Препоръчайте хотел в Хургада, Египет

  • 12 566
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 013
След като рових, рових в страницата на Алфатур, режих да попитам вас.
Търся хотел в Хургада, който може и да не е кой знае колко луксозен, но да има пясъчен плаж и аквапарк или поне 1-2 пързалки към басейна.
 

# 1
  • Мнения: 927
Не мога да ти помогна със съвет, но ще следя темата, тъй като догодина март-април сме планирали почивка там. Аз прочетох доста коментари и май се насочих към Лилиленд (шалетата)., но ще се радвам да чуя отзиви и за други хотели.

# 2
  • Мнения: 2 013
Да споделя и една дивотия, която ми се случи. Писах на една агенция, уж голяма, да ми препоръча хотел, като исках семейна стая или една по-голяма стая или малък апартамент, където да има място и за две деца. Отговориха ми, че в Египет семейни стаи нямало и трябвало да взема две двойни стаи и да платя като за 4-ма възрастни. Е, това направо ме втрещи! ОК, моите са на 8 г., евентуално биха могли да бъдат сами в стая, но не мога да повярвам, че в Египет, с този развит туризъм, не предлагат семейни стаи. Какво правят семействата с деца на 2 и 4 г. Оставят ги сами в стая?
Разбира се, оказа се, че това хич не е така. Пратих онлайн формуляр в Алфатур, обадиха ми се след час и ми казаха, че не само има семейни стаи, но и по принцип стаите са доста големи в по-добрите хотели и няма проблем децата да са с нас и да не плащам за тях като за възрастни.

# 3
  • Мнения: 927
И мен това ме интересува, защото ще сме аз, мъжа ми, малкия и майка ми. Чудя се дали няма да ни излезе почти на същата цена ако вземем апартамент ,вместо две стаи  Thinking
Вие за кога сте планували почивката?

# 4
  • Мнения: 2 013
Ние нямаме друг избор освен първата седмица на април, тъй като децата ми са във втори клас. Надявам се да не съкратят пролетната ваканция.
Разбира се, дотогава има доста време, но ми се ще да избера хотел и да резервирам. Не обичам много далечните планове, но пък друго си е да имаш мисъл за слънце и море в главата в тези гадни студове.

# 5
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Аз да споделя  тази есен ходихме в Хургада ето тук бяхме  http://www.lemeridien-makadi.com/main.htm
Беше пълно със семейства с малки деца предимно руснаци.
Хотела имаше излаз на брега  и един детски басейн с пързалки и детски кът
Нямаше Аква парк е този хотел и околните който бяха до него или поне аз не видях.
Определено ми хареса и се замислих, че ако решим да отидем пак в Египет с детето, този хотел или  друг от типа на този е много подходящ точно за такъв тип семейна почивка.

# 6
  • Мнения: 2 013
Мерси, изглежда много добре! А пързалката голяма ли е? Т.е. ще се хареса ли на 8-годишни деца?

# 7
  • Мнения: 11 747
Не мога да препоръчам хотел с пързалки, ама не мога да се въздържа от коментар, за т'ва дето нямало семейни стаи в Египет! Sick ooooh!

Ние бяхме в скромен хотел, на брега на морето.Имаше 3 тела на по 3 етажа,огромен парк и по пътя към плажа имаше къщички-бунгала, които са семейни - 2 спални с общ коридор и баня и тоалетна.Имаха и веранда с шезлонги.
Също имаше и стаи, по-широки с допълнителни легла в стаята за деца.Това с очите си го видях!

# 8
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Честно казано си спомням само че единия детския басейн  беше много плитък и имаше една пързалка в самия басейн  за по малки деца 3-4 год. и още една от страни.Обаче може да е имало и някоя която аз не съм видяла или сега да не се сещам за нея
Аз понеже  си мислех за моята дъщеря която е на  почти 2г, защото беше пълно с деца на нейната възраст и това ми е направило впечатление.

# 9
  • Мнения: 927
Pina, вие в кой хотел сте били?
Аз съм решила да сме на ол инклузив, въпреки че ме е страх да не прекарам цялото време в ресторантите  Embarassed  eat

# 10
  • Мнения: 11 747
Iman, ние бяхме в Hor palace 3*.Повечето хора май не го харесват този хотел, ама ние много си го харесахме!Ако ходим пак, пак там ще искаме да сме!
Хотела е строен отдавна и наистина е много семпъл.Все пак си е чист, има всичко по стаите, макар мебелировката да е стара.Всичко си работеше, имаше топла вода и прочие.
Не бяхме на олинклузив, а само закуска+вечеря.Много богата беше шведската маса.
Хубавото е, че хотела има собствен плаж, 2 лагуни,басейни,наистина огромен парк.Макар да беше пълен хотела, не можеш да се срещнеш с хора!

# 11
  • Мнения: 3 094
Бяхме на късно море от 1-ви до 7-ми октомври тази година в Хургада в Хилтън Лонг Бийч - 5 звезди - ол инклузив. Много ни хареса . огромен омплекс от големи тела и къщички на 2 етажа. Храната беше добра, всяка вечер имаше тематична кухня - азиатска, ориенталска, италиянска и т.н. Напитките - местно производство също бяха отлични - опитахме и вината и бирата им. Въпреки сушата поддържат хубави градини. Изобщо всички хотелски комплекси там са просторни. Плажът беше чудесен - коралов пясък, собствена за хотела лагуна, бачрета и сервитьори на плажа и какви ли не зарибявки - сърф, банан, парашут, масажи....В пакета си влизат и спортни занимания на плажа - аква-аеробика, баскетбол, латино-танци, аккто и фитнес. Стаите бяха просторни - всеки ден се полага и бутилка вода, която е запечатана допълнително с целуфан. Въпреки че ни бяха споменали за възможни хранителни смущения и бяхме помъкнали какви ли не илачи - нищо не ни се случи, изкарахме си подобаващо добре (е имаше и някоя друга тъпотия като за българи), руснаците и други националности бяха съвсем адекватни - не е имало пиянски истории или тем подобни. Всъщност да кажа, че ходихме с астрал холидейз, но така или иначе всички наши туроператори купуват руски пакети - така, че няма значение практически към кой ще се обърнеш. От страната сме доволни - видяхме доста неща - и исторически (ходихме до Луксор и добината на царете), и морски - влизахме с корабче навътре в Червеното море (което е индигово на цвят, не зная защо е кръстено червено:)) и се любувахме на пъстроцветни риби и огромни хилядолетни корали, ходихме и до бедуинско селище, навътре в источната пустиня. Единственото странно нещо там е, че рано около 18 часа се стъмваше - така им е направен "часовника"Simple Smile и на плажа има дни в които има доста вятър, но затова пък всеки чадър е оборудван и с параван към него - така пък не усещаш колко силно всъщност те пърли слънцето. От преди два месеца, въпреки че съм се мазала с фактор 30 и 20 и все под чадъра се крих имам жесток тен още:). И да споделя купихме си естествено сувенири - папируси, гранитени фигурки и сребърни украшения - всичко е супер евтино и се пазариш както си му е реда.

# 12
  • Мнения: 6 390
Не мога да ти помогна със съвет, но ще следя темата, тъй като догодина март-април сме планирали почивка там. Аз прочетох доста коментари и май се насочих към Лилиленд (шалетата)., но ще се радвам да чуя отзиви и за други хотели.
И ние сме планували март-април 2008 Египет  Grinning да свиркаш къде ще сте  Mr. Green
Надявам се че ще ни се загреят костите, и няма да е някой студ там  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 412
ние ходихме този октомври и отседнахме в захабия (ZAHABIA); от най-евтините, 3 звезди е;беше супер романтично и хубаво;даже се оказа че сме направили и трето бебе по това време  Peace
супер нормален и супер евтин хотел;
закуската и вечерята не бяха кой знае какво но ние много обикаляхме и точно това ми хареса;цените в курорта са много ниски и препоръчвам да не се ограничавате с престой само в хотелите - иначе нищо няма да видите;
като екскурзии ходихме 1.до кайро и 2.в пустинята при бедуините (баядена май се казваше тура)
и двете бяха супер

но лично мнение на нашия екскурзовод който беше българин е че не е място за малки деца поради многото чревни инфекции

# 14
  • Мнения: 11 747
хе-хе, честита бременност с номер 3! Grinning Някой ден ще му кажете, че е заченато в Египет! Heart Eyes

# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние бяхме пролетта в Хургада и бяхме в Синбад бийч - 4 звезди е, има си пясъчен плаж със шезлонги и чадъри, има 2 басейна и 2 водни пързалки, детска забавачница, ресторанти - няколко, кафенце и магазини. От отсрещната страна на Синбад бийч е Синбад аква - той обаче няма пясъчен плаж, а аква парка не си заслужава според мен - имаше много малко атракционни - влязохме да разгледаме.

# 16
  • Мнения: 3 423
в Египет и изобщо в Африка е препоръчително да се вземе хотел 5 *европейска верига или поне с управител европеец за да няма неприятни изненади
ние бяхме в Melia Pharaon 5*,избрах го защото за годината в която ходихме имаше най висок рейтинг в руските сайтове
http://www.ayda.ru/hotels/rating.php?u=4
сега поглеждам отново е с най висока оценка от хотелите в Хургада
но той нямаше пързалки тип тия в Анталия

ако четеш руски в този сайт можеш да си избереш хотел по различни критерии и да провериш подробно отзивите за него

моя съвет е да потърсиш хотел със собствен коралов риф а пързалките да ги оставиш за Анталия
успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 013
ние ходихме този октомври и отседнахме в захабия (ZAHABIA); от най-евтините, 3 звезди е;беше супер романтично и хубаво;даже се оказа че сме направили и трето бебе по това време  Peace
супер нормален и супер евтин хотел;
закуската и вечерята не бяха кой знае какво но ние много обикаляхме и точно това ми хареса;цените в курорта са много ниски и препоръчвам да не се ограничавате с престой само в хотелите - иначе нищо няма да видите;
като екскурзии ходихме 1.до кайро и 2.в пустинята при бедуините (баядена май се казваше тура)
и двете бяха супер

но лично мнение на нашия екскурзовод който беше българин е че не е място за малки деца поради многото чревни инфекции


Честито трето бебе!!! Всъщност, сигурна ли си че е едно Wink Историята познава майки, които зачеват предимно близнаци  bouquet

Моите близнаци са вече на 8 и сами ни врънкат да отидем в Египет - гледат някакво фараонско детско, както и по Дискавъри са виждали пирамиди, камили и прочие и имат интерес. Така че - ще гледам хотелът да е с повече звезди и ол инклузив заради удобството. Иначе, аз лично бих предпочела само закуска и много обикаляне и кръчми, но с децата е по-сложно. Не че не сме го правили.

Мила мама, благодаря за линка, разбирам руски и по принцип надничам във форумите им за пътувания. Сега ще чета.

Ще видя и Синдбад бийч

Много ви благодаря, момичета!

# 18
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Някой да е бил в  Steigenberger?

# 19
  • Мнения: 6 390
в Египет и изобщо в Африка е препоръчително да се вземе хотел 5 *европейска верига или поне с управител европеец за да няма неприятни изненади
ние бяхме в Melia Pharaon 5*,избрах го защото за годината в която ходихме имаше най висок рейтинг в руските сайтове
http://www.ayda.ru/hotels/rating.php?u=4
сега поглеждам отново е с най висока оценка от хотелите в Хургада
но той нямаше пързалки тип тия в Анталия

ако четеш руски в този сайт можеш да си избереш хотел по различни критерии и да провериш подробно отзивите за него

моя съвет е да потърсиш хотел със собствен коралов риф а пързалките да ги оставиш за Анталия
успех  bouquet
мерси за този чудесен сайт
надявам се че оценка 5 се равнява на нашето 6., а не на 2. , нали така  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 423
да точно така 5 си е 6 Wink
ето още малко сайтове-мен никога не са ме подвеждали и избирайки хотел спрямо тях винаги съм била доволна
http://www.tophotels.ru/
http://www.tripadvisor.com/
http://www.otdohnuli.ru/
http://www.otzyv.ru/

успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 6 390
да точно така 5 си е 6 Wink
ето още малко сайтове-мен никога не са ме подвеждали и избирайки хотел спрямо тях винаги съм била доволна
http://www.tophotels.ru/
http://www.tripadvisor.com/
http://www.otdohnuli.ru/
http://www.otzyv.ru/

успех  bouquet
ейййй супер си   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 423
радвам се да помогна Hug

# 23
  • Мнения: 2 013
Момичета, а Хургада или Шарм ел Шейх?

# 24
  • Мнения: 3 094
Момичета, а Хургада или Шарм ел Шейх?

Хургада - там е по-безопасно, бедуините са изселници от Судан (които в по-голямата си част са благоразположени и общуват с чужденци и ги приемат в селищата си за туристически обиколки), а тези които са в Синайския полуостров (където се намира Шарм-ел-Шейх) са от Саудитска арабия. Те се занимават с трафик на хора и наркотици и всеки опит на правителството на Египет да овладее ситуацията завършва с атентат в курорта. Шарм-ел-Шейх е по-лъскавият, но определено по-опасният.

# 25
  • Мнения: 3 423
аз също избрах Хургада ,защото наистина е по безопасно ,тъй като е далеч от Израел .
В Шарм ходят много израелски туристи и атентатите са към тях.
Друг плюс на Хургада е ,че е мног близо до Луксор.
Също единствената им подводница за туристи е в Хургада.
Също въпреки,че самия Шарм е по хубав от Хургада ,като град (по нов е)ако си избереш луксозен хотел и си седиш в него няма разлика дали си в Хургада или в Шарм.Работа в самите градове по моя преценка няма освен за да се потърси екскурзия от тамошна агенция(имат по разнообразни и по на ниска цена от екскурзиите на приемащата страна)

# 26
  • Мнения: 11 747
за 5 дни, няма да успееш да разбереш в Хургада ли си, в Шарм-ал-Шейх ли си?!! Laughing

# 27
  • Мнения: 2 091
Някой да е бил в  Steigenberger?
Почивахме в Steigenberger Al Dau от 17 до 24 ноември. Питай, ако те интересува нещо.

# 28
  • Мнения: 554
Някой бил ли е в Pharao Hotels El Mashrabia?

 В руския сайт пише , че е 3* а от Алфатур ми го предлагат за 4*

Ще ми се някой който го е посещавал да си каже мнението.

# 29
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Някой да е бил в  Steigenberger?
Почивахме в Steigenberger Al Dau от 17 до 24 ноември. Питай, ако те интересува нещо.
Да, моля те опиши как беше? Доволна ли си? Как са басеините и най-вече обслужването?
А стаите?
Благодаря предварително  Hug

# 30
  • Мнения: 2 091
Стаите са огромни - около 35 кв.м., според мен има място за семейство с 2 деца. Храната в ресторанта е чудесна, вечеряхме и във френския
р-т "Александър". Басейните също са ОК, водата обаче в тях беше много студена - около 20 градуса, а иначе ноември температурите бяха около 28 градуса. И плажа е хубав, на плажа също има ресторант - не лош. За обслужването - какво да ти кажа - както навсякъде в Египет - времето не е критерий за тях - не бързат заникъде, хотелът обаче е под немски мениджмънт и това си казва думата - миналата година бяхме в Радисън в Шарм ел Шейх и чакахме по 20-30 мин.за кафе и фреш - тук бяха доста по-бързи Mr. Green
Аз работя в сферата на туризма от около 10 години и окото ми е увредено, гледам не само като клиент, а и от другата страна. Като цяло мога да кажа, че почивката ми хареса, хотела в момента е един от най-добрите в Хургада. Навън обаче не ми хареса...това ми е четвърто ходене в Египет и мисля, че ще е последно.

# 31
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Стаите са огромни - около 35 кв.м., според мен има място за семейство с 2 деца. Храната в ресторанта е чудесна, вечеряхме и във френския
р-т "Александър". Басейните също са ОК, водата обаче в тях беше много студена - около 20 градуса, а иначе ноември температурите бяха около 28 градуса. И плажа е хубав, на плажа също има ресторант - не лош. За обслужването - какво да ти кажа - както навсякъде в Египет - времето не е критерий за тях - не бързат заникъде, хотелът обаче е под немски мениджмънт и това си казва думата - миналата година бяхме в Радисън в Шарм ел Шейх и чакахме по 20-30 мин.за кафе и фреш - тук бяха доста по-бързи Mr. Green
Аз работя в сферата на туризма от около 10 години и окото ми е увредено, гледам не само като клиент, а и от другата страна. Като цяло мога да кажа, че почивката ми хареса, хотела в момента е един от най-добрите в Хургада. Навън обаче не ми хареса...това ми е четвърто ходене в Египет и мисля, че ще е последно.
Много благодаря за отговора  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 7 119
в Египет и изобщо в Африка е препоръчително да се вземе хотел 5 *европейска верига или поне с управител европеец за да няма неприятни изненади


Не е точно така.В Кайро бяхме в 5* , който не можеше да стъпи на малкият пръст на 4* в Хургада. Направо беше...  Sick

В Хургада бяхме в супер хотелски комплекс- Alf leila wa leila, води се 3*+ , но си е 4* На втора линия е, но ние предимно си стояхме на басейните или бяхме на екскурзии.
Препоръчвам  Peace

# 33
  • Мнения: 3 423
Всеки,който е попътешествал достатъчно, знае че не се сравняват градски тип5 * и курортни хотели 5*
Освен това може да са ви продали за 5 и хотел по ниска категория,защото този ви  в Хургада си е 3 *,не 4.
Това ,което аз споделих е принцип,наистина в Африка не се препоръчват по ниска категория хотели  за да няма неприятни изненади .Препоръчително(не задължително )е да се вземе хотел 5 и то ,както вече писах от световна верига или с управител европеец-това е препоръчано във всички чужди сайтове а и от агенцията ,с която ние пътуваме.
Освен това е странно да се предпочете хотел 2ра линия и басейните точно в Египет,където кораловото море е едно от най големите богатства и най разумно е да се вземе хотел със собствен коралов риф.Но разни хора ,разни идеали.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 119
От целия ти коментар съм съгласна само с последното изречение.
Част от бг групата които бяха в 5 звезден хотел в Курорта Хургада, казаха , че храната била под всякаква критика и че май тях са ги прекарали, а не нас.
На втора линия бяхме поради супер много причини, най - важната е че бяхме с дете и не можехме да си позволим да бъдем цял ден на плаж, а кораловите рифове ги видяхме гмуркайки се до тях .

# 35
  • Мнения: 1 941
Не мога да се включа с препоръки за детски забавления в Хургада, но за онези, които ще ходят без деца за мен хотелът е Сънрайз Роял в Макади бей.

цък
Горещо препоръчвам да избягвате хотелите в самото селище, в залива Макади е много по- добре и не е много далеч от центъра. Миналата година бяхме в този хотел, беше фантаситчно. Имат и ултра ол инклузив.Хотелът се управлява отевропейци, обслужването е страхотно, много чисто и луксозно на сравнително поносими цени. Половин година по- късно ходих с някакви туроператори на опознавателна екскурзия в Хургада, минахме кажи речи през всички хотели, които се предалгат в пакетите от България. Добро впечатление ми направи и местния Хилтън, както и един хотел със страхотеееен аквапарк, който обаче беше от другата страна на шосето, сиреч не е на плажната ивица. Иначе хотелите в Шарм са къде, къде по - луксозни. Но, според мен там ходят и по - богатите туристи. Освен страшно, е някак си и по - комерсиализирано. Докато в Хургада е по - бутиково, глезят те като клиент, а в Шарм по - масови се нещата. Оххххххххххх обичам Египет! За съжаление мъж ми не се съгласи да ходим тая година #Cussing out

# 36
  • Мнения: 1 417
В Хургада бяхме в супер хотелски комплекс- Alf leila wa leila, води се 3*+ , но си е 4* На втора линия е, но ние предимно си стояхме на басейните или бяхме на екскурзии.
Препоръчвам  Peace
Напиши нещо по-вече за този хотел. Решихме да направиме подарък на наши много близки и от всичко, което се предлага май това е единственият хотел за който отзивите са все позитивни. В католозите го дават, като 4*, а преди време на наши служители направихме сватбен подарък и те си избраха този хотел и бяха супер доволни, ама всеки има различна база и критерий за сравнение. За Египет хотела се оказва труден избор, защото звездите съвсем не са критерий за качество, някой 5* са на по-ниска цена от 4*, в същото време аз не съм склонна да платя 1000 евро на човек за Египет, защото почти за толкова може да отидеш на много по-хубави и далечни места. Решението трябва да взема утре Wink

# 37
  • Мнения: 3 094
В Хургада бяхме в супер хотелски комплекс- Alf leila wa leila, води се 3*+ , но си е 4* На втора линия е, но ние предимно си стояхме на басейните или бяхме на екскурзии.
Препоръчвам  Peace
Напиши нещо по-вече за този хотел. Решихме да направиме подарък на наши много близки и от всичко, което се предлага май това е единственият хотел за който отзивите са все позитивни. В католозите го дават, като 4*, а преди време на наши служители направихме сватбен подарък и те си избраха този хотел и бяха супер доволни, ама всеки има различна база и критерий за сравнение. За Египет хотела се оказва труден избор, защото звездите съвсем не са критерий за качество, някой 5* са на по-ниска цена от 4*, в същото време аз не съм склонна да платя 1000 евро на човек за Египет, защото почти за толкова може да отидеш на много по-хубави и далечни места. Решението трябва да взема утре Wink

с риск да се повторя - в началото на октомври тази година бяхме в Хургада, в Хилтър Ризорт - 5 звезди и съм много доволна. Пакетът за ол инклузив , 7 нощувки и самолетния билет (и визата) беше 475 евро на човек. Не съм чула някой да е дал повече от 650 евро и нова мисля беше за най-шикарния , който тогава се предлагаше там - Мьовенпик Ел Гуна.

# 38
  • Мнения: 1 417
с риск да се повторя - в началото на октомври тази година бяхме в Хургада, в Хилтър Ризорт - 5 звезди и съм много доволна. Пакетът за ол инклузив , 7 нощувки и самолетния билет (и визата) беше 475 евро на човек. Не съм чула някой да е дал повече от 650 евро и нова мисля беше за най-шикарния , който тогава се предлагаше там - Мьовенпик Ел Гуна.
Най-вероятно става въпрос за пакет купен извън Бг. Бюджета ни е до 500 евро на човек, така че е ОК, но в момента изобщо не се предлага, а съм сигурна че ако питам ще е на доста по-висока цена. А по горе коментиран хотел достига до цена от 1147 евро Confused http://www.alfatour.bg/cms_show_hotel.php?id=3658
А сега видях, че сте били с Астрал  newsm78

# 39
  • Мнения: 3 094
с риск да се повторя - в началото на октомври тази година бяхме в Хургада, в Хилтър Ризорт - 5 звезди и съм много доволна. Пакетът за ол инклузив , 7 нощувки и самолетния билет (и визата) беше 475 евро на човек. Не съм чула някой да е дал повече от 650 евро и нова мисля беше за най-шикарния , който тогава се предлагаше там - Мьовенпик Ел Гуна.
Най-вероятно става въпрос за пакет купен извън Бг. Бюджета ни е до 500 евро на човек, така че е ОК, но в момента изобщо не се предлага, а съм сигурна че ако питам ще е на доста по-висока цена. А по горе коментиран хотел достига до цена от 1147 евро Confused http://www.alfatour.bg/cms_show_hotel.php?id=3658
А сега видях, че сте били с Астрал  newsm78

да, от българия купихме пакета, по скоро приятелка ми го купи......гледай като почнат пролетните оферти - февруари може би - има непременно промоционни оферти! нашата беше всеки втори почива на половин цена - т.е 2, 4 или 6 човека спестяват по 25 %. И това беше за втората седмица. Гледай сайтовете на Астрал, Он травъл Афла, Аква, Алма......те купуват всички на едни цени от руски тур-оператори и тук предлагат някои вариации в цените.

# 40
  • Мнения: 3 423
В Хургада бяхме в супер хотелски комплекс- Alf leila wa leila, води се 3*+ , но си е 4* На втора линия е, но ние предимно си стояхме на басейните или бяхме на екскурзии.
Препоръчвам  Peace
Напиши нещо по-вече за този хотел. Решихме да направиме подарък на наши много близки и от всичко, което се предлага май това е единственият хотел за който отзивите са все позитивни. В католозите го дават, като 4*, а преди време на наши служители направихме сватбен подарък и те си избраха този хотел и бяха супер доволни, ама всеки има различна база и критерий за сравнение. За Египет хотела се оказва труден избор, защото звездите съвсем не са критерий за качество, някой 5* са на по-ниска цена от 4*, в същото време аз не съм склонна да платя 1000 евро на човек за Египет, защото почти за толкова може да отидеш на много по-хубави и далечни места. Решението трябва да взема утре Wink

с риск да се повторя - в началото на октомври тази година бяхме в Хургада, в Хилтър Ризорт - 5 звезди и съм много доволна. Пакетът за ол инклузив , 7 нощувки и самолетния билет (и визата) беше 475 евро на човек. Не съм чула някой да е дал повече от 650 евро и нова мисля беше за най-шикарния , който тогава се предлагаше там - Мьовенпик Ел Гуна.
всичко явно зависи и от датата,защото ние платихме по 700 evro на човек за посрещане на Нова Година 2005 в Египет
(обаче с включена новогодишна вечеря)

# 41
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси за споделеното   bouquet
А кой от тези хотели бихте ми препоръчали:
Coral Sea Hurghada Resort, Regina Style Resort,  El Samaka Beach hotel,  Movenpick Resort & SPA El Gouna
http://www.rual-travel.com/Travel/index.php?main_page=product_in … p;products_id=870

# 42
  • Мнения: 3 215
Валиден ли е все още последният въпрос или вече си избрахте хотел?
Аз препоръчвам последния от изброените.Но следва да се има предвид,че той не е в Хургада,а в Ел Гуна.Това е различен курорт,на 20-тина минути на север от Хургада.Хотелът е хубав и огромен,има няколко плажа,един от басейните е затоплен и става за плуване и през зимата.Детският басей е топъл,защото е плитък и слънцето го нагрява.Има фитнес и хубав СПА център (доста скъпичък).Хотелът има по-стара и по-нова част.Ако сте в по-новата,можете да закусвате в италианския ресторант и си спестявате ходенето до главния,който е в централната сграда и е малко далечко.
Ел Гуна е сравнително нов курорт,много красив и спокоен.Вечер на центъра има фолклорни програми,а за купонджиите има beach party-та.Марината е невероятно красива по залез слънце,а яхтите "паркирани" там са доста впечатляваща гледка.Има моторни лодки,с които можеш да се разходиш из каналите (наричат Ел Гуна египетската Венеция).
Това съвсем накратко.Ако някой се интерсува от още инфо,да пита.
Единственото,което на мен не ми хареса,беше,че е прекалено ветровито (доста е открито).Става дума за началото на ноември.Иначе за кайт сърфинг е перфектно  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт