и имаш хубава талия,колана може и да е широк ,и панделата да се пада отстрани(ама тогаз има риск да стане кич Mr. Green)...което пък понякога е също яко...ако се съчетае с подходящи обувки и мн изчистен потник...или ризка с късо ръкавче (тип букли),и остро деколте......
Оф незнам дали ти го обясних както трябва  hahaha

# 170
  • София
  • Мнения: 38 779
Искам и аз да ви помоля за съвет -имам една дънкена пола до коляното с цепка отпед.Ами не я искам тази цепка и нищо не ми идва на ум ,не мога да я зашия понеже сега ми е тясна.Ако някой има някаква идея  bouquet

Можеш да я зашиеш отпред и да направиш цепка отзад /но само ако отзад има шев по средата, който да разпориш/.
Може и да пришиеш парче плат на цепката отпред - дънков или ярък памучен.

# 171
  • Враца
  • Мнения: 2 312
и аз искам да следя темата, защото ми е интересна.
самата аз преди правех такива работи. сега откакто съм по-свободна пак се връщам на вълна "преправяне", като при мен то се състои обикновено в пришиване на нещо или добавяне на бродерии/капси, а не толкова в разшиване на нещо за да си ушия друго- просто не съм чак толкова сръчна.
за да не съм голословна и да е само "запис"- за момичетата от софия ще кажа че знам едно място в овча купел, на което боядисват дрехи и обувки с профсионални бои на BASF- стават като фабрични, цените не са много високи.
която иска - на лични ще обясня.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 19:18 от petjoff

# 172
  • Мнения: 1 629


момичета имам нещо подобно, но полото е много зле, нещо не е шито като хората и стои грозно. Та единственото, за което се сетих е да направя полото като падащо деколте. Резнах го отзад но стана още по зле ooooh! дайте ми някаква идея. newsm78

# 173
  • Мнения: 1 716
дайте идея как се прави панделка.имам една кафява пола и искам да и направя няко розичка или панделка от бежава или златиста лентичка

# 174
  • Мнения: 47
Аз ти предлагам да и сложиш само една розичка/кафяво със златно стои много добре/.Аз ги правя/то и купени  дрехи има с такива/ като изрежа от плат парчета имитиращи листенцата от цвета на розата-големи,по-малки,още по-малки и съвсем малки/форма на капка/.Подреждаш ги в кръг първо големите,пришиваш ги в основата в едновътре в тях по-маките пак ги пришиваш в основата и ги добавяш към първите и така до най-малките.За тичинки може да се наниже ивичка от сенци /примерно златисти или оранжеви...../и се прегъва в основата  на цвета като се пришива на две три места за основата за да се получат пр.3 ивички,но не много дълги,защото не стои добре.Можеш да съчетаеш с пандела,воал,мрежа от,които да са единия ред листенца.Може да се направи от едноцветен плат и в готов вид да се пръсне веднъж отдалече със спрей или да се боядиса/нацапа т.е да не е плътно/ с лак или спец.бои само края на листенцата.Около розата може да сложиш няколко ефектни копчета с разл.големина,които също да се пръснат със спрей  Peace

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 20:53 от mama_na_Zori

# 175
  • Мнения: 0
идеи за разкрасяване на стари пуловери.... Simple Smile

# 176
  • Мнения: 385
идеи за разкрасяване на стари пуловери.... Simple Smile

http://janeavion.blogspot.com/2009/10/one-wash-cycle-some-cutting-and-three.html Ето една идея за оползотворяване на стар пуловер  Peace

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 19:20 от Starlight'

# 177
  • Мнения: 17
ето и друга идея  Blush
днес по БТВ "модерно"  гледах как от стари дънки да си направим пола-мн яко стана- никога не бих се сетила Laughing

# 178
  • Мнения: 385
ето и друга идея  Blush
днес по БТВ "модерно"  гледах как от стари дънки да си направим пола-мн яко стана- никога не бих се сетила Laughing
Е, как става това? Снимка? Видео?

# 179
  • Мнения: 418
СлагаM  капси/пайети etc.  по миналогодишни шалове.

Правя сu шалове от стари тениски - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422393.msg12798978#msg12798978 .

На тениски, к/о вече са ми скучни - махам бието и шевовете по ръкавите и талията (и става размъкната тениска). Не знам как да го обясня... има много такива в Stradivarius.

Дълги рокли/noли стават къси.

Блузи стават на "wrap cardigans" - http://1.bp.blogspot.com/_b7upVkbQ3xI/SAIUeOcQbFI/AAAAAAAAB8U/c8 … ap+cardigan+2.jpg

etc.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт