Отговори
# 45
  • Мнения: 1 470
Да си направиш партия е едно да участваш в избори и реално да можеш да защитаваш интерисите си е друго ,а съвсем отделно  е това да спечелиш  и  да управляш .
Съгласна съм с теб!Но все от някъде трябва да се почне!!!Да търпим,не си го и помислям.Да правим митинги и шествия,като няма кой да ни обърне внимание,файда няма.Или ако обърне,ще ни излъжат отново нещо...Единственният вариант според мен,е да се включим в надпреварата...Тогава поне ще ни забележат...А пък ако повярваме в себе си,може и наистина да влезем в парламента...Близо 75 000 потребителя,всеки един от тях има поне още един гласуващ в семейството,от делно приятели и роднини...Ако се обединим повечето от форума със сигурност сме вътре...

# 46
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Искам да видя с очите си как управляващата партия на Сплотените Майки изкарва до край успешен мандат.
Вярвате ли си?

# 47
  • Мнения: 6 029

Надявам се да не си вярват.

# 48
  • Мнения: 6 648
Да си направиш партия е едно да участваш в избори и реално да можеш да защитаваш интерисите си е друго ,а съвсем отделно  е това да спечелиш  и  да управляш .
Съгласна съм с теб!Но все от някъде трябва да се почне!!!Да търпим,не си го и помислям.Да правим митинги и шествия,като няма кой да ни обърне внимание,файда няма.Или ако обърне,ще ни излъжат отново нещо...Единственният вариант според мен,е да се включим в надпреварата...Тогава поне ще ни забележат...А пък ако повярваме в себе си,може и наистина да влезем в парламента...Близо 75 000 потребителя,всеки един от тях има поне още един гласуващ в семейството,от делно приятели и роднини...Ако се обединим повечето от форума със сигурност сме вътре...
Може да изглежда лесно ,но не е .При толкова много партии ..........е абсурдно да се създаде нова.75 000 със също толкова мнения по различните въпроси.Кое ще е основното ,което ще ни обедини?Аз примерно въобще не съм съгласна с мнението ,че майчинството не е добре урудено ,не съм съгласна да се раздават соц. помощи за щяло и нещяло сигурно 55000 потребителя са на различно от моето мнение.

# 49
  • Мнения: 1 470
Искам да видя с очите си как управляващата партия на Сплотените Майки изкарва до край успешен мандат.
Вярвате ли си?
И за що не?!Защо мислиш че сме по-неспособни от сегашните?!
А че не е лесно,не е,иначе щях ли да се хвана?! Hug
Знаете ли,познавам доста хора които кажи речи на майтап се навряха...И управляват...Те са обикновенни хора като мен,дори и в някои отношения по...Айде,няма да се изтъквам...Защо ние да не можем?!

# 50
  • Мнения: 6 648
Червената Шапчица ,мила толкова е гнусно всичко в политиката ,че просто не ти трябва.

# 51
  • tardis
  • Мнения: 329
Хубаво е, че искаш да направиш нещо. Наистина. Възможно е да успееш, не мисля, че те познавам наистина, за да мога да твърдя със сигурност. Не пречи да опиташ.
Не смятам, обаче, че проблемът ни са точно и само управляващите. Проблемът е народопсихологически. Страната ни е такава, каквато е, с любезното съдействие и на управляващи, и на управлявани. Заради начина на мислене и изкривените ценности.
Управлявани-управляващи : това е едно цяло, един механизъм. Нужна е психологическа промяна у нас като нация, нужно е зараждане, изграждане, и въобще наличие на гражданско общество.

# 52
  • Мнения: 1 470
Хубаво е, че искаш да направиш нещо. Наистина. Възможно е да успееш, не мисля, че те познавам наистина, за да мога да твърдя със сигурност. Не пречи да опиташ.
Не смятам, обаче, че проблемът ни са точно и само управляващите. Проблемът е народопсихологически. Страната ни е такава, каквато е, с любезното съдействие и на управляващи, и на управлявани. Заради начина на мислене и изкривените ценности.
Управлявани-управляващи : това е едно цяло, един механизъм. Нужна е психологическа промяна у нас като нация, нужно е зараждане, изграждане, и въобще наличие на гражданско общество.
Абсолютно съм съгласна с теб!!!И дори и да не успея да направя партия,се надявам покрай тази тема,и предлаганата им възможнаст,обикновенните хора да се замислят,какво наистина могат да направят самите те,за да се рпооправят нещата... Peace

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Знаете ли,познавам доста хора които кажи речи на майтап се навряха...И управляват...Те са обикновенни хора като мен,дори и в някои отношения по...Айде,няма да се изтъквам...Защо ние да не можем?!

Защото, ако имаме капка здрав разум в главите си, ще отворим широко очи, ще видим какви ги вършат обикновените хора, случайно попаднали във властта и ще се занимаем с нещо по силите си.

Това разбира се си е моето мнение, с което не обвързвам никого.
Като модератор в този форум, мога само да кажа, че не вярвам партията да се задържи повече от 5 страници (какъвто и да е времевият еквивалент за това).

# 54
  • Мнения: 4 473
Хубаво е, че искаш да направиш нещо. Наистина. Възможно е да успееш, не мисля, че те познавам наистина, за да мога да твърдя със сигурност. Не пречи да опиташ.
Не смятам, обаче, че проблемът ни са точно и само управляващите. Проблемът е народопсихологически. Страната ни е такава, каквато е, с любезното съдействие и на управляващи, и на управлявани. Заради начина на мислене и изкривените ценности.
Управлявани-управляващи : това е едно цяло, един механизъм. Нужна е психологическа промяна у нас като нация, нужно е зараждане, изграждане, и въобще наличие на гражданско общество.

Българинът кожата си мени, манталитета - не!  Tired

Иначе, приветствам идеята много отдавна, но нито ентусиазмът ми, нито оптимизмът ми са достатъчни за нещо по-креативно от разни размисли. Мечтател в България, за мен е равнозначно на луд. Confused

Бог да пази България! Praynig

П.П. Резултатите в анкетата и ме озадачават, и не. Rolling Eyes Втора опция от мен.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 19:34 от strelche®

# 55
  • Мнения: 3 091
Аз принципно съм за това хората да се обединяват в групи, за да защитават интересите си! и партии - тъй като политическата система го изисква!

апатичността през последните години особено на избори показва, че хората имат нужда да виждат себеподобни в парламента, но такива не се появяват!

Лично аз приветствам идеята, бих помагала със съвети, но трябва да е ясно, че усилията ще бъдат значителни, а успехът съвсем не е гарантиран!

Правенето на партия съвсем не е единствената стъпка. първо трябва да се направи сдружение, да се изясни каква е общата цел, подцели, идея, кои са активистите-лидери, и след това да се пристъпи към набиране на симпатизанти и членове на сдружението! партията идва на доста по-късен етап.

Разсейва ме дребната звяр - извинете, че е така разбъркано.

ПС - ЗАглавието на темата ми се струва неподходящо! желаещи може да има, но това никога да не стане! Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 426
не желая да участвам в политиката и хората да ме намразят както мразят всички управляващи до сега те са си и за мразене де

# 57
  • Мнения: 25 899
Искам да видя с очите си как управляващата партия на Сплотените Майки изкарва до край успешен мандат.
Вярвате ли си?

Е, те толкова въображение нямам!  Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 1 470
Аз принципно съм за това хората да се обединяват в групи, за да защитават интересите си! и партии - тъй като политическата система го изисква!

апатичността през последните години особено на избори показва, че хората имат нужда да виждат себеподобни в парламента, но такива не се появяват!

Лично аз приветствам идеята, бих помагала със съвети, но трябва да е ясно, че усилията ще бъдат значителни, а успехът съвсем не е гарантиран!

Правенето на партия съвсем не е единствената стъпка. първо трябва да се направи сдружение, да се изясни каква е общата цел, подцели, идея, кои са активистите-лидери, и след това да се пристъпи към набиране на симпатизанти и членове на сдружението! партията идва на доста по-късен етап.

Разсейва ме дребната звяр - извинете, че е така разбъркано.

ПС - ЗАглавието на темата ми се струва неподходящо! желаещи може да има, но това никога да не стане! Simple Smile
Явно си по в час с нещата...  bouquetКазвай тогава от къде започваме?!Правим ли сдружението?!Предполагам,че ще трябва да се срещнем някъде,за да се поопознаем,и да вземем тези решения...Дайте идеи,къде може да стане това,и кога!!!Аз също ще помисля...

# 59
  • Мнения: 15 936
Червената Шапчица ,мила толкова е гнусно всичко в политиката ,че просто не ти трябва.

това е не на 100, а на 100000 % вярно. Бях член на общинското ръководство на една партия /няма да споменавам името й/ в продължение на две годин. идея си нямате каква гадост е. и това е партия, която е била на власт. няма нищо общо с това, което всички си представяме отвън. гласуваш за който ти кажат - този е наш човек и трябва да го подкрепиме, онзи е син на едикой си и трябва да му сложиме едно рамо и т.н. отвратих се. след като ми изтече мандата се отказах да се кандидатирам за втори точно по гореизброените причини. но пък все още си вярвам, че когато човек иска - винаги ще намери начин. така, че аз съм ЗА идеята  Peace
в крайна сметка има една поговорка "помогни си сам, за да ти помогне и господ". всеки решава сам за себеси  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт