Може ли пресен плод на 10 месечно детенце?

  • 1 018
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 176
До скоро давах плодови пюренца за десерт.
Пробвах с пресен плод и се оказа, че много и харесва: банан, круша, ябълка...
Тя дъвче вече чудесно и мисля, че е по-добре за нея да хапва парченца пресен плод вместо пюрета.
Какво ще кажете?

# 1
# 2
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Да , може  !!!

# 3
  • Мнения: 674
Може даже още след 6-ти месец! Peace

# 4
# 5
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
и аз и давах след 7-8 месечна възраст  Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Даже е по-добре пресен плод.

# 7
  • Мнения: 27 524
Може даже още след 6-ти месец! Peace

Точно така. Давай ги винаги на гладно обаче и за предпочитане да са от един вид.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 439
Може! Peace
Аз давам пресен настърган плод от около 2 месеца! Ябълки, круши и банани! Дори като бяхме на консултация предния път, педиатърката специално ни попита дали даваме вече настъргани плодове.

# 9
  • Мнения: 484
И аз давах до преди седмица, но Яна я болеше коремчето и спрях. Пак ще пробвам след около седмица. Но се чудя дали да не го давам сутрин, за да няма такъв проблем с коликите

# 10
  • Мнения: 1 371
Пресни плодове давам откакто съм го захранила, т.е. от шестия му месец. Но винаги от един вид.

# 11
  • Мнения: 472
Даже е препоръчително, но да са от един вид  Hug

# 12
  • Мнения: X
Аз също давам пресни плодове, намачкани или леко пасирани. Само дето не знаех, че трябва да са от един вид  newsm78. Аз съм смесвала круша с банан, ябълка с банан, сливово пюре с банан... Rolling Eyes Какви са последствията?

# 13
  • Мнения: 753
Аз давах от 7 месеца, но бебо ядеше по много малко. Като навърши 10 месеца започна да яде по повече пресни плодове! Та, ако приема, защо да не му се дават.

# 14
  • Мнения: 2 757
Ние утре ставаме на 6 месеца. Ама днес моят юнак ми сграбчи банана от ръцете и почна да го смуче. Хапна си и много му се услади, но го взех, че се уплаших. Милия как рева, чак ми стана съвестно, че съм му го отнела. Захранен е с плодови, зел пюрета и каша от 1 месец, но не иска, да е ял по 2-3 лъжички и то насила и то не всеки ден. Ама банана много го хареса.

# 15
  • Мнения: 8 242
Защо да са от един вид  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 170
Защо да са от един вид  newsm78
Аз също давам пресни плодове, намачкани или леко пасирани. Само дето не знаех, че трябва да са от един вид  newsm78. Аз съм смесвала круша с банан, ябълка с банан, сливово пюре с банан... Rolling Eyes Какви са последствията?
Най- вероятно за да може да се проследи реакцията към определения плод. Ако, не дай Боже, има проблем и си дал повече от едно нещо, трудно ще разбереш от кое е проблема.
... аз за тази причина се сетих. Ако има и друга, ще ми е интересно да я чуя Peace

# 17
  • Мнения: 8 242
Ако е за принципите на захранването - ясно, че 1 по 1..
Или има и друго  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 5 401
Ако е за принципите на захранването - ясно, че 1 по 1..
Или има и друго  Rolling Eyes

Ми аз този принцип спазвам при плодови диети. За първи път чувам, че на бебета трябва да се предлага 1 вид.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт