Нагли и безочливи са .....

  • 6 003
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 370
Ако може и някой да ви ги облече и нахрани и да ви ги отгледа направо!
ДАЛИ ТОГАВА ЩЕ СТЕ ДОВОЛНИ?!?

Да не би да си в сферата на ДГ и да се почувства директно засегната? Mr. Green

Към Лени-слънце, да препоръчваш ЧДГ за 4-500 лева на някой, който е казал, че не цепи стотинката на 2, но НЕ Е и богат,си е...като да кажеш "яжте пасти наместо хляб". И не е вярно, че в ЧДГ не искат пари. Само че там парите са на ДРУГИ НИВА. За екскурзия в Боровец, за лагер на Банско.....за курсове по чужди езици.
Аз засега съм намерила детска градина-държавна-на доста добро ниво, имам пряка връзка и информация какво точно става там, тъй като на моя близка детенцето ходи там. Ще видим какво ще става....след по малко от година.

# 61
  • Мнения: 1 503
Г-жата е учителка!

# 62
  • Мнения: 599

И аз така си помислих.Със сигурност не е от тези,които децата ги обичат. #2gunfire

# 63
  • Мнения: 3 036
Да ще си призная без бой учителка на деца от 1 до 4 клас.
Учителка,която всеки месец дава по 5,6 лева за да се закупят карти за автобус на 9 до 10 деца.
(за да идват на училище)
Учителка,която всяка година от 1 юни до 15 август боядисва с блажна боя под и цокли на класни стаи.
(не се дават пари за поддръжка)от родители
Учителка,която дава по 10,15 лева на месец за маркери,хартия,ксерокс
няма пари за консумативи
Учителка,която купува на две деца от своя клас всеки ден обед.
(за да не са гладни,защото за родителите аз съм длъжна да се грижа за тях)
За ваше сведение  в "белите страни" всеки родител плаща луди пари,за да учи детето му в нормални условия.
И още веднъж за ваше сведение не съм стачкувала,защото това е против моите разбирания - не са виновни родители и деца за тези условия в които работим.
Накрая нека всеки ,който се е почуствал засегнат да бъде извинен от мен и да приеме моите извинения,но понякога ми идва в повече от претенции.

# 64
  • Мнения: 599
Евала за твоята благотворителност,но със сигурност тук (във форумите) няма такива безотговорни родители и не е нужно да си го изкарваш на тях.И е съвсем естествено,когато даваш някакви пари(без да си длъжен,а по-скоро изнудван) да имаш претенции.

# 65
  • Мнения: 2 070
Евала ти Деси Минкова.

Аз също се чудя защо след като даваме постоянно сапун, тоалетна хартия, салфетки, детето ми казва, че не ги трият. Понякога поглеждам и няма закачена тоалетна хартия. Друг път има, но никой не наглежда детето докато пишка и разчита то само да се изтрие. А са още в първа група, не всички могат. Често бързат, изчкват ред, особено след следобедния сън.

Пак се обръщам към авторката - кажи я най-после тази градина коя е.

# 66
  • Мнения: 3 036
А от кого изнудван?
Ако имам за кретен министър,не може ли да има разбиране от другите?
Да не мислиш за това което изброих,че някой родител ми е благодарил?
Те си мислят, че съм длъжна и това ми влиза в задълженията.
Да не казвам,че имам дете от малцинство,което го обличам,защото ми е тъжно в тоя студ,как го пращат на училище.

# 67
  • Мнения: 6 167
Жозефина, не рекламирам частната алтернатива, а казвам, че тя съществува и може да реши казуса.
400 лева месечно не знам дали са много или малко, зависи от доходите на хората. Това за пастите е само в твоята фантазия, аз с жената се разбрах.





# 68
  • Мнения: 2 070
Стига бе Лени, 400 лева са си пара и засега не са никаква масова алтернатива. Почти толкова е средната работна заплата. Ще реши казуса на няколко човека и толкова.

# 69
  • Мнения: 5 370
Жозефина, не рекламирам частната алтернатива, а казвам, че тя съществува и може да реши казуса.
400 лева месечно не знам дали са много или малко, зависи от доходите на хората. Това за пастите е само в твоята фантазия, аз с жената се разбрах.






Това е заплата, която в провинцията понякога е мираж. Не е лошо човек от време на време да слиза в реалността, все пак. А че си се разбрала с жената-това си е отделна тема.
За 400 лева могат 10 деца да ходят на Държавна Градина. Това, че аз, втори и трети можем евентуално да си го позволим точно като АЛТЕРНАТИВА-  не значи, че може да се даде като масов съвет в тема, в която авторката е подскочила точно поради финансово извиване на ръцете.

# 70
  • Мнения: 2 070
Жози, в Плевен частната детска градина е 200 лева и пак много малко хора могат да си я позволят, но доколкото знам има и чакащи. Но наистина 400 е една заплата. Другият родител пък като си даде неговата заплата за кредита по жилището да речем...

# 71
  • Мнения: 6 167
Ох, стига сте търсили под вола - теле!
Изобщо не знам дали са много или малко за доходите на авторката! Изобщо не давам масов съвет. Изобщо не давам съвет, даже!  Стига сте фантазирали, нито съм някаква Мария Антоанета, нито имам нужда да ми се обяснява какво в 'положението' на масата. Изобщо не знам частна алтернатива, в която и да е сфера, която да е по силите на масата хора.

# 72
  • Мнения: 5 370
Жози, в Плевен частната детска градина е 200 лева и пак много малко хора могат да си я позволят, но доколкото знам има и чакащи. Но наистина 400 е една заплата. Другият родител пък като си даде неговата заплата за кредита по жилището да речем...
Дай ми я тази частна за 200 лева беееее. Ще пея песен даже. Mr. Green
Отклоних се, айде пак по темата - за алтернативите на ДДГ. Та....докъде бяхме стигнали? Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 533
Там, където пишете, че няма отчетност - не правите ли родителски срещи и да коментирате всичко, което ви тревожи на място със самите родители и учители?

В нашата градина на родителската среща в началото решаваме заедно колко пари да съберем, обикновено по 10 лв есента и 10 по Коледа за играчки. Ок. 30 лв им беше папката за дете с всички материали за цялата учебна година. Отделно всеки месец даваме кухненски рула, салфетки и тоалетна хартия. Виждала съм сутрин като се мият какво става - госпожата седи до чешмите и къса на всяко по една салфетка от кухненските рула. Мият се по няколко пъти на ден, 25 деца. Няколко рула на ден заминават.

Аз лично нямам никакви оплаквания, но ако имах, щях да ги обсъдя с госпожите.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега като ви чета и се замислям,
че всъщност няма калпави детски заведения,
а има калпави директорки. Защо в една детска градина
има средства за всичко, а в друга трябва да се събират
пари от родителите? Искам да поясня - и двете са
държавни  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт