Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 659
  • 642
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 181
Клео, във връзка с последния ти пост ми се ще само да допълня, че в нашия квартал ("Лозенец") няма нито 1 ОДЗ!  Rolling Eyes
a какво имате ясла и ЦДГ ли?

# 46
  • Мнения: 48 068
клео, сега дай да затворим и без това малкото ясли и да оставим само одз-тата, защото на системата ви така й е удобно
на мен в 183 и 168 цдг ми казаха да си подам молбата на 2 януари, а имало и нещо по интернет, ама то ще е февруари и още не било много ясно какво точно ще е- това как ти звучи
в нашия квартал има едно одз, за което и без това има голям наплив, останалите са 2 ясли и 4-5 градини, които са цдг, за яслите наплива също е голям и затова не държат децата след 3 годинки, защото заемат местата на други дечица, логиката е че градините все пак са повече и децата се местят там, за да освободят местата в яслите
да, става въпрос за егн- то и че децата родени в началото на годината няма да бъдат приети на градина според новата система
спомням си че беше обещала да се поинтересуваш как ще се реши този въпрос- дали ще накарат яслите да държат децата до септември, или ще накарат детските да отпуснат места за по- малките, но май нищо не стана? предложи ни само прословутата бавачка от бюрото по труда...

# 47
  • Мнения: 529
 Клеопатра, благодаря за времето, корто ни отделяш! Весели празници на всички.

# 48
  • Мнения: 4 915
Забавачка по интернет
Над 2000 родители щурмуват мрежата след празниците


СОФИЯ. Родителите ще записват децата си на забавачка в София директно в интернет. Очаква се над 2000 майки и бащи да подадат онлайн документи за места в детските градини още в първите дни на Нова година. Систeмата е изградена от "Сирма Солюшънс". Тя обхваща 190 градини в София и струва 383 000 лева.
 Записването на хлапета в забавачки през нета ще намали даването на пари под масата от родители на директори, убедени са в Столичната община. Вторият етап на програмата стартира на 4 февруари. Освен за свободни места в забавачките татковците и майките ще знаят и каква кухня предлага всяка детска градина, както и какви порции ще получават малчуганите.
 Сайтът, в който всеки родител може да направи справка за свободните места в забавачките, е kg.sofia.bg.
 Първото класиране обаче ще е чак след 31 май, а записването - след 2 юни. Второто класиране е след 14 юни, а записването - след 16-и същия месец. Останалите свободни места след това ще се запълват след 23 юни. Това обаче ще става по стария метод - на място в градината.
 С приоритет в детска градина в най-близката община ще имат хлапетата, чиито родители имат адресна регистрация там. Малчугани, чиито братчета или сестрички вече ходят на забавачки, пък ще могат да се запишат без проблем в същата градина.
 В новата система важат и привилегиите за деца с увреждания, които влизат с приоритет в избрани от родителя забавачки.
 Надя Панкова
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-12-28&article=215996

Ей така се прави дезинформация.  Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 1 067
Тъкмо и аз тази статия щах да ви пусна...

ами това... С приоритет в детска градина в най-близката община ще имат хлапетата, чиито родители имат адресна регистрация там.   нали не важеше това уж...

 Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 1 156
в нашия квартал има едно одз, за което и без това има голям наплив, останалите са 2 ясли и 4-5 градини, които са цдг, за яслите наплива също е голям и затова не държат децата след 3 годинки, защото заемат местата на други дечица...
понеже и аз съм в този квартал и понеже и аз имам дете януарче, мисля да се пробвам по и-нет с молба за ОДЗ-то (въпреки че там има само 1 група ясла с 20 места по инфо от директорката). Обадих се преди празниците на директорката на въпросното ОДЗ - 67 'Мечо Пух', тя беше НАПЪЛНО информирана за системата, как ще работи, какви неясноти има - все едно е чела всичко тука!  Sunglasses. Обсъдих и с нея въпроса за 'дупката', която най-вероятно ще се получи като навърши 3 г. детето ми (навършилите до юни 3 г. се изписват юни месец, а навършващите през втората половина на годината 3 г. се изписват септември от яслата) и тя ми каза, че най-вероятно 'в най-скоро време ще се реши и този проблем с противоречие в наредбите - като се промени наредбата'.
Клео, знаеш ли дали се прави нещо по въпроса?
А тези от Стандарт направо ме убиха! То дори и заглавието не е вярно! сега недейте да разнищваме статията ред по ред, ясно е, че е НЕвярна! Клео, не може ли да сигнализираш на общината да се свържат с вестника и най-накрая СО да излезнат в пресата с ЦЯЛОСТНАТА ВЯРНА ИНФОРМАЦИЯ за подаването на молбите.

# 51
  • Мнения: 4 181
клео, сега дай да затворим и без това малкото ясли и да оставим само одз-тата, защото на системата ви така й е удобно
на мен в 183 и 168 цдг ми казаха да си подам молбата на 2 януари, а имало и нещо по интернет, ама то ще е февруари и още не било много ясно какво точно ще е- това как ти звучи
в нашия квартал има едно одз, за което и без това има голям наплив, останалите са 2 ясли и 4-5 градини, които са цдг, за яслите наплива също е голям и затова не държат децата след 3 годинки, защото заемат местата на други дечица, логиката е че градините все пак са повече и децата се местят там, за да освободят местата в яслите
да, става въпрос за егн- то и че децата родени в началото на годината няма да бъдат приети на градина според новата система
спомням си че беше обещала да се поинтересуваш как ще се реши този въпрос- дали ще накарат яслите да държат децата до септември, или ще накарат детските да отпуснат места за по- малките, но май нищо не стана? предложи ни само прословутата бавачка от бюрото по труда...
Ако обичаш не ми дръж такъв тон Naughty
Не съм казала да се затворят яслите, според мен лично ще е по-добре те да се направят ОДЗ-та
Относно въпроса с приема на децата родени в началото на година съм говорила затова, ако може да остават в яслите. Проблемът е, че яслите са на подчинение на МЗ, те си имат съвсем друг регламент на дейност и отдел „Образование” в Столична община няма никакви правомощия.
Сигнализирала съм за проблема, не виждам какво друго очакваш да направя, не съм министър на здравеопазването, нито съм шеф на отдел „Здравеопазване” в общината.
И не виждам какво лошо има в това, че съм предложила варианта с детегледачката като временно решение за майките, които искат да се върнат на работа, а не могат да си дадат детето на ясла по една или друга причина. Какво й е прословутото на тази програма не знам, може би ти ще ми кажеш.

# 52
  • Мнения: 2 885
Т.е. явно сме в един район с Галита и МамаВаси, искам да уточня...че всички директорки /не съм се срещала само с тази на 168 ЦДГ, защото няма да подавам там документи/ са наясно със системата. Да не кажа, че директорката на 67 ОДЗ Мечо Пух направо ми тикна ПРОЕКТА /имаше линк в тази или предната тема/ в ръцете. Казах й, че знам документа наизуст, тя също го знае и молби на 02.01. тя няма да приема. Директорката на 183 ЦДГ не бе много наясно, но това бе преди датата 20-ти и отговора й бе да подам документи на 15-20.01?! Странно, нали....
Както и да е.......Всички са били при Фандъкова, за това съм сигурна.

За ОДЗ-тата има по 1 група /25 деца/ свободни места, за ЦДГ са 2 х 25 деца свободни места - това е резултата от моите проучвания. Говоря за кварталите Яворов, Слатина и Гео Милев. Успех на всички малчовци.

Клео, аз пък детето си не съм записала в ОДЗ. Причини много. Сега сме в ЦДЯ Приказка на ул. Христо Максимов и съм супер доволна и мисля, че е по-добре да няма ОДЗ-та, отколкото да няма ясли и ДГ.
Не всички могат да си позволят детегледачка, затова мисля, че такива предложения само разбунтуват духовете.
Не се сърди, всеки си гледа от неговата камбанария.

Целувки и прегръдки за добре свършената работа!

# 53
  • Мнения: 48 068
извинявам се за тона, ако съм те засегнала, то е ясно че ти не си виновна, ама си по- близо до хората, които взимат решенията, а и си ми на мушка тука  Wink, да си излея душата
просто информацията вече е толкова противоречива, че  #Crazy
сега ще подавам и на 2 януари и на 4 февруари, и ще пиша как е минало и дали са ни приели

# 54
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз смятам да обиколя района за всеки случай на 2ри януари, най-много да ме върнат.

# 55
  • Мнения: 27
Току що звънях в желаните ОДЗ-та и навсякъде ми казаха, че няма да приемат молби на 02/01/2008, а да подам през интернет на 04/02/2008.

# 56
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Забавачка по интернет
Над 2000 родители щурмуват мрежата след празниците


СОФИЯ. Родителите ще записват децата си на забавачка в София директно в интернет. Очаква се над 2000 майки и бащи да подадат онлайн документи за места в детските градини още в първите дни на Нова година. Систeмата е изградена от "Сирма Солюшънс". Тя обхваща 190 градини в София и струва 383 000 лева.
 Записването на хлапета в забавачки през нета ще намали даването на пари под масата от родители на директори, убедени са в Столичната община. Вторият етап на програмата стартира на 4 февруари. Освен за свободни места в забавачките татковците и майките ще знаят и каква кухня предлага всяка детска градина, както и какви порции ще получават малчуганите.
 Сайтът, в който всеки родител може да направи справка за свободните места в забавачките, е kg.sofia.bg.
 Първото класиране обаче ще е чак след 31 май, а записването - след 2 юни. Второто класиране е след 14 юни, а записването - след 16-и същия месец. Останалите свободни места след това ще се запълват след 23 юни. Това обаче ще става по стария метод - на място в градината.
 С приоритет в детска градина в най-близката община ще имат хлапетата, чиито родители имат адресна регистрация там. Малчугани, чиито братчета или сестрички вече ходят на забавачки, пък ще могат да се запишат без проблем в същата градина.
 В новата система важат и привилегиите за деца с увреждания, които влизат с приоритет в избрани от родителя забавачки.
 Надя Панкова
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-12-28&article=215996

Ей така се прави дезинформация.  Rolling Eyes

Е тая простотия каква е?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 356
имам следния въпрос:
след като си попълня по интернет желаната детска градина и там няколко резервни и изпратя формата, какво става ако след примерно 1-2 месеца се наложи да се преместим и тези ми желания не ми вършат работа. Мога ли отново да пусна по интернет молба за друга ДГ, а отказването от досегашните кога става - чак на 1во класиране ли? Или в случай, че си пусна формата по интернет и се сетя, че съм забравила някоя ДГ, или ми я препоръчат в последствие и аз реша със закъснение, че искам да подам и там, какво трябва да направя? През интернет ли пускам отново молба или ходя на място? Проблема е, че сме на квартира и ако се ориентирам към района може после да се окаже ужасно неудобно. Затова се колебая в избора си, имам ли варианти за промяна или трябва да се радвам ако изобщо влезем някъде  newsm78

# 58
  • Мнения: 4 181
[Клео, знаеш ли дали се прави нещо по въпроса?
А тези от Стандарт направо ме убиха! То дори и заглавието не е вярно! сега недейте да разнищваме статията ред по ред, ясно е, че е НЕвярна! Клео, не може ли да сигнализираш на общината да се свържат с вестника и най-накрая СО да излезнат в пресата с ЦЯЛОСТНАТА ВЯРНА ИНФОРМАЦИЯ за подаването на молбите.
Знам само, че се опитват да разрешат въпроса, защото им обясних проблема. Дали ще успеят и кога не мога да кажа.
Относно вестниците, за жалост Галита , това нито е 1-ият , нито ще е последният случай на журналистическа некомпетентност.
Видяхте как в Нова телевизия създадоха пак психоза с това, че майчинството ще бъде 190 лв, а не 220лв ooooh!
От Столична община каквото и да кажат не могат да задължат журналистите да напишат нещо определено.

# 59
  • Мнения: 4 181
имам следния въпрос:
след като си попълня по интернет желаната детска градина и там няколко резервни и изпратя формата, какво става ако след примерно 1-2 месеца се наложи да се преместим и тези ми желания не ми вършат работа. Мога ли отново да пусна по интернет молба за друга ДГ, а отказването от досегашните кога става - чак на 1во класиране ли? Или в случай, че си пусна формата по интернет и се сетя, че съм забравила някоя ДГ, или ми я препоръчат в последствие и аз реша със закъснение, че искам да подам и там, какво трябва да направя? През интернет ли пускам отново молба или ходя на място? Проблема е, че сме на квартира и ако се ориентирам към района може после да се окаже ужасно неудобно. Затова се колебая в избора си, имам ли варианти за промяна или трябва да се радвам ако изобщо влезем някъде  newsm78
Нямаш никакъв проблем. МОжеш да добавяш, махаш градини, да си реорганизираш желанията по всяко време до крайния срок за подаване на документите, като молбата ти остава една и съща и се гледа момента, в който си я подала, а не момента, в който сменяш нещо в нея Peace

Общи условия

Активация на акаунт