Кампанията "Училище без насилие" на УНИЦЕФ

  • 3 394
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 865
Аз така и не можах да си обясня що за геноцидна политика беше премахването на лекарите и зъболекарите от училище? Кому пречеше една от малкото нишки в здравеопазването, които функционираха - годишни прегледи, ваксини, профилактика на хронични заболявания и неотложна помощ при нужда. Сега? Ще има бум на заболявания, защото много от децата остават неимунизирани, непрегледани от зъболекар и изобщо... Да, това няма нищо общо със стачката, но има общо с нас. Колко жалко?

# 16
  • Мнения: 5 370
Бях против учителската стачка, а още не се бях сблъскала с проблемите. Сега вече съм убедена - за всички тези ужасии, които се случват в училищата са отговорни ТЕ, и никой друг!  И по наше време е имало агресивни деца, имало е и "безотговорни, прости и безхаберни"  родители. Но това не се случваше, не и в такива мащаби. Когато някой сгазеше лука, си носеше последствията. Ученици се изключваха заради неподходящо облекло и прическа. Днес децата се избиват и госпожите не ги е еня, защото това е "проблем в семейството" и не ги касае, не е тяхно задължение да се грижат за децата, не е тяхно задължение да възпитават, не е тяхно задължение да ги напътстват и какво ли още не.....
Тоест, смяташ, че пак учителите са виновни, задето детето в първи клас е нападнало твоето собствено???? Shocked Щото те са го възпитавали до 7 години????
То е ВИДЯЛО някъде този модел, Минзухар. И със сигурност НЕ Е ИМАЛО ВРЕМЕ  да го види в училище.
А колкото до изключванията-за тях се обърни към г-н Министъра и тези, които вече 17 години разказват играта на образованието и образователната система.

# 17
  • Мнения: 1 671
Харесва ми кампанията. Клипът всеки път ме кара да настръхвам.

Със съжаление обаче ще се присъединя към мнението, че учителите трябва да са по-ангажирани към учениците.

Знаете ли, живея в един вход с Антония ,която заедно с Мария, уби своята съученичка Маргарита преди няколко години.
Познавам Антония от бебе. Никога не бих допуснала, че е способна на нещо подобно.

НО!

Класната й ръководителка нито веднъж не била сигнализирала родителите, че детето им има натрупани над 160 неизвинени отсъствия.

Моля, някой учител да ми обясни, как да знае родителят какво става с детето му по време на училище, след като обратната връзка я няма?

Правя паралел с едно време, когато викаха мама в училще, защото бях казала думата "пишка".

Струва ми се, че нещата са взаимно обвързани.
Учениците са такива днес, защото им бе позволено да станат такива.

# 18
  • Мнения: 107
Току що по новините на Нова показаха учителка, която бие децата  Shocked Shocked Shocked
Обяснението й-"Защото са шумни"  ooooh! #Cussing out
Как е възможно да има такива хора???

Случаят с починалото дете е потресаващ  Sad Казаха, че е имало учител по време на злополуката. Какво е направил? Къде е гледал?

Това са тези същите нахалници, които бяха ангажирали цялата държава с исканията си...е, кажете ми как да ги уважавам, как да кажа, че са прави....къде да си изпратят хората децата на училище, за да бъдат спокойни за сигурността им?

Положението е отчайващо  Cry Кажете...как да се накажат такива безотговорни и нагли хора?

# 19
  • Мнения: 1 616

Моля, някой учител да ми обясни, как да знае родителят какво става с детето му по време на училище, след като обратната връзка я няма?


Ще ти отговоря - родителят може да знае какво се случва с детето му в училище, ако си направи труда да потърси информация. Тоест по телефона или в училището. Не е много сложно. В случая са виновни и учителката, и родителите.

# 20
  • Мнения: 1 072
На сегашните деца им липсва дисциплина и здрава ръка.
Ако разбера, че учителката на дъщеря ми й е дръпнала ухото и е имало причина, няма да зина с огромна паст, че това е противозаконно.
Няма какво да прехвърляме вината. Всички сме виновни.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Случва се, защото има усещане за безнаказаност и у възрастните, и у децата.

# 22
  • Мнения: 1 671

Моля, някой учител да ми обясни, как да знае родителят какво става с детето му по време на училище, след като обратната връзка я няма?


Ще ти отговоря - родителят може да знае какво се случва с детето му в училище, ако си направи труда да потърси информация. Тоест по телефона или в училището. Не е много сложно. В случая са виновни и учителката, и родителите.


Принципно е така.

Обаче остава необясним за мен фактът, че родителите не знаят по колко неизвинени имат децата им.
Та това са цели 160 неизвинени, бе хора! Айде 10 - 20 да са, разбирам, учителят няма да тръгне наред да звъни на родители, ама това са 160  #Crazy

Мисля си, че когато се случва нещо необичайно, нещо инцидентно, учителят не трябва да чака родителите да потърсят информация, а трябва да сигнализира веднага.

# 23
  • Мнения: 5 370
На сегашните деца им липсва дисциплина и здрава ръка.
Ако разбера, че учителката на дъщеря ми й е дръпнала ухото и е имало причина, няма да зина с огромна паст, че това е противозаконно.
Няма какво да прехвърляме вината. Всички сме виновни.
  bouquet  bouquet
Рядко по тази тема се срещат здравомислещи хора. Обикновено винаги се търси вина само и единствено у едната страна.

# 24
  • Мнения: 4 586
160 отсъствия са 50 учебни дни все пак, два месеца. Егати строгия родителски контрол.
Кажете нещо за родителската грижа над загиналото дете. Родителите са в Германия, бабата настойник в Брестовене, на 40 км.,  момчето живеело само на квартира. Още не са успели да се свържат с никой.
Телефонът в учителската стая е вътрешен, не можеш да се обадиш на нито един родител.
Можеш от личния телефон, аз мога да си го позволя, но останалите?

# 25
  • Мнения: 3 036
Според наредби на МОН при 10 и повече неизвинени отсъствия се пише писмо на родителя и трябва да се подпише че го е получил.
Всеки месец в края му се дават информация в Инспекторат за деца с неизвинени отсъствия,а тази информация отива в Социалните служби, за да спрат детските на родителите.
Не обвинявам никой в лъжа,по скоро че нямат информация - просто не е възможно 160 и родителя да не знае.
Всъщност може - ако друг се е подписал на уведомителното писмо Twisted Evil.

# 26
  • Мнения: 107
На сегашните деца им липсва дисциплина и здрава ръка.
Ако разбера, че учителката на дъщеря ми й е дръпнала ухото и е имало причина, няма да зина с огромна паст, че това е противозаконно.
Няма какво да прехвърляме вината. Всички сме виновни.
  bouquet  bouquet
Рядко по тази тема се срещат здравомислещи хора. Обикновено винаги се търси вина само и единствено у едната страна.

Е, извинете, ама  никой няма право да удря дете....било учител, директоер и т.н. А било то и за най-голямото провинение...Просто има други методи...нали трябва да се дава пример....еми, давайте пример с бой, браво,бе  Close

# 27
  • Мнения: 1 072
Извини ме, но за бой само ти говориш. Може би под здрава ръка, само бой разбираш. 

# 28
  • Мнения: 107
Извини ме, но за бой само ти говориш. Може би под здрава ръка, само бой разбираш. 

 Thinking Ами, аз мислех, че това означава...А ти какво разбираш под "здрава ръка"?

# 29
  • Мнения: 1 072
Като порастнеш, ще разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт