Бихте ли наели агенция за организацията на Вашата сватба?

  • 3 935
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
От най-работните съм и хората ми имат доверие, което е важно. Ще привличам много клиенти, ти само направи агенцията  Wink
Много съм заета сега.Трябва малко да се поосвободя.

# 46
  • Мнения: 172
Ееее, Шанел, тъкмо се размечтах   Crazy

# 47
  • Мнения: 2 161
Ееее, Шанел, тъкмо се размечтах   Crazy
Да не я откриеш преди мен само.Много по-вероятно е.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 968
Искаш ли да ни станеш клиент?

Късно е вече, но горещо ще Ви препоръчвам, да знаете Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
Като човек,който е взимал пряко участие в подготовката на сватби,кръщенета и банкети мога да кажа,че хората в нашия град не са готови и дорасли за такива неща. Опитват се разни хора с идеи да пробият в тази сфера,но още много имат да учат. Родителите ми от дълго врме озвучават сватби,аз също съм го правила и виждам,че младоженците са адски неориентирани какво искат и в даден момент съвсем се оплитат в желанията си и възможностите дадени неща да се получат както трябва,а понякога в самия развой на събитията стават неадекватни от напрежение.Дори да имат готини хрумвания гостите на тържеството изобщо не са подготвени за това което се случва ,а това води да изцепки,които понякога са смешни,а друг път направо тъжни. Така че човек като наема агенция за тези неща,трябва да обсъди всичко до най-малко подробности с хората от агенцията и да подготви гостите си,за ритуалите и себе си психически да се подготви,че ще се наложи да вземе дейно участие във всички части на празненството. Самият агент трябва да притежава качества на сценарист и режисьор,та дори и на дресьор,ако се наложи,за да бъде всичко тип-топ.
А,и още нещо, като наемаш някой друг да организира нещата,трябва да си наясно,че ще трябва и да си платиш после за номера, а много хора по-скоро се стараят да утрепят коча с лопатата и всичко да им излезне тънко-тънко.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 968
Самият агент трябва да притежава качества на сценарист и режисьор,та дори и на дресьор


Бяхме на една сватба, на която сватбената агентка го владееше това до болка. Когато трябваше да се правят снимките пред църквата, като започна да вика тази жена: сега тези да дойдат да се снимат с младоженците, сега тези и тези, и онези т.н., и т.н.

# 51
  • Мнения: X
Хихи,ами...взела е нещата присърце,ама в такива случаи е добре по-амбициозните тъщи и свекърви да са с намордници,или някак си да им се обясни,че те са гости и само трябва спокойно и безгрижно да се веселят и да се снимат насам-натам ,защото като нищо може да се развихри борба за територия и агентката да си тръгне с проскубана козина и подвита опашка Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 2 968
Хихи,ами...взела е нещата присърце,ама в такива случаи е добре по-амбициозните тъщи и свекърви да са с намордници,или някак си да им се обясни,че те са гости и само трябва спокойно и безгрижно да се веселят и да се снимат насам-натам ,защото като нищо може да се развихри борба за територия и агентката да си тръгне с проскубана козина и подвита опашка Rolling Eyes


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 90
И аз сама органзирах сватбата си (съпругът ми бе в чужбина, родителите му- също)- от записване на час в гражданското до оформянето на покани за визите и търсенето на квартири в близост до нашия апартамент- всичко бе на моите плещи.
Обичам да организирам и това ми се отдава, но когато става дума за твоята сватба, нещата са малко по-различни. Справих се отлично. Вече 4 години подред, повечето гости незбаравят да ни честитят годишнината. На сватбения ден от няколко места чух, че на по-добре организирана сватба не са били.
Но аз не можах да изляза от ролята на организатора и да бъда булката. Ако имах агент, нещата щяха да са други. Но дали мога така пълно да се доверя на външен човек, чийто "професионализъм" не съм тествала преди? Гафове стават на всички сватби, но когато гафът си е твой, нещата по-лесно се преживяват.
Така, че хем съм "за", хем не съм. 

# 54
  • София
  • Мнения: 2 968
Така, че хем съм "за", хем не съм. 

И аз мисля, че все още  нямаме доверие на сватбени агенти.

# 55
  • Мнения: 90
И още едно допълнение:
Най-много ми лиипсваше сватбен агент при договарянето с ресторанта. Там положението е "или взезаш, каквото ти предлагаме, или ей я вратата", никакви компромиси, камо ли клиентът да е цар. Боже опази...И понеже си слабата страна в спора, късаш нерви чак до плащането на сметката.

Например, ресторанта, който аз харесах (Carrera в софия) ни предложи 2 менюта, от който да изберем, като вътре дори не бе указан грамажа. Аз се изхитрих да отида с мъжа си една вечер на ресторант там, разгледахме менюто, преписахме цени и грамаж и им казах "ей, това го искам" (като вместо ястия на око избрахме броими неща- 2 бр, чушка бюрек, 2 пълнени тиквички и т.н.) Управилката на ресторанта побесня. Бяхме намалили куверта с около 10 лв. Накрая ни заяви, че куверта не може да е под (безбожно високата за онова време цена) 25 лв на човек.
Както й да е, постигнахме своето, а кометара от тяхна страна беше "досега никой не е правил сватба тук със свое меню"  newsm78. Но не забравиха да си отмъстят като в 23 ч вечерта минаха да предлагат на гостите кафе по 2.50 лв/бр. за наша сметка, без да ни питат...

Та все си мислех, че ако бях с брачен агент, нямаше да е така. Едно е да се гавриш с клиент, когото знаеш, че повече няма да видиш, друго е да преговаряш с лице, което ти води клиенти.
Но и тази моя илюзия рухна след "Сватбата" по Нова ТВ (или БТВ беше  newsm78). Спомняте ли си момента, когато на една от двойките 2-3 дена преди сватбата, едностранно  промениха условията по договора за наем на ресторанта и хотела? Беше скъпа, софийска сватба. И как управителката се държа с брачния агент пред камера? Извода, който си направих беше- с агент, без агент, все през този ад се минава.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 968

Та все си мислех, че ако бях с брачен агент, нямаше да е така. Едно е да се гавриш с клиент, когото знаеш, че повече няма да видиш, друго е да преговаряш с лице, което ти води клиенти.


Така е. Тези взаимоотношения между колеги носи повече спокойствие за всички.

# 57
  • Мнения: 5 370
Да, бих наела, но определено нямам претенции как да изглежда самия агент. Всъщност като се замисля може би бих наела гей. 
Не можеш си представи само колко си права, имам близки двама мъже с подобна ориентация.......единият умее да гримира, да "вижда" детайлите, абеееее....със сигурност повече от мене.
За мене-опция последна, ама мъжО не искА сватба, пусто. Сещам се защо, де, не обича много хора на едно място, да е център на вниманието и да го карат да танцува. Mr. Green
ГЕРБЕР-ако ти си такава, обаче пък и ако умееш да убеждаваш неискащи сватба мъже-одма ти ставам клиентка. Все ми отговаря-"че нали си г-жа Едикояси, какво още искаш". Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 2 968
ГЕРБЕР-ако ти си такава, обаче пък и ако умееш да убеждаваш неискащи сватба мъже-одма ти ставам клиентка.


Не съм Simple Smile Моята работа е много далече от сватбените еуфории. Умея да убеждавам Simple Smile, а мога и много да говоря Simple Smile

# 59
  • Мнения: 417
Ако имах финансовата възможност бих си наела сватбен агент,но тъй като нямам и си е организирахме сами.

Общи условия

Активация на акаунт