Кога свършват коликите - номинации за майче-карък

  • 5 494
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 368
Позволявам си да пусна тази тема, за да можем някак си по-лекичко да приемаме нещата и да се учим да се смеем, дори, когато ни се плаче Simple Smile

Ей го на - имаше тема кога започват най-рано коликите, но по-важният въпрос е кога и как свършват.

Моля, споделете опит.
Темата е и със забавна, и с обучителна цел  Hug

# 1
  • Мнения: 478
Аз не мога да се оплача от моето бебече почти не съм усетила да има колики, но знам от педиатърката, че са до шестия месец.

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При нас коликите продължиха 15-тина дни.Започнаха от към 20-тия ден на бебека и малко след като навърши месец отшумяха.Ама и това ми се видя много.

# 3
  • Мнения: 1 371
И при Алекс бяха за малко. Една седмица, десетина дни....  newsm78 . Мале, вече не помня.

Важното е, че бързо преминаха.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 098
6 месеца в коктейл с пикочна инфекция по едно време...
брат ми е имал до 7-8 Wink, явно е наследствено.

# 5
  • Мнения: 195
Какво да ви кажа? С първото дете коликите ни започнаха още в родилния дом и свършиха, когато започнаха зъбките Mr. Green Малък ужас си беше просто ooooh!
Сега с дребната беше по-спокойно, (полагаше ми се и на мен по-кротко бебче де Simple Smile), продължиха около 2 месеца и не бяха толкова непоносими. Явно жените сме си и по-издръжливи, та затова при малката не ги усетихме кой знае колко. Wink

# 6
  • Мнения: 636
Коликите започнаха около 10-я ден. Как само се мъчеше милата...тя плаче и аз със нея. По цял ден бяхме навън, защото вкъщи не се издържаше. Около нас бебета спят блажено, а моята девойка се дере с всичка сила #Crazy. Не искам да си спомням за този период...
Давах и всички възможни капки и чайове и ефекта беше нулев. Изпратиха ни Инфакол от Англия и след първата опаковка на мъничето му светна Grinning. Много ни помагаше и сешоара - с него хем затопляхме коремчето, хем шумът му я успокояваше Crazy. Всичко приключи, когато малката стана на 2,5 месеца, но мен ми се видя цяла вечност!
Някои бебета получават колики и при захранването, но при нас всичко мина ок Peace

# 7
  • Мнения: 2 908
Продължиха точно 3 месеца-бяха силни,гадни,ужасни,не можеше да спи,да яде...но след 3 месеца спряха.

# 8
  • Мнения: 873
ние вече 5 месеца се мъчим с тях,но май детето свикна,щото не реве така кански,както в началото.не бих номинирала себе си за майче-карък,но ми е жал за детето Cry

# 9
  • Мнения: 463
Като ви чета се плаша. При нас коликите започнаха на седмия ден и свършиха до края на втория месец. После му давах профилактично капки. Но какви колики бяха нашите. Милия бебчо само стискаше "зъби" и леко промънкваше. Най- вероятно са били леки.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Големият ми син имаше колики от 4-я ден до края на 3-я месец. Милото плачеше до полилавяване и никакви капки, чайчета....нищо не помагаше. Беше с начална фаза на пъпна херния и лепих пъпчето с лепенки.
Малкият не е имал колики или са били много слабо изразени. Давах му капки Еспумизан и той обгазяваше обилно наоколо, което много ме радваше  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 621
Така и не се появиха коликите при Яна Mr. Green

# 12
  • Мнения: 5 940
При нас свършиха в края на третия месец. След 15 часа рев, дране, писъци, един ден бебчо се усмихна.

# 13
  • Мнения: 5 940
15 часа на денонощие

# 14
  • Мнения: 11 003
Рая нямаше колики и от личен опит не мога да твърдя нищо. Чувала съм, че най-често са до 3 месец, но бебето на една съседка страдало от колики до 10 месец. Confused

# 15
  • Мнения: 262
Коликите започнаха около 10-я ден. Как само се мъчеше милата...тя плаче и аз със нея. По цял ден бяхме навън, защото вкъщи не се издържаше. Около нас бебета спят блажено, а моята девойка се дере с всичка сила #Crazy. Не искам да си спомням за този период...При нас свършиха  на 50я ден. точно на именния ден на баща й. беше голям ужас-двете баби,баща й и аз се изреждахме този ден да е друсаме ,да готвим и да посрещаме гости. #Crazy Laughing цял ден ицяла нощ продължи това,като спеше по 25мин. на другия ден у нас цареше оглушителна тишина.  след това много пъти съм скачала  в просъница за да видя дали диша, така бях свикнала да хленчи непрекъснато.

# 16
  • Мнения: 630
При нас започнаха от изписването  -на 8 ден и продължиха точно 2 месеца и 8 дни. Бяха ужасяващи. Малката пищеше от болка по цял ден от сутрин до вечер и спеше по 15 минути. Нищо не помагаше, но изведнъж просто спряха и тогава сякаш имах вече друго бебе -спокойно, усмихнато и спеше вече нормално.

# 17
  • Мнения: 46 511
Така и не се появиха коликите при Яна Mr. Green


И София не е имала тази екстра  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 105
На синът ми коликите за щастие продължиха 4 месеца. Както виждам има и по-страшни случаи от нашия...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Коликите на дъщеря ми започнаха сравнително късно - на 3 седмици. Вече си мислех, че няма да има. Mr. Green

Свършиха точно 3 месеца по-късно. Много я облекчаваха капките Бебинос, но и не е имала сериозни "кризи". Имаше няколко безсънни ревливи вечери, но като цяло беше леко положението.

Трудното дойде след това. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 960
започват около десетия ден ....при нас започнаха  тогава, пикът им беше около 40 ден ,постепенно затихнаха около 60-тия ден ....значи края на втория началото на третия месец. В писаните мед.нформации за коликите пише ,че по принцип са най много до края на третия месец ,с пик около 40 ден.......има разбира се истории разни.....на нас ни помогнаха  капките инфакол

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
от 10-тия ден до средата на 3-тия месец. Като не се повлияваше от абсолютно нищо, независимо от кой край на Европа беше донесено. Много гадно беше, че започваха 2-3 мин след като започваше да суче и нито се наяждаше, нито заспиваше.... Абе ужас, пред тях зъбите бледнеят. Stop

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Кошмар,който продължи от средата на 2 месец до края на 3.Рев,дране,писъци до 15-18 часа на денонощие.Измъчихме се всички. Sad

# 23
  • Мнения: 9 973
до средата на 3  мес. Peace

# 24
  • Мнения: 667
При каката не се появиха колики, доста време живях в неведение какво е колики. Но при малкия бяха силни, придружени с много рев от 1-ия месец до началото на 5-ия.

# 25
  • Мнения: 817
От 5-тия ден до към 4-тия месец.

# 26
  • Мнения: 1 264
Отминаха след 3-тия месец.

# 27
  • Мнения: 7 723
При голямата ми дъщеря коликите й започнаха по рождение ooooh!
По- точно, веднага, след като й мина сънения период,
по време на жълтеницата Crazy
Първо бяха след обе, после- вечер, после- сутрин,
а на края- денонощно! ooooh!
Изпила е индустриални количества СААБ- СИМПЛЕКС,
миксове от копър и анасон.....и т.н..... ooooh!
Всъщност, не знам точно до кога й продължиха,
защото после кошмара се сля с зъбоникненето,
след това- с кризата около двете години...
детската градина и така.....до днес!  ooooh!
Наближава пуберитета, все пак! Close

п.п- при малката всичко се компенсира.
Нямаше никакви колики.... Grinning

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
при моето момиченце започнаха от 10ден и продължиха до 8месец беше денонощен кошмар.Но пък след това детето стана много спокойно,като изклучим моменти ако е нещо болничка.

# 29
  • София
  • Мнения: 170
  Коликите на Никола започнаха на 11 ден и продължиха до 3 месец. Искрено завиждам на майките, чиито бебета нямат. Като се почнеше от след обед, цяла вечер и нощем- нямаше спирка. По градинките умирах от ужас -непрекъснато ревеше, аз го нося на ръце и бутам количката- направо не знаех какво да правя. smile3511
  Еспумизан, Саб Симплекс, чайчета, какво ли не пи това дете и никакъв ефект. Сешоара помагаше- заспиваше с него. Измъчихме се всички- баща ми непрекъснато настояваше да викаме доктор, че това не е нормално. Аз не съм имала колики и той се побъркваше от притеснение за внука.  Laughing

# 30
  • Мнения: 5 391
До 6 месец, беше малък ад.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При Павел започнаха след като се прибрахме у дома.Свършиха към 4-тия месец и започнаха зъбите.На 4 месеца и половина беше с два зъба и така до днес адът продължава.Мисля че съм достойна кандидатка за номинациите Tired

# 32
  • Мнения: 1 483
Малии,аз много се радвам,че ние тоя перьод сме го пропуснали.Май не се класирам тук Mr. Green

# 33
  • Мнения: 493
При нас все още има...Надявам се скоро да свършат Praynig

# 34
  • Мнения: 1 536
три гадни месеца тия колики....сега сме о.к

# 35
  • Мнения: 4 400
до към 2.5 -3 м реве бебка и аз със нея .прибира се вечер мъж ми и се ошашква от вратата ''какво е станало защо плачеш?''  ''ми защото плаче бебка'' Rolling Eyes.....като се сетя за този период  и настръхвам

# 36
  • Мнения: 13 805
и двете деца бяха с колики от родилния дом
и на двамата продължиха 6-7 месеца.
и на двамата най лошите моменти бяха в 5 сутринта и в 16 след обяд

# 37
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
дъщеря ми също нямаше колики Grinning

# 38
  • в Низината
  • Мнения: 705
На сина ми коликите започнаха, когато се прибрахме вкъщи. Беше някакъв ад - рев, рев и пак рев. Ден и нощ. Залъгвахме се, че капките и чайчетата помагат до края на 5-тия месец и после почнаха зъбите. По едно време на двамата с баща му ни идваше да се застреляме направо.

# 39
  • Мнения: 2 622
Голямата ги изкара сравнително по-леко,от 7-8-мия ден до края на 40-тия ден,но не бяха много силни.А малката...ох,нейните колики никога няма да ги забравя #CrazyЗапочнаха към 2-тия ден и продължиха до 3-тия месец.Изкара ги много болезнено,с много неспане и неядене,много мрънкане и рев ooooh!Чак по-късно ми "светна",че голямата ги мина по-леко може би защото пиеше Фризовом,а то е против колики и провръщане(тя го пиеше заради запек),а малката нямаше проблеми с изхождането и си карахме на Фризолак.Та може би Фризовом-а е помогнал да минат по-леко коликите  на каката Thinking

# 40
  • Мнения: 745
ах, тези колики!!!!малко сладко бебче,което се гърчи от болка е много-тъжна гледка!искам да дам 1 съвет на мамите,които им предстой  да изживеят този малък ужас.никога недейте да показвате на бебчо слабост,защото така няма да го успокойте,а напротив ще стане още по лошо.когато моят син ревеше и се дереше от болка и на мен ми е се искало да заплача с него,ама стискам зъби!!!децата усещат всичко!иначе ние се разделихме с коликите към 3 навършен месец!!! Peace

# 41
  • Мнения: 521
Аз също немога да се оплача малкия само няколко дни имаше колики и после много рядко е проплаквал от тях но и аз съм чувала случаи с колики до 7-8 месец ужас но какво да се прави каквото ти се падне това е  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт