Първокласници 12

  • 18 629
  • 336
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 078
При нас на последната родителска се говорило да се съберат по 20 лв за двете учителки, които преподават. Понеже не бях на родителска по известни причини, а мъжа ми, го попитах защо не се поинтересува какво точно ще се купува с тези пари? 24 деца сме по 10 лв на учителка стават 240 лв подарък. Е, не е ли малко прекалено? Телевизор ли, ботуши ли, какво ще се взима? Какви са тези подаръци? Отделен въпрос, че не сме я виждали покрай стачките, нито е звъняла да ни информира нито нищо - "гледайте новините" беше нейния отговор...
Моят мъж иначе много знае, когато не трябва, а когато се обсъжда нещо, после идва и ми обяснява за "разни дейни майки" (неговите думи). Ами действай и ти.Оф, ядосах се пак Crossing Arms
Нямам нищо против подаръци, но не и за такава сума! Има символични подаръци,които могат да засвидетелстват уважение към госпожата, но 240 лв ми се струва множко. В този случай по-добре кеш, поне да си вземе нещо полезно жената Mr. Green

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 09:38 от veshti4ka

# 271
  • Мнения: 1 225
Аз съм против подаръците  Crossing Arms

# 272
  • Мнения: 1 608
Аз също съм против. Бих занесла коледна звезда за стаята или украси, но синът ми се възпротиви.

# 273
  • София
  • Мнения: 3 421
Мъжът ми ходи на родителска среща, нищо не са се разбирали за подаръци. Ама май не съм много съгласна да подаряваме нещо и то на такива суми като прочетените по горе(240 лв Shocked).
Ако украсяват елха или стаята ще занесе украса, дори вече е приготвена, че купувахме за брат й за детската и половината остана за нея. Ама за сега нищо не украсяват.

# 274
  • Мнения: 2 556
При нас не е ставало дума за подобни неща, как изобщо се обсъждат на родителска среща, не са ли там и учителките, и те ли присътстват на разискването дали да им се съберат по 10 лева? Нещо ми е странно.

Аз лично бих дала, ако ми поискат, все пак жените ни учат децата, нали така? Отделен въпрос, че наистина е по-добре да им се дадат парите направо тогава, иначе кой ще се наеме да избере адекватен подарък, не и аз във всеки случай.

# 275
  • София
  • Мнения: 1 078
Точно това имах предвид и аз, като казах символичен подарък. Може да е някакъв коледен елен или нещо подобно, като по-луксозна коледна украса, но за сумата 240 лв - не. те, в интерес на истината, не са събирали пари още. Доколкото разбрах, е било предложение, но в същото време никой не се е възпротивил. Само аз набих канчето на мъжа ми, като набързо сметнах сумата. Ще видим до къде ще сме. ПОнеже той основно се занимава с воденето и взимането на детето, а също по родителски срещи ходи той, съответно познава всичките родители, т.к. работи до училището в центъра, а аз или бях с корема вкъщи или сега с бебока пак там.

П.П. За парите говореха веднага след срещата, някъде по коридорите, знам ли. Не и пред учителките, разбира се.
Освен това, ако ще даваме за всеки празник по 240 лв, по-добре да им отворим спестовен влог Mr. Green Шегувам се, естественно. А всичко, което дъщеря ми научи покрай стачките, беше в частната занималня, за която няма да спра да се радвам, че се вредихме. Госпожата и условията са страхотни. И, въпреки, че занималнята е частна, там съм с две ръце "за" подарък!

# 276
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
По 10 лв. за подарък ми се вижда много. Но нещо скромно, символично за 10 лв. би било уважително. Една коледна покривка освен. Дали ще и хареса? Ще предложа на нашите майки. Сега остава да се сетя и какво да е освен коледна звезда. Весето искаше ние да подарим на госпожата, ама герляди носих, щях и елха да купя, но се оказа, че имат от предишния випуск, то много наследство ни остана от тях, в подаръците се включих, да не помислят че се натягам.

# 277
  • Дива Индия
  • Мнения: 624
Вчера намираме в чантата на детето писмо от учителката:
1. ако желаете можете за застраховате детето в компания еди-си коя - вноска 1лв. - сума за получаване при инцидент 1 000лв.
и т.н. Ами...злокобно ми се видя значи Sad.
За коледното тържество, което ще се състои в последния учебен ден преди ваканцията:
2. Събираме по 2 лв. за почерпка (лакомства в пакетчета);
3.Децата ще си разменят подаръци на стойност 3 лв.
4. Един татко обещал да купи елха за класа и всяко дете да донесе играчка и гирлянд.
Само т.1 ... Sick.
Самуил вярва в Дядо Коледа. Естествено, че е чувал и другата версия и пита дали е вярно. Аз му казах, че понякога наистина на Дядо Коледа му е трудно да обходи всички деца и за това е възможно родителите да помогнат децата да получат подарък. А също и, че Дядо Коледа има представители, които са  в различните държави. Но (това го взаимствах от така популярното Писмо до Виржиния) да не се вярва в Дядо Коледа е все едно да не се вярва в доброто, в обичта, благородството и милосърдието, които никой не е виждал, но всички знаят, че съществуват Peace.

Не ми харесва и не одобрявам идеята да се събират по 10лв. за подърък за учителка. Символичен подърк приемам, но това - НЕ!

# 278
  • София
  • Мнения: 1 078
chanoirр може нещо от Коледния базар, хем е с благотворителна цел, хем ще се намери със сигурност нещо интересно!

# 279
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
те, в интерес на истината, не са събирали пари още. Доколкото разбрах, е било предложение, но в същото време никой не се е възпротивил.
И как мислят да ги събират тези пари? Много е трудно да се мъчиш да вземеш от всеки по 10лв. Сега нямат, после пък не им се дават, аз затова веднага на срещата събрах от присъстващите по 6 лв., и за подаръците и за лакумствата, и от тях мисля да отделим за госпожата. Заслужава според мене. Така мило говори за дечицата, все едно си е мечтала точно те да се паднат в класа и.

# 280
  • Мнения: 192
За нашия клас мога да кажа,че учителката ни е много добра  и самата тя осигури елхичката/може би е останала от предходната година,но е много хубува/ ,а моят син занесе играчки една торбичка и беше мнага щастлив,че се е включил за украсата на класната стая.За подаръци никой не  е мислил.Ще празнуват на 17.12 2007 година организирано и платихме по 8 лева.Това си е живо изнудване за подаръци по 20 лева на дете.Това е моето мнение.Приятен ден на всички мами.  bouquet

# 281
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
chanoirр може нещо от Коледния базар, хем е с благотворителна цел, хем ще се намери със сигурност нещо интересно!
Ей това щеше да е супер, но сме от Карлово. Тук не знам да има инициатива.

# 282
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
Вчера намираме в чантата на детето писмо от учителката:
1. ако желаете можете за застраховате детето в компания еди-си коя - вноска 1лв. - сума за получаване при инцидент 1 000лв.
и т.н. Ами...злокобно ми се видя значи Sad.
Твоето дете явно не е ходило на детска. Първият път и аз точно така се почувствах и не платих. От следващата година се принудих да плащам, защото не можеха да ги извеждат от детската без да имат такава застраховка. Сега го намирам за нормално. Деца са играят, катерят се, падат и някое счупване  си е доста често явление. Аз поне така го възприемам.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 078
Сега се сещам, че в началото на годината ( в детската) бяха ни казвали, че тази застраховка покрива и шарките, но въобще не се бях сетила за нея тогава Crazy  Дали щяха да ми я платят?
Иначе е хубаво да е застраховано детето! Трябва да се провери какво точно покрива.

# 284
  • София
  • Мнения: 981
И при нас Дядо Коледа оставя подаръците под елхата,ама Криси се пазари да има и един от мама и един от тати.Сега е на вълна - всичко което рекламират по Джетикс-понита,маймуни,бебета и не знам къде да ги търся  newsm78
Нашето тържество ще е на 21.12. първо в училището,а после ще ги водят в Младежкия театър на "Пинокио".Няма да си разменят подаръци,само събраха по 5 лв. за подарък за госпожата.
Днес децата пак са на Витоша,не ми се мисли колко мокри ще се приберат,дано да им хареса и да се забавляват.

Общи условия

Активация на акаунт