Истинската причина за кариеса при децата

  • 28 148
  • 200
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 161
... А именно заради моите зъби се интересувам от всичко това, защото не искам да повтарям грешките на родителите ми ...

Никой не иска, но аз не мога да открия тези на моите родители, ограничавана съм от сладко и газирано, поддържали са ми добра хигиена и пак ... за очите пък - телевизия не съм гледала, а на 6 г. бях с +5.5  Tired
Уви, ако всичко опираше до храна и физическа грижа, мечтата на Хитлер за идеалната арийска раса щеше да се сбъдне... Но не е така. Виж пак гъбата горе. На всичките снимки има гъба, нали? И за окото тя е една и съща. Но само една от тях те дарява с нужната сила и здраве... От храна до храна има огромна разлика. Ако човека, който готви е раздразнен, негативните му емоции ще "прекристализират" храната и от полезна тя ще стане вредна. Това е доказано с многократни опити. Moже да купиш прекрасни на вид плодове от сергия, над която продавача цял ден е псувал и викал. И те ще донесат вреда не полза, на този, който ги яде. Освен ако не се извършва тайнството на молитва преди ядене, което малцина днес правят.

Детето е като попивателна хартия за проблемите в семейството. Те могат да имат всевъзможни последици върху здравето на детето. Например, Луиз Хей казва, в книгата "Излекувай Живота си", че дългогледството се свързва с неприемане на настоящето.

# 136
  • Мнения: 1 161
Няма страшно, когато 1/3 от софиянци се заинтересуват от такова мляко ще пробият на пазара истински фирми за сертифицирани био продукти и тогава във всеки магазин ще има такива, не само в Елемаг.

сестра ти ще купува мляко до момента, до който половин до 1 % (един процент) от "софиянците" не хукнат натам. тогава няма да има.

еди.


и аз не купувам такова мляко, защото софийските крави пасат на "най- добрите" поляни и дават "най- полезното" мляко ... Не вярвам да са здрави .... това за шишетата и хигиената си е вярно ...но пък от село мляко винаги взимам
Сестра ми купува мляко от с. Железница, на 30 мин. с обикновен автобус от София. Там е чисто.

# 137
  • Мнения: 545
людмил,

има един лаф в Интернет. Ако искаш да съсипеш тема намеси или Хитлер, или Холокоста. Хайде да не изпадаме в глупости.

Второ
сметни колко крави трябват за 2/3 от Българското население (защото там някъде са 'софиянците'). аз говорех за 1%. ако трябва да организираш за повече - пастьоризацията или консервацията НЕ ти мърда, това не е нещо на дребно. направи си елементарна сметка с калкулатор, за по-лесно я направи в тонове.

еди.

# 138
  • София
  • Мнения: 17 596
Хм, спомням си за случая, когато цяло племе (хранещо се изключително с природни продукти) беше измряло ( в буквален смисъл) след първия си контакт с бели хора от... зъби / кариеси. Просто до този момент са имали късмет да не "познават" причинителя. От там на сетне, природната храна не ги е спасила. Така че... не се надявайте, че ако отидете да живеете в поречието на Амазонка голи, ще станете особено здрави. По-вероятно е да бъдете особено изядени или отровени - според това кое ви докопа първо.

# 139
  • Мнения: 1 161
Белият хляб е отровен. Премахването на кълна и на съдържащите минерали външни пластове отнема жизнените сили на зърното. Обработено е с мощни изкуствени торове. С химикали, на чиято опаковка стои череп с кости, е пръскано срещу плевели, гъби и вредители. После са му слагали задържащо химическо вещество, с цел да се постигне изкуствено нискорасло растение, за да може да понася още изкуствени торове. В мелницата е обработвано с други химикали за трайност, във фурната е печено на ток. Така приготвеният хляб е безполезен и дори вреден.

Прявното мляко от магазина е било свръхзагрявано за пет-шест секунди на 135 до 150 градуса – нещо, което почти напълно разрушава ценните му свойства.

Ябълките са пръскани поне тринайсет пъти, включително с олово, сяра и арсен. Златна превъзходна е сортът, който най-добре понася изкуствените торове.

Медът е евтина смес от изкуствен мед и малоценен вносен мед. Това се познава още по цената.

Бялата захар
е концентрат, който действа като отрова на организма, защото във фабриката сокът от захарното цвекло е бил в съприкосновение с негасена вар и серен диоксид.

Твърдосварените яйца са трудни за смилане, а за децата са безотговорно висок белтъчен концентрат.

Студеното и мазно печено месо става на буца в празния стомах и е като шок за черния дроб.

Да видим сега алтернативите:
Пълнозърнест хляб -- можете да го набавите от щанда за биопродукти или да си го опечете сами, както ние правим.

Прясното мляко -- можете да го взимате от собственици на крави или кози.

Ябълки -- винаги може да се намери някоя изоставена ябълка, било в парка, в планината или в безстопанствен двор. Оберете я и й благодарете.

Медът -- намерете честен почтен пчелар и купувайте само от него. Има такива хора, просто ги потърсете...

# 140
  • Мнения: 46 641
... Moже да купиш прекрасни на вид плодове от сергия, над която продавача цял ден е псувал и викал. И те ще донесат вреда не полза, на този, който ги яде ...

Нищо не сме купували, когато бях малка и се появихапроблемите ми с очите и зъбите, всичко се произвеждаше на село  Peace

А ти от къде си сигурен, че дядото на кравата не й тегли по една от време на време  Thinking

Извън темата, кажи за яйцата, че ми стана интересно, кога захранихте малкия с яйце?

# 141
  • Мнения: 1 161
... Moже да купиш прекрасни на вид плодове от сергия, над която продавача цял ден е псувал и викал. И те ще донесат вреда не полза, на този, който ги яде ...

Нищо не сме купували, когато бях малка и се появихапроблемите ми с очите и зъбите, всичко се произвеждаше на село  Peace

А ти от къде си сигурен, че дядото на кравата не й тегли по една от време на време  Thinking

Извън темата, кажи за яйцата, че ми стана интересно, кога захранихте малкия с яйце?
Той не го иска, никакви животински продукти не иска. За сега ги замества с Млякото на Мама (по-добра марка няма) Party

# 142
  • Мнения: 1 161
Храненето- е свещен акт, от него зависи здравословното състояние на организма. Храненето не е само физически процес, но и духовен. Когато човек се научи да яде правилно и да си избира съответна храна, той е научил вече законите на физическия свят, които постепенно ще приложи и към своя вътрешен живот.

Много неща зависят от яденето. Знае ли как да яде, човек е разрешил една от най-важните задачи на своя живот. Ще ядеш само когато си гладен. Ако не си гладен, ще постиш. Ако хората се подчинят на този вътрешен инстинкт, ще бъдат по-здрави. Начинът, по който човек яде, определя какъв е той в умствено и в духовно отношение. Правилно хранене е това, в което взимат участие и мисълта, и чувствата.

Човек трябва да яде и да мисли за храната, която приема, както и за храносмилането. Ако не мисли, той се натъква на различни болести. Виждате, че един човек се храни, но в това време мисълта му е заета с други неща, не мисли за храната, която приема, не благодари за благото, което му се дава в момента. Яжте и мислете за това, което ядете, и благодарете. Разумният свят следи човека как се храни. Ако яде бавно, дъвче добре, благодари, те му помагат във всички работи. Ако човек не може да разбере смисъла на храненето, на дишането и на мисленето, животът сам по себе си ще остане неразбран.

Човек трябва съзнателно да се храни. Като яде, той трябва да благодари за храната, която му е дадена. Растенията, плодовете, животните се жертвуват за хората, които трябва да благодарят за това. Ако не благодарят, малко се ползуват. Тогава страданията на растенията и животните са по-големи и хората трябва да изкупуват тези жертви. Как се изкупува жертвата на растенията и животните? Чрез работа. Помнете: храненето се основава на закона на любовта. Ако употребяваш храна, която не обичаш, ти не можеш да се ползуваш от нея. Всяка храна крие в себе си живот, който може да се използува, само ако обичаш тая храна. Не мисли, че храната внася силата. Тя е само проводник на живота, който дава сила на човека. Ако обичаш живота, който е скрит в храната, всички клетки ще се отворят за него и ще го приемат. Ако не обичаш известна храна, ти не обичаш и живота в нея. Храната ще влезе и излезе от клетките ти, без да приемат те живота, който се съдържа в нея. Това значи да ядеш, без да се ползуваш от храната, която приемаш. Има един закон, на който се основава правилното хранене. И ако човек спазва този закон, той ще може да се ползува от храната, която употребява. Този закон гласи: човек може всичко да яде, но ако яде с любов, съзнателно.

Никога не яж, ако нямаш разположение. Не яж, ако си гневен. Храната е жива и тия частици, след като влязат в организма с благодарност, те ще го обновят. Яденето е една велика работа и затова ще седнеш, но не надве-натри да се наядеш, полека, без бързане, малко ще хапнеш, с благодарност, ще спреш на най-сладката хапка; да се усеща една лекота в стомаха.
Когато яде, човек трябва да бъде разположен, да седне пред трапезата тих и спокоен и да яде бавно, да дъвче храната си добре. Това може да продължава 40 минути, ако може и цял час — няма защо да се бърза.

Имате някакъв плод. Круша например. Не почвайте веднага да я ядете. Спрете се, разгледайте я, помислете си малко за нея, нека се зароди към този плод любов у вас. Вижте какво е написано в нея. Всеки плод е едно написано писмо от невидимия свят. Върху този плод са падали слънчевите лъчи.

След плодове никога не пий нито студена, нито топла вода. Преди ядене може да пиеш вода, но веднага след ядене не се позволява.

Умният човек сам избира храната си и ще яде такава храна, която да му помогне да развие известни качества. Умният ще яде от тия плодове, които са необходими за неговата интелигентност, да я усили, да я развият още повече. Някой иска да стане красив, изящен, деликатен, нека яде от най-хубавите ябълки. Който иска да стане интелигентен и разумен, да яде круши — с правилна крушообразна красива форма, с хубав жълт цвят, а не от валчестите с груба месеста част. Който иска да поправи бъбреците си, да яде бял боб. Слаби ли са очите ви, яжте леща, но не говоря за болни очи, но за здрави и като се яде леща, ще се поддържа здравето. По малко ще ядете от гулиите, зелето, лещата, боба, плодовете, за да поддържате здравословното си състояние. В понеделник човек ще яде такива храни, които ще развиват неговото въображение. Във вторник ще яде храни, които ще му дадат енергия. В сряда ще яде храни, които ще развият неговата интелигентност, в четвъртък ще яде храни, които ще усилят вярата му, ще поддържат неговото достойнство и достолепие. Ако човек не може да си подбере нужната храна, образува се мускулно натрупване, а красотата е мускулна тъкан, в която мускулите са хубаво съчетани, с голяма пластичност, с израз, с лице, по което може да се чете. Красиво лице е това, по което Бог пише, а грозно — по което човек пише и задрасква.

Учителя Петър Дънов

# 143
  • Мнения: 2 761
Людмил,а хляба в глинен съд ли го пе4ете?Може би и в пещ?В пещ наистина става много вкусен,но за съжаление не всеки може да си го прави така.
6те се радвам да сподели6 някоя рецептта за дома6ен хляб,предполагам с дома6ен квас,а не с мая.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 18:28 от Omega

# 144
  • Мнения: 1 161
Людмил,а хляба в глинен съд ли го пе4ете?Може би и в пещ?В пещ наистина става много вкусен,но за съжаление не всеки може да си го прави така.
6те се радвам да сподели6 някоя рецептта за дома6ен хляб,предполагам с дома6ен квас,а не с мая.
Виж за това трябва да питаш Мирена, тя е хлебаря у дома. Но мога да ти разкажа как го правим:

Смилат се царевица, ръж, просо и пшеница с ето такава мелничка.
После се смила голосеменен овес в друга мелничка, която го прави на овесени ядки. С тях накрая се поръсва питката.

Хляба се замесва с квас, в краен случай със сода и домашен ябълков оцет. Пече се в сач или в тавичка, на дърва или ток, в зависимост от сезона. Когато се опече изглежда ето така. Изработката му струва два пъти по-евтино от купешкия, а по качества го превъзхожда многократно. Много засища и е 10 пъти по траен. Тук пазим една питка, правена преди 6 месеца. Изсъхнала е но няма и петънце мухъл.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 20:43 от Ludmil

# 145
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
хляба изглежда страхотно...от къде такава мелничка мога да си взема ?

# 146
  • Мнения: 1 161
хляба изглежда страхотно...от къде такава мелничка мога да си взема ?
За моя изненада се оказа, че Shcnitzer са австралийска фирма. А аз мислех че е немска. Писах им е-майл с въпрос къде се продават мелниците им в Европа. Моята е донесена от Америка. Имаше и електрически вариант, но предпочетох ръчна -- така хем си правиш упражнения за мускулите, хем мелиш  Party Може да се наглася колко едро да мели, днес например смелих царевица на едро и направихме качамак. От току-що смляното жито се носи едно ухание на нива, на зрели жита, което го няма при бялото брашно от магазина. Може би защото изветрява, не знам. Но хлябът от прясно смлени зърна е различен, като вкус и като усещане. По-груб е, защото има и трици, парченца от царевица. Това е чудесна четка за червата, с такъв хляб не можеш да имаш нередовен стомах...

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 22:12 от Ludmil

# 147
  • Мнения: 2 652
..... днес например смелих царевица на едро и направихме качамак. От току-що смляното жито се носи едно ухание на нива, на зрели жита, което го няма при бялото брашно от магазина.

Ах колко вкусно си го написал..

# 148
  • София
  • Мнения: 6 999
... Изсъхнала е но няма и петънце мухъл.

Това ми напомня картофите на Макдоналдс и те след 6 месеца стоене са сухи, но без мухъл... Или вашият хляб има проблем или картофите са много еко  newsm78

За съжаление повечето от нас, които живеем в града нямаме вашите възможности и време да си приготвяме храната по такъв начин.  Sad

# 149
  • Мнения: 1 161
..... днес например смелих царевица на едро и направихме качамак. От току-що смляното жито се носи едно ухание на нива, на зрели жита, което го няма при бялото брашно от магазина.

Ах колко вкусно си го написал..
наистина така е, не е заради рекламата... Веднъж опиташ ли такава питка намираш и време и начин и всичко за да си го приготвяш, не можеш вече да се върнеш към белия дунапрен в магазина, който минава за хляб...

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 21:52 от Ludmil

Общи условия

Активация на акаунт