Въпрос относно интимната хигиена при малките момиченца?

  • 2 712
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте.
Въпроса ми е предимно към майките на момиченца.  Как поддържате интимната им хигиена?Освен ежедневното миене на дупето, правите ли нещо по-специално? Аз всяка вечер й мия дупето, но понякога забелязвам, че "пилето" й е замърсено, има някакви бели наслоявания ( особено ако предната вечер съм й намазала дупето с кремче за подсичане).  Не знам с какво да ги почиствам.
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Почиствам/не ежедневно/ с памуче, натопено в отвара от лайка. Понякога, ако нямам лайка, с мокра кърпичка.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...забелязвам, че "пилето" й е замърсено...

Е, не, за мъжки полов орган го бях чувала това наименование... ама при момиченца нещо "пиле" не ми се връзва хич...

За вагината говориш, нали?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 833
Мия Дияна под душа, но рядко, сама се справя. Когато дребната беше по-малка понякога използвах мокри кърпички.

# 4
  • Мнения: 581
 Моята дъщеря е на 6г. и смятам за напълно достатъчно миенето с вода всяка вечер.Нямаме проблеми със замърсено "пиле", нито се зачервява.

# 5
  • Мнения: X
Само с вода вечер. Ако има нещо за почистване - с мокра кърпичка или памуче с риванол или просто преварена вода. Общо взето няма проблем с почистването.

# 6
  • Мнения: 2 161
Дъщеря ми сама си мие пилето отдавна.Обяснила съм й, а също и показала как трябва да се мие,за да премахва нечистотиите.Освен вода друго не използва.

# 7
  • София
  • Мнения: 903
...забелязвам, че "пилето" й е замърсено...

Е, не, за мъжки полов орган го бях чувала това наименование... ама при момиченца нещо "пиле" не ми се връзва хич...

За вагината говориш, нали?

За мъжки полов орган "Пиле" ли??? Това за първи път го чувам. hahaha hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря ви. Значи и аз явно правя това, което трябва, но все пак някога имаме проблеми. Да не би да е от кремчето за подсичане?

Иска ми се да я науча сама да се мие, но не знам как. Колко голяма трябва да стане, за да започне сама да го прави?

# 9
  • Мнения: 2 161
Аз на детето му разрешавам от 4 годишно да се мие само.В началото не го правеше добре,после свикна.

# 10
  • Мнения: 2 309
Естествено, че е от крема за подсичане / на 4 години все още я мажеш с крем?!/, събира се между малките и големите срамни устни, наслоява се, и ако не се почисти може да създаде доста проблеми. Дъщеря ми още от бебе я почиствам всяка сутрин с мокра кърпичка, за да отстраня тези наслоявания, вечер - баня.

# 11
  • София
  • Мнения: 903
Естествено, че е от крема за подсичане / на 4 години все още я мажеш с крем?!/, събира се между малките и големите срамни устни, наслоява се, и ако не се почисти може да създаде доста проблеми. Дъщеря ми още от бебе я почиствам всяка сутрин с мокра кърпичка, за да отстраня тези наслоявания, вечер - баня.

Ами когато й е зачервено пилето или дупето ти с какво я мажеш?  newsm78
Това се случва доста често, особено когато е на детска градина, и не се е бърсала когато е пишкала ( защото тя винаги забравя от бързане и като сме у дома все я подсещам). Да я оставя да се разрани  ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 903
Аз на детето му разрешавам от 4 годишно да се мие само.В началото не го правеше добре,после свикна.

А не те ли беше страх отначалото, че няма да се измива добре и  това ще доведе до по-големи  проблеми? Защото мен точно това ме притеснява.

Извинявай за глупавия въпрос, но... от началото къде я учеше да се мие - в леген ли, под душа ли, или как..?

# 13
  • София
  • Мнения: 888
Моята хубостница сама се мие с подвижния душ всяка вече,като използваме сапун от смрадлика. Естествено аз я доизмивам,защото все още е на етап учене. Но това е напълно достатъчно. Педиадърката каза,че децата си имат такава естествена среда във вагината и не се нуждае от интимни шампоани или нещо подобно. Не се е зачервявала долу досега.

# 14
  • Мнения: 2 309
Всъщност разбрах те /за крема за подсичане/, очевидно това е причината. Иначе мен навремето ме учеха да се мия в леген или на ниския чучур на душа. В леген не е особено хигиенично, защото се използва една и съща вода, но пък и във вана е същото, а така на децата им е по-лесно. Според мен на 4 г. и 7 мес. ще те разбре прекрасно като й обясниш.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Мия я с подвижния душ сутрин и вечер, но без сапун. Освен това, като я обливам с душа, с пръст лекичко обирам около срамните устни възможни наслоявания.

# 16
  • Мнения: 2 161
Аз на детето му разрешавам от 4 годишно да се мие само.В началото не го правеше добре,после свикна.

А не те ли беше страх отначалото, че няма да се измива добре и  това ще доведе до по-големи  проблеми? Защото мен точно това ме притеснява.

Извинявай за глупавия въпрос, но... от началото къде я учеше да се мие - в леген ли, под душа ли, или как..?
Страх ме беше и после щателно я проверявах.Веднъж се зачерви,казах й,че е от лошо измиване и тя започна да се старае.В началото просто си играеше с душа.

# 17
  • Мнения: 1 679
С водичка, без сапун.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Когато моите деца бяха на 4, им помагах при измиването, след това постепенно започнах да ги уча да се мият сами. Пълнех им легенчета с вода и ги оставях да се мият сами, след това доизмивах. После започнаха да се къпят сами и под душа. От две години използват интимен гел.

# 19
  • Мнения: 34
Моята дъщеря също доста често зачервява дупе откакто тръгна на градина,макар че поддържаме необходимата хигиена.Това което на нея помага е отвара от лайка или смрадлика.Сварявам по-голямо количество,наливам в нейния леген и я слагам да седне в отварата за няколко минути.Смрадликата има по-голям ефект от лайката.Поне при нея.

# 20
  • Мнения: 34
А наслояванията,които се получават от кремчетата може да махаш с памук,натопен в чай от лайка.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря ви момичета. Не се бях сетила, че вместо с кремче за подсичане може да я слагам да поседи в отвара от лайка или смрадлика. Може би така е по-добре и ще избегнем наслагванията от кремчето за подсичане. Аз иначе опитах да чистя тези отлагания с Риванол, но тя много пищеше, казваше, че я щипе и така и не можах да я изчистя както трябва.


Явно не е рано да започна да я уча да се мие сама. Ще пробвам в най-скоро време. Дано да се получи.

# 22
  • Мнения: 3 271
Дъщеря ми е на същата възраст и много често се случва да се зачерви, мисля, че й е доста чувствителна кожата и затова. Когато си беше у дома по празниците нямаше такива проблеми, явно в градината не се бърше добре. И аз ползвам кремче все още, почиствам после на сутринта с мокра кърпичка. Но и без крем понякога има смегма (мисля, че така се казва). Редовна хигиена и се надявам да свикне скоро да се почивства добре сама.
Забравих да кажа, че аз я уча (справя се сама, но съм при нея и я наблюдавам все още) да се мие с душчето направо на тоалетната, сяда си на нейната седалка. На мен лично така ми е най-удобно, затова и нея уча така.

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 22:15 от Millena

# 23
  • Мнения: 2 732
За подсичане я мажа с бебешко олио .Я иначе я мия всяка вечер със сапун .

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Мия я с чиста вода с подвижния душ, а след това с памуче в преварена вода натопено, ако нещо е останало.

# 25
  • Мнения: 2 609
Моята дъщеря я мия отпред само с водичка, а на дупенцето слагам малко бебешки сапун.


............ с пръст лекичко обирам около срамните устни възможни наслоявания.

Така правя и аз.  Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Това "само с вода" не ми се вписва особено. Вие само с вода ли се миете?! Щото аз не и никога не съм го правила.

Дъщеря ми от известно време се опитва сама да се мие с подвижния душ, аз й помагам. Понякога се зачервява и се натрупват разни нещица, които почиствам с мокра кърпа преди банята.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мия я с подвижен душ  вечер. Използвам бебешки сапун.  Ако има такива наслоявания ги почиствам с мокра кърпичка.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Това "само с вода" не ми се вписва особено. Вие само с вода ли се миете?! Щото аз не и никога не съм го правила.

Дъщеря ми от известно време се опитва сама да се мие с подвижния душ, аз й помагам. Понякога се зачервява и се натрупват разни нещица, които почиствам с мокра кърпа преди банята.

Да! Отдолу само с вода се мия или редувам със сода за хляб.Колкото пъти съм използвала разни интимни гелове, сапуни и сие винаги съм имала проблеми. Това е по препоръка на гинеколога.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Чудесно, радвам се за теб. Сода за хляб...

# 30
  • София
  • Мнения: 888
Чудесно, радвам се за теб. Сода за хляб...
Shocked  И аз съм изумена.За пръв път чувам такова нещо...Пробвала  ли си содата върху себе си?

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
научих я да се мие сама, като й казах: ето, виждаш, че имаш разни бели нещица... миеш се, докато изчезнат. И това беше...

Ама това със содата не го разбрах. Може ли по-точно?

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
В дамски душ слагаш сода за хляб и правиш промивка. Говоря разбира се за възрастен човек. Какво толкова чудно има. Ако искате питайте някой гинеколог. Това разбира се не е по темата, но го казах към репликата ""какво означава чиста вода".Вие така ли се миете?"

# 33
  • София
  • Мнения: 888
В дамски душ слагаш сода за хляб и правиш промивка. Говоря разбира се за възрастен човек. Какво толкова чудно има. Ако искате питайте някой гинеколог. Това разбира се не е по темата, но го казах към репликата ""какво означава чиста вода".Вие така ли се миете?"
Ползвам дамски душ, но с прахчета Тантум Роса. Не бях чувала за сода. Ще питам гинеколога си,че ми стана интересно, особено щом може да се прилага и при деца.

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
В дамски душ слагаш сода за хляб и правиш промивка. Говоря разбира се за възрастен човек. Какво толкова чудно има. Ако искате питайте някой гинеколог. Това разбира се не е по темата, но го казах към репликата ""какво означава чиста вода".Вие така ли се миете?"
Ползвам дамски душ, но с прахчета Тантум Роса. Не бях чувала за сода. Ще питам гинеколога си,че ми стана интересно, особено щом може да се прилага и при деца.


А не, не не съм казала за деца. Съжалявам явно грешно си ме разбрала. Или по-скоро не съм се интересувала дали за тях може да се ползва. Спирам, че много се оспами темата.
Лека вечер на всички!

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
А ползването на дамски душ колко е вредно... Но щом ти го препоръчва гинеколога, спазвай го. Аз такива неща никога не съм си вряла отдолу  Naughty Не мисля, че съм загубила нещо от неползването на дамски душ.
Уатевър, темата не беше за нас, а за дъщерите ни  Peace

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има разлика м/у промивки и измиване.

# 37
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Минавам на лични вече!

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Има разлика м/у промивки и измиване.

Аха, ама нейсе, наистина много оспамихме  Peace

# 39
  • Мнения: 1 427
Понеже Йоана много лесно се зачервява , мием само с вода отпред, а дупето със бебешки сапун.Когато има проблем , мия с Трилкотера или Тантум роза (по препоръка на гинеколог).Бельото й пера с бебешки с бебешки сапун и задължително го гладя.Пропусна ли да го направя ,непременно се зачервява SadВероятно е от срастването , което имахме преди време.По въпроса за мазането с кремчето отдолу-категорично не.Дори и като бебе не съм й го правила.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 09:27 от marianna

# 40
  • Мнения: 8 999
Мия я с вода и сапун откакто се е родила. Поне веднъж дневно /сега, а като беше бебе с памперс - на всяка смяна на памперса/.

# 41
  • Мнения: 352
Благодаря ви момичета. Не се бях сетила, че вместо с кремче за подсичане може да я слагам да поседи в отвара от лайка или смрадлика. Може би така е по-добре и ще избегнем наслагванията от кремчето за подсичане. Аз иначе опитах да чистя тези отлагания с Риванол, но тя много пищеше, казваше, че я щипе и така и не можах да я изчистя както трябва.


Явно не е рано да започна да я уча да се мие сама. Ще пробвам в най-скоро време. Дано да се получи.

Аз откакто се е родила моята дъщеряпо съвет на педиатърката вместо крем за подсичане, ползвам бебешка пудра - никога не сме имали наслоявания, както и подсичания. Съветвам те да опиташ, много по добре ми се вижда, както и - няма я мазната субстанция, която да се лепи където не трябва!

# 42
  • София
  • Мнения: 553
Вечер се мием с дъщеричката си с подвижния душ /къде сама, къде аз, но тя е още на 2 г. и 4 м./, като ползвам на Мустела 2 в 1, което е и за тяло и за коса. Рядко имаме наслоявания, но ги махам с мокра кърпичка. Иначе след баня и мажа телцето с лосиана за тяло на Мустела и в много редки случаи слагам малко Бочко отдолу ако се е зачервила.

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Мия я с вода и сапун откакто се е родила. Поне веднъж дневно /сега, а като беше бебе с памперс - на всяка смяна на памперса/.
Peace След къпане мажа и с бебешко олио, нищо че сме почти на 4г. В ДГ понякога ака, съответно не е измита и се зачервява - бебешката пудра върши работа. Уча я да се мие сама, засега доста безуспешно.

Общи условия

Активация на акаунт