Нашите " специални" деца с ДЦП-2!

  • 48 418
  • 343
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 59
ljboznatelna доста интересно за всички ама май трябва да го прочетът някой други хора(лекари ) например.Не искам да ствам банална но ще ви разкажа аз как родих във 25г.с или във 6 месец,тъй като деца родени във това си развитие  е доста трудно да оживеят на мен направо ми казахо без да преовиличавам виж мамче роди  по естествен път че за секцио имаме планирани и няма мечсто за теб апък така или иначе нищо няма да излезе от тези деца.Родих по нормален път две мишлемца едното 680 грама и др.740грама.Да обаче аз не знаех че близнаци се развиват по бързо от един плод тъй като има среднование м/у тях.Едното дете е със ДЦП точно поради тази причина той е долен плод и проблем ми направи момичето която беше отгоре милото то даваше зор (нали е жена).Ако бяха застанали "лекари" до мен щяха да направят секцио по спешност а не да мъчат едно същество да излесе на зор,и може би нямаше да има този проблем. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Нека спра до тук че като се сетя направо откачам  #Crazy
А със сигорност не съм само аз а и много други майки.
Въпреки това кураж на всички маики и сили на всички малки борчета за живот Hug

# 166
  • Мнения: 1 193
Май всички съжаляваме за едно нещо - че при раждането не сме влезли с автомат в родилната зала. Съмнявам се че така щеше да се отнасят с мен ако бях въоръжена.Пища аз че нещо не е наред,а от другата страна се отговаря - тази до кога ще вика.А сега последствията са си за моя сметка.
Сега подготвям второто си раждане,много подплатено  Confused и се чудя ако си купя пистолет дали няма да ми излезе по ефтино.Не знам защо но напоследък чуството за мъст се е развило много силно в мен,дори си мисля че ако убия някого ще се успокоя и ще продължа напред.
За това момичета стискайте палци този път нещата да минат добре.

# 167
  • Мнения: 1 037
бебоче, ще стискаме палци и още как!
Аз вече неискам да си спомням за раждането си, много ме боли.
Една единствена мисъл само немога да изтрия от ума си, никога няма и да мога.
При нас още след раждането беше ясно, че е родова травма.
Немога да не мисля ами ако ми бяха направили секцио, сега щях да имам едно тичащо и разхвърлящо Сиси, е това ме кара да плача, знам , че няма смисъл, станалото- станало, но когато знаеш, че друг е виновен за състоянието на детето ти, а не природата ти иде наистина да застреляш този човек.
Много ме яд и се моля да не срещам и педиатърката/за нейно добро/, която ми каза, че съм виновна затова, че съм спряла да напъвам и дишам.

# 168
  • Мнения: 1 193
бебоче, ще стискаме палци и още как!
Аз вече неискам да си спомням за раждането си, много ме боли.
Една единствена мисъл само немога да изтрия от ума си, никога няма и да мога.
При нас още след раждането беше ясно, че е родова травма.
Немога да не мисля ами ако ми бяха направили секцио, сега щях да имам едно тичащо и разхвърлящо Сиси, е това ме кара да плача, знам , че няма смисъл, станалото- станало, но когато знаеш, че друг е виновен за състоянието на детето ти, а не природата ти иде наистина да застреляш този човек.
Много ме яд и се моля да не срещам и педиатърката/за нейно добро/, която ми каза, че съм виновна затова, че съм спряла да напъвам и дишам.
Cry Cry Cry

# 169
  • Мнения: 154
успех в раждането и ако може направо секцио, и аз съм за намаляване на рисковете до минимум след преживяването си и последиците за дребосъка...вече имаме шведска стена и много се съпротивляваме на упражненията на нея. не зная защо. а от две седмици категорично ми отказва аз да му правя гимнастиката - пищи, реве и почервенява. само на госпожата по физическо, както я наричаме, позволява. ще почакам още седмица и ще започна пак дза го занимавам и аз, дано му мине сърделото до тогава.може ли някой да ми даде съвет за подстригване на дребен-червив-със-собствено-мнение, който към датата на подстригването би трябвало да бъде на около 15 месеца, по план?

# 170
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
любомира, и аз бих се съпротивлявала, ако някой ме кара да правя упражнения Laughing Подстригването при фризьор ли ще е?
bebo4e, стискам палци и аз. Аз сега съжалявам че прекалих малко с видеозона на сина , можеше и по-нарядко. Но нали парения духал и студена каша....

# 171
  • Мнения: 1 157
бебоче, ще стискаме палци и още как!
Аз вече неискам да си спомням за раждането си, много ме боли.
Една единствена мисъл само немога да изтрия от ума си, никога няма и да мога.
При нас още след раждането беше ясно, че е родова травма.
Немога да не мисля ами ако ми бяха направили секцио, сега щях да имам едно тичащо и разхвърлящо Сиси, е това ме кара да плача, знам , че няма смисъл, станалото- станало, но когато знаеш, че друг е виновен за състоянието на детето ти, а не природата ти иде наистина да застреляш този човек.
Много ме яд и се моля да не срещам и педиатърката/за нейно добро/, която ми каза, че съм виновна затова, че съм спряла да напъвам и дишам.
ajeliya много ми е познато това нашата история се дублира с вашата само,че аз искам всичките лекари да #2gunfire #2gunfire #2gunfire и аз никога тази мисъл няма да мога да си изтрия от ума и това ме кара всеки ден да плача за едно и също ,но ние не трябва да се предаваме точно заради нашите прекрасни слънчица и да се борим за тях,аз един път се бях срещнала с акушерката , а тя ми вика коя си ти не те помня newsm78как ще ме помни
bebo4e ще стискаме палци fingerscrossed

# 172
  • Мнения: 1 193

bebo4e, стискам палци и аз. Аз сега съжалявам че прекалих малко с видеозона на сина , можеше и по-нарядко. Но нали парения духал и студена каша....
И аз съм така,първите 3 мес. ходех през 2 седмици на видеозон,все ми се струваше че нещо не е наред. Дано да няма последствия

# 173
  • Мнения: 838

bebo4e, стискам палци и аз. Аз сега съжалявам че прекалих малко с видеозона на сина , можеше и по-нарядко. Но нали парения духал и студена каша....
И аз съм така,първите 3 мес. ходех през 2 седмици на видеозон,все ми се струваше че нещо не е наред. Дано да няма последствия
Peace
и аз така(всеки месец видеозон),но смело ,майчета,всичко ще е наред,да сме живи и здрави и ние и малките ни слънца.

# 174
  • Мнения: 59
Бебечо успех и от мен нека всичко мине добре и  newsm30 да е живо и здраво.
Вики и мама утре заминавам за София на преглед при др.Константинов мислих,мислих и май го измислих  Joyединпът времето, после грип аз съм се в напрежение кога ще отидем и какаво ще ми кажат.
Дано всичко мине добре и се успокоя малко че направо ще ....... #Crazy
Стискайте палци Praynig Praynig Praynig

# 175
  • Мнения: 3 914
Бебечо успех и от мен нека всичко мине добре и  newsm30 да е живо и здраво.
Вики и мама утре заминавам за София на преглед при др.Константинов мислих,мислих и май го измислих  Joyединпът времето, после грип аз съм се в напрежение кога ще отидем и какаво ще ми кажат.
Дано всичко мине добре и се успокоя малко че направо ще ....... #Crazy
Стискайте палци Praynig Praynig Praynig
Деси ,стискам палци Praynig,пиши ми после какво е станало ,моля те Hug
Всичко ще е наред ,ще видиш Hug

Бебоче и за теб ще мисля,ако имаш проблеми ,в Шейново имам страхотна връзка и невероятен лекар,само свирни Hug,даже ще дойда с теб Hug

# 176
  • Мнения: 1 193
Вики и мама благодаря, но в Шейново повече не влизам. Там ми осъкатиха Петя.

# 177
  • Мнения: 59
Здравей те отново просто не знам какво да кажа newsm78.
Др. Константинов беше крайно любезен кам децата и мен и прояви търпение към тях просто нямам думи отдавна не бях срещала такова внимание.
Но чесно да ви кажа аз за едно отидох то стана друго по принцип Дани който със ДЦП и има кривогледство беше причината да отида там но реших да взема и сестраму за един преглед а ако се наложи по нататък да ходя със Дани да не вземам нея.Резолтатът от прегледа ме смая Надежда е със -8 диоптара късогледство а Йордан със -7 диоптъра късогледство, незнам какво да кажа досега не съм забелязвала никакви ама никакви признаци на късогледство.Много примери мога да дам особено за Надето тя дори и трохичките вижда  по земята и ги сабира като метличка е.Сега сме за очила макар че не виждам някой да ги носи но ще опитам. Незнам дали няма да е по добре още един преглед при др. лекар вече съм напълно объркана Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Аз дет се бях шашнала че нищо не правя сега още повече съм объркана Thinking

# 178
  • Мнения: 3 914
Деси ,писах ти по този въпрос в очната тема,да не разводняваме тук Peace

# 179
  • Мнения: 997
"Май всички съжаляваме за едно нещо - че при раждането не сме влезли с автомат в родилната зала."

Ели  Hug не можеш да си представиш колко съм съгласна с теб.
Съпругата на мой колега от един от офисите ни извън София караше проблемна бременност и в първите дни на деветия месец я вкараха за принудително раждане...каквото и да означава това. Уж принудително, но я оставили доста часове на система, с контракции и т.н. .... а лекарите едно си знаели ... естествено раждане. Във фирмата историята на Боби, пък и на други деца е известна, така че таткото.... един 100 кг. убедителен мъж влетял в докторската стаичка, разменил си две, три приказки с дежурния лекар....и 30 минути след това се сдобил с прекрасна 3,800 килограмова дъщеричка /началото на девети месец!!!/ - чрез секцио. Това стана тази събота. В последствие всички са казвали, че майката си е била за секцио, но нали естествено раждане било най - хубаво и т.н. и т.н. Както и да е майката и бечето са добре, а това е най-важното.
----------------------------------

Това го разказах вчера почти на шега, но днес вече не ми е смешно. Снощи детенцето внезапно нещо се влошило. Вероятно вирусна инфекция...забележете, казали са на майката, че тя е разболяла детето, защото сигурно е била болна точно преди да роди. Детенцето е на антибиотици, информацията която дават за него - оскъдна. Родителите на знаят дали и колко е сериозно. Едно от малкото неща, обаче, които са разбрали е, че днес са сложили БЦЖ ваксината на бебчо!!!!!! Двамата са много притеснени, това е едно дълго чакано бебче - майката има два спонтанни аборта преди това. Понякога се чудя защо правят така....не е ли по - просто да обяснят на родителите какво се случва...Обяснението, че не искат да тревожат майката е глупаво.....убедена съм, че в момента тя е повече от разтревожена.  Sad

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 18:00 от елена акманова

Общи условия

Активация на акаунт