Излишни бебешки вещи!

  • 10 882
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
и нашия джим имаше същата употреба- слагах го 2-3 пъти, занимаваше се по 5 мин.
даже забравих, че купувахме и такова чудо

# 46
  • Мнения: 5 391
Шезлонг не съм вземала, няма да взема и сега, явно съм сметнала че е ненужен, а и детето ми отрасна и без него.
Чико за студена стерилизация също ми беше излишен.

# 47
  • Мнения: 8 999
Ей, много сте изписали! Аз да ви кажа как избегнах някои уреди:
Нищо не съм купувала предварително, а само ако забележа, че ми липсва и ми е крайно необходимо.
Слагах си млякото в шишето, а водата доливах допълнително - така не ми се наложи да ползвам дозатор. Ако реша, че ще стоя по-дълго навън, приготвям няколко шишета с готова доза /никога не давам следващо ядене в използвано шише/.
Уплътнения за ъгли - така или иначе не можеш да обезопасиш цялата си къща. Все ще пропуснеш някое кьоше. Затова не сложих никъде.
Всъщнос, като се замисля, повечето от изброените дотук неща нито съм имала нужда да ползвам, нито съм ползвала.
Ще отворя нова тема за полезностите.

# 48
  • Мнения: 6 647
Стерилизатора и шезлонга ми свършиха чудесна работа-не съм съгласна ,че са ненужни.
Купих нагревател и 2-3 пъти го използавх ,когато сме по почивки ,но мисля ,че и без него щях да се оправя.
Коланите за прохождане -абсолютно ненужни/според мен/.
Пеещ стол за хранене с ел. люлка на Пег Перего -най-глупавата покупка от моя страна.

# 49
  • Мнения: 8 999
Допълвам: никога съм нямала, но и не мисля, че е необходимо -

пеещо гърне
помпа за сополи

# 50
  • Мнения: 9 990
Пък аз всичко предварително си купих.особено с второто-още по-отрано, и добре, защото рано тръгна. LaughingОт повечето джаджи съм си доволна.Бибероните си ги посмука, преди да ги зареже, та не ги броя за ненужни.Кенгуруто ми беше нужно за бързо пренасяне я до магазин, я до аптека, при все, че една ръка поне ми трябваше свободна за каката и една-за торбата с пазар.Леглото ми идва излишно, ще го подаря, когато направим детската стая след НГ, ще сложим големи легла, а сега бебето си е на спалнята.Уплътненията за мен бяха ок, имам ги само на две места, но ключови-от как имам деца-все някой се шибва в тези ръбове и добре, че са ъглите...
Излишно за мен беше термометър за вода-ама ми го набутаха насила Laughingаз си знаех, че не ми трябва,реално и ваничка не ми трябва, но я имам от каката, тя даже още си я ползва.Т.е. излишна е за второто бебе, за първото си е баш на място. LaughingШезлонги не съм имала,но не сме се задържали у дома, че да ми дотрябва.Кош за кола-за малката е повече от задължителен, ще наследи стол от кака си.Колан за прохождане ми е пълна измишльотина, бебе като кученце... hahahaЧетки за глави и гребени-не познават моите деца.Плот за повиване-излишен и не съм имала.
Пеещо гърне-да hahahaно пък помпатааааа-една подарих на каката за нейната кукла даже.Много ми е ценна.Сополиво ми е бебето и екстра вади сополите.И при каката съм ползвала с успех.пък е 2-3 лв, на фона на пеещото гърне..... Laughing

# 51
  • Мнения: 188
Шезлонгът е излишен за всички майки, на които доставя удоволствие да поглеждат иззад вратата на тоалетната, докато пикаят, и да подвикват "тук съъъм!", или да слушат безкраен нещастен хленч от към бебешкото легло. Бебето се забавлява само в шезлонга по половин час, понякога даже и повече, без да има нужда от вас, като едновременно развива и ума, и мускулите си. (Моя е отдолу с люлка и като мърда, се залюлява).

Трудно ми е да си обясня що за майка ще прескочи стерилизацията на шишетата на бебето си, но... сигурно има и такива. Разбира се, ако имате излишни пари и време, можете да загрявате всеки път вода на котлона и да варите всичко... Ако ви е грижа за бебето, би следвало да стерилизирате шишетата от мляко горе-долу до тогава, докато пие такова.

Не съм усетила до момента липсата на везна. Когато ми е любопитно, се меря заедно с бебето на кантара, после - без него и правя разликата. Не е особено точно, но пък и не е необходимо.

Бебефон с камера би ми спестил проверката дали плаче, понеже е забило нос в леглото, или просто се приспива. Но не е чак жизнено необходим. Бебефонът, обаче, за мен е абсолютно задължителен.

Племенникът ми почти си изби току-що подаденото зъбче, няма да споменавам за изтеклата кръв и стресът на родителите и детето, поради липсата на капачка за ръб. Удари се на място, на което никой не би очаквал, в присъствието на родителите си. На около годинка.

Може би има хора, които още осоляват бебетата си, мажат ги с прасета и др. подобни, но цивилизованите хора все пак ползват само и единствено бебешка козметика за бебетата си.

Дозатор нямам, понеже няма в магазините, които са ми близко, но всеки път, като излизам и помъквам огромната кутия с мляко, си казвам по няколко мили думи за това, че не съм взела въпросното чудо.

Кенгуруто е голямо удобство, когато пазарувате заедно с бебето, а за посещение в Метро е задължително - в смисъл, че няма да ви пуснат без него.

Бибичките се ползват от бебето ми от първия му ден, още в болницата.

Ако нямах повивалник, щях отдавна да съм се озовала в болница, абсолютно неподвижна, а кой щеше да гледа бебето - не знам. До този миг съм го преобличала само и единствено на него (е, освен като не съм си била в къщи, и всеки път е бил мъка голяма). И мисля там да продължа да го преобличам, докато почне да го прави сам.
Ако под шкаф за баня се разбира вана на "крачета" - демек, повдигнато корито - бих казала същото.  Изобщо, ако ви е ценен кръстът, мислете и за себе си. Бебето ви има нужда от вас! Впрочем, бебето ми е 8 кг, страшно подвижно, и минутка не мирува, но това не ми пречи да продължавам да ползвам коритото. Не мога да си представя кой и защо ще спре да го използва след 2 месеца...  newsm78


Напълно подкрепям  Peace
Нямам излишни вещи. За мен абсолютно полезни са и шезлонга, и бебефона, и микровълновия стерилизатор, и помпата, и бибероните, всичките на Авент, включително и шишетата (не мога да разбера защо някои майки ги смятат за пълен боклук  newsm78 , няма по-добри).

Като се замисля, май имам един термос, от тези стиропорените, който не върши друга работа, освен да зама твърде много място. А, и тези музикалните играчки, с връвчицата. Имаме окол 10  #Crazy , но така и не ги прилагам, само едно плюшно мече, т.к. мелодията му е приспивна.

# 52
  • Мнения: 7 723
Аз пък имах излишни вещи:
Излишен ми беше термометърът за вода.
Излишни ми бяха голяма част от ританките и камизолките.
Излишен ми беше един ластик с пластмасови
дрънкулки, който се опъваше на количката.
....има още, със сигурност....ще се сетя ей сега Whistling

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 22:04 от Руска

# 53
  • София
  • Мнения: 44 354
ааа пеещото гърне е голям хит, ама не се ползва точно за гърне - само като много, ама много почти най-любима играчка....не съжалявам, така или иначе, че сме го взели....Simple Smile

# 54
  • Мнения: 8 999
Ха, термометър за вана са го писали вече.
На мен ми бяха излишни помпите за кърма - пробвах поне 5-6 модела, но нито един не проработи. Изобретих си друга техника за изцеждане.
Специалните клечки за уши от сто лева - след като свърши първата опаковка, минах на обикновени, от левче за 100 броя.

# 55
  • Мнения: 7 723
Излишни ми бяха едни неща като чорапи,
дето се нанизват на ръцете на новороденото,
уж да не се драска ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз не мога да разбера защо сравнявате шезлонга със столчето за кола. Поне тези столчета, които съм виждала нямат изцяло легнало положение. А шезлонгът го ползваме от първият ни ден вкъщи и то до ден днешен само в легнало положение. Понеже в креватчето си спи само през нощта, а в шезлонгчето стои по цял ден, то на него са й закарчени всички играчки и то е и активна гимнастика и всичко в едно. Изобщо не виждам къде щях да я слагам, ако не беше този шезлонг, той ни е по-необходим и от креватчето!


Абсолютно съм съгласна. Peace А и шезлонгът е по-голям от столчето за кола, което вече му умаля и в което е леко прегънат. В шезлонга може да напълно легнал, напълно седнал, полулегнал...  За мен той е една от най-практичните покупки.

Иначе за мен бяха излишни: аспиратора за нос (поне засега), част от дрешките, кенгуруто, което въобще не ползвам... За друго не се сещам в момента. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 8 999
Излишни ми бяха едни неща като чорапи,
дето се нанизват на ръцете на новороденото,
уж да не се драска ooooh!


"Ръкавички" им викат.
А на мен ми беше най-ненужна кошара за игра. Диването се съдираше да реве, ако не съм до него. По-лесно беше да го пусна да пълзи след мен, или да го надена в проходилката. Ползвах я за кош за играчки.

# 58
  • Мнения: 7 723
Излишни ми бяха едни неща като чорапи,
дето се нанизват на ръцете на новороденото,
уж да не се драска ooooh!


"Ръкавички" им викат.
...
У, да се у русата Руска! ooooh!

Също- излишно ми беше и чадърчето за количката...

# 59
  • Мнения: 11 036
Термометър за вана
Чанта за количка
Паяк - много са ми противни. Whistling
Стерилизатор
Ръкавички за новородено - имам 3 чифта и никога не съм ги слагала на малката.

Общи условия

Активация на акаунт